Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2019 році.

четвер, 11 квітня 2019 р.

На сесії Буської районної ради виділили чимало коштів на соціально-важливі об’єкти

На мікропроекти, які стали потенційними переможцями, більше мільйона гривень виділено з районного бюджету, а саме на Побужанську, Соколівську та Олеську школи та Буську ЗОШ №1, придбання обладнання для відходів та капремонт хірургічного відділення КНП Буська ЦРЛ, Амбулаторії сіл Переволочне, Топорова, Задвір’я (2 проекти), Музичну школу, ДЮСШ (2 проекти), ДНЗ «Рукавичка» в с.Побужани, вуличне освітлення в селі Ракобовти та на Яблунівську сільську раду. Частину співфінансували з місцевих бюджетів.


Також з районного бюджету на останній сесії Буської районної ради вирішили виділити 199209 грн. на закупівлю коагулятора лазерного універсального «Лікар-хірург» 1470 нм. 12,5 Вт. для КНП Буської ЦРЛ.
Окрім цього з районного бюджету виділили на поточний ремонт КНП Буська ЦРЛ – 250000 грн. та пільгові пенсії – 45000 грн., матеріальну допомогу важкохворим, які потребують складних операцій – 146000 грн., спортивний майданчик зі штучним покриттям смт. Красне ЗОШ №1 – 138000 грн., капремонт даху Буської гімназії – 30700 грн., на капремонт ДНЗ «Лелеченя» м. Буськ – 348000 грн., на придбання житла дитині сироті – 147900 грн. (решта з обласного), спортшколу «Авангард» - 15000 грн., на енергоносії галузі культури додано 29800 грн.
Виділено з районного бюджету кошти і на об’єкт ДФРР, а саме на реконструкцію басейну ДЮСШ – 2 792 500 грн. (решта державний бюджет).
Збільшено вдвічі виплати ветеранам УПА (по 400 грн. щомісячно), та вдовам політв’язнів (по 200 грн. щомісячно).
Додані кошти і на районні програми, а саме на Районну цільову комплексну програму профілактики та протидії злочинності у Буському районі – 50000 грн., Районну програму профілактики рецидивної злочинності та правопорушень у Буському районі – 21000 грн., Програму створення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків Буського району – 77000 грн., Програму підтримки ГО «Буська спілка політв’язнів, репресованих України та патріотичного виховання молоді» - 20000 грн.
З освітянської субвенції за рішенням районної ради перескеровані кошти на придбання парт, ноутбуків, мультимедійних комплексів та інше в сумі 3 000 000 грн., а також 454000 грн на «Нову українську школу». Окрім цього на «Нову українську школу» з держбюджету отримано 1 821 851 грн.
На сесії райради підтвердили виділення коштів з обласного бюджету на оснащення ресурсних кімнат у закладах освіти – 96876 грн., реконструкцію НД села Переволочне – 500000 грн., реконструкцію НД села Задвір’я – 700000 грн., реконструкцію даху НД села Ожидів – 600000 грн. та реконструкцію Красненської лікарні – 2 000 000 грн. З районного бюджету додано співфінансування на реконструкцію Красненської лікарні – 200000 грн та з місцевого буде виділено ще 200000 грн. Окрім зазначених сум, дофінансувати даний об’єкт обіцяють в другому півріччі.
На галузі освіти, культури та медицини субвенції районному бюджету виділили Красненська, Балучинська, Боложинівська, Утішківська, Андріївська, Переволочнянська, Кутівська, Тур’янська, Гумниська, Куткірська Кизлівська місцеві ради на суму більше півмільйона гривень.


четвер, 11 квітня 2019 р.

Про стан реформування галузі охорони здоров’я Буського району з сесійної трибуни доповів головний лікар Буської ЦРЛ Євген Романюк

У четвер, 11 квітня, під час чергового засідання сесії Буської райради про стан реформування галузі охорони здоров’я Буського району з трибуни доповів головний лікар Буської ЦРЛ Євген Романюк. У Буському районі 77% декларацій з сімейними лікарями вже підписано. Зарплата сімейних лікарів зросла з 9 тис. грн. до 15 тис.грн, а медичних сестер при сімейних лікарях з 5700 до 8400 грн.
Здобуто перемогу у 6-ти мікропроектах на суму – 919 тис.грн.


вівторок, 9 квітня 2019 р.

Для голів місцевих рад Бущини відбувся семінар:”Управління ресурсами територіальних громад”

У вівторок, 9 квітня, в сесійній залі райради для голів органів місцевого самоврядування Буського району відбувся одноденний семінар-тренінг “Управління ресурсами територіальних громад”, який провели лектори – викладачі Львівського регіонального іституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Серед питань семінару: документоведення в органах місцевого самоврядування (виступила канд.філ.наук Надія Коцюба), корупція та правопорушення у професійній діяльності посадових осіб місцевого самоврядування (док.наук з держ.упр.проф.Олександр Сушинський), майнові відносини в організації місцевого самоврядування (маг. держ. упр. Андрій Денис), реалізація державної освітньої політики на місцевому рівні (доц.Олександра Коцовська).
Перед початком семінару перед його учасниками виступив голова Буської районної ради Богдан Глова.
Зазначимо, що метою проведення таких семінарів у районах Львівщини є набуття слухачами знань і практичних навичок з проблематики управління ресурсами територіальних громад.


середа, 27 березня 2019 р.

У Буську відбулася презентація книги Володимира Харка “Антологія патріотичної молитви»

У середу, 27 березня, у Буському РНД відбулась зустріч з Єпископом ПЦУ Борисом (в миру Володимир Харко), уродженцем м.Буськ, який презентував свою книгу “Антологія патріотичної молитви».

Владика цікаво та змістовно розповів про ідею виникнення та реалізацію цього проекту, його значення для духовного росту особи та громадянина України в час нелегкий для нашої держави. Також наголосив на важливості ідентифікації українців у світі, важливості знання своїх традицій, церковних молитовних практик і пісень, молебнів, акафістів, молитов ієрархів за Україну, за народ , за героїв, які виховують у суспільстві потребу в проханнях до Бога у різних ситуаціях, як цього вчить Св.Письмо.
Учасник заходу – Народний депутат України, учасник АТО Михайло Бондар підтвердив слова Владики, що на війні молитва справді була на першому місці. Голова районної ради Богдан Глова подякував Владиці Борису за плідну працю, служіння Українській Православній Церкві і народу України, за збереження його духовної спадщини.
Парох Красненської української автокефальної православної церкви отець Юрій Толочний висловив слова вдячності за плідну працю.
Начальник відділу культури та туризму п.Людмила Ціхоцька привітала Владику з виходом книги у світ гарним букетом.
Ініціатором зустрічі та ведучою презентації стала методист по фольклорному жанру РНД Надія Хом’якевич.


середа, 20 березня 2019 р.

Керівництво району під час наради обговорило ряд актуальних питань з головами місцевих рад

У середу, 20 березня, в великому залі засідань адмінбудинку голова райдержадміністрації Петро Мороз спільно з головою районної ради Богданом Гловою провели нараду з головами місцевих рад.

До участі у нараді також були запрошені керівники/представники автотранспортних підприємств, які надають послуги з пасажирських перевезень, окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Йшлося про стан підготовки та належну організацію проведення у районі виборів Президента України; про здійснення пасажирських перевезень (співпраця перевізників з органами місцевого самоврядування та відкриття нових маршрутів, культура поведінки водіїв, санітарний та технічний стан автотранспорту, дотримання графіків руху); про проведення в районі місячника благоустрою, озеленення та Дня довкілля, організація вивезення з населених пунктів сміття на полігон ТПВ.

 


неділя, 17 березня 2019 р.

Надбужанська делегація вшанувала пам’ять січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі

17 березня, у с. Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відбулися заходи з нагоди вшанування пам’яті січовиків Карпатської України.
Участь у заході взяли перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Делегацію Буського району очолювали голова райдержадміністрації Петро Мороз і голова районної ради Богдан Глова.
Керівництво Бущини разом з іншими делегаціями, громадськістю поклали квіти до меморіалу січовиків Карпатської України, запалили свічки пам’яті. Опісля, відбулось скорботне віче. Зазначимо, на меморіальному кладовищі Січовиків Карпатської України вже спочиває 22 Герої.

Довідково:
1939 році на землях Закарпаття Августином Волошином було проголошено Українську незалежну державу. Військовим органом Карпатської України була мілітарна організація “Карпатська Січ”.
Всередині березня 1939 р., Угорщина продовжила окупацію Закарпаття. Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі – рівнині, що лежала на правому березі Тиси поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків.
Як свідчать дослідження, частину захоплених в полон січовиків – вихідців з Галичини, угорці передали полякам. 17 березня 1939 року полонених колонами по 70-80 осіб привели на Верецький перевал. Наступного ранку, групами по 10-20 осіб, їх вели вздовж лінії кордону ліворуч і праворуч на півтора-два кілометри та розстрілювали в різних місцях.
Загальна кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, могла становити від 500 до 600 осіб.
Такі дії поляків пояснюються тим, що більшість розстріляних на Верецькому перевалі галичан були членами і симпатиками ОУН, а отже – потенційними противниками польської окупаційної влади.
Тема Карпатської України ожила в часи проголошення Української незалежності. Проте, незважаючи на певні старання ентузіастів, усі місця поховань січовиків до сьогодні достеменно не встановлені.
У жовтні-листопаді 2008 р. Комунальне підприємство Львівської обласної ради “Доля” провело пошук місць поховань вояків Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Дослідження проводилися в околиці сіл Жупани Сколівського р-ну Львівської області та Верб’яж Воловецького р-ну Закарпатської області. Загальна кількість виявлених в людських останків склало 10 осіб. 14 вересня 2009 року останки бійців Карпатської Січі, виявлені біля Верб’яжа, були перепоховані.
4-6 серпня 2011 року були проведені роботи з ексгумації останків січовиків на Верецькому перевалі на території с. Лази. У результаті ексгумації виявлено 7 людських останків. 20 серпня 2011 року останки семи стрільців Карпатської України були урочисто перепоховані на меморіальному цвинтарі на Верецькому перевалі, де раніше знайшли свій спочинок десять українських героїв.
17 березня 2016 року на меморіальному кладовищі січовиків Карпатської України, біля с. Климець Сколівського району (Верецький перевал), були урочисто перепоховані ще 5 вояків, що були розстріляні у 1939 році польськими прикордонниками. Останки січовиків віднайдено та ексгумувано у 2015 році в с. Сянки на Турківщині. За свідченнями старожилів, українські вояки були закатовані польськими прикордонниками у березні, а опісля таємно поховані біля с. Сянки. У радянські часи місце поховання було забуте.


четвер, 14 березня 2019 р.

В РНД відбувся районний захід до Дня українського добровольця

14 березня в Україні відзначили День добровольця. З нагоди свята в Буському РНД відбувся районний захід за участю керівництва району, добровольців – учасників ООС (АТО), школярів.
Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували українських захисників, які загинули в бою за Українську державу.
Із словами вдячності за героїм та мужність до бущанських учасників бойових дій, які добровільно пішли захищати країну з перших днів війни на сході, звернулися голова районної ради Богдан Глова та заступник голови РДА Тетяна Сай.
Від демобілізованих учасників ООС (АТО) виступили Іван Міллер, Сергій Бондаренко та Олександр Жовтанецький.
Надалі усі присутні у залі переглянули документальну стрічку про добровольчі батальйони, а вокалістка Оксана Піджарко заспівала для героїв пісню Андрія Кузьменка “Кораблі”.
Завершився захід спільним виконанням усіма присутніми у залі Маршу українського війська та фотографуванням дітей з захисниками.


субота, 2 березня 2019 р.

Щороку бущани вшановують у Польщі пам’ять отця Михайла Вербицького – автора музики до Гімну України

4 березня минає 204-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості у селі Млини, куди щороку приїжджає делегація Буського району, розпочалися 2 березня зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець.
Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.
У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти представники делегацій з усіх районів області.
Корзину від бущан встановили до пам’ятника М.Вербицькому голова районної ради Богдан Глова разом з головою райдержадміністрації Петром Морозом, помолилися спільно з іншими учасниками в пам’ять про цю світлу, високоморальну та обдаровану людину.
Нагадаємо, що отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.
Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.
Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

субота, 2 березня 2019 р.

Делегація бущан вшанувала загиблих українців у селі Павлокома

У суботу, 2 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині (Польща), відбулись скорботні заходи з вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.
Участь у заходах із нагоди 74-Ї річниці трагедії села Павлокома взяло більше півтори тисячі осіб – делегації з усіх районів Львівщини, а також представники Тернопільщини та Іванофранкцівщини.
Делегацію Буського району очолили голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Петро Мороз.
Вони, разом з керівництвом області та районів, представниками громадських організацій, помолилися, поклали квіти до Меморіалу трагічно загиблим українцям.
«74 роки тому тут співали українських пісень, тут «Отче наш» промовляли українською мовою, тут веселились діти у любові своїх батьків. Тут люди будували мрії про своє майбутнє. Це все обірвалось в один день. Обірвалось лише тому, що хтось не хотів, щоб тут жили українці, щоб тут передавалась пам`ять про наші покоління. Сьогодні на цьому місці ми задаємо собі запитання «Чому це сталось?» І кожен з нас знає відповідь: тому що тоді не було Української держави, не було єдності. Ми сьогодні тут, тому що ми маємо могутню державу, у нас є сильна армія, яка за тисячу кілометрів звідси боронить весь цивілізований світ від нашестя ворога, щоб він не вбивав нові й нові покоління. Українська держава дбає і буде дбати про всіх українців, які опинились за межами держави. Україна поважає, береже і берегтиме пам`ять свого народу», – наголосив під час заходу голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Окрім того, очільник Львівщини закликав польську владу та громаду берегти українську пам`ять на території республіки та впорядкувати символи нашої держави – цвинтарі та інші пам’ятні місця.
«Хочу звернутись до всіх поляків: відновіть наші символи у тих місцях, де живе українська пам’ять. Тому що так вчиняє увесь цивілізований світ. Ми можемо показати приклад – понівечений рукою агентів ФСБ пам’ятник у Гуті Пеняцькій відновила навіть не влада, а громада власними силами», – додав Олег Синютка.

четвер, 28 лютого 2019 р.

Підсумки районного конурсу читців та художньо-просвітницьких колективів

В Буському РНД відбувся районний огляд – конкурс читців та художньо – просвітницьких колективів з нагоди 205 річниці Т.Г.Шевченка.
Такий захід вже став традиційним, адже проводиться відділом культури та туризму Буської РДА щорічно з метою популяризації поетичних творів Кобзаря, утвердження краси художнього слова, виявленню та підтримці мистецьких талантів, популяризації театрального мистецтва.
Розпочався захід спільним виконанням «Заповіту». Привітав усіх учасників огляду – конкурсу голова Буської районної ради Богдан Глова.
Аматорський театральний колектив «Свічадо» Буського районного Народного дому презентував постановку «Тополя» за твором Т.Шевченка, а дитячий театральний колектив «Перлина» Народного дому с.Кізлів – уривок композиції «В бур’янах» С. Васильченка.
Відрадно , що 76 читців, учасників художньої самодіяльності закладів культури Бущини емоційно, натхненно читали із сцени геніальні твори українського Пророка, поетичні рядки, присвячені Великому Кобзареві.

п’ятниця, 22 лютого 2019 р.

На Бущині дитячий будинок «Добре серце» відзначив 20-річчя

Сьогодні в цьому закладі на повному державному забезпечені перебуває 36 дітей – сироти, напівсироти, з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також діти, батьки яких позбавлені батьківських прав. За словами директора закладу Володимира Пристача, за останні роки дитячий будинок отримав нове життя: покращено стан приміщення, капітально відремонтовані душові, створені затишні зони відпочинку, відремонтовані спальні кімнати, збудовано спортивний майданчик.


Привітати педагогів та вихованців з 20 річчим ювілеєю закладу завітали поважні гості: голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови РДА Тетяна Сай, начальник відділу освіти Галина Олійник, голова Львівської ТО РПЛ Микола Іщук, вихованці та благодійники.
Голова Буської районної ради Богдан Глова разом із заступником голови райдержадміністрації Тетяною Сай передали закладу сучасний плазмовий великий телевізор, який був придбаний за рахунок районного бюджету.
У вітальному слові Богдан Глова окреслив проекти, які були профінансовані за останні роки з бюджетів різних рівнів, зокрема з районного обласного та державного бюджетів щодо покращення умов перебування дітей в будинку «Добре серце».
Привітав вчителів і працівників закладу голова Львівської ТО РПЛ Микола Іщук, який відзначив, що протягом 20-років понад 350 дітей отримали путівку в доросле життя, гідне виховання і якісну освіту, стали свідомими громадянами України.

середа, 20 лютого 2019 р.

Керівництво району та громадськість молитвою вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні в Буську, запалили лампадки та поклали квіти до меморіального знака загиблим

20 лютого, у п’яту річницю трагічних подій на київському Майдані, біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні зібралися кілька сотень бущан (керівники РДА та райради, громадські активісти-учасники Майдану, школярі), аби вшанувати щирою молитвою усіх загиблих під час Революції Гідності.
Панахиду провів настоятель місцевого храму Св.Апостолів Петра і Павла отець Іван Салабай.
Запалили свічки та поклали корзини квітів голова районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Петро Мороз, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх, учасники Революції Гідності, міщани.
Перед початком поминальної акції учні шкіл пов’язали на кущах та деревах біля пам’ятного знака паперових ангеликів, які символізують мирних розстріляних людей.

Вшановуючи Героїв, 20 лютого, в сесійній залі Буської райради також відбувся районний захід пам’яті Небесної Сотні.
Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Петро Мороз, заступник голови районної ради, учасник Майдану та АТО Роман Фурда, які пригадали події пятирічної давності, коли в центрі європейської столиці сталася кривав трагедія: лише за кілька днів було розстріляно більше сотні беззбройних відважних людей, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою для усього світу державою.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих майданівців, переглянули документальні кадри та світлини періоду Революції Гідності, послухали журливі пісні у виконанні народного вокального ансамблю “Перевесло” (кер.Євген Гнатюк), сімейного дуету у складі Павла та Оленки Лукасевичів, вокалістки Вікторії Лисак.
На завершення присутні переглянули відеоролик Маршу нового українського війська “Зродились ми великої години”. Вела захід методист РНД Ірина Калиновська.


п’ятниця, 15 лютого 2019 р.

В Буську вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого, виповнилося 30 років з часу, коли відбулося виведення радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан.
За час десятирічної війни 1979-1989 років з цієї країни додому не повернулися 3360 українців. З них: 3280 – загинули, а 70 пропали безвісти та потрапили в полон. За даними Міністерства оборони України, поранення отримали 8 тис. наших співвітчизників, близько 4,5 тис. з них залишилися інвалідами. З моменту розпаду СРСР Україні вдалося розшукати лише 10 українців, зазначених в офіційно переданому керівництву нашої країни списку осіб, які зникли безвісти чи потрапили у полон.
Щороку бущани вшановують ветеранів афганської війни та усіх учасників бойових дій на території інших держав, згадують тих, хто не повернувся з гарячих точок планети, та тих, хто відійшов у вічність уже повернувшись додому.
“Ми дякуємо кожному з Вас за мужність та відданість військовому обов’язку та схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з місць військових кофліктів і воєн. Нехай біль війни залишиться в минулому. Нехай людські шана та вдячність залишаються з Вами назавжди”, – сказав голова РДА Петро Мороз, звертаючись до учасників районної акції, яка відбулася сьогодні у Буському РНД.
До його слів приєднався голова районної ради Богдан Глова, який навів жахливі цифри втрат серед українців за час війни у Афганістані, повідомив, що 7 березня, коли відбудеться чергова сесія Буської райради, депутати мають намір виділити одноразову грошову допомогу усім ветеранам.
Також слово до присутніх мав настоятель церкви Св.Юрія м.Буськ отець Андрій Баглай та учасник бойових дій у Афганістані Василь Коломієць.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх українців, які полягли під час воєнних конфліктів, запалили свічки в пам’ять про Віктора Ющенка та Олександра Мурського – двох бущан, які загинули в ДРА під час виконання військового обов’язку, та дев’ятнадцятьох мешканців району, які померли вже після повернення додому.
Надалі учасники заходу мали нагоду переглянути документальні кадри та світлини до 30-річчя виведення військ з Афганістану, послухати пісні про подвиг військових, рідну землю, Україну у виконанні Оксани Приставської та Оксани Метельської. Вела захід методист РНД Ірина Калиновська.


понеділок, 11 лютого 2019 р.

В Буському районі відзначать День учасників бойових дій на території інших держав

Щороку, 15 лютого, бущани, як і весь український народ, вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Але знаменною ця дата стала для багатьох тисяч українців набагато раніше, у вже далекому 1989 році, коли було офіційно завершено виведення військових частин колишнього СРСР з охопленої бойовими діями території Афганістану.

Окрім ДРА, українці брали участь в бойових діях у Югославії, Анголі, Лівані, Ефіопії, Косово, Ліберії, інших країнах у складі миротворчих сил під егідою ООН.
11 лютого, у Буськый РДА відбулося засідання оргкомітету по відзначенню Дня учасників бойових дій на території інших держав і 30-річчя з часу виведення радянських військ з Афганістану. Нагадаємо, що впродовж 1979-1989 років, а саме стільки часу тривала війна, загинуло 2378 українців. Серед них двоє бущан: Віктор Ющенко та Олександр Мурський.
Участь у обговоренні взяли: голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, учасники війни в Афганістані Олександр Гусєв і Василь Коломієць, посадовці РДА і райради.
Вже традиційно 15 лютого в першій половині дня ветерани – учасники бойових дій на території інших держав відвідають храм Св.Ап.Петра і Павла в Буську, де помоляться за загиблих/померлих побратимів, згодом побувають на їх могилах, де покладуть квіти та запалять лампадки.
А вже о 14.30 год. в малій актовій залі Буського РНД (ІІ поверх) відбудеться районних захід за участю учасників бойових дій, керівників органів влади, молоді, ЗМІ.
Зазначимо, що станом на сьогодні у районі налічується 49 осіб, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав (серед них – дві жінки). Усі вони отримають одноразову грошову допомогу від районної влади після проведення чергової сесії Буської районної ради, яка відбудеться орієнтовно 7 березня.
Райдержадміністрація та районна рада відгукнулися на прохання ветеранської організації та виділять автотранспорт, закуплять квіти та лампадки для відвідин 16 могил тих колишніх воїнів-афганців, хто в силу різних обставин не дожив до цього часу.


четвер, 7 лютого 2019 р.

У Буську історичною годиною відзначили 90-ліття створення ОУН

90 років тому – наприкінці січня на початку лютого 1929 року – у Відні зібралось кількадесят українських діячів, які після поразки національно-визвольної боротьби залишили Україну. Наслідком їхньої зустрічі стало створення Організації українських націоналістів (ОУН) – політичної сили, яка відіграла дуже помітну роль в українській історії середини ХХ століття.


На Львівщині 2019 рік проголошено роком Степана Бандери та Організації українських націоналістів, впродовж лютого тривають різноманітні заходи національно – патріотичної тематики, присвячені славним сторінкам боротьби українських націоналістів за соборну та незалежну державу.

Сьогодні в Буській ЦРБ ім.І.Котляревського з участю істориків, голови Буської районної ради Богдана Глови і головного спеціаліста відділу освіти Буської РДА Михайла Шимківа, а також бібліотекарів Бущини та працівників культури відбулася історична година «Зродились ми великої години», присвячена 90 – літтю створення ОУН.
Вся історія України – це історія визвольних змагань нації за державність, однак особливе місце посідає історія боротьби під проводом ОУН, жоден інший етап боротьби народу за державність не був таким чисельним, організованим і натхненим, як період діяльності Організації українських націоналістів. Михайло Шимків виступив з грунтовною лекцією про становлення та дільність ОУН, його доповнили історик за освітою Богдан Глова, директор Буської ЦБС Оксана Стецик та начальник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, акцентувавши увагу на іменах тих відомих земляків, які брали активну участь у національно – визвольних змаганнях – останній Головнокомандувач УПА Василь Кук та діяч ОУН та УВО, сотник Сидір Чучман. Завершилося дійство виконанням Гімну українських націоналістів.


вівторок, 5 лютого 2019 р.

У Буському районі призупиняється навчання в школах

З 6 лютого для попередження захворюваності на ГРВ призупиняється навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах району. Таке рішення прийняла районна комісія ТЕБ і НС, позачергове засідання якої провів сьогодні, 5 лютого, голова райдержадміністрації Петро Мороз за участю голови районної ради Богдана Глови. Про це інформують у прес-службі Буської райдержадміністрації.


З метою переривання ланцюга передачі інфекції, попередження захворюваності населення району на гострі респіраторні вірусні інфекції вирішено ввести обмежувальні протиепідемічні заходи та призупинити навчально-виховний процес в загальноосвітніх закладах з 06 лютого 2019 року до 12 лютого 2019 року. Протягом зазначеного періоду здійснюватиметься постійний моніторинг захворюваності дорослого та дитячого населення району на грип та ГРВІ.

середа, 30 січня 2019 р.

Бій на станції Крути – ми пам’ятаємо!

У переповненому читальному залі районної бібліотеки зібрались усі бажаючі, представники громадськості, учасники АТО (ООС), влада, з метою пригадати ті трагічні сторінки історії України, той подвиг молодих хлопців, які вірили в українську державу.


Історик за освітою Богдан Глова розповів, що тодішня українська влада до останнього сподівалась на успішні переговори з Росією про дозвіл на існування Української Республіки. Одразу після приходу до влади більшовиків 25 жовтня за старим календарем (7 листопада за новим) 1917 року Центральна Рада приймає ІІІ універсал, за яким проголошує Українську Народну Республіку. Але проголошення УНР в складі Росії не рятувало ситуацію. Наступ більшовиків триває і вже в грудні червоні окуповують Харків і проголошують там УРСР зі столицею в Харкові. Бачачи, що переговори результату не дадуть, 9 січня за старим календарем (22 січня за новим) 1918 року Українська Центральна Рада приймає ІV Універсал, згідно з яким УНР нарешті проголошується незалежною, вільною суверенною державою українського народу. Правда це одразу ввело УНР в офіційний стан війни.

Богдан Глова наголосив, що якщо ще літом 2017 року вірного Центральній Раді війська було біля 300 000, то станом на січень 2018 року залишилось в межах 15 тис. Військо було практично розпущене. В питанні ведення пропаганди українська влада програла з тріском більшовикам. Вірними УНР залишилась патріотично налаштована молодь, переважно студенти. В університетах, особливо в університеті Св. Володимира, Київському народному університеті та старших класах Київських гімназій почали утворюватись, так звані, студентські Курені. Створений Студентський Курень січових стрільців.
26 січня прийшла звістка з-під Бахмача про негайну потребу опору більшовикам. На Україну зі сходу рухалось двадцятитисячне військо під командуванням В. Овсієнка, а з північного сходу 6000 московських та петроградських червоноармійців і матросів з кулеметами та артилерією під командуванням Михайла Муравйова, який взяв на себе керівництво всім наступом.
Голова райради зазначив, що одразу на другий день після звістки про наступ більшовиків, захищати Україну прибула перша сотня Студентського Куреня.
28 січня 1918 року майже 300 кадетів та біля 80 бійців вільного козацтва, які порівняно зі студентами мали хоча б якусь військову виправку, всього біля 400 бійців під командуванням А. Гончаренка зайняли оборону на станції Крути. На ранок 29 січня чотирьохтисячна армія матросів та червоногвардійців розпочала наступ. Перший загін української розвідки біля 30 чоловік був захоплений в полон і одразу розстріляний. Молоді хлопці встигли лише заспівати Гімн України.
Біля 5-ти годин ішов кривавий бій. Набої в українців закінчились. За підрахунками істориків загинуло біля 300 українців та біля 2000 червоноармійців. Проте, це дало можливість відтягнути час, зокрема через розібрану українцями колію, більшовики втратили 4 дні. Українська влада встигнула підписати Брест-Литовський мирний договір, в результаті чого отримати міжнародну допомогу та звільнити українські землі від більшовиків.
19 березня 1918 року українських бійців перепоховали на Аскольдовій горі в Києві. Михайло Грушевський тоді назвав усіх загиблих українців героями. Події тих часів перегукуються уже з сучасними подіями, сучасними боями біля населених пунктів Дебальцево, Іловайськ та інших, де уже в ХХІ столітті українці віддали своє життя за Україну. І подвиг усіх цих хлопців ми повинні пам’ятати, наголосив Богдан Глова.вівторок, 22 січня 2019 р.

У День 100-річчя Соборності у ДМШ Буська відбулася урочиста академія та святковий концерт

22 січня, в Україні відзначили День Соборності. Саме цього дня 100 років тому було проголошено Акт возз’єднання (злуки) Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки в єдину державу.

З нагоди цього величного для кожного українця свята у актовій залі Буської ДМШ відбулася академія та святковий концерт.
Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну України та спільної молитви, яку очолив настоятель місцевого храму Св.Юрія УГКЦ отець Андрій Баглай.
Квіти цього дня лягли до пам’ятників Незалежності та президента ЗУНР Євгена Петрушевича, до меморіалу Героям Небесної Сотні.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Народний депутат України Михайло Бондар.
У святковій концертній програмі взяли участь кращі хорові та вокальні колективи, окремі виконавці: Народний хор працівників культури (керівник Марія Іванів), вокальний ансамбль Буської гімназії ім.Євгена Петрушевича (керівник Олександр Зелізко), Оксана Піджарко, Марта Рутецька та Вікторія Лисак (кер.Уляна Петришин), Зразковий хореографічний колектив «Арніка» (кер.Андрій Діяк), хоровий колектив Буської ЗОШ №2 (кер. Уляна Іванечко).
Вели урочистість Марія Камінська та Андрій Курчаба.


п’ятниця, 18 січня 2019 р.

У Буську вихованці дитячого будинку «Добре серце» колядували та щедрували

Сьогодні, 18 січня, напередодні свята Хрещення Господнього, до працівників адмінбудинку РДА і райради завітали з різдвяними вітаннями, колядками, щедруванням, вихованці дитячого будинку «Добре серце» с.Новий Милятин (директор Володимир Пристач).


За чудові віншування та виконання різдвяних пісень, посівання діти отримали коляду від голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, а ще банку запашного цілющого меду.


понеділок, 14 січня 2019 р.

У Буську відбулося різдвяне дійство "Велика бузецька коляда"

Сьогодні на площі Ринок, біля міської ялинки, відбувся традиційний виступ колядників, посівальників та вертепу.


 

У морозний день участь у дійстві взяли вертеп із села Циків, народний вокальний ансамбль “Зорецвіт”, народна вокальна формація "Надбужанки", народний вокальний колектив "Любисток", Юрко Кукевич, Тетянка Турчиняк, Галинка Копитко, Вікторія Підгірна.  
   
З привітаннями до учасників різдвяного заходу звернулися голова Буської районної ради Богдан Глова, який засіяв присутніх житом,  перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх.
   
За колядування, засівання та вертепні дійства учасники заходу отримали від посадовців подяки та солодкі подарунки від Буської міської ради.

п’ятниця, 11 січня 2019 р.

У Буському районі вшанували пам'ять останнього головнокомандувача УПА

У п’ятницю, 11 січня 2019р., керівництво Львівської обласної адміністрації, районної ради, райдержадміністрації та громадськість зібралися біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне, аби вшанувати його світлу пам’ять, помолитися за усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за Українську державу.


Біля меморіалу "Борцям за волю України", розташованому на його малій батьківщині – в смт. Красне, відбулося громадське віче та молебень з нагоди 106-річниці від дня народження. Покласти квіти до могили Василя Кука прибули представники обласної влади, ветеранських організацій, "Пласту" та ін.

Панахиду біля могили генерал-хорунжого провели настоятелі місцевих храмів отці Юрій Толочний та Степан Жукровський.
З промовами до учасників акції звернулись заступник начальника апарату Львівської ОДА Оксана Томащук, народний депутат України Михайло Бондар, голова Буської районної ради Богдан Глова та голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.

Завершився захід спільним виконанням Гімну українських націоналістів та низки колядок.
Опісля усі бажаючі мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. Для гостей, окрім екскурсії музеєм, було запропоновано подивитись фільм про Василя Кука.


четвер, 3 січня 2019 р.

Сьогодні пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буська

Стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок м.Буськ проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню мешканцям районного центру Буська та усім гостям міста.

Сьогодні, 3 січня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, настоятеля місцевого храму Св.Юрія УГКЦ о.Андрія Баглая, громадськості, ЗМІ.

Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкування Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Голова РДА Петро Мороз привітав усіх присутніх з новорічними святами, подякував пластунам за те, що з року в рік передають бущанам Вифлеємський вогонь, а ще везуть його у дитячий будинок «Добре серце», територіальний центр обслуговування для літніх людей, в медичні заклади, установи та організації.

«Нехай для кожного з нас новий 2019 рік буде добрим і радісним, а Вифлеємський вогонь, який розповсюджується у всьому світі пластунами напередодні Різдва, нагадує про те, що люди повинні докладати максимум зусиль для того, аби на всій планеті панував мир. Маю велику надію, що закінчиться війна на сході, перестануть гинути люди й на українській землі запанує мир», – сказав Петро Мороз.

В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам. «Ця акція є чудовою естафетою, яка єднає людей різних країн у їх прагненні миру, символізує злагоду поміж християнами, Божу благодать, народження Ісуса Христа», – підсумував Богдан Глова.

Після передачі Вогню усім бущанам, діти заспівали пластових пісень, а Народна хорова капела “Освітяни” виконала низку різдвяних колядок.

Вела захід методист РНД Надія Хом’якевич.


середа, 2 січня 2019 р.

В Буську відбувся районний захід “Степан Бандера – пророк української нації”

1 січня виповнилося 110 років з дня народження українського політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степана Андрійовича Бандери.

В середу, 2 січня, в сесійній залі Буської районної ради за участю керівництва району, представників галузей освіти та культури, ветеранів національно-визвольної боротьби, журналістів місцевих ЗМІ відбувся районний захід “Степан Бандера – пророк української нації”, детальніше про цю подію слухайте на нашій хвилі 87.5 Буськ-FM.
Перед присутніми з промовами виступили: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, керівник районної організації Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.
У своїх виступах керівники розповіли про життя та становлення Степана Бандери як подвижника українського національно-визвольного руху, відзначили символізм його постаті у героїчній та безкомпромісній боротьбі українців за власну державність і свободу, акцентували увагу на актуальності його ідей у реаліях сучасної України.
Завершив захід перегляд документального фільму про С.Бандеру із серії “Великі українці” та спільне виконання усіма присутніми церковного гімну України “Боже, великий, єдиний…”.
Ведучою була методист РНД Надія Хом’якевич.
Зазначимо, що з іменем Степана Бандери асоціюється ціла епоха національно-визвольної боротьби. Він не скорився окупантам українських земель, боровся за незалежність своєї держави, ведучи з ними справедливу визвольну боротьбу в ім’я вільної України. Протягом 30 років був активним учасником та провідником визвольного руху, основоположником низки політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад. Його громадсько-політична, організаційна та публіцистична діяльність багатогранна і дуже важлива саме сьогодні. Своє життя, талант і працю він повністю присвятив ідеалам боротьби за визволення України.
Сьогодні, як і багато років назад, Степан Бандера залишається для нас символом і дороговказом у нашому змаганні до волі і справедливості, у боротьбі за Українську Державу. Нині ми є свідками нової фази національно-визвольної боротьби нашого народу за волю, а національна ідея стала рушійним чинником, який кличе на боротьбу з ворогом на східних рубежах України.


Новини та діяльність голови районної ради у 2018 році.

Новини та діяльність голови районної ради у 2017 році. 
(C) 2010-2012
Буська районна рада
Головна || Про район || Архів новин || Галерея || Контакти || Посилання