Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2018 році.

середа, 14 березня 2018 р.

14 березня, у Надбужжі відзначили День українського добровольця

У середу, 14 березня, у День українського добровольця в сесійній залі районної ради відбулися урочистості за участю керівництва району, міста, добровольців – учасників Майдану та АТО, учнів старших класів шкіл райцентру, громадськості, ЗМІ.
Захід вже традиційно розпочався з виконання усіма присутніми Державного Гімну України та молитви за захисниками Української держави. Почесне право покласти корзину квітів до меморіалу Героїв Небесної Сотні було надано учасникам війни на сході Володимиру Скірі та Богданові Онишкевичу.

З вітальними словами до добровольців та усіх присутніх звернулися голова Буської РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець. У своїх виступах керівники відзначили мужність та героїзм добровольців у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, їх значиму роль у подіях Революції Гідності та під час військового вторгнення російських окупаційних військ на схід України. Саме тоді, завдяки добровольчим батальйонам, вдалося зупинити просування противника вглиб країни та стримувати його до часу, поки українська армія не відновилася.
Посадовці висловили переконання, що День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.

Медалями «Доброволець» було нагороджено учасників бойових дій, волонтерів: ст.сержанта 80-ї ДШБ Олександра Мошонкіна, сержанта 80-ї інженерно-саперної роти Ігоря Гензу, солдата 14-ї бригади в/ч 221 розвідроти Сергія Токарєва, солдата 80-ї окр. штурм. бригади інженерно-саперної роти Олександра Саримсакова, солдата 80-ї окр. шт.бригади окр. розвідроти Андрія Коваля. Вручення нагород провів голова Буської філії всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій Олександр Жовтанецький.

Надалі усі присутні переглянули документальний фільм «Айдар», послухали патріотичний вірш у виконанні Олега Жовтанецького – сина учасника АТО, аплодували ансамблю учасників бойових дій «Карпати» з м. Сколе, який виконав низку сучасних пісень військової тематики.
Захід завершився церковним гімном «Боже, великий, єдиний…».
Ведуча – методист РНД Любов Огороднік


п'ятниця, 09 березня 2018 р.

У Буському районі вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Громадськість Буського району взяла участь у флешмобі по виконанню «Заповіту» Тараса Шевченка.


09 березня, у день 204-го народження Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, художника, мислителя і борця представники органів влади та громадськість Буського району приєдналися до обласного флешмобу з виконання «Заповіту» біля пам’ятників Кобзарю в Олеську, Красному, Яблунівці, Задвір’ї та Тур’ю.
Надбужанці – малі та дорослі, представники керівництва району та духовенства, громадськості, школярі, – поклали ківти до районних монументів Великому Кобзарю, співали пісень, декламували його вірші.

У Красному громада на велелюдному віче вшанували пам’ять Тараса Шевченка
Громада спільно із душпастирями о.Юрієм Толочним, о.Степаном Жукровським, головою Буської райради Богданом Гловою, селищним головою Миколою Чучманом, школярами двох селищних шкіл, у спільній молитві вшанували пам’ять Великого Кобзаря. Діти декламували вірші та співали пісні на вірші Тараса Шевченка. У своїх виступах Богдан Глова та Микола Чучман акцентували на важливості переосмислення постаті Шевченка. Вони зазначили, що сучасне суспільство відкрило для себе нові іпостасі цієї особистості, і відкриватиме надалі, бо Шевченко завжди залишатиметься актуальним завдяки своїй багатогранності й невичерпності. День Народження Кобзаря – це визначна подія не лише для України, адже про масштаб постаті митця свідчить те, що пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені у понад 100 країнах світу, а його ім’я тісно пов’язане із світовою історією та культурою, наголосили промовці. На завершення пам’ятного заходу церковні хори разом з громадою виконали “Заповіт”.

Олеська громада вшанувала Великого Кобзаря.
Олеська громада вшанувала пам’ять Великого Кобзаря. До селищного монумента, вклонитися світлій постаті українського мислителя і борця приїхали голова РДА Петро Мороз та керівник районного відділу культури Людмила Ціхоцька. Тут декілька сотень людей, учні місцевої школи, вчителі, учасники хору народного дому селища, активні громадяни разом з селищним головою Анатолієм Триндюком виконали «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий…», «По діброві вітер виє…», майстерно декламували вірші поета. У своєму виступі перед учасниками флешмобу, голова райдержадміністрації Петро Мороз зазначив: «Вже 204 роки Великий Пророк Тарас Шевченко веде свій народ від неволі до справжньої незалежності – до держави, якою б пишалися усі українці. І він завжди є поряд з людьми у часи найбільших випробувань – коли йому важко, коли народ бореться за свою свободу. Отож, пам’ятаймо мудрість істинного Пророка України, будьмо гідними продовжувачами його справи, патріотами своєї землі, борімося за волю Батьківщини».

У Яблунівці спільно виконали «Заповіт».
У с. Яблунівка біля пам’ятника поету, о 12.00 годині громадськість села, учні та педагоги НВК «Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» виконали безсмертний «Заповіт» та інші твори Т.Г. Шевченка. Присутніх на святі привітали керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, в.о. начальника відділу освіти Галина Олійник та сільський голова Надія Романюк.
У Задвір’ї відбувся флеш-моб біля пам’ятника Кобзареві

У 204-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка, відбувся флеш-моб біля пам’ятника Кобзареві у с.Задвір’я. Дану акцію розпочав директор школи п.Максимів.У виконанні учасників НД ( директор В. Благий), були виконані “Заповіт”,”Реве та стогне Дніпр широкий”,”Думи мої”.На завершення заходу до пам’ятника Т.Г.Шевченка поклали квіти заступник голови районної ради п.Фурда та сільський голова п.Юрдига.
Твори великого генія українського народу також виконали у с. Тур‘є (Народний дім, директор В. Петришак).


п'ятниця, 09 березня 2018 р.

ЯК НА БУЩИНІ ПРОВЕЛИ ФЛЕШ-МОБ ПАМ'ЯТІ КОБЗАРЯ

Сьогодні, з нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, члена Кирило-Мефодіївського братства, у Буському районі в населених пунктах провели флеш-моб з виконання творів Тараса Шевченка. Святкові дійства біля пам’ятників Кобзарю відбулись у Красному, Олеську, Тур’є, Яблунівка та в Задвір’я.


Ідея флеш-мобу у тому, щоб вкотре згадати найвідоміші віршовані рядки його незгасимих творів – чуттєвих, драматичних, сильних, пророчих та досі актуальних.

Красне. У селищі Красне всечесні отці Степан та Юрій відправили панахиду біля пам’ятника Тараса Шевченка. А учні місцевих шкіл №1 та №2 декламували твори великого генія українського народу та вголос читали його невмирущі вірші.
Про основні віхи життя Кобзаря розповів за фахом історик – голова Буської районної ради Богдан Глова.

У своєму виступі голова селищної ради Микола Чучман наголосив, що Шевченко щодня закликав до нещадної боротьби проти ворога. Шевченкове слово будило, кликало, підносило. Тому й досі існує ціла армія пропагандистів від науки та мистецтва, які за допомогою маніпуляцій старанно вичавлюють ксенофобський зміст із будь-якої історичної постаті чи події.
Згодом представники місцевих церковних хорів разом з громадськістю, освітянами, школярами, спільно виконали відомий «Заповіт» Тараса Шевченка.
В підготовці організації заходу взяла участь директор Народного Дому Мар’яна Козак.

Задвір’я. 204-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка у Задвір’ї також відсвяткували флеш-мобом біля пам'ятника Кобзареві. Дану акцію розпочав директор школи А.Максимів.
У виконанні учасників Народного Дому (директор В. Благий), були виконані відомі твори «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої».
На завершення заходу до пам'ятника Т.Г.Шевченка поклали квіти заступник голови районної ради Роман Фурда та сільський голова Павло Юрдига.

Твори великого генія українського народу також виконали у с. Тур‘є (Народний дім, директор В. Петришак), смт. Олесько (Народний дім, смт. Олесько, директор М. Соломка), с.Яблунівка (Народний дім, директор О. Піджарко).


середа, 07 березня 2018 р.

«Єднаймо Україну Тарасовим словом!» – під таким гаслом в актовій залі Буської ДМШ відбулись врочисті заходи

07 березня, в переддень 204-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, в актовій залі Буської дитячої музичної школи відбувся святковий концерт «Єднаймо Україну Тарасовим словом!».
Святкову концертну програму розпочала народна хорова капела «Освітяни», яка виконала безсмертні твори Кобзаря – «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий…» (художній керівник і диригент Надія Стецько, концертмейстер – Оксана Возняк).
Надалі слово мали керівники району Петро Мороз та Богдан Глова. Вони вручили подяки та подарунки двічі переможцю обласного етапу Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка, учениці 7 класу Буської гімназії Олесі Зохнюк та її наставнику – вчителю-словеснику Світлані Коваль.
Як зазначив у своєму виступі голова райради Богдан Глова, Тарас Шевченко став Великою Людиною, символом українського народу, який завжди був і залишається поряд з людьми у часи найбільших випробувань у боротьбі за свою свободу.
«Пам’ятаймо мудрість Кобзаря, виконуймо його настанови, будьмо гідними продовжувачами його справи та патріотами своєї землі», – сказав голова районної ради.
Різноманіття художніх номерів концертної програми, в основі яких було полум’яне слово Тараса Шевченка, вражало майстерністю та талановитістю їх виконавців, супроводжувалося щирими оплесками та вигуками «браво», що лунали з переповненої глядачами зали.
Участь у святковому двогодинному дійстві взяли: Зразковий ансамбль танцю «Арніка» (керівник і постановник Андрій Діяк); викладач Буської ДМШ Вікторія Підгірна; вокальний ансамбль «Галичанки» Буського БДБЮТ; керівник гуртка Буського БДЮТ Наталія Шишка; ансамбль «Промінці» (керівник Леся Поливода); юна вокалістка Тетянка Турчиняк, ансамбль бандуристів Буської ДМШ (керівник Стефанія Панкевич); учениця Буської гімназії Лілія Якимів; дует старшокласників Буської ЗОШ № 2 у складі Єви Огороднік та Михайла Хом’якевича (керівник Уляна Іванечко); хор духовної пісні Буського ДБЮТ на базі Буської гімназії імені Євгена Петрушевича (керівник Олександр Зеліско); ансамбль «Осінній акорд» Буської ЗОШ № 1 (керівник Микола Зеліско); читці Буського БДЮТ з літературно-музичною композицією «І мертвим, і живим….» ( керівник Марія Камінська); лауреат обласного конкурсу «Сурми звитяги-2017» – учень Заводської ЗОШ Іван Мамчура (керівник Андрій Василишин); дует у складі Марти Рутецької та Анастасії Гачкевич (керівник Олександр Зеліско).
Ведучими заходу концерт Марія Камінська та Павло Теодоровський.

пятниця, 02 березня 2018 р.

У БУСЬКУ ВІДБУВСЯ ОГЛЯД-КОНКУРС НА ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ СЛОВО

У п’ятницю, 02 березня, в приміщенні Буського РНД відбувся районний огляд–конкурс читців та художньо–просвітницьких колективів, присвячений вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка.


Привітати читців та колективи прийшов голова Буської районної ради Богдан Глова.

Журі у складі голови огляду конкурсу Людмили Ціхоцької, начальника відділу культури та туризму Буської РДА, Надії Стахів, головного спеціаліста відділу культури та туризму Буської РДА, Лесі Вовк, завідувачки методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ ім.І.Котляревського та методистів Буського РНД Оксани Шквір, Любові Огороднік, Ірини Калиновської, Надії Хом’якевич, Любові Блінової, Мар’яни Цюпки визначили переможців.

Наймолодші учасниці
Дзвінська Анастасія - НД с. Балучин
Скебська Уляна - НД с. Острів

Лауреати в номінації «Молодша вікова категорія від 10 до 15 років»
1. Хом’якевич Ельвіра- I - Буський РНД
2. Соломія Чорній - I - НД с. Закомар’я
3. Свідрак Мар’яна - I - НД с. Куткір
4. Козловська Христина - II - НД с.Петричі
5. Козловська Василина -II - НД с. Петричі
6. Хом’якевич Юля - II - Буський РНД
7. Тихий Віталій - II - НД с. Волиця
8. Ярема Юліана - II - НД с. Задвір’я

9. Мариняк Вікторія - III - НД с. Задвір’я
10. Ковтик Анастасія - III - НД с. Острівчик- Пильний
11. Дворянин Каріна - III - НД с.Старий Милятин
12. Павлик Христина - III - НД с.Купче
13. Карпій Володимир - III - НД с.Тур'я

Лауреати в номінації «Старша вікова категорія від 15 до 25 років»
14. Ільків Анастасія - I - НД смт.Красне
15. Блавацький Роман - I - НД с. Топорів
16. Кікот Оксана - II - НД с.Журатин
17. Потопник Василина - II - НД с. Топорів
18. Гаврилюк Леся - II - НД с. Кудрявці
19. Панас Оксана Олесько - III - НД с. Олесько
20. Стефанишин Марія - III - НД с. Соколя

21. Братейко Наталя - III - НД с.Андріївка
Лауреати в номінації «Вікова категорія від 25р»
22. Дума Марія - I - НД с. Задвір’я
23. Окопна Ірина - II - НД с.Чучмани
24. Боднарчук Надія - II - НД с.Переволочна
25. Карпій Галина - II - НД с. Г-Тур’янське
26. Сторожук Ганна - II - НД с. Журатин
27. Михайлюк Оксана - lll - м.Буськ
28. Білецька Марія - lll –НД с.Грабова

Лауреати в номінації «Літературно – музична композиція»
29. Постановка «В казематі» (розділ lV ) - Мирослава
Нестер та Наталія Карпій
НД с. Циків

30. Композиція «Тарасові шляхи» - Il - дитячий
театральний колектив
за творами Т. Шевченка НД с. Кізлів, кер. Наталя Дзюба
31. Постановка за твором Т. Шевченка - Il - театральний
«Великий льох» колектив «Перлини»
НД с. Ракобовти кер. Ірина Приставська
32.Композиція lll _ Іван Годиш та
«Скажи мені щось на прощання» Олександра Вовк

НД с.Заводське кер. Мар’яна Атаманчук


пятниця, 02 березня 2018 р.

На ремонт доріг у Буському районі з обласного бюджету виділять більше 15 млн.гривень

На ремонт доріг у Буському районі з обласного бюджету виділять більше 15 млн.гривень. Дорогу Красне – Чемеринці (через Мармузовичі) відремонтують за 10 мільйонів!


На Львівщині визначили дороги, які цьогоріч відремонтують за кошти обласного бюджету. Перелік доріг та суми коштів на їхній ремонт погодила профільна комісія Львівської облради.
Згідно з рішенням облради, загалом на ремонт доріг та безпеку дорожнього руху з обласного бюджету витратять 315 млн грн. 180 млн грн піде на ремонт доріг загального користування, а також на співфінансування ремонтів доріг, фінансування яких відбувається з держбюджету.

Так, на ремонти доріг загального користування Бродівський район отримав 37 млн грн, Буський – 10 млн грн, Городоцький – 8 млн грн, Дрогобицький – 12,7 млн грн, Жидачівський – 10 млн грн, Жовківський – 14,5 млн грн, Золочівський – 6 млн грн, Миколаївський – 5,2 млн грн, Мостиський – 4,5 млн грн, Перемишлянський – 5 млн грн, Радехівський – 5 млн грн, Самбірський – 8 млн грн, Сколівський – 2 млн грн, Сокальський – 6 млн грн, Старосамбірський – 5 млн грн, Стрийський – 13 млн грн, Турківський – 10,4 млн грн, Яворівський – 17,7 млн грн. При цьому йдеться переважно про середній поточний ремонт.
Найбільше коштів – всі 37 млн грн, які отримав Бродівський район, – піде на ремонт дороги Броди – Тернопіль. Крім того, значні суми витратять на ремонт доріг Лозина – Бірки в Яворівському районі (15 млн грн) та Красне – Чемеринці в Буському районі (10 млн грн).
Крім того, майже 72 млн грн розподілили в рівних частинах між районами області на ремонт доріг у межах цих районів. Ще 28 млн грн отримають місцеві ради на ремонт и доріг, які збігаються в вулицями в межах
У нашому Буському районі передбачено кошти на такі дороги:
1. С140211 Красне – Утішків – 1 млн.грн;
2. С140202 Гутисько-Турянське-Почапи – 1 млн.грн;
3. С140205 Буськ – Соколя – 1 млн.грн;
4. м. Буськ, вул.Воляни – 350 тис.грн;
5. м. Буськ, вул.Технічна та Свєнціцького – 350 тис.грн;
6. м. Буськ, вул.Над.Бугом – 300 тис.грн;
7. с. Ракобовти, вул. Низинна – 200 тис.грн;
8. с. Заводське, вул. Шашкевича та Заводська – 350 тис.грн;
9. с. Острів, вул. І.Франка – 250 тис.грн;
10. с. Острів, вул. Шевченка – 100 тис.грн;
11. с. Острів, вул. Польова – 100 тис.грн.

Нагадаємо, депутати Львівської облради затвердили програму розвитку мережі автодоріг у 2018-2020 роках, якою передбачила 315 млн грн на ремонт доріг та безпеку дорожнього руху у 2018 році. Таким чином цьогоріч на ремонт доріг з обласного бюджету витратять більше коштів, ніж минулого року – у 2017 році витратили 230 млн грн. Крім розподілених на ремонти доріг 280 млн грн, 15 млн грн передбачені на безпеку дорожнього руху – освітлення пішохідних переходів, «розумні» світлофори тощо. Ще 20 млн грн залишать у резервному фонді дорожньої інфраструктури на випадок надзвичайних ситуацій.

Додамо, що дороги на Львівщині ремонтуватимуть не лише коштом обласного бюджету. На ремонт доріг залучать кошти з державного дорожнього фонду, митних платежів, інвестиційних проектів та польського кредиту.
За словами директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Романа Кокотайла, остаточні переліки доріг, які ремонтуватимуть за ці кошти, ще формуються. Однак планується, що загалом на ремонт доріг на Львівщині у 2018 році втратять понад 4 млрд грн.


неділя, 04 березня 2018 р.

У КРАСНОМУ ЮНАКИ ТА ДОРОСЛІ ЗМАГАЛИСЯ У ГРІ В ШАХИ

Незважаючи на складні часи в Україні у Буському районі не залишають без уваги популяризацію здорового способу життя. Так, сьогодні у приміщенні Красненської загальноосвітньої школи №1 відбулася подія, яку можна назвати історичною у спортивній галузі селища та району. Там відбувся перший шаховий турнір пам’яті Івана Вольського, в якому спробували свої сили і дорослі, і зовсім юні шахісти.


На відкритті турніру учасників привітав голова Буської районної ради Богдан Глова та засновник турніру, голова Федерації футболу Буського району Степан Вольський.
Як зазначив засновник турніру Степан Вольський, цей турнір має на меті популяризацію гри в шахи, оскільки ця гра допомагає розвивати логіку, пам’ять та дарує неймовірні відчуття.

Голова Буської районної ради Богдан Глова вітаючи учасників турніру побажав їм безкомпромісної боротьби за перемогу, цікавих партій, що сприятимуть підвищенню рівня спортивної майстерності. А, щоб спортивна боротьба була цікавішою від себе керівник району запропонував учасникам, які займуть перше, друге та третє місце, грошову винагороду.
Згідно положення, змагання пройшли за схемою мікроматчів (білим та чорним кольором) для кожної пари, з контролем часу по 25 хв. на партію.

Організатори запевняють: шаховий турнір, як і футбольний турнір, стане традиційним. Вже по закінченню турніру переможців та призерів нагородили грамотами, кубками та грошовими винагородами.
Глядачі та учасники подякували організаторам за пророблену роботу, адже були дуже задоволені «шаховим святом».


п’ятниця, 23 лютого 2018 р.

Зустріч з героїчною медсестрою Майдану Марією Матвіїв відбулась у Красненській школі №2

Відома в усьому світі надбужанська медсестра-волонтер, яка під кулями снайперів рятувала життя бійцям на Майдані, Марія Матвіїв завітала до Красненської школи №2. На зустрічі із школярами та вчителями був також присутній голова Буської районної ради Богдан Глова.

У незвично оформленому залі – військова каска, бронежилет та щит – це все з Майдану, а поряд відстріляна гільза з гранатомета, яку привезли з АТО волонтери.

Учні декламували вірші про Майдан і майданівців.

Більшість дітей багато чули і знали про Марію Матвіїв -відважну медсестру з Буська, її фото облетіло весь світ. Героїня, якою вона себе не вважає, була у трагічні лютневі дні 2014-го там, де була більше потрібна, і робила те, що вміла добре робити: рятувати людей, надавати їм першу медичну допомогу.

Спогади… Рух, біг, допомогти, підтримати, подати води, коли просять, але це вже робила не вона, а її чоловік Петро. Тоді там, вони були разом, коли розстрілювали мирних людей в центрі України, центрі Європи, таке не вкладалося в голові. Страху не було, але часом приходила думка, коли мене вб’ють, хто ж виховає мого сина.

Пам’ятаю…В ці дні, хто був на Майдані – висповідалися, приготувалися до найгіршого. На одній із фотографій я у будівельній касці, навіть не пам’ятаю, як вона опинилася на моїй голові, хто мені її дав, і чи б захистила б вона від кулі снайпера. Потім втома, падала з ніг, шукала окреме місце, щоб просто впасти, втиснутись між лежачими і на пару хвилин забутись. І знову в цей час хтось зробив фотографію.

І ще … я біжу по сходах, падаю навзнак, вдаряюсь головою, хочу встати – і не можу. До мене підбігає французький журналіст, щось говорить французькою, я його розумію, хоч не знаю мови, та відповідаю йому вже українською, і він теж мене розуміє. На рівні підсвідомості ми розуміємо один одного, ми люди.

Чую тепер такі думки, ну от, що змінилося, для чого ці жертви, долар по 30, тарифи зашкалюють? Так не за долар і ковбасу помирали і боролися, а за свободу, за гідність, щоб нас не вважали бидлом.

Я люблю свою Україну, вона чудова, квітуча, вона – рай. Раєм вона колись стане, коли ми доведемо свою боротьбу до кінця. Цей Майдан ще не закінчено, він продовжується.

Мій син вже вчиться у військовому коледжі, я надіюсь, що коли він його закінчить, цієї війни вже не буде.

Зал затамував подих, і коли Гураш Людмила Степанівна, завуч школи, запропонувала поставити запитання, довелося повертатися до реальності.
Чи вийшли б Ви на наступний Майдан, коли б він відбувся?
Чи вважаєте Ви себе героїнею?
Чи тоді було страшно?

Страшно було, бо тільки дурний не боїться, але тебе чекають поранені, їхні очі просять допомоги і ти допомагаєш. У мене така професія, що я бачила у своєму житті смерті0 та це люди були похилого віку, а на Майдані вбивали молодих, освічених, вчених… за що? Вони хотіли знищити цвіт нації …

Як швидко пролетів час. Ні, не даремними були жертви, бо так натхненно читали вірші дівчатка і хлопці в вишиванках, і сльози на очах у дорослих – тому свідчення.


вівторок, 20 лютого 2018 р.

Сьогодні 100-літній ювілей відсвяткувала жителька села Кути Катерина Мисак


Сьогодні в честь 100-літнього ювілею Катерини Мисак у селі Кути у церкві Різдва Пресвятої Богородиці відбулось Богослужіння, яке провів настоятель храму отець Степан Мамоход. У храмі зібралось чимало людей, діти, внуки, правнуки, родина ювілярки, друзі, односельчани. Яким же було наше подивування, коли побачили у церкві і саму іменинницю. У свої 100 років вона змогла відбути усю службу Божу, щиро молилась і дякувала Господу за прожиті літа. Тут же, у храмі, приймала вітання гостей. Привітати довгожительку приїхали голова Буської районної ради Богдан Глова та заступник голови РДА Олег Ільків, вручили пані Катерині квіти та дві ікони, які одразу ж і освятив отець Степан, побажали іменинниці доброго здоров’я та Божої ласки. Зворушена до сліз Катерина Онуфрієвна дякувала за вітання та зичила усім такого ж здоров’я як у неї усім присутнім. Катерина Мисак прожила нелегке життя, сповнене важкою працею. Виховала двох дочок, четверо онуків, має 5 правнуків і одну праправнучку. Все своє життя прожила у Кутах, працювала у колгоспі. Сільський голова Ігор Карпій, який привітав від імені усієї громади пані Катерину, відзначив, що вона ще навіть у свої 70 років працювала, обробляла ланку буряків у колгоспі. Працелюбність, самопожертва, любов до людей – так описують життя і основні риси характеру своєї мами дочки Марія і Ольга. Рецептом довголіття вважають працю і щиру молитву до Господа. Зазначимо, що Кути славляться довгожителями , у маленькому селі проживає ще 8 людей, яким уже більше 90 років і 16 людей, яким більше 80-ти років.


вівторок, 20 лютого 2018 р.

У БУСЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Віче у Буську біля меморіалу Героїв Небесної Сотні розпочалося з виконання Гімну України. Надалі учасники акції хвилиною мовчання вшанували усіх українців, які загинули на Майдані у Києві взимку 2014 року та військовослужбовців, які полягли від рук російських терористів, захищаючи територіальну цілісність України на сході нашої держави.


Перед учасниками віча виступили учасники подій на київському майдані 2014 року, серед них: заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, учасник АТО Володимир Скіра. З представників влади слово мали голова Буської РДА Петро Мороз та народний депутат України Михайло Бондар.
Участь у акції також взяли: голова райради Богдан Глова, депутат Львівської облради Петро Жукровський, учасники Майдану і АТО, представники громадських організацій, учнівська молодь. Панахиду за українськими Героями відслужили о.Петро Салабай і о.Михайло Смачило, а керівники району встановили до пам’ятного знаку Небесній Сотні корзину квітів і лампадки.

Під час заходу старшокласники Буської ЗОШ №2 відтворили у часі хронологію тогочасних подій у Києві, а вокальний гурт духовної пісні "Кво Вадіс" виконав авторську пісню про Майдан о.Ярослава Лозового. Ведучою заходу була методист РНД Любов Огороднік.

Завершився віче-реквієм спільним виконанням церковного гімну «Боже, великий, єдиний...»


вівторок, 20 лютого 2018 р.

Керівники районної влади та представники громадськості помолилися та поклали квіти до могили Героя Небесної Сотні Ольги Бурої в с.Ріпнів


У День Героїв Небесної Сотні голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, депутат Львівської облради Петро Жукровський, учасники Майдану та АТО побували в с.Ріпнів, де помолилися та поклали квіти до могили Ольги Бурої – однієї з Небесної сотні, Героя України.

Це найвище звання з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Ользі було присвоєно посмертно 21 листопада 2014 року Президентом України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності.


вівторок, 20 лютого 2018 р.

У Буську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні


Сьогодні, 20 лютого, кілька сотень бущан прийшли до меморіалу Героїв Небесної Сотні в Буську, аби вклонитися світлій пам’яті мужніх, жертовних людей-патріотів, які загинули під час Революції Гідності, виборюючи право для усіх українців на гідне, справедливе, європейське життя. Участь у акції взяли: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, їх заступники, священнослужителі буських храмів, Народний депутат України Михайло Бондар, депутат Львівської облради Петро Жукровський, учасники Майдану і АТО, представники громадських організацій, учнівська молодь. Віче біля меморіалу Героїв Небесної Сотні розпочалося з виконання Державного Гімну України. Надалі його учасники хвилиною мовчання вшанували усіх українців, які загинули на київському Майдані взимку 2014 року та тих, хто віддав своє життя у боротьбі з російськими окупантами на сході, захищаючи територіальну цілісність нашої країни. Панахиду за українськими Героями відслужили о.Петро Салабай і о.Михайло Смачило, а керівники встановили до пам’ятного знаку Небесній Сотні корзину квітів і лампадки. Під час віча до його учасників звернулися з промовами та спогадами про трагічні події Революції Гідності: голова райдержадміністрації Петро Мороз, заступник голови райради, учасник Майдану і АТО Роман Фурда, Народний депутат України Михайло Бондар, учасник АТО і волонтер Володимир Скіра. В продовження цих виступів старшокласники Буської ЗОШ №2 відтворили у часі хронологію тогочасних подій у Києві, а вокальний гурт духовної пісні “Кво Вадіс” виконав авторську пісню про Майдан о.Ярослава Лозового. Протягом часу проведення заходу його учасники тримали в руках синьо-жовті та червоно-чорні прапори. На завершення усі присутні спільно виконали церковний гімн «Боже, великий, єдиний…». Вела захід методист РНД Любов Огороднік. Нагадаємо, що День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.


четвер, 15 лютого 2018 р.

Влада та громадськість Буського району вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав


15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав, у Буському районному народному домі відбувся захід-спомин про події війни у Афганістані (1979-1989 роки) та пошанування краян, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій у різних куточках планети. Захід розпочався спільним виконанням Державного Гімну України, переглядом тематичного документального фільму та хвилиною мовчання в пам’ять про військовослужбовців, які загинули під час військових дій та не повернулися до своїх домівок з Афганістану, з війни на сході, з миротворчих місій під егідою ООН. Серед бущан, які не повернулися з афганської війни, – прапорщики Віктор Ющенко (похований у Буську) та Олег Мурський (похований у с.Задвір’я). Звертаючись до ветеранів-військовослужбовців, голова райдержадміністрації Петро Мороз відзначив їх хоробрість, високий професіоналізм, відданість військовій присязі. “Куди б не закидала доля українців, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу, відзначалися хоробрістю та високим рівнем професіоналізму. Ми схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся. Це були справжні відважні люди, яких, на жаль, не дочекалися матері, дружини, друзі”, – зазначив Петро Мороз. Також очільник району пригадав своє армійське життя. Тоді, у далекому 1979 році, він також писав рапорт, аби його направили для проходження служби у Афганістан. В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова нагадав присутнім про політичні причини введення радянських військ у Афганістан, про жахливі цифри втрат, до яких призвела ця десятирічна війна. “З афганської війни не повернулися додому 3360 українців, з них 3280 – загинули, а 70 пропали безвісти та попали в полон. 8 тисяч з тих, що повернулись, отримали поранення та 4,5 тис. стали інвалідами. Це – цифри офіційної статистики, яка в різних джерелах різниться, а насправді втрат було набагато більше. Боляче усвідомлювати, що й зараз наша країна, весь український народ ведуть збройну боротьбу з російським агресором на сході, гинуть військові, гинуть мирні люди, тисячі залишаються каліками, а діти без батьків. Нагадаю, що ще в часи Майдану була сформована Афганська сотня. Згодом воїни-афганці уже на сході, у війні з російським агресором, ділилися своїм бойовим досвідом з іншими захисниками України. Тому від усього серця бажаю Вам, Вашим рідним і близьким, мирного неба, міцного здоров’я, щастя і добра. Нехай людські шана та вдячність залишаються з Вами назавжди, – сказав Богдан Глова. Надалі слово мав голова районної організації ветеранів Афганістану Олександр Гусєв, який висловив вдячність голові РДА Петру Морозу та голові районної ради Богданові Глові за всебічне сприяння та допомогу афганцям, а начальнику відділу культури і туризму РДА Людмилі Ціхоцькій за належну організацію в районі національно-патріотичних заходів. Квіти керівники органів влади Петро Мороз і Богдан Глова вручили жінкам: учасникам війни в ДРА Олені Гусєвій та Людмилі Дем’янюк, бущанці Світлані Гаврилюк, яка протягом десяти останніх років опікується в районі проблемами ветеранів Афганістану. Після офіційної частини з музичним дарунком для учасників бойових дій на території інших держав виступили вокалісти: Оксана Піджарко, Роман Калитин, Марта Рутецька. Вели захід методисти РНД Любов Огороднік і Ірина Калиновська.А ще в першій половині дня ветерани війни у Афганістані побували на могилах своїх побратимів у населених пунктах району, де помолилися та поклали квіти, а в обідню пору разом з головою РДА Петром Морозом і головою райради Богданом Гловою взяли участь у панахиді за загиблими в Буському храмі Св.Апостолів Петра і Павла.


понеділок, 12 лютого 2018 р.

ПРО СКЛИКАННЯ 24-Ї СЕСІЇ БУСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ 8-ГО СКЛИКАННЯ

Відповідно до п. 4, 9 ст.46, п. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 2 Регламенту Буської районної ради:

1. Скликати двадцять четверту сесію Буської районної ради VІІ-го скликання 22 лютого 2018 року об 11 год. 00 хв. в приміщенні сесійної зали Буської районної ради.
2. На розгляд сесії винести такі питання порядку денного:
2.1. Про порядок денний двадцять четвертої сесії Буської районної ради сьомого скликання.
2.2. Про затвердження плану роботи Буської районної ради на 2018 рік.
2.3. Звіт голови Буської районної державної адміністрації про здійснення Буською райдержадміністрацією делегованих повноважень та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району за 2017 рік.
2.4. Звіт про виконання районного бюджету Буського району за 2017 рік.
2.5. Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району на 2018 рік.
2.6. Про затвердження районної програми «Пільгове медичне забезпечення учасників АТО та учасників Революції гідності, що отримали статус інваліда війни, на 2018-2020 роки».
2.7. Про затвердження Програми підтримки громадян-жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України у період з 2018 - 2019 рр.
2.8. Про затвердження Програми технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2018-2019 роки.
2.9. Про затвердження Програми відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Буському районі на 2018-2019 роки.
2.10. Про затвердження Програми розвитку культури Буського району на 2018-2019 рр.
2.11. Про затвердження Програми розвитку освіти Буського району на 2018-2020 роки.
2.12. Про затвердження Програми технічного і фінансового забезпечення Буської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2018 рік.
2.13. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік.
2.14. Про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам.
2.15. Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок на території місцевих рад Буського району.
2.16. Про встановлення розміру кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту) об’єктів спільної власності територіальних громад району за рахунок коштів районного бюджету.
2.17. Про утворення опорного загальноосвітнього навчального закладу Буської районної ради.
2.18. Про внесення змін та доповнень до Угоди про порядок висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Буського району друкованим засобом масової інформації - Буською районною газетою «Воля народу».
2.19. Різне.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Голова ради Богдан Глова

п’ятниця, 09 лютого 2018 р.

У Буському районі виділили кошти для співфінансування реконструкції чотирьох соціальних об’єктів

Депутати Буської районної ради підтримали рішення про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік. Відповідне рішення підтримано на останньому засіданні сесії районної ради.


Рішенням передбачено виділення коштів для співфінансування об’єктів, кошти на будівництво/реконструкцію яких виділятимуться цьогоріч з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).
Зокрема, на реконструкцію Красненської міської лікарні в смт Красне (кошти ДФРР – 2,3 млн грн; кошти виділені райрадою – 252.2 тис. грн); реконструкцію басейну Буської ДЮСШ в м.Буську (ДФРР – 6 млн грн; райрада – 819.6 тис. грн); реконструкцію паливної Народного дому в с. Ріпнів (ДФРР – 813 тис. грн; Милятинська сільська рада – 100.6 тис. грн); реконструкцію ДНЗ «Сонечко» в с.Заводське (ДФРР – 1,2 млн грн, Заводська сільська рада – 141.5 тис. грн).


вівторок, 06 лютого 2018 р.

У вівторок, 06 лютого 2018р., відбулась позачергова сесія Буської районної ради

Основним питанням порядку денного було питання про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік, зокрема співфінансуванння проектів-переможців конкурсу державного фонду регіонального розвитку.

Депутати одноголосно проголосували за виділення коштів для співфінансування обєктів у Буському районі, на яких буде проводитись реконструкція у 2018 році, а саме :

– на реконструкцію басейну ДЮСШ з районного бюджету виділено 819 тис 600 грн,

– на продовження реконструкції Красненської міської лікарні виділено 252 тис грн.

Голова Буської РДА Петро Мороз повідомив депутатам, що на 2018 рік із фонду ДФРР на Буський район передбачене фінансування у сумі 12 мільйонів гривень на 4 об’єкти. Для порівняння на сусідній Золочівський район виділено 7 млн грн, на Кам’янко-Бузький -6 млн, на Радехівський – 1 млн 389 тис грн. У загальному рейтингу у Львівській області по сумі виділених коштів на реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури Буський район займає 7 місце.

Депутати також одноголосно підтримали заяву, ухвалену Львівською обласною радою про несприйняття ухваленого Сеймом Республіки Польща законопроекту від 26.01.2018 «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів» та прийняли відповідну заяву Буської районної ради. У заяві зазначено:

«Буська районна рада висловлює своє категоричне несприйняття законопроекту, ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».

Підтримуючи позицію Міністерства закордонних справ України, ми, депутати Львівської обласної ради, вимушені констатувати, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого двох сусідніх народів – польського та українського – продовжують політизуватися.

Категорично не сприймаємо чергової спроби нав’язати однобічне трактування історичних подій, у тому числі некоректного використання в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України.

Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті занепокоєння викликає намір зобразити українців виключно як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

Усвідомлюючи вразливість проблематики історичної пам’яті в житті українського та польського народів, закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин», – йдеться у заяві.

Також на сесії депутати прийняли рішення про використання революційного прапора ОУН на території Буського району.

Згідно із цим рішенням, Буська районна рада рекомендує піднімати біля адміністративного будинку районної ради, а також будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, червоно-чорний прапор у певні дати, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті Героїв.

На знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань прапор має підніматися у траурному оформленні – з чорною стрічкою.

Районна рада рекомендує вивішувати червоно-чорний прапор 1 січня (день народження С.Бандери), 3 лютого (створення ОУН), 5 березня (річниця з дня смерті Романа Шухевича), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), четверта неділя травня (свято Героїв), 14 червня (день народження Є.Коновальця), 30 червня (проголошення Акту відновлення Української держави, день народження Р.Шухевича), 30 липня (створення УВО), 14 жовтня (День захисника України, День створення УПА).

Отож, районна рада рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань області вивішувати у ці дні на своїх будівлях червоно-чорний прапор.


четвер, 01 лютого 2018 р.


У четвер, 01 лютого, в кабінеті голови Буської районної ради Богдана Глови відбулося обговорення питання щодо функціонування громадських формувань з охорони правопорядку, або як кажуть у народі “дружинників”. Участь у такій зустрічі взяли керівники району голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, представники правоохоронних структур району, громадські активісти, воїни АТО, представники громадської організації територіальної оборони із сусіднього Бродівського району.

На початку заходу керівник спілки політв’язнів і репресованих Буського району, учасник АТО Сергій Бондаренко розповів усім присутнім про першопричину такого зібрання. На сьогодні, за словами п.Сергія, існуючі лише на папері громадські формування практично бездіяльні, а його члени здебільшого вступили туди для отримання права на придбання та носіння спецзасобів для стрільби гумовими кулями і жодного стосунку до охорони правопорядку вони не мають. Тому постає питання про доцільність існування громадських формувань у такому форматі.

Дискусія щодо реформування та реанімації горомадського формування тривала бульше двох годин. У підсумку усі присутні погодилися, що створення нової організації не доцільна, більш раціональніше буде реформувати вже існуючу.

На сьогодні, заплановано перевірити усі списки членів формування, організувати збори, виявиявити тих людей, які справді готові брати активну участь з охорони правопорядку, розглянути кандидатури для вступу нових громадсько активних людей. Наступним етапом буде обговорення можливих варіантів, власне, охорони правопорядку, яким чином відбуватиметься та у якому форматі, спільне з поліцією чи самостійне патрулювання та ін. Про перебіг справ навколо цієї теми читайте у наши наступних публікаціях.


понеділок, 29 січня 2018 р.

НА БУЩИНІ ЗГАДАЛИ ПОЛЕГЛИХ БІЛЯ СТАНЦІЇ КРУТИ 100 РОКІВ ТОМУ

Cьогодні, 29 січня, в День Пам’яті Героїв Крут, у всіх куточках країни український народ вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.


З метою вшанування пам‘яті борців за волю України, виховання в підростаючого молодого покоління почуття патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення свого народу в усіх територіальних громадах Буського району за участі представників влади, громадськості, депутатів місцевих рад, учасників АТО, волонтерів, молоді, працівників культури,освіти, спорту відбулися відповідні тематичні заходи, покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних із встановленням української державності та поховань загиблих учасників АТО.

Зокрема, сьогодні керівники органів влади Буського району - голова райдержадміністрації Петро Мороз та голова районної ради Богдан Глова, їх заступники, громадські активісти, учнівся молодь та педагоги двох загальноосвітніх закладів Красного - шкіл №1 і №2, учасники Народного ансамблю "Січові стрільці" зібралися на залізничній станції Красне, аби взяти участь у Всеукраїнській акції - флешмобі до 100-річчя героїчного бою під Крутами.
Очільники Петро Мороз та Богдан Глова перед початком акції розповіли присутнім про історичне значення цієї героїчної та водночас трагічної події січня 1918 року, закликали повсякчас пам'ятати про оборонців молодої Української держави, брати приклад і завжди бути готовими стати на захист своєї країни.
Учасники флешмобу, тримаючи в руках державні прапори та тематичний банер, виконали на залізничній платформі станції Державний Гімн України та Гімн українських націоналістів «Зродились ми великої години.».

Опісля у приміщенні Буської дитячої музичної школи відбувся районний захід, в якому взяли участь представники влади, військові, школярі, освітяни, громадськість та ЗМІ.
Ведучі заходу Любов Огороднік та Євген Ярема декламували вірші, зачитували спогади людей. До слова були запрошені голова Буської райради Богдан Глова, голова Буської РДА Петро Мороз, учасник АТО Ігор Генза, учасник АТО, волонтер Сергій Бондаренко та голова районної ради організації ветеранів України у Буському районі Володимир Луженцов.
На початку свого виступу голова Буської районної ради Богдан Глова зупинився на передумовах відомого в українській історії бою біля станції Крути.
Зокрема, розпочав з темної сторінки історії для тогочасної молодої української держави, а саме такою подією є прихід до влади в Росії більшовиків 25 жовтня (за старим календарем), 7 листопада (за новим) 1917 року в результаті Петроградського перевороту. Прийняття Українською Центральною Радою ІІІ Універсалу, який проголошував Українську Народну Республіку в складі Росії не вирішував проблеми. Більшовики в будь-якому випадку були незадоволені і розпочали наступ на Україну. В грудні 1917 року окупували український Харків і проголосили там УРСР з центром в Харкові та почали збирати 30-ти тисячну армію для походу на Київ. Паралельно організовували в Києві чисельні повстання проти української влади. В цій ситуації 9 січня (за тогочасним старим календарем), 22 січня (за новим) 1918 року Українська Центральна Рада приймає ІV Універсал у якому проголошує незалежність Української Народної Республіки, зокрема від Росії і закликає усіх на боротьбу з більшовиками. Ця ситуація уже й юридично ввела УНР у війну з «червоним» окупантом. Зі сходу наступали біля 20 тисяч більшовиків під керівництвом Офсієнка, а з північного сходу біля 6000 матросів та червоногвардійців під командуванням Михайла Муравйова, який пізніше очолив наступ на Україну усіх загонів. Та, як зазначив Богдан Глова, ситуація з українською армією на той час була плачевна. Якщо літом 1917р. вірних Центральній Раді військ було біля 300 тис., то в січні 1918р. біля 15 тис. Агітація більшовиків була значно кращою і в цьому плані, як і зараз, українська влада програвала Росії. Вірною залишилась молодь, здебільшого молоді студенти. Тому студенти Київського університету ім.. св.. Володимира, та Київського народного університету почали створювати Студентський курінь січових стрільців, до якого пізніше приєднались учні старших класів Київської гімназії. Військової підготовки у них практично не було. 26 січня 1918р. прийшло повідомлення з-під Бахмача від командира Гончаренка про негайну потребу опору більшовикам і уже на другий день прибула перша сотня Студентського куреня. Оскільки в Бахмачі вже було біля 2000 прихильників більшовиків, то 28 січня вирішили зайняти оборону біля станції Крути. Зібрали біля 300 чоловік з Студентського куреня, до яких пізніше приєднались ще біля 80 козаків «Вільного козацтва». Тобто всього вояків біля 400. До того ж були погано озброєні з однією гарматою на саморобному бронепоїзді. З самого ранку 29 січня матроси почали наступ. Бій тривав 5 годин, поки не закінчились снаряди і не почали закінчуватися патрони. Багатьох хлопців взяли в полон. Зокрема в полон потрапила вся розвідгрупа з 30 чоловік. Усіх їх більшовики розстріляли, так більшовиків рознервував український опір. Перед розстрілом українські студенти заспівали гімн України. За словами історика Богдана Глови, сучасники дискутують про те, чи перемога це чи поразка. Проте напевно можна сказати, що цей бій дав змогу виграти час, адже українці ще й розібрали рейки, що затримало наступ військ Муравйова на Київ на 4 дні. За цей час українській владі вдалося підписати Брест-Литовський мирний договір. Тобто таким чином вдалося наразі врятувати молоду українську державу. Коли 19 березня 1918 року загиблих під Крутами перепоховали на Аскольдовій могилі, Михайло Грушевський оголосив їх героями України. Підводячи підсумки, Богдан Глова провів паралелі між вищезгаданими історичними подіями та сучасною війною на Сході України, де як і колись українські бійці вмирають за Україну, б’ючись по суті з тим самим ворогом, і для яких бій під Крутами є тим самим прикладом незламної боротьби за незалежність України 100 років тому. То ж потрібно такі заходи проводити, щоб пам’ятати і вшановувати своїх героїв. Розказувати про це молодому поколінню українців.
У заході також взяли участь відомі творчі колективи Буського району ("Куди йдеш", народний ансамбль "Січові стрільці", народний хоровий колектив працівників культури та інші.
Завершився захід спільним виконанням пісні «Боже великий, єдиний нам! Україну храни».


понеділок, 22 січня 2018 р.

НА БУЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, як і по всій Україні, в Буському районі відзначили День Соборності України. Сесійна зала Буської районної ради була переповнена. Зібрались представники громадськості, працівники різних установ, багато молоді. Розпочався урочистий захід з виконання гімну України, після чого слово було надано голові Буської районної ради, історику за освітою Богдану Глові, який висвітлив історичний перебіг цих подій.


Зокрема Богдан Глова наголосив на передумовах, які дали можливість підписати такий важливий для усіх українців документ. А саме 3 січня 1919 року керівний орган ЗУНРу Українська Національна Рада у Станіславі, участь у засіданні якої брав навіть батько Степана Бандери,  дала повноваження делегації на чолі з Євгеном Петрушевичем  до об’єднання з Українською Народною Республікою. Попередньо ще 1 грудня 1919 року був заключний Передвступний договір про об’єднання. І ось 22 січня на Софійській  площі у м. Києві в цей морозний день з самого ранку збирались люди. Прийшли учні, вчителі та інші представники громадськості, розгорнули українські національні прапори. З 11 години підійшла армія і через годину розпочалось урочисте підписання. Посол Західноукраїнської Народної Республіки Л.Цегельський передав грамоту Української Національної Ради про об’єднання Володимиру Винниченку. Був проголошений Акт Злуки.
Проте Богдан Глова наголосив на тому, що ж штовхнуло тодішню владу до об’єднання?  І це великою мірою зовнішні загрози. До прикладу керівництво УНР ще у 1917 році пробувало домовитись з тимчасовим урядом і мабуть тому перші два проголошені універсали в плані незалежності були розмиті. Проте після 25 жовтня 2017 року, коли до влади остаточно прийшли більшовики і розпочали безкомпромісний наступ на Україну, 7 листопада 1917 року був підписаний ІІІ універсал де проголошено Українську Народну Респубдіку. Та коли в грудні 1917 року був захоплений Харків, то вже 9 січня 1018 року прийнятий ІV універсал де Українську Народну Республіку проголошено самостійною, незалежною державою українського народу. Пробували домовлятися з білогвардійцями, але генерали останніх сповідували російський шовінізм, основою якого було відновлення великої Росії і незалежної України там не передбачалось. В результаті в майбутньому програли обидві сторони.
В цей час менше ніж через рік, на західних теренах України також розпочались державотворчі процеси. Велелюдні народні збори 18 жовтня 1918 року утворюють Українську Національну Раду, яка на наступний день проголосила незалежну державу, а після успішного повстання 1 листопада 1918 року розпочалось творення державних інституцій ЗУНРу. Але поляки з тим не змирились і звернулись за підтримкою до країн Антанти. Франція підтримала поляків і також не передбачала утворення незалежної України. 21 листопада захоплений Львів, до кінця 2018 року ЗУНР відступає до Тернополя, а вже 2 січня до Станіслава, де вже на наступний день приймається рішення про об’єднання, тобто коли вже втрачено значну частину територій.
Проіснувала об’єднана українська держава менше року. 12 листопада 1919 остання спільна нарада. Євген Петрушевич вимагав радикальних дій та критикує Симона Петлюру за м’якотілість та схильність до переговорів з противником.  З листопада 1919 року уряд ЗУНР в еміграції. Та як зазначив Богдан Глова об’єднання ЗУНР та УНР мало велике психологічне значення для всіх українців які завжди мріяли про єдність українського народу. Голова райради провів паралелі з сьогоденням, де уже в сучасній незалежній Україні ми боремось за повернення своїх територій і ті історичні події не втратили сьогодні свого змісту та актуальності.
Голова Буської РДА Петро Мороз також наголосив на значимості Акта Злуки УНР та ЗУНР і привітав з цими подіями усіх присутніх.
Після виступів очільників району, присутнім були продемонстровані документальні фільми з історичними кадрами доленосних подій цього часу.
Захід завершився виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни»!


понеділок, 22 січня 2018 р.

Як вихованці «Доброго серця» щедрували

18 січня, у дитячому будинку «Добре серце», вже за давнім традиційним звичаєм, було проведено Святу Вечерю. Дітки від ранку до вечора цього дня постили, старші допомагали поварам на кухні.


Помолившись і подякувавши Богові за те, що допоміг прожити цей рік, всі вихованці нашого будинку, вихователі Стадник М.Р., Боднарчук Г.С., директор дитячого будинку Пристач В.М., заступник з виховної роботи Горошко О.І. та о. Ігор Боднар, сіли за святковий стіл.

Згідно давньої традиції на столі були приготовлені 12 страв. Перш, ніж приступити до Вечері, усі вжили освячену воду, для зцілення душі і тіла, а потім починали куштувати кутю та решту приготовленого. Вечеря закінчилась віншуванням та щедрівками.
А вже наступного дня, 19 січня, традиційно вихованці та працівники Буського РДБ "Добре серце", в день Водохреща, завітали з колядками і щедрівками в трудові колективи установ району. Розпочали своє Різдвяне дійство з виступу перед працівниками Буської ЦРЛ, а потім завітали в райдержадміністрацію та районну раду, службу у справах дітей, привітали працівників відділу освіти, соціального захисту, податкової служби, центру зайнятості, паспортного столу, прокуратури, поліції, виконавчої служби, відвідали жителів будинку перестарілих.

За цікавий та емоційний виступ керівники району п. Петро Мороз та п. Богдан Глова щедро нагородили колядників. Усі господарі установ радісно приймали віншувальників, колядували, раділи з ними та дякували за привітання.
І виступаючі, і глядачі отримали великий заряд бадьорості, віри і духовної наснаги.

Христос Хрещається! У ріці Йордан!


четвер, 11 січня 2018 р.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА

Сьогодні, керівництво Львівської обласної і Буської адміністрації, Буської районної райради, Красненської селищної ради, громадськість зібралися біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 105-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого. Віддати йому шану, вшанувати світлу пам’ять, помолитися за усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за Українську державу.


Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селі Красне відбулося громадське віче та молебень. Покласти квіти до могили Василя Кука прибули представники обласної влади, ветеранських організацій, "Пласту" та ін.
Панахиду біля могили генерал-хорунжого провів настоятель місцевого храму УГКЦ отець Степан Жукровський.

З промовами до учасників акції звернулись голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Буської районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.
У своєму слові, голова Львівської ОДА Олег Синютка подякував громаді селища за шанування пам’яті Великого Сина Українського Народу. «Ті хлопці, які у 40-50-их роках захищали Україну, а серед них і Василь Кук, знали, що їм доведеться покласти життя за волю. Вони свою справу зробили – тепер діло за нами. Українці – сильна могутня нація, яка під проводом таких патріотів, як Василь Кук, здатна побороти усіх своїх ворогів», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів присутнім про основні віхи життя нашого славного земляка Василя Кука. Вci діти родини Куків були членами Організації Українських Націоналістів, яка боролася із утисками прав українців з боку польської влади. Двох братів Василя — Іларія та Ілька — стратили поляки. За радянської влади вci члени родини були засуджені до тюремного ув'язнення, все майно батьків було конфісковано. За революційну діяльність його неодноразово арештовувала польська поліція, був заступником Романа Шухевича на всіх його посадах, а після загибелі генерала. Василя Кука було обрано Головою Проводу ОУН в Україні, Головним Командиром УПА та Головою Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради. У 1954 році був заарештований і відсидів у радянських в'язницях і таборах.

Після звільнення Василь Кук проживав у Києві, займався науковою роботою в Центральному державному історичному архіві та Інституті історії Академії наук Української РСР. Після розпаду СРСР видав чимало книг та написав безліч статей про історію та діяльність ОУН-УПА.
У своєму слові, голова Красненської селищної ради Микола Чучман підкреслив, що на Батьківщині Василя Кука ніколи не забувають вшановувати його світлу пам'ять і щороку відбуваються чимало патріотичних заходів біля могили останнього головнокомандувача УПА. До речі, наприкінці січня до Красного приїде відомий історик Михайло Романюк, який проведе лекцію про Василя Кука та інших маловідомих видатних осіб, а ще презентує книгу про Золочівський округ.
Для присутніх чоловічий вокальний ансамбль під керівництвом Романа Ладиги виконали низку патріотичних пісень.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України.
Ведучою заходу була Любов Огороднік.
Опісля усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. Для гостей з області екскурсію музеєм провів місцевий історик Ярослав Стецишин.


середа, 10 січня 2018 р.

Школярі з Донеччини відсвяткували Різдво у надбужанських сім’ях

Впродовж Різдвяних свят з 6 по 10 січня у Буському районі перебували учні Авдіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 в рамках традиційної щорічної всеукраїнської акції «Схід і Захід разом!».
Повні нових незабутніх вражень, знайомств десятеро учнів та їх наставник Г.Пашнєва відбули сьогодні у Львів, звідки разом з іншими 190-ма школярами Донеччини, які гостювали у інших районах області, відбудуть спецпотягом до своїх домівок.
Провести в дорогу наших юних гостей у Сторонибабську ЗОШ І-ІІІ ст. прибули голова районної ради Богдан Глова, керівник апарату РДА Євген Кичурчак, головний спеціаліст відділу освіти РДА Богдан Глуховецький, настоятель місцевого храму УГКЦ – отець Олег Макар, тут же був педагогічний колектив освітнього закладу на чолі з директором Борисом Мартиняком, учні школи та їх батьки, які гостинно прийняли дітей зі сходу у свої домівки на проживання та святкування Різдва.
Від керівництва району юні донеччани отримали книжку «Буська земля», а ще сувенірну продукцію з символікою району (ручки, блокноти, записники, пакети, чашки) та солодкі подарунки. Благословив у добру путь та подарував образки о.Олег.
За час свого перебування у Буському районі діти розучили колядки, ознайомилися з звичаями та обрядами Західної України, взяли участь у Різдвяному Богослужінні, побачили пам’ятки архітектури та культури нашого регіону, відвідали з екскурсіями Буськ, Львів, Олесько.


четвер, 4 січня 2018 р.

БУСЬКИЙ ГУРТ «КУДИ ЙДЕШ?» ПРИСВЯТИВ ГОДИНУ ДУХОВНОСТІ

Напередодні Різдва Христового Народний вокальний гурт «Куди йдеш?» зібрався сьогодні в приміщенні Буського районного народного дому на годину духовності «З мудрицями разом», щоб віддати шану Господу Богу, порозмірковувати, чи виконуємо ми Заповіді Божі, чи дотримуємось їх постійно у повсякденному житті?


Учасники заходу – представники районної влади, бібліотекарі, працівники відділу культури та ЗМІ під час години духовності мали змогу послухати пісні гурту «Куди йдеш» (керівник о.Ярослав Лозовий) та порозмірковувати про життєву інструкцію від Бога – заповіді, щоб ми були щасливими на своїй землі, у своїх родинах і в роботі.
«Бог чує усі наші молитви. Він прагне, щоб ми перемінили своє життя, щоб через працю над собою, через терпеливість, повагу і любов один до одного, зберегли вірність Господу Богу. Адже ми тоді сильні, коли силу нам посилає Всевишній, тоді все можемо, як він нам допомагає, тоді мудрі, як нас Господь благословить», - відзначив отець Ярослав Лозовий.

На завершення заходу присутній голова Буської районної ради Богдан Глова подякував колективу за проведення години духовності, яка дала можливість розвивати прагнення душевної досконалості, почути чудовий християнський спів та нагадати для усіх присутніх, що потрібно жити з Богом у серці.


середа, 3 січня 2018 р.

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буська

Стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок м.Буськ проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню мешканцям районного центру Буська та усім гостям міста.
Сьогодні, 3 січня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, депутата облради Петра Жукровського, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха, настоятелів місцевих храмів УГКЦ – о.Михайла Смачила і о.Андрія Баглая, громадськості, ЗМІ.
Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Голова РДА Петро Мороз привітав усіх присутніх з новорічними святами, подякував пластунам за те, що з року в рік передають бущанам Вифлеємський вогонь, а ще везуть його у дитячий будинок «Добре серце», територіальний центр обслуговування для літніх людей, в медичні заклади, установи та організації.
«Нехай для кожного з нас новий 2018 рік буде добрим і радісним, а Вифлеємський вогонь, який розповсюджується у всьому світі пластунами напередодні Різдва, нагадує про те, що люди повинні докладати максимум зусиль для того, аби на всій планеті панував мир. Маю велику надію, що вже цього року закінчиться війна на сході, перестануть гинути люди й на українській землі запанує мир», – сказав Петро Мороз.
В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам. «Ця акція є чудовою естафетою, яка єднає людей різних країн у їх прагненні миру, символізує злагоду поміж християнами, Божу благодать, народження Ісуса Христа», – підсумував Богдан Глова.
До привітань очільників районної влади приєднався депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, який відзначив значимість акції передачі Вифлеємського вогню пластунами, побажав усім українцям миру в державі та у своїх домівках, віри у краще майбутнє Української держави.
Після передачі Вогню усім бущанам, діти заспівали пластових пісень, а Народний ансамбль пісні та музики «Зорецвіт» подарував низку відомих Різдвяних колядок.

вівторок, 2 січня 2018 р.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ ШАНУЮТЬ БАНДЕРУ НА ОФІЦІЙНОМУ РІВНІ

У вівторок, 2 січня 2018 р., в приміщенні сесійного залу Буської районної ради відбувся захід, приурочений пам’яті відомого українця, лідера національно-визвольної боротьби за Незалежність України Степана Бандери. Перед присутніми виступили керівники Буської РДА та районної ради. Зокрема, історик за освітою, голова Буської районної ради Богдан Глова здійснив історичний екскурс, розкривши сутність цієї великої постаті в історії України.


Так, голова райради наголосив, що аби зрозуміти як формувалась особистість Степана Бандери, потрібно глянути на постать його батька отця Андрія. Сім’я проживала в селі Старий Угринів (теперішній Калушський район Івано- Франківської області), тодішній Калушський повіт. В будинку Бандери збирались відомі учасники українського національного життя Галичини. Саме батько Андрій Бандера організовував українську владу в Калушському повіті під час становлення ЗУНР в 1918 році, голосував за Злуку ЗУНР та УНР будучи учасником делегації Української Національної Ради від Калушського повіту. Так формувався світогляд Степана Бандери.

Богдан Глова детально розповів про саме життя відомого провідника ОУН, а саме про навчання у Стрийській гімназії з 1919 по 1927 роки, де Степан Бандера вступив у скаутську організацію Пласт, про те, як майбутній провідник українського національно-визвольного руху хотів поступити в господарську академію в Чехословаччині, але польська влада не дала паспорта і тому це бажання стало нездійсненним. Голова райради зупинився на роках навчання на агрономічному відділі Високої Політехнічної Школи м.Львів. Перед дипломними іспитами Степана Бандеру заарештовують і ув’язнюють. Вже тоді він представляв ОУН та УВО. Окреслив історик і сумнозвісний Варшавський процес, під час якого 13 січня 1936 року Степана Бандеру звинуватили у вбивстві міністра внутрішніх справ Польщі і засудили до смертної кари, яку пізніше замінили довічним ув’язненням. Саме на цьому процесі Степан Бандера здобув авторитет серед побратимів, бо вів себе надзвичайно відважно, назвав себе громадянином України, розкрив програмні засади ОУН, офіційно визнавши себе її представником і надав детальну інформацію про голодомор у Східній Україні. Це була інформаційна бомба на той час. Коли Степан Бандера сидів у тюрмі, спецслужби радянської Росії 23 травня 1938 року убили провідника ОУН Євгена Коновальця і ОУН очолив Андрій Мельник. Та коли після таємної змови Гітлера і Сталіна після так званого Пакту Рібентропа і Молотова, коли таємно розділили Польщу, і розпочалась друга світова війна, з тюрми де сидів Бандера втекла адміністрація і всі в’язні вийшли на волю. Повернувшись у лави ОУН Степан Бандера разом з іншими побратимами, які також повернулись з тюрем, вимагав рішучих дій. Закінчилось це тим, що у 1940 році Бандера очолив ОУН, куди увійшли здебільшого молоді радикальні націоналісти. Богдан Глова наголосив, що одним з рішучих і радикальних їхніх кроків було те, що в самий розгар другої світової війни оунівці на чолі з Степаном Бандерою та його заступником по ОУН Ярославом Стецьком зайшли у Львів і у самім лігві німецької окупації оголосили Українську незалежну державу. Гітлер не міг це пережити, тож віддав наказ заарештувати Бандеру та його побратимів. З цього дня ГЕСТАПО отримало наказ знищувати оунівців. Бандеру відправили спочатку у Берлінську тюрму, а потім в німецький концтабір Заксенхаузен. Фашисти тиснули на провідника ОУН, щоб той відмовився від Акту про незалежність України і навіть закатували його двох рідних братів, але Степан не відмовився. Коли ж в 1944 році справи у фашистів пішли погано, Бандеру звільнили і пробували переконати його піти на співпрацю з метою організовувати опір радянській владі. Але і на співпрацю з Гітлером Бандера не пішов. Почав організовувати діяльність ОУН в еміграції, де ОУН була поширена не тільки у країнах Європи, а і в Канаді та США. В останні роки Степан Бандера жив в Мюнхені під прізвищем Штефан Попель. КГБ вела справжнє полювання на відомого українського провідника і 15 жовтня 1959р. завербований КГБ Богдан Сташинський убиває Степана Бандеру спеціально розробленим для цього пістолетом з ціанідом. Та вбивця зрозумів, що тепер КГБ полює на нього самого і здався та про все розказав. У 1961 Німецький Верховний Суд вбивцями визнає радянський уряд у Москві, а Богдана Сташинського, враховуючи співпрацю зі слідством, засуджують до 8 років тюрми. "Тому ми повинні пам’ятати та шанувати таку постать в українській історії, як Степан Бандера", - наголосив Богдан Глова.
Також під час заходу присутні переглянули документальний фільм про Степана Бандеру. Підсумував усе вище сказане у своєму виступі голова Буського районного Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош.


Новини та діяльність голови районної ради у 2017 році. 
(C) 2010-2012
Буська районна рада
Головна || Про район || Архів новин || Галерея || Контакти || Посилання