Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2018 році.

четвер, 11 січня 2018 р.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА

Сьогодні, керівництво Львівської обласної і Буської адміністрації, Буської районної райради, Красненської селищної ради, громадськість зібралися біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 105-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого. Віддати йому шану, вшанувати світлу пам’ять, помолитися за усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за Українську державу.


Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селі Красне відбулося громадське віче та молебень. Покласти квіти до могили Василя Кука прибули представники обласної влади, ветеранських організацій, "Пласту" та ін.
Панахиду біля могили генерал-хорунжого провів настоятель місцевого храму УГКЦ отець Степан Жукровський.

З промовами до учасників акції звернулись голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Буської районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.
У своєму слові, голова Львівської ОДА Олег Синютка подякував громаді селища за шанування пам’яті Великого Сина Українського Народу. «Ті хлопці, які у 40-50-их роках захищали Україну, а серед них і Василь Кук, знали, що їм доведеться покласти життя за волю. Вони свою справу зробили – тепер діло за нами. Українці – сильна могутня нація, яка під проводом таких патріотів, як Василь Кук, здатна побороти усіх своїх ворогів», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів присутнім про основні віхи життя нашого славного земляка Василя Кука. Вci діти родини Куків були членами Організації Українських Націоналістів, яка боролася із утисками прав українців з боку польської влади. Двох братів Василя — Іларія та Ілька — стратили поляки. За радянської влади вci члени родини були засуджені до тюремного ув'язнення, все майно батьків було конфісковано. За революційну діяльність його неодноразово арештовувала польська поліція, був заступником Романа Шухевича на всіх його посадах, а після загибелі генерала. Василя Кука було обрано Головою Проводу ОУН в Україні, Головним Командиром УПА та Головою Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради. У 1954 році був заарештований і відсидів у радянських в'язницях і таборах.

Після звільнення Василь Кук проживав у Києві, займався науковою роботою в Центральному державному історичному архіві та Інституті історії Академії наук Української РСР. Після розпаду СРСР видав чимало книг та написав безліч статей про історію та діяльність ОУН-УПА.
У своєму слові, голова Красненської селищної ради Микола Чучман підкреслив, що на Батьківщині Василя Кука ніколи не забувають вшановувати його світлу пам'ять і щороку відбуваються чимало патріотичних заходів біля могили останнього головнокомандувача УПА. До речі, наприкінці січня до Красного приїде відомий історик Михайло Романюк, який проведе лекцію про Василя Кука та інших маловідомих видатних осіб, а ще презентує книгу про Золочівський округ.
Для присутніх чоловічий вокальний ансамбль під керівництвом Романа Ладиги виконали низку патріотичних пісень.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України.
Ведучою заходу була Любов Огороднік.
Опісля усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. Для гостей з області екскурсію музеєм провів місцевий історик Ярослав Стецишин.


середа, 10 січня 2018 р.

Школярі з Донеччини відсвяткували Різдво у надбужанських сім’ях

Впродовж Різдвяних свят з 6 по 10 січня у Буському районі перебували учні Авдіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 в рамках традиційної щорічної всеукраїнської акції «Схід і Захід разом!».
Повні нових незабутніх вражень, знайомств десятеро учнів та їх наставник Г.Пашнєва відбули сьогодні у Львів, звідки разом з іншими 190-ма школярами Донеччини, які гостювали у інших районах області, відбудуть спецпотягом до своїх домівок.
Провести в дорогу наших юних гостей у Сторонибабську ЗОШ І-ІІІ ст. прибули голова районної ради Богдан Глова, керівник апарату РДА Євген Кичурчак, головний спеціаліст відділу освіти РДА Богдан Глуховецький, настоятель місцевого храму УГКЦ – отець Олег Макар, тут же був педагогічний колектив освітнього закладу на чолі з директором Борисом Мартиняком, учні школи та їх батьки, які гостинно прийняли дітей зі сходу у свої домівки на проживання та святкування Різдва.
Від керівництва району юні донеччани отримали книжку «Буська земля», а ще сувенірну продукцію з символікою району (ручки, блокноти, записники, пакети, чашки) та солодкі подарунки. Благословив у добру путь та подарував образки о.Олег.
За час свого перебування у Буському районі діти розучили колядки, ознайомилися з звичаями та обрядами Західної України, взяли участь у Різдвяному Богослужінні, побачили пам’ятки архітектури та культури нашого регіону, відвідали з екскурсіями Буськ, Львів, Олесько.


четвер, 4 січня 2018 р.

БУСЬКИЙ ГУРТ «КУДИ ЙДЕШ?» ПРИСВЯТИВ ГОДИНУ ДУХОВНОСТІ

Напередодні Різдва Христового Народний вокальний гурт «Куди йдеш?» зібрався сьогодні в приміщенні Буського районного народного дому на годину духовності «З мудрицями разом», щоб віддати шану Господу Богу, порозмірковувати, чи виконуємо ми Заповіді Божі, чи дотримуємось їх постійно у повсякденному житті?


Учасники заходу – представники районної влади, бібліотекарі, працівники відділу культури та ЗМІ під час години духовності мали змогу послухати пісні гурту «Куди йдеш» (керівник о.Ярослав Лозовий) та порозмірковувати про життєву інструкцію від Бога – заповіді, щоб ми були щасливими на своїй землі, у своїх родинах і в роботі.
«Бог чує усі наші молитви. Він прагне, щоб ми перемінили своє життя, щоб через працю над собою, через терпеливість, повагу і любов один до одного, зберегли вірність Господу Богу. Адже ми тоді сильні, коли силу нам посилає Всевишній, тоді все можемо, як він нам допомагає, тоді мудрі, як нас Господь благословить», - відзначив отець Ярослав Лозовий.

На завершення заходу присутній голова Буської районної ради Богдан Глова подякував колективу за проведення години духовності, яка дала можливість розвивати прагнення душевної досконалості, почути чудовий християнський спів та нагадати для усіх присутніх, що потрібно жити з Богом у серці.


середа, 3 січня 2018 р.

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буська

Стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок м.Буськ проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню мешканцям районного центру Буська та усім гостям міста.
Сьогодні, 3 січня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, депутата облради Петра Жукровського, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха, настоятелів місцевих храмів УГКЦ – о.Михайла Смачила і о.Андрія Баглая, громадськості, ЗМІ.
Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Голова РДА Петро Мороз привітав усіх присутніх з новорічними святами, подякував пластунам за те, що з року в рік передають бущанам Вифлеємський вогонь, а ще везуть його у дитячий будинок «Добре серце», територіальний центр обслуговування для літніх людей, в медичні заклади, установи та організації.
«Нехай для кожного з нас новий 2018 рік буде добрим і радісним, а Вифлеємський вогонь, який розповсюджується у всьому світі пластунами напередодні Різдва, нагадує про те, що люди повинні докладати максимум зусиль для того, аби на всій планеті панував мир. Маю велику надію, що вже цього року закінчиться війна на сході, перестануть гинути люди й на українській землі запанує мир», – сказав Петро Мороз.
В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам. «Ця акція є чудовою естафетою, яка єднає людей різних країн у їх прагненні миру, символізує злагоду поміж християнами, Божу благодать, народження Ісуса Христа», – підсумував Богдан Глова.
До привітань очільників районної влади приєднався депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, який відзначив значимість акції передачі Вифлеємського вогню пластунами, побажав усім українцям миру в державі та у своїх домівках, віри у краще майбутнє Української держави.
Після передачі Вогню усім бущанам, діти заспівали пластових пісень, а Народний ансамбль пісні та музики «Зорецвіт» подарував низку відомих Різдвяних колядок.

вівторок, 2 січня 2018 р.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ ШАНУЮТЬ БАНДЕРУ НА ОФІЦІЙНОМУ РІВНІ

У вівторок, 2 січня 2018 р., в приміщенні сесійного залу Буської районної ради відбувся захід, приурочений пам’яті відомого українця, лідера національно-визвольної боротьби за Незалежність України Степана Бандери. Перед присутніми виступили керівники Буської РДА та районної ради. Зокрема, історик за освітою, голова Буської районної ради Богдан Глова здійснив історичний екскурс, розкривши сутність цієї великої постаті в історії України.


Так, голова райради наголосив, що аби зрозуміти як формувалась особистість Степана Бандери, потрібно глянути на постать його батька отця Андрія. Сім’я проживала в селі Старий Угринів (теперішній Калушський район Івано- Франківської області), тодішній Калушський повіт. В будинку Бандери збирались відомі учасники українського національного життя Галичини. Саме батько Андрій Бандера організовував українську владу в Калушському повіті під час становлення ЗУНР в 1918 році, голосував за Злуку ЗУНР та УНР будучи учасником делегації Української Національної Ради від Калушського повіту. Так формувався світогляд Степана Бандери.

Богдан Глова детально розповів про саме життя відомого провідника ОУН, а саме про навчання у Стрийській гімназії з 1919 по 1927 роки, де Степан Бандера вступив у скаутську організацію Пласт, про те, як майбутній провідник українського національно-визвольного руху хотів поступити в господарську академію в Чехословаччині, але польська влада не дала паспорта і тому це бажання стало нездійсненним. Голова райради зупинився на роках навчання на агрономічному відділі Високої Політехнічної Школи м.Львів. Перед дипломними іспитами Степана Бандеру заарештовують і ув’язнюють. Вже тоді він представляв ОУН та УВО. Окреслив історик і сумнозвісний Варшавський процес, під час якого 13 січня 1936 року Степана Бандеру звинуватили у вбивстві міністра внутрішніх справ Польщі і засудили до смертної кари, яку пізніше замінили довічним ув’язненням. Саме на цьому процесі Степан Бандера здобув авторитет серед побратимів, бо вів себе надзвичайно відважно, назвав себе громадянином України, розкрив програмні засади ОУН, офіційно визнавши себе її представником і надав детальну інформацію про голодомор у Східній Україні. Це була інформаційна бомба на той час. Коли Степан Бандера сидів у тюрмі, спецслужби радянської Росії 23 травня 1938 року убили провідника ОУН Євгена Коновальця і ОУН очолив Андрій Мельник. Та коли після таємної змови Гітлера і Сталіна після так званого Пакту Рібентропа і Молотова, коли таємно розділили Польщу, і розпочалась друга світова війна, з тюрми де сидів Бандера втекла адміністрація і всі в’язні вийшли на волю. Повернувшись у лави ОУН Степан Бандера разом з іншими побратимами, які також повернулись з тюрем, вимагав рішучих дій. Закінчилось це тим, що у 1940 році Бандера очолив ОУН, куди увійшли здебільшого молоді радикальні націоналісти. Богдан Глова наголосив, що одним з рішучих і радикальних їхніх кроків було те, що в самий розгар другої світової війни оунівці на чолі з Степаном Бандерою та його заступником по ОУН Ярославом Стецьком зайшли у Львів і у самім лігві німецької окупації оголосили Українську незалежну державу. Гітлер не міг це пережити, тож віддав наказ заарештувати Бандеру та його побратимів. З цього дня ГЕСТАПО отримало наказ знищувати оунівців. Бандеру відправили спочатку у Берлінську тюрму, а потім в німецький концтабір Заксенхаузен. Фашисти тиснули на провідника ОУН, щоб той відмовився від Акту про незалежність України і навіть закатували його двох рідних братів, але Степан не відмовився. Коли ж в 1944 році справи у фашистів пішли погано, Бандеру звільнили і пробували переконати його піти на співпрацю з метою організовувати опір радянській владі. Але і на співпрацю з Гітлером Бандера не пішов. Почав організовувати діяльність ОУН в еміграції, де ОУН була поширена не тільки у країнах Європи, а і в Канаді та США. В останні роки Степан Бандера жив в Мюнхені під прізвищем Штефан Попель. КГБ вела справжнє полювання на відомого українського провідника і 15 жовтня 1959р. завербований КГБ Богдан Сташинський убиває Степана Бандеру спеціально розробленим для цього пістолетом з ціанідом. Та вбивця зрозумів, що тепер КГБ полює на нього самого і здався та про все розказав. У 1961 Німецький Верховний Суд вбивцями визнає радянський уряд у Москві, а Богдана Сташинського, враховуючи співпрацю зі слідством, засуджують до 8 років тюрми. "Тому ми повинні пам’ятати та шанувати таку постать в українській історії, як Степан Бандера", - наголосив Богдан Глова.
Також під час заходу присутні переглянули документальний фільм про Степана Бандеру. Підсумував усе вище сказане у своєму виступі голова Буського районного Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош.


Новини та діяльність голови районної ради у 2017 році. 
(C) 2010-2012
Буська районна рада
Головна || Про район || Архів новин || Галерея || Контакти || Посилання