Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2019 році.
Параметри новин
По даті:
Для новини

--------------

Новини 2019-го року

Новини 2018-го року

Новини 2017-го року

Новини 2016-го року
У Буському районі відзначили День Героїв
23-05-2020

Щороку, 23 травня, відзначаємо День Героїв, який встановлено на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Зважаючи на карантин та обмеження у проведенні масових заходів, голова Буської районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, їх заступники, представники ветеранських організацій ОУН-УПА та учасників ООС (АТО), окремі керівники органів місцевого самоврядування поклали квіти в Буську до пам'ятника Незалежності та меморіалу Героям Небесної Сотні, у селищі Красне - до могили генерал-хорунжого, останнього головнокомандувача УПА Василя Кука, братської могили постанців та пам'ятного знака героям Небесної Сотні, а у с.Ріпнів вшанували на місцевому кладовищі пам'ять Ольги Бурої - учасниці Євромайдану, однієї з Небесної Сотні, якій посмертно у листопаді 2014 року президентським указом було присвоєно звання "Герой України".
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували усіх Героїв - борців за Українську державу, запалили свічки пам'яті.
"В теперішній час це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої держави на сході у війні з російськими окупантами. Цей день є символом незборимості української нації", - зазначив голова районної ради Богдан Глова.
Нагадаємо, що в 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Саме у травні, 23 числа 1938 року, в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. В травні пішли з життя Микола Міхновський та Симон Петлюра.

Про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району йшлося під час засідання депутатської комісії
22-05-2020

У п'ятницю, 22 травня, відбулось засідання постійної депутатської комісії Буської районної ради з питань законності, регламенту, співпраці зі Збройними силами України, екологічної безпеки, АПК, врегулювання майнових відносин у сільському господарстві (голова - Ігор Мураль) за участю голови Буської районної Богдана Глови, заступника голови Романа Фурди та заступника керівника Радехівської місцевої (міжрайонної) прокуратури Романа Левицького.

Оскільки, згідно розпорядження голови Буської районної ради, на сесію районної ради першим питанням включено заслуховування інформації керівника Радехівської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району, комісія першим розглянула саме це питання.
Задвір'я: у пошуках відповідей на доленості питання
Голова райради Богдан Глова запропонував розпочати обговорення з ситуації в селі Задвір’я, де виникла конфліктна ситуація між працівниками поліції та місцевими жителями. Представник прокуратури повідомив про те, що дана справа передана на розслідування до головного слідчого управління прокуратури Львівської області. Богдан Глова вніс пропозицію у виступі керівника прокуратури на сесії ради значну увагу приділити подіям у селі Задвір’я, аби повідомити про сутуацію в населеному пункті максимально об’єктивно. Також було повідомлено, що результатів аналізів водія трансопртного засобу на алкоголь на сьогодні немає, проте для громадськості важливо: чи був водій в стані сп’яніння, чи усе почалось з жарівки над номером, яка не світила. Хоча представник поліції повідомив, що причиною приїзду поліції у даній ситуації стало звернення місцевого жителя про пошкодження майна, де були орієнтування на певний автомобіль і відповідно зупиняли на їх погляд підозрілі авто, а в даному випадку ще й номер не освітлювався, а що було далі ми знаємо.
Окрім цього, Богдан Глова підняв питання дозволу проведення відеозйомки дій працівників поліції будь-яким громадянином, відносно якого такі дії проводяться, оскільки в свій час сам міністр Арсен Аваков офіційно заявив, що будь який громадянин може знімати дії поліції щодо себе. Прокурор підтвердив, що це можна. Також обговорювалось про недопустимість нецензурних висловів з будь-якої сторони, а особливо з боку поліції чи інших органів влади. На таких посадах потрібно мати терпіння, як би важко не було. Роман Левицький повідомив, що ця сторона інциденту також розслідується. Хоча, як пригадав голова ради, на останній сесії Львівської обласної ради один з депутатів облради, вийшовши на трибуну під час сесії, в прямому ефірі телебачення, обізвав міцним матом іншого депутата. Коли Олександр Ганущин припинив цей виступ і відключив на трибуні мікрофон, то цей депутат підійшов прямо до головуючого сесії і накричав ще на нього, аж тоді пішов в зал. А люди на таке дивляться і така поведінка не припустима.
До слова, голова ради повідомив у коментарі Буському медіа порталу, що вельми здивований дізнатись про своє прізвище, згадане в окремій фейковій інформації у соцмережі Facebook щодо Задвір’я. Видно, хтось виконує певне замовлення з поширення брехні.
Злочинність, земля і присяжні
Обговорили і питання крадіжок в Буському районі та їх розслідування. Минулого року в районі зареєстровано 123 крадіжки з грабежами. Лише один злодій у місті Буську обікрав 15 квартир. Справа в суді. Є ситуації з наркотиками.
Заступник керівника прокуратури обіцяв передати усі побажання присутніх в.о. керівника Трояновському Богдану Степановичу, який доповідатиме на сесії.
Окрім цього, комісія запропонувала підтримати винесення на розгляд сесії Програми інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Буського району на 2020 рік, яку запропонувала Служба Безпеки України. Підтримали і збільшення площі населених пунктів Боложинів, Вербляни, Підставки, Заболотне, Ожидів, Йосипівка згідно розробленої проектної документації з врахуванням позиції відповідних місцевих рад, а також обговорили винесення на розгляд сесії складання депутатських повноважень депутатом районної ради Богданом Гринишиним. Підтримали і рішення про введення присяжних до Буського районного суду. Було наголошено, що колись районна рада сама шукала кандидатів на присяжних, але тепер це закріплено за судом. Тобто, ті хто хочуть бути присяжними подають документи в суд, а вже він здійснює перевірку і подає на розгляд ради.
Загалом комісія попрацювала сьогодні досить плідно, за що можна подякувати і депутатам Ігорю Муралю, Володимиру Гриневичу, Ігорю Репі. Сесія районної ради очікується надзвичайно насиченою з великою кількістю важливих питань. Наразі кворум депутатів на засіданнях постійних комісій є.

Буська районна рада підготувала програму щодо пільгового медичного забезпечення ветеранів Афганістану
20-05-2020

З ініціативи районної організації ветеранів Афганістану Буська районна рада підготувала на розгляд депутатського корпусу районну програму «Пільгове медичне забезпечення ветеранів війни в Афганістані на 2020 рік».

Програмою передбачено фінансування з районного бюджету на отримання учасниками бойових дій стоматологічних і інших послуг (відповідно діагнозу), отримання медикаментів за рецептом з розрахунку 5 тисяч гривень на одну особу. Зазначимо, що в Буському районі на сьогодні Буська районна організація ветеранів Афганістану нараховує 49 осіб.
Для того, аби скористатися програмою, учасник війни має надати в КНП «Буська ЦРЛ» копії посвідчення учасника бойових дій, паспорта та ідентифікаційного коду. На даний час аналогічна програма діє щодо учасників ООС (АТО).

Керівництво Буської районної ради виступило з ініціативою підтримати суб’єкти підприємницької діяльності на період карантину в межах компетенції органу місцевого самоврядування
18-05-2020

У проєкті рішення, яке готується на чергову 40-у сесію райради, що відбудеться 27 травня, депутатам буде запропоновано встановити на період з 1 квітня 2020 року до 31 травня 2020 року щомісячну орендну плату за користування нежитловими приміщеннями, які належать до спільної власності територіальних громад Буського району, у розмірі 1 грн у місяць.

Розмір орендної плати поширюватиметься на усіх суб’єктів підприємницької діяльності – орендарів нежитлових приміщень спільної власності територіальних громад Буського району за винятком :
- орендарів, яким станом на 1 квітня 2020 року нараховувалась пільгова орендна плата у розмірі 1 грн на рік та/або 1 грн за квадратний метр на рік;
- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення як “аптека“;
- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення як «продовольчі магазини», «продовольчі магазини, крім товарів підакцизної групи»; «магазини продовольчих та непродовольчих товарів». Водночас, ця норма не поширюватиметься на орендарів, які винаймають приміщення з таким цільовим призначенням у закладах освіти району.
У період з 1 квітня 2020 року по 31 травня 2020 року пеня за несвоєчасне відшкодування орендарями витрат орендодавців на утримання орендованих нежитлових приміщень, які належать до спільної власності територіальних громад Буського району, не нараховуватиметься. Зазначений проєкт рішення підготовлено з метою пом’якшення наслідків від призупинення діяльності та попередження негативного впливу на суб’єктів підприємницької діяльності в умовах обмежуючих заходів, необхідних для убезпечення мешканців від поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, Буський міський голова Ростислав Сліпець вшанували пам'ять жертв політичних репресій
17-05-2020

В неділю, 17 травня, голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, Буський міський голова Ростислав Сліпець, інші посадові особи органів влади району прийшли помолитися та покласти квіти до колишньої катівні НКВС, пам’ятника Скорботи та могили жертв політичних репресій в районному центрі Буську.

Учасники скорботного заходу запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували усіх безневинних жертв комуністичного терору, чимало яких були жителями нашого краю: репресованими, депортованими, зазнавали переслідувань і катувань у комуністичних тюрмах.
Панахиду за усіма безневинними жертвами Великого терору провів настоятель місцевого храму ПЦУ отець Микола Салабай.
Нагадаємо, що День пам’яті жертв політичних репресій щорічно припадає на третю неділю травня та встановлений згідно з указом Президента України від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті.
Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці).
Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.
Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

Голова районної ради Богдан Глова вшанував пам’ять жертв Другої Світової війни
08-05-2020

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, який щороку відзначають в Україні в пам’ять про жертв Другої світової війни та примирення поміж її країнами-учасниками.

   Вшановуючи подвиг українського народу, його визначний внесок в перемогу Антигітлерівської коаліції та висловлюючи повагу всім борцям проти нацизму, голова районної ради Богдан Глова спільно з головою РДА Олегом Ковалем та Буським міським головою Ростиславом Сліпцем поклали квіти до Вічного Вогню та братської могили на міському кладовищі Буська, запалили свічки, хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих.
   Зазначимо, що День пам’яті та прими́рення відзначають щороку 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року.

У Буську зібрали допомогу для потребуючих
17-04-2020

Коронавірус вже змінив життя планети і посадив увесь світ на карантин. Кількість заражених невпинно зростає. Особливо важко вистояти у протистоянні з підступною хворобою громадянам похилого віку та людям з інвалідністю, для яких і без того кожен день – спроба вижити. Можна довго розповідати про справжній патріотизм, милосердя, співчуття… Але найкраще про людей говорять їхні справи.

Для того, щоб допомогти вразливим верствам населення пережити цей складний час, на території територіального центру створений пункт збору продуктів тривалого зберігання, медичних засобів і засобів особистої гігієни для формування пакетів допомоги першої необхідності для допомоги соціально незахищеним мешканцям, які опинилися в кризовій ситуації.

За більше тижня роботи пункту працівниками Буського територіального центру було доставлено по місцю проживання одиноких непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, 585 продуктових наборів, які були отримані від мережі магазинів АТБ. З них 90 осіб з інвалідністю отримали по одному додатковому продуктовому наборі.

Станом на 17 квітня пунктом надано допомогу 40 особам на суму 12 тис 132 грн, 50 коп. з них: багатодітні отримали 13 продуктових наборів і малозабезпечені 27 продуктових наборів.

Продукти харчування на суму 10 тис 680 грн. передані у відділення стаціонарного догляду.

Також вчора Буським територіальним центром отримано від Богдана Глови за сприяння Богдана Козака 40 продуктових наборів (олія, цукор, крупи, солодощі) від мережі магазину «Рукавичка» на суму 6 тис. 411 грн. 53 коп.

Як проінформував щодо роботи Пункту директор Буського територіального центру Андрій Дворянин, 430 одиноких непрацездатних громадян, що перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома Буського територіального центру, отримали продуктові набори до Великодніх свят за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги забезпечено доставку продуктових наборів 30 особам на суму 2 тис. 467 грн. 50 коп.

Не забули й про хоспісне відділення Олеської лікарні, туди від маркету «Кишенька» було передано 15 кг курячих гомілок, 10 кг риби хек та 5 кг цукерків.

Прояв уваги до таких категорії верств людей – показник свідомої моралі суспільства.

Поважайте та цінуйте здоров’я один одного – проводьте зустрічі он-лайн, сходіть до магазину замість ваших стареньких сусідів та дотримуйтеся правил карантину. Адже сьогодні можна врятувати світ, залишаючись вдома.

У Буському районі від сьогодні курсують спецрейси для медиків (графік)
23-03-2020

Від 23 березня в Буському районі курсують для медичних працівників КНП «Буська центральна районна лікарня» спеціальний транспорт на час оголошеного карантину для протидії коронавірусної інфекції.

   Буська райдержадміністрація напрацювала схему спецрейсів для розвезення до місць роботи працівників медичної установи КНП «Буська центральна районна лікарня». Такі спецрейси виконує приватний підприємець Дунайський, з яким районна лікарня уклала договір щодо надання послуг з перевезення.
   Медичні працівники не здійснюють оплату за проїзд, оскільки кошти за них сплатила районна лікарня, згідно укладеного договору.

Сесія Буської районної ради: питання медицини, освіти та контрактної служби
20-03-2020

20 березня поточного року відбулося засідання позачергової сесії Буської районної ради. Із 34 районних обранців прибули та зареєструвалися 28 депутатів. Перед входом до сесійної зали депутатам та журналістам продезінфікувати антисептиком руки. На порядок денний позачергової сесії районної ради виносилося більше п’яти питань, спрямованих на життєдіяльність району.

Відкрив та головував на пленарному засіданні сесії голова районної ради Богдан Глова, який зазначив, що у зв’язку із-за складної ситуації, пов’язаної із поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 у всьому світі і зокрема в нашій державі було вирішено терміново скликати позачергову сесію, оскільки зараз гостро стоять питання життєдіяльності району.

Про збільшення інтенсивності проведення заходів щодо запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції у Буському районі доповів народним обранцям керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак. Він наголосив про основні рекомендації для профілактики захворювання на даний вірус – дотримуватися распіраторної гігієни, кожні 2-3 години вологе прибирання приміщень, уникання близького контакту з хворими (не менше 1,5 -2 м.), використання дизинфікуючих та антисептичних засобів. Також проінформував про рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, зокрема про те, що з 20 березня на території Буського району припинено роботу ринків, об’єктів торгівлі за виключенням продуктової групи, аптек та автозаправочних станцій (АЗС) (термін – до окремого розпорядження).

На даний час у Буському району на обліку перебуває близько 120 осіб, які повернулись із-закордону. З ними ведуться розмови про самоізоляцію, контролюється їхній стан здоров’я.

По питанню про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік доповів начальник фінансового управління Буської РДА Михайло Постолюк. З даного питання прийнято рішення, яким виділено кошти на медицину – 4 млн. 458 тис грн., у цю суму входить більше трьох мільйонів гривень зарплата медичних працівників; 100 тис грн на пальне для довезення медиків на роботу; 500 тис грн на медикаменти, більше 200 тис грн – технічне обслуговування.

Окремо, згідно рішення від 16 березня 2020 року районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з метою здійснення запобіжних заходів пов’язаних з загрозою виникнення надзвичайної ситуації та у зв’язку із введенням карантину і профілактики недопущення поширення захворювання на грип і коронавірус, було виділено Комунальному некомерційному підприємству Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» з резервного фонду Буської райдержадміністрації кошти в сумі 150 000,000 (сто п’ятдесят тисяч грн.) для придбання деззасобів, засобів індивідуального захисту, тест-систем для діагностики грипу та лікарських засобів для лікування важких ускладнень грипу.

Також на сесії депутати підтримали дофінансування районної Програми, яка полягає в покращенні матеріального стану громадян шляхом надання їм одноразової грошової допомоги в сумі 15 тис грн, які відібрані Буським районним військовим комісаріатом, перебувають там на військовому обліку та підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у період з 1 січня – 31 грудня 2020 року, і на час укладення контракту є жителями Буського району. Відомо про п’ять контрактників, які вже отримали одноразові грошові допомоги. По даній програмі всього передбачається 160 осіб. Для виконання цієї програми депутати запропоновано було виділити 95 тисяч гривень.

Більше 20 мешканцям Буського району, які хворіють на онкологію та інші важкі хвороби, з бюджету виділи матеріальну допомогу на загальну суму 347 тис грн.

На галузь «Освіта» виділили 1 млн 424 тис 500 грн (коригування експертизи, проведення геодезичних робіт по стадіону 34 тис 100 грн; проведення проектно-кошторисної документації по опорній Красненській школі №1 біля 100 тис грн; проведення такої ж документації по Олеській школі більше 100 тис грн.; на Буську ДЮСШ – 10 тис грн.; на басейн, щоб покрити заборгованість по основних роботах біля 700 тис грн.; біля 200 тис гривень на завершення робіт в коридорному проході басейного приміщення, що дасть змогу ввести будівлю в експлуатацію, погасивши наявні борги).

На проведення підшивки архівних матеріалів – 30 тисяч гривень. А також 10 тисяч гривень для дитячого будинку у селі Новий Милятин, щоб закупити дезінфікуючі засоби захисту.

Окрім цього депутати виділили 120 тис грн на зарплату працівникам Сторонибабської сільської ради, оскільки там не мають на це коштів. Дана сума має вистачити до кінця цього року.

У результаті обговорення депутати всі рішення прийняли.

По питаннях функціонування медичної галузі в Буському районі та про грядучі зміни в медичній реформі з 1 квітня розповів керівник КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимир Замроз. Про це читайте у наступних матеріалах на сайті Буського медіа порталу.

Буський район скерував на медичну галузь додаткових 4.5 мільйона гривень
20-03-2020

Буський район скерував на медичну галузь додаткових 4.5 мільйона гривень Таке рішення прийняв, 20 березня, депутатський корпус Буської райради на позачерговому засіданні

Сума в 4 мільйони 458 тисяч гривень спрямовується на медичну галузь Буського району. Більша частина цих коштів – це заробітна плата наших медиків. 500 тисяч виділили на закупівлю медичних засобів і 100 тисяч на закупівлю пального, щоб довозити районних медиків до місця праці.

Також зазначимо, що згідно рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було виділено із резервного фонду Буської райдержадміністрації сто п’ятдесят тисяч гривень для придбання дезинфікуючих засобів, тест-систем для діагностики грипу, засобів індивідуального захисту медперсоналу та ін.

На такі вкрай необхідні кроки пішли районні керівники, щоб хоча б частково забезпечити наших медиків засобами захисту, заробітною платою та доставкою до місця роботи. Таким чином районна влада консолідує усі наявні засоби та кошти навколо спільної проблеми – боротьби з коронавірусом.

Буський басейн обійшовся майже в 18 мільйонів гривень, але кожна копійка з цієї чималої суми вартує того!
21-02-2020

   

Сьогодні, 21 лютого, на запрошення районної влади журналісти Буського радіо разом керівництвом районної ради, депутатами та активістами відвідали відремонтований басейн Буської ДЮСШ. Про цей дороговартісний об”єкт добре знають не тільки у Надбужжі, але й в області, а то й Україні…

У цій статті ми не писатимемо про “Дев’ять Кіл пекла по Данте Аліг’єрі з Божественної комедії”, які пройшов цей об”єкт. Пересічного жителя нашого району це мало цікавить, залишемо полеміку для політиків та популістів. Усіх цікавить одне – коли ж запрацює оновлений Буський басейн? Але про все попорядку…

Басейн до ремонту 2017 рік

Участь у сьогоднішньому спілкуванні-звіті, взяв чималий десант посадовців. Голова РДА Олег Коваль, попередній очільник адміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова з заступником Романом Фурдою, голова бюджетної комісії райради, начальник фінуправління Бусьої РДА Михайло Постолюк, керівник сектору освіти райдержадміністрації Галина Олійник, міський голова Ростислав Сліпець, депутат райради Василь Кашуба, керівник підрядної організації Петро Орихівський, директор Буської ДЮСШ Богдан Пасічник, колишній заступник голови РДА Тетяна Сай та інші. Чому ми згадуємо у своїй статті стільки, не кожному бущанину відомих, прізвищ? А для того, що б ви зрозуміли, що для ремонту басейну об”єдналися у свій час обидві гілки влади та громада міста і району. А всі ці потуги були спрямовані для одного – щоб Буський район отримав сучасний басейн для потреб наших жителів.

А тепер про басейн:

2 листопада 2018 року – відділ освіти Біської РДА за четвертим разом таки уклав договір з ТОВ «Пласт» на реконструкцію басейну. За 11,9 млн грн підрядник демонтував та замінив покрівлю, підлогу та вікна у приміщенні басейну, обладнав басейн новою системою опалення та вентиляції.
17 грудня 2019 року – відділ освіти Буської РДА підписав угоду на додаткові 5,8 млн грн, за переговорною процедурою. Виникла потреба в додаткових роботах. У попередній кошторис було включено лише реконструкцію приміщення басейну, його перерахували і за новим контрактом відремонтували ще приміщення душових та роздягалень.

Додамо, що більше 4 мільйонів гривень – це були кошти громади району, які виділила Буська районна рада.

Вентиляційно-рекупераційне обладнання

Як зазначив під час екскурсії відремонтованим об”єктом підрядник Петро Орихівський, багато непередбачених витрат почали “вилазити” під час безпосередніх робіт.

“Для прикладу, згідно першого кошторису було заплановано відремонтувати лише чашу та накриття басейну, а де людям переодягатися, приймати душ та відвідати туалет?! Більше того, навіть у той же ремонт “чаші” не було включено гідроізоляції, лише заміна устилу плитки. Окремо добудували приміщення рекуператора-вентиляційної, а це, до слова, одна із найважливіших ланок для успішного функіонування басейну”, – зауважує підрядник. І таких “промахів” кошторису є досить, а це все непередбачені витрати!

Але, як ми зазначали вище, фінансові та будівельні нюанси нехай вивчають відповідні фахівці, нас же цікавить результат.

Приміщення басейну ззовні

На сьогодні, усі будівельні роботи завершені: повністю реконструйовано чашу басейну та замінено перекриття, вкладено новий устил з сучасної кольорової плитки в басейні, в душових, в приміщенні гардеробу, змонтовано повністю нову систему каналізування та водогону, працює надсучасне вентиляійно-рекупераційне обладнання, вкладено гідроізоляцію чаші, змонтовано сучасну багатоступеневу систему очистки води(вартість хімічних засобів для очищення та рециркуляції води на один місяць вартує більше 10 тисяч гривень), належна система опалення і т.д.

Графік роботи: з 11:00 до 15:00 – закріплено за школами району(школярі в рамках уроків фізвиховання).
16:00 до 20:00(можливо 21:00) – для усіх охочих на платній основі.
50 гривень – одна година плавання для дорослого.
25 гривень – одна година для дитини(вік до 16 років). Діти до 14 років виключно у супроводі дорослого!
Одночасне перебування 8 людей на одну доріжку, всього одночасне перебування 48-ми громадян.

Сучасні душові з автоподачею води

У Буському басейні справді тепло, затишно, чисто та приємно перебувати. Цей об”єкт вартує витрачених сил та грошей. Все наче добре, а от коли матимемо перших відвідувачів ще не відомо, перспектива справді близька, але чіткої відповіді від керівництва ми так і не почули…

Все працює, води на 60% заповнено і щоразу додається, опалюється, від сьогодні вмикають підігрів цієї ж води, одним словом випробовувальні роботи у розпалі. Проте, ще не всі кошти проплачені підряднику, а також ще немає документації на введення в експлуатацію, робота над якою сьогодні триває. Тому й термінів офіційного старту ще немає.

У Ріпнові вшанували пам’ять учасниці Євромайдану Ольги Бурої
20-02-2020

Голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови райради, учасник АТО Роман Фурда, завідувач сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька та керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти.

Молода, тендітна наша землячка Ольга Бура могла радіти життю, будувати плани на майбутнє та їх реалізовувати… Та не судилося… Доля розпорядилася інакше – разом з іншими українськими патріотами вона віддала найцінніше – своє життя життя за незалежність та свободу України.
Ольга Бура народилася в селі Ріпнів. Проживала в селі Журатин. Починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що Оля з чоловіком на Майдані. Вона провела на Майдані всі три місяці – допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року. Їй не було ще й 28 років. Та доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.
Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.
За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). 8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

У Буську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
20-02-2020

   

Керівники району голова райдержадміністрації Олег Коваль, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, керівники та працівники бюджетних установ, воїни АТО, представники патріотичних громадських організацій, районні пластуни 20 лютого прийшли до меморіалу Героїв Небесної Сотні у Буську, аби разом помолитися за українських Героїв, запалити свічки пам’яті, покласти квіти. Усі разом однією громадою згадали бущани буремні лютневі дні 2014 року, коли мільйони українців вийшли на майдани, аби захистити своє право на Свободу, гідне життя, європейське майбутнє для себе та своїх дітей.

Панахиду за українськими Героями відслужив настоятель храму Св.Апостолів Петра і Павла отець Петро Салабай.
Квіти цього дня, окрім меморіалу Героям Небесної Сотні, лягли й до могили Ольги Бурої у селі Ріпнів – однієї з Небесної сотні, Героя України. Це найвище звання разом з орденом «Золотої Зірки» Ользі було присвоєно посмертно 21 листопада 2014 року Президентом України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності.

Голова Буської районної ради прозвітував про четвертий рік роботи
06-02-2020

6 лютого поточного року, на позачерговому пленарному засіданні сесії Буської районної ради депутатський корпус заслухав звіт голови райради Богдана Глови. У своєму виступі очільник ради грунтовно підсумував проведену роботу за 2019 рік, та наголосив на основних досягненнях. Подаємо основні акценти звіту голови Буської районної ради за 2019 рік

У 2019 році проведено 7 пленарних засідань сесій. Відбулось 118 голосувань. Прийнято 101 рішення. Загальна кількість звернень та листів, які поступили до районної ради – 950. Кількість вихідних листів за підписом голови ради – 492. Кількість людей, яким надані цільові одноразові матеріальні допомоги на лікування згідно рішень сесій та розпоряджень голови ради  – 284 чол.; сума – 1 млн.463 тис. грн. Додатково  60 000 за розпорядженнями голови РДА.

Але, окрім цього, окремо по цільових програмах, по тому ж коду одноразові допомоги отримували військовослужбовці за контрактом, учасники бойових дій на території Афганістану, ліквідатори та постраждалі внаслідок «Чорнобильської аварії», упівці та інші… Тому всього по цьому коду з районного бюджету виділено біля 2 млн. грн.

Кількість виданих посвідчень реабілітованим громадянам – 36.
БЮДЖЕТНІ ПИТАННЯ  на 2019 рік!

  Всього бюджет зі всіма держсубвенціями – 467 363 619 (тут ще входять держсубвенції на соцзахист, бо в бюджеті на 2020 рік їх вже немає, оскільки виплачуються з держбюджету напряму біля 200 млн.).

   Вже з 2019 року починає зменшуватись цифра державних субвенцій на субсидії, оскільки після різних нововведень Кабміну, кількість претендентів на субсидії суттєво зменшилась. Субсидії виходять тепер навіть не всім сім’ям інвалідів, тому з районного бюджету на оплату комунальних послуг додатково були виділені кошти певним категоріям інвалідів згідно районних програм.

  Одразу при затвердженні бюджету на 2019 рік на співфінансування об’єктів різних галузей, які подаватимуться на конкурси Мікропроектів місцевого розвитку, ДФРР та інші визначена сума  3,5 млн. грн. з районного бюджету. На підтримку районних програм та співфінансування обласних біля 19 млн. грн.

ОСВІТА:

  На 2019 рік на галузь освіти виділено 167 424 460, тобто на освіту з районного бюджету на початку бюджетного року додано на 58 млн. більше до того, що дає держава у вигляді субвенції на 2019 рік з держбюджету. Кошти державного бюджету з субвенційними 109 303 962 грн. Навантаження на районний бюджет суттєве, адже держсубвенція іде переважно на заробітну плату вчителів. Техпрацівники, працівники садочків та всі інші фінансуються з районного бюджету.
  На дошкільну освіту з районного бюджету уже при прийнятті бюджету на 2019 рік закладено 15 966 800 грн.
  На надання загальної середньої освіти 137 589 000 грн.
    На забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках, у тому числі сімейного типу,прийомних сім’ях,сім’ях патронатного вихователя при затвердженні бюджету    2 642 000 грн.
  На методичне забезпечення діяльності навчальних закладів з районного бюджету     1 320 800 грн.
На ДЮСШ з районного бюджету при затвердженні 2 306 200 грн.
  На забезпечення діяльності освіти (код 0990) з районного бюджету вже при його прийнятті виділено 6 318 960 грн. (централізована бухгалтерія, група обслуговування, зокрема транспорту, медикаменти, енергоносії та інші комунальні послуги). Це суто з районного бюджету. Держава на це коштів не дає.  
  Протягом року на розвиток освітньої галузі району було виділено з районного бюджету –  5 728 186,00 грн.:
- На співфінансування по програмі «Нова українська школа» з районного бюджету  – 178 500,00 грн., в результаті чого отримали з держбюджету   1 784 484  грн. (меблі – з районного 59322 +  593217 субвенція, комп’ютерна техніка – 71500 з районного + 714 706 субвенція,  дидактика – з районного 47656 + 476559 субвенція).
  Також з районного бюджету виділялись кошти на співфінансування інших субвенцій по соцеконому, на закупівлю комп’ютерної техніки, на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, додатково на виплату заробітної плати.
   До прикладу на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти на Задвір’янську школу з районного бюджету виділено 16600, що дозволило отримати субвенцію 166 000 (на санвузли).
  По забезпечені комп’ютерами згідно програми 1 комп’ютер на 10 учнів, з районного бюджету спів фінансовано 33 000, що дозволило отримати цільову субвенцію 330 000 грн.
  Окрім цього з районного бюджету додавали кошти на:
- Придбання холодильників для  Буської ЗОШ, Чанизької ЗОШ.  електроплити для  Тур’янської ЗОШ (55000 грн.);
- Придбання енергозберігаючих віконних блоків у спортивному залі Новомилятинської ЗОШ. (100000 грн.);
- на капітальний ремонт приміщення ДНЗ «Лелеченя» (ясла-садок) по вул. Петрушевича, 18. – 138000 грн.;
- спочатку на капітальний ремонт спортивного залу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 в м. Буськ було виділено 263200 грн., але були повернуті як не використані;
- На  заміну електричної проводки та проведення ремонтно- оздоблювальних робіт у ДНЗ «Лелеченя» – 348000 грн.;
- На капітальний ремонт стелі в Олеській ЗОШ І-ІІІ ст. – 50000 грн.;
- На придбання кахельних печей (кахельні печі, цегла, рушта, двері) для  Полоницької школи, Боложинівської ЗОШ І-ІІ ст. Соколянської ЗОШ І-ІІ ст., Соколівської ЗОШ І-ІІ ст. – 37 000 грн.;
- На придбання щебеню  для Полоницької ЗОШ І-ІІ ст., Полтвівської ЗОШ І-ІІ ст. – 50000 грн.;
- На виготовлення проектно-кошторисної документації «Капітальний ремонт покрівлі та фасаду з метою енергозбереження Навчально-виховного комплексу «Буська загальноосвітня школа І ступеня гімназія-інтернат імені Євгена Петрушевича…» –30681 грн.;
-   На виплату щорічних стипендій обдарованим дітям, які є призерами ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських предметних олімпіад і конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт, вчителям, що підготували призерів ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських – 20000 грн.
-  Додатково на співфінансування спортивного майданчика зі штучним покриттям з районного бюджету у 2019 році додано 137 798 грн. Всього використано біля 1400 ще з минулого 2018 року.

На співфінансування проектів:
ДФРР:

- «Реконструкція басейну Буської ДЮСШ в м. Буськ по вул. Київська, 15 суто з районного бюджету – 3792500 грн. (загальна кошторисна вартість- 17001388,00 грн.).  10 млн. з державного бюджету. Минулого 2018 року на цей об’єкт також виділялись кошти. Пропонується провести нараду з даного питання за участі РДА з метою вивчення витрат, проведення аудиту, та встановлення реальної потреби
Мікропроекти:
- «Реконструкція приміщення старої котельні Буської ЗОШ № 1  під актовий зал»  – всього 499 082 грн. З районного бюджету 229 209,00 грн. 
- Заміна віконних та дверних блоків в НВК “Соколівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ ім. В. Кальби” в с. Соколівка – всього 414 137 грн. З районного бюджету 115 301 грн. 
- Капітальний ремонт даху спортивного залу Побужанської ЗОШ І-ІІІ ст, – всього  – 282 113 грн. З районного бюджету  76 726 грн.
- «Придбання інвентаря для ОЗНЗ  «Олеська ЗОШ І-ІІІ ступенів» –  всього 138 672 грн. З районного бюджету 34 113 грн.
- «Капітальний ремонт тиру Буської ДЮСШ» – всього 261 100 грн. З районного бюджету  89 966 грн.
- Придбання спортивного інвентар’я для Буської ДЮСШ в м. Буськ – всього 50 000 грн. З районного бюджету 15 000 грн.
Державний соцеконом
- Заміна віконних та дверних блоків в Олеській ЗОШ І-ІІІ ст. – загальна вартість       1 027 425  грн.;
-   Реконструкція системи опалення в НВК «Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст». – загальна  вартість  1 318 185 грн.

МЕДИЦИНА:

  Охорони здоров’я  48 282 600 грн. (при медичній субвенції 30 713 000), тобто на медицину з районного бюджету вже на початку року додано на 17 569 600 грн. більше до державної субвенції і суттєво додано протягом року з перевиконання районного бюджету майже 4 млн. грн..
  По загальному фонду  протягом року на медикаменти, придбання матеріалів та зарплату з районного бюджету додано 1 594 700 грн. Додавали на інсулін з районного бюджету, бо держава не дотримувалась обіцянок.
На капітальні видатки з районного бюджету додано 2 159 900 грн. За рахунок цих коштів куплено:
- Рентгенівське обладнання (майже 1 млн. з районного бюджету, решта 11 місцевих рад та НСЗУ) – всього 2 792 000 грн.
- Лазерний коагулятор – 199 710 грн.;
- Пральну машину – 14 000 грн.;
- 4 ноутбуки – 52 000 грн.;
- Сумки укладки для сімейних лікарів – 130 000 грн.;
- Утилізатор органічних відходів 199 500 грн.;
- На капремонти додано 89 794 грн., поточні ремонти 250000 (32-га сесія), .
  По НСЗУ закуплено обладнання додатково на 1 779 800 грн., а саме:
- 4 електрокардіографи – 104 620 грн.;
- Автоматичний тематологічний аналізатор – 199 400 грн.;
- Електродіагностичний спірометричний апарат – 85 000 грн.;
- Спектрофотометр – 46 150 грн.;
- 11 ноутбуків, 2 персональні комп’ютери та інша оргтехніка – 205 726 грн.;
- Газовий котел – 28 020 грн.;
- Окрім цього лабораторне обладнання, ваги та багато іншого.
Тобто обладнання закуповувалось. Звісно цього не достатньо, але не можна казати, що взагалі нічого не купляли.
Державний  соцекономи:
- Капітальний ремонт інфекційного відділення Буської ЦРЛ в с. Ріпнів. Мало бути 213258 грн., але Кабмін зняв виділені кошти, не виконавши тим самим своїх зобов’язань, і ми все це доплачували з районного бюджету.
- Також по держсоцеконому перехідними з 2018 року у 2019 рік були: 198 000 грн. на закупівлю медичного обладнання для Буської ЦРЛ, а також по закупівлі медичного обладнання та предметів довгострокового використання для КНП «Буська ЦРЛ» згідно іншого розпорядження КМУ на 458 500 грн.;
- На ФАП села Андріївка – 250 000 грн.;
Обласний соцеконом:
-   Реконструкція Красненської міської лікарні  в смт. Красне – тендер було проведено на  5 511 043 грн. (на таку суму визначили переможця тендеру). Але так, як тендери затягнулись через суди і кошти освоювались вже в кінці року, то було освоєно 400 000 обласних (всі що нам залишила облрада). А 400 000 районних і 200 000 місцевих селищної ради повернулись назад в районний та місцевий бюджети і сподіваюсь будуть продубльовані  на ту ж Красненську лікарню у 2020 році. На даний час з області обіцяють від 2 до 4 млн., але потрібно спів фінансування не менше половини млн. грн..
Мікропроекти- 6 переможців:
§   Капітальний ремонт хірургічного відділення Комунального некомерційного підприємства Буської районної ради “Буська центральна районна лікарня” в м. Буськ по вул. Львівська, 77 Буського району Львівської області (заміна дверних блоків). Всього проектно-кошторисна 175,2 тис. грн. З районного 51,6 т. грн. Спонсорські 36000 грн. Решта з обласного.
- Капітальний ремонт амбулаторії в с. Задвір’я по вул. Героїв Небесної сотні, 3 Буського району Львівської області. Всього проектно-кошторисна 136,2 тис. грн.      З районного 40,8 т. грн. Спонсорські 27,2 грн. Решта з обласного.
- Придбання обладнання для утилізації органічних відходів для КНП Буська ЦРЛ. Всього проектно-кошторисна 199,9 тис. грн. З районного 79,9 т. грн. Спонсорські 40000 грн. Решта з обласного.
- Закупівля обладнання для амбулаторії ЗПСМ с. Задвір’я. Всього проектно-кошторисна 65 тис. грн. З районного 19,5 т. грн. Спонсорські 13000 грн. Решта з обласного.
- Закупівля обладнання для амбулаторії ЗПСМ с. Топорів. (Так само як Задвір’я). Всього проектно-кошторисна 65 тис. грн. З районного 19,5 т. грн. Спонсорські 13000 грн. Решта з обласного.
-   Капремонт покрівлі амбулаторії ЗПСМ с. Новий Милятин – кошторисна на 299 801. Мікропроект не виграв, але співфінансування з районного бюджету виділено 180 000 грн. Дане спів фінансування  залишили.

КУЛЬТУРА:

  На початку року на культуру 16 955 400 грн. Більшість це заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії.
  Протягом року було додатково виділено 1 569 300 грн, а саме :
      – на заробітну плату з нарахуванням (підвищення посадових окладів викладачам музичних шкіл, за вислугу років працівникам клубних закладів) 665 000 грн.
- на Програму розвитку культури в сумі 253 000 грн.: придбання взуття для хореогр.колект.»Плеяда, оргтехніка, сувенірні медалі «Код нації», музей Караффи-Корбут, придбання пального, виготовлення альбомів, проведення фестивалів, зокрема («Надбужанські медобори», свято бунзика, ретрофестиваль «Бал в Бадені», фестиваль духовної пісні, фестиваль патріотичної пісні, фестиваль гостинності, фестиваль  короваїв, Форум краєзнавців з нагоди якого закуплені книги). І це все по зазначеній районній програмі.
- на «Програму відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Буському районі» в сумі 120 000,00 грн.   
      (виготовлення сувенірної продукції, квіти, оплата транспортних послуг).
З районного бюджету:
- на придбання крісел та меблів для РНД м.Буськ в сумі 84 900 грн.;
- на поточний ремонт приміщення Архіву в сумі 59 400 грн.;
- на капітальний ремонт даху НД с.Лісок  в сумі 90 000 грн.;
- на придбання вікон та дверей НД с.Побужани в сумі 28 000,00 грн.;
- на придбання книг,меблів, доріжок для районної та дитячої бібліотек – 60 000,00 грн.,
- на підписку періодичних видань для бібліотек – 52 988,28 грн.
      Місцеві ради надали субвенцію на покращення матеріально-технічної бази народних домів 166 000 грн.
Держсоцеконом разом на 875 977 грн:
  – Реконструкція даху будівлі народного музею о.М.Шашкевича с. Новосілки – кошторисна вартість 299655,00 грн. Освоєна вся сума кошторисної, а саме з перехідних  у 2019-й 232300 грн. та протягом поточного 2019 року  – 67355 грн.
– Капітальний ремонт Народного дому с.Лісок – кошторисна вартість 365000 грн. Також освоєна вся сума кошторисної, а саме з перехідних  у 2019-й 282900 грн. та протягом поточного 2019 року  – 82 100 грн.
– Капітальний ремонт дитячої музичної школи на вул..Шкільній, 26 в м. Буськ (ремонт даху). Кошторисна 1 22 7 671 грн. Тендер проведено  на 1 072 475 грн. Проте Кабмін забрав назат кошти держсоцеконому в сумі 536 742, з приводу чого зверталась Буська районна рада. Зрушень немає. Звернення передали і Нардепу Михайлу Бондару. На даний час зі всіма виділеними коштами освоєно- 726522. Винні за роботи 345953, хоча просимо в КМУ повернути усі півмільйона.
- На реконструкцію частини даху Народного дому в с. Заводське  виділено 1 250 000 грн.;
- На реконструкцію Народного дому в с. Чаниж   виділено 770 195 (разом з субвенцією з місцевого бюджету).
Мікропроекти;
   Переможцями стали 5 закладів культури : Буський РНД (музичне обладнання), Буська дитяча музична школа (музичні інструменти, зокрема 2 піаніно), НД с.Ракобовти (одяг сцени), НД с.Чаниж (комплект музичного обладнання), НД с.Ріпнів (комплект музичного обладнання). Сума на мікропроекти 166384,00 грн.
Обласний соцеконом зі співфінансуванням:
-   Реконструкція частини приміщень Народного дому в с. Переволочна всього протягом року профінансовано – 800 000 грн.;
-   Реконструкція даху Народного дому с. Ожидів – 1 млн. грн.;
- Реконструкція Народного дому с. Задвір’я – 1 300 000 грн. 

СПОРТ:

Вже на початку року на фізичну культуру і спорт виділено з районного бюджету 3 216 400 і це в основному на Дитячо-юнацьку спортивну школу в м. Буськ. Виділялись кошти на встановлення дитячих майданчиків, закупівлю спортивного інвентар’я. Співфінансувались різні проекти даної галузі, зокрема є переможці серед мікропроектів. Основні видатки по цій галузі зазначені в розділі «Освіта», оскільки відділ освіти Буської РДА є розпорядником коштів по ДЮСШ. Відкривали новий спортивний майданчик зі штучним покриттям на території Красненської ЗОШ №1, а також дані видатки присутні в розрізі територій щодо спортивних майданчиків по селах.

СОЦЗАХИСТ:
Всього 208 977 200 грн.
  Проте з районного бюджету, до прикладу, виділені кошти на утримання терцентру (будинок престарілих зі всіма соцпрацівниками, які доглядають сутоодиноких по населених пунктах району) 8 856 700. Потім ще додавались протягом року.
  З районного бюджету фінансуються чимало додаткових соціальних програм (інваліди, політв’язні, репресовані, ОУН-УПА, пільгові перевезення та інші).
    Лише на пільгові перевезення автобусами з районного бюджету протягом року виділено 1 мільйон грн. Практично вся сума освоєна. + 200 000 пільгові перевезення залізницею. 

По територіях спільні проекти (район, область):
Мікропроекти:
- «Реконструкція вуличного освітлення в с.Ракобовти Буського району Львівської області». Всього 213000, з них  60000 грн. з районного, решта з обласного, базового та громади.
- «Реконструкція даху адмінбудівлі у с. Яблунівка Буського району Львівської області». Всього 291827, з них  60000 грн. з районного, решта з обласного, базового та громади.
- «Реконструкція дитячого майданчика в с. Чаниж Буського району Львівської області». Всього 95669 грн.
Виключно з районного бюджету:
– Вуличне освітлення с. Тур’є – 150 000 грн.;
– Вуличне освітлення с. Волиця-Деревлянська  – 100 000 грн.
Обласний соцеконом та програми:
  На ремонти доріг району з різних бюджетів витрачено 56 млн. 976 248. Було виділено співфінансування і з районного бюджету (3 млн.грн.), хоча податки на дороги в районний бюджет не поступають і районна влада немає на своєму балансі жодної дороги. Як правило звертаємось до Служби автомобільних доріг у Львівській області та профільного департаменту ОДА.
- 70 000 грн. на встановлення спортивного майданчика на території Заводської сільської ради.
- 70 000 грн. на встановлення спортивного майданчика на території Боложинівської сільської ради.
- На освітлення села Кудрявці 375528 грн.
Держсоцеконом:
- Реконструкція вуличного освітлення в с. Соколя – 150 000 грн.;
- Реконструкція вуличного освітлення в селах Старий Милятин та Ріпнів – 590 000 грн.;
- Закупівля обладнання для Буського радіо – 40 000 грн.
  Місцеві ради також додавали на освіту, культуру медицину, зокрема прилучились до купівлі рентгенівського обладнання. 
  Всього у 2019 році мікропроектів місцевого розвитку реалізовано 21 (разом з соціально важливим, який іде поза конкурсом). По галузях – це 7 в освіті, 6 в медицині, 5 по культурі і 3 по територіях через місцеві ради. 
  Цього ж року ми стали переможцями у 37 мікропроектах + соціальний. Тобто маємо реалізувати 38 мікропроектів. В медицині  – 10 з 11 (Але над 11-м працюємо щоб його також профінансувати – встановлення ліфтового обладнання в поліклініці. Поданий на обласний соцеконом. Розглядається і районний бюджет. Впевнений що буде). Освіта 7 + соціальний + 4 спорт, де розпорядником є сектор освіти. Тому освіта має реалізувати всього 12 мікропроектів. Культура – 10. По територіях через місцеві ради – 6.

Основні районні Програми, які фінансувались у 2019 році  із районного бюджету:
- Комплексна програма соціального захисту та реабілітації інвалідів  Буського району на 2015-2019 роки;
- Програма виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам у 2016-2020 роках;
- Програма створення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків Буського району на 2016 – 2020 роки;
- Цільова соціальна Програма розвитку фізичної культури і спорту в Буському районі на період до 2020 року;
- Програма підтримки розвитку пріоритетних та масових видів спорту (легка атлетика, футбол, волейбол, настільний теніс, бокс) у Буському районі на 2016-2020 роки;
- Програма розвитку Пласту Національної Скаутської Організації України, станиці Красне, на 2016-2020 роки;
- Програма «Обдаровані діти Бущини» на 2016-2020 роки;
- Програма фінансової підтримки агропромислового комплексу у Буському районі на 2017-2019 роки;
- Програма соціального захисту населення Буського району на 2018-2020 роки;
- Районна цільова комплексна програма профілактики та протидії злочинності у Буському районі на 2018-2019 роки;
- Районна програма «Пільгове медичне забезпечення учасників  АТО та учасників Революції гідності, що отримали статус інваліда війни,  на 2018-2020 роки»;
- Програма підтримки громадян-жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України у період з 2018 – 2019 рр.;
- Програма технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2018/19  роки;
- Програма відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Буському районі на 2018-2019 роки;
- Програма розвитку культури Буського району на 2018-2019 рр.;
- Програма  підтримки ГО «Буська районна Спілка політичних в’язнів та репресованих України» і патріотичного виховання молоді на 2018-2020роки;
- Районна Програма сприяння матеріально-технічному забезпеченню підрозділів територіальної оборони, дислокованих на території Буського району, на 2018-2020 роки;
- Районна Програма профілактики рецидивної злочинності та правопорушень у Буському районі на 2018-2020 роки;
- Соціальна програма «Національна стратегія профілактики соціального сирітства у 2018-2020 роках у Буському районі»;
- Районна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Буському районі Львівської області на 2019-2020 роки;
- Районна Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства; Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» на 2018-2019 роки
- Районна Програма «Цукровий діабет» на 2018-2019 роки;
- Програма про фінансування видатків компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян усіма видами транспорту загального користування на  приміських та міжміських маршрутах у Буському районі Львівської області на 2019 рік;
- Комплексна програма забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2019-2022 роки;
- Програма оздоровлення та відпочинку дітей Буського району на 2019 -2020 роки;
- Програма підтримки радіоінформаційного простору у Буському районі на 2019-2020 роки;
- Програма покращення матеріально-технічного стану та фінансової підтримки об’єктів спільного користування за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на 2019-2020рр.;
- Програма сприяння Буському районному військовому комісаріату на 2019 рік;
- Програма використання коштів, що надходять до районного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва щодо проведення інвентаризації земель з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти на  2019-2020 роки;
Та інші …
Разом виділено на районні програми з районного бюджету  33 035 200.

Тематика питань, які розглядались (вибірка):
- затвердження та внесення змін до показників районного бюджету;
- надання матеріальної допомоги  малозабезпеченим громадянам на лікування;
- передача видатків бюджету Буського району на лікування мешканців району в закладах охорони здоров’я м. Львова;
- затвердження районних програм та внесення змін у районні Програми;
- виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району;
- утворення опорного закладу освіти (Задвір’янський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Буської районної ради);
- затвердження Положення про порядок нагородження учнівської молоді Буського району щорічною іменною стипендією Буської районної ради на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО;
- затвердження Положення про дошкільне відділення закладу загальн6ої середньої освіти Буського району;
- про роботу закладів освіти в Буському районі;
- про стан реформування галузі охорони здоров’я Буського району;
- оздоровлення та зайнятість школярів в період літніх канікул;
- про роботу закладів культури в Буському районі;
- підготовка житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період;
- проведення ремонтів автомобільних доріг та стан пасажирських перевезень в Буському районі;
- внесення змін до списку присяжних для Буського районного суду Львівської області;
- про підтримку ініціативи створення Олеської об’єднаної територіальної громади;
- про присвоєння звання «Почесний громадянин Буського району»;
- ініціювання створення Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини»;
- інформація керівника Радехівської місцевої Прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району;
- Інформація Буського РВК щодо призову на строкову службу;
- Інформація мисливствознавця Буського району щодо завершення мисливського сезону і таксацію мисливського звіра в мисливських угіддях на території Буського району;
- про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж с.Ожидів, с. Утішків та с.Балучин.
- затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок на території місцевих рад району (на даний час районна рада  вже не затверджує, а місцеві ради базового рівня);
- надання згоди на передачу в оренду та затвердження договорів оренди нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад Буського району;
- встановлення меж зон санітарної охорони Олеського родовища мінеральних лікувально-столових вод. 
Та багато інших…

Приймались звернення:
- до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо виконання вимог Революції Гідності
- до Міністерства інфраструктури України, ПАТ «Укрпошта», Львівської обласної ради, Львівської ОДА, Львівської дирекції Акціонарного товариства «Укрпошта» (щодо повідомлення Львівської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» про сплату податку на доходи фізичних осіб з доходів своїх працівників з 1 січня 2020 року лише до бюджету Галицького району м. Львова);
- до Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України, Міністра розвитку громад  та територій України стосовно неприпустимості блокування субвенції з державного бюджету щодо соціально-економічного розвитку окремих територій;
- приймалось рішення про підтримку Звернення Львівської обласної ради (щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення;
- підтримка Звернення мешканців м.Буськ щодо шумової полоси на дорозі Київ – Чоп.
Окрім цього:
- приймалось рішення про підтримку заяв Львівської обласної ради (щодо недопущення капітуляції України в російсько-українській війні та щодо неприпустимості відведення сил і засобів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях);
- приймалась заява щодо переслідування активістів та опозиційних політиків через їхні політичні погляди;
- приймалось рішення «Про суб’єктів господарювання Російської Федерації та таких, що перебувають під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб Російської Федерації, що прямо чи  опосередковано здійснюють господарську діяльність на території Буського району» (рекомендовано всім підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, фізичним особам – підприємцям, що здійснюють господарську діяльність на території Буського району, повністю припинити будь-яку господарську діяльність і господарські взаємовідносини з юридичними особами Російської Федерації та з будь-якими юридичними особами, які перебувають під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб Російської Федерації, що прямо чи опосередковано здійснюють господарську діяльність в Буського районі).

Депутати Буської ради підтримали Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні
06-02-2020

6 лютого поточного року, на 38-позачерговій сесії VII-го скликання Буської районної ради за ініціативою фракції ВО “Батьківщина” депутати одноголосно підтримали Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні

   Подаємо текст Вимог:
    Президенту України В.Зеленському,    Голові Верховної Ради України Д. Разумкову,     Прем’єр-міністру України О. Гончаруку        Вимоги щодо впровадження земельної реформи в Україні
      Нам, українцям, потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею.
   Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.
   Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, котра стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам.
   Для цього ми повинні створити власну модель економічних та соціальних відносин – власними силами і у власних інтересах, cпираючись на досвід наших успішних сусідів – країн ЄС, особливо східно-слов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності.
    Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Все інше – від лукавого.
   Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.
  Земельна  реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (ст. 13 КУ) та її охорони як національного багатства (ст. 14 КУ).
   Ми, громадяни України, депутати районної ради, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до ст. 5 та 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України, вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:
   Верховну Раду України закликаємо зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду.
   Верховній Раді України та Президентові України пропонуємо утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.
   Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених в Настановах засад.
   Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.
    Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

Лікар-фтизіатр Буської ЦРЛ розробила власну програму допомоги хворим на туберкульоз
06-02-2020

Буський район є першим в області, який запровадив районну програму щодо пільгового медичного забезпечення хворих на активну форму туберкульозу на амбулаторному етапі лікування на 2020 рік.

   Таку програму розробила лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету поліклініки КНП «Буської ЦРЛ» Ірина Цюрко.
   Метою Програми є ефективне своєчасне надання додаткової медичної допомоги хворим на активну форму туберкульозу на амбулаторному етапі, які є соціально-незахищеними, потребують додаткового медикаментозного лікування, додаткового до обстеження. Для втілення цієї Програми депутати Буської районної ради виділили 50 тисяч гривень.
   За словами керівника КНП «Буська ЦРЛ» Володимира Замроза, лікарка-фтизіатр розробила програму, яка дає змогу забезпечити пацієнтів гепатопротекторами, які вони повинні приймати при прийомі протитуберкульозних препаратів постійно, враховуючи, що курс амбулаторного лікування, в залежності від випадку, становить від 5-17 міс., а інколи і весь курс лікування може проходити в амбулаторних умовах. Також забезпечення проведення додаткового обстеження (КТ легень для підтвердження стабілізації туберкульозного процесу або при погіршенні стану, інше.) Забезпечення додатковими медикаментозними препаратами, що не є в переліку надання медичних послуг первинної ланки (При наявності супутньої патології, що ускладнює перебіг туберкульозу, при наявності побічних дій на протитуберкульозні препарати, непереносимість препаратів). Забезпечення протитуберкульозними препаратами при їх відсутності за кошти державного бюджету,які призначаються за рецептом лікаря (для усіх категорій пацієнтів) тощо.
   Лікар-фтизіатр Ірина Цюрко розповіла, що якщо пацієнт не бажає відвідувати медичний заклад, контроль його лікування може здійснюватись через Viber, що прописано згідно наказу. Що дає змогу пацієнтам не перебувати у медичному закладі, а на відстані виконувати прописані лікарем рекомендації. Пацієнти надсилають відео приймання ліків, відтак ведеться облік лікування.
   «Щодо власної програми, яку підтримали депутати зазначу, що вона лише для певних категорій осіб, яким потрібні кошти, але їх не мають для дообстеження чи після побічних дій препаратів. Зокрема, програма втілюється для соціально незахищених, більш вразливих осіб, людей пенсійного віку та осіб з інвалідністю. З кожним пацієнтом відбувається індивідуальний підхід до лікування. Ми надіємось, що нам вдасться запровадити особливий вид обстеження, що дасть змогу за чотири години роботи дізнатись який у пацієнта туберкульоз, і як його лікувати та виявляти захворюваність на ранніх стадіях. Це надзвичайно точний метод. Ймовірно, що таких апаратів нададуть шість для області, тому маємо надію, що один із них буде в нас», – розповіла Ірина Цюрко.
Загалом у Буському районі за останні роки зменшилась тенденція захворюваності на туберкульоз. У 2019 році в районі зареєстровано 33 випадків вперше виявлених хворих.

Депутати Буської райради підтримали заяву щодо неприпустимості призначення адвоката Януковича на керівну посаду в ДБР
06-02-2020

Сьогодні на позачерговій сесії Буської районної ради депутати підтримали заяву щодо неприпустимості призначення адвоката Януковича на керівну посаду в ДБР.

   «Ми, депутати Буської районної ради схвильовані свавіллям Державного (точніше антидержавного) Бюро Розслідувань.
   Призначення адвоката Януковича Бабікова на посаду першого заступника директора ДБР недопустимо, з огляду на його конфлікт інтересів у справах Майдану. Показово, що конкурс у якому переміг Бабіков, мав усі ознаки бутафорного.
   Більше того, родини Небесної Сотні спільно з депутатами Верховної Ради України не пропустили до ДБР, чим брутально порушили закон і Конституцію України.
   Родини Небесної сотні, «Європейська Солідарність» та представники громадськості учасники Євромайдану вимагають:
   Скасування конкурсу про призначення Першим заступником Голови ДБР О.Бабікова та проведення нового конкурсу за участі представників громадських рухів, які опікуються справами постраждалих на Майдані.
Забезпечення неупередженого розслідування справ щодо злочинів здійснених проти учасників Революції Гідності, з обов’язковим щомісячним публічним звітом про перехід розслідувань.
   Недопущення включення до списків обміну осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів під час Революції Гідності», – йдеться у заяві.

Депутати Буської райради підтримали Програму профілактики та протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Буського району на 2020 рік
06-02-2020

   Детальніше про таку Програму із сесійної трибуни розповів очільник Буського віділення поліції Богдан Петелицький. Розповів керівник районних полісменів і про роботу свого відділення у 2019.
    У депутатів та районних активістів була ціла низка запитань, щодо перебігу справ навколо резонансних злочинів, які трапилися у 2019 році: вбивство Червонокнижного лося у Грабівському лісництві; грабунку церкви у Кутах, виявлення нарколабораторії у Топорові, крадіжки в оселях бущан та ін.

На Бущині почастішали випадки домашнього насильства
06-02-2020

У 2019 році на території Буського району зареєстровано вісім кримінальних проваджень щодо осіб, які вчиняли домашнє насильство. Про це під час позачергової сесії Буської районної ради повідомив начальник Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Богдан Петелицький.

   Загалом за 2019 рік працівниками Буського відділення поліції зареєстровано 4885 заяв та повідомлень різного характеру. Всього відкрито 606 кримінальних проваджень щодо вчинення крадіжок. У 2019 році було зареєстровано 85 кримінальних проваджень, із них 34 передано до суду.
   «У 2019 році зареєстровано 8 кримінальних проваджень щодо осіб, які вчиняли домашнє насильство. Варто наголосити, що якщо особа отримує три адмінпорушення щодо вчинення домашнього насильства, її матеріали справи автоматично скеровуються до суду. Останнім часом в районі також спостерігаємо факти шахрайства. Люди перераховують кошти зловмисникам в інші області, тому такі справи скеровуються туди, де ці кошти були зняті.
   Щодо крадіжок, які відбулись останнім часом у місті Буську та в населених пунктах району зазначу, що це відбувається через те, що із місць позбавлення волі вийшло чимало осіб. У Буську був затриманий місцевий мешканець, який вчинив більше 20 крадіжок. Чоловік викрадав кошти та витрачав їх на власні потреби, а вкрадені речі (велосипеди, домашні інструменти) продавав у Львові.    Відрадно, що чимало випадків крадіжок вдалось розкрити за допомогою встановлених у місті камер спостереження», – розповів начальник Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Богдан Петелицький.
   Про хід розслідування щодо вбивства браконьєрами самки лося на території Грабівського лісництва у 2019 році проведено ряд різних правоохоронних заходів. Наразі кримінальне провадження по справі закрите. Про причетних осіб щодо скоєння злочину просять повідомляти правоохоронців. Щодо останніх фактів виявлення незаконної вирубки дерев у селах Топорів та Чаниж, то відомо, що відкрито кримінальне провадження, слідство триває.

Депутати Буської районної ради майже на 1.8 мільйона гривень підтримали співфінансування мікропроектів 2020
06-02-2020

Депутати Буської районної ради майже на 1.8 мільйона гривень підтримали співфінансування мікропроектів 2020 На 37 мікропроектів виділили майже 1.8 мільйона гривень співфінансування

   Як ми повідомляли раніше Буський район у п”ятірці лідерів серед потенційних переможців конкурсу проєктів місцевих ініціатив 2020 року
   Наш район здобув перемогу у 37 проектах із 46-ти поданих . Але для того, щоб реалізувати такі проекти, потрібне обов”язкове співфінансування від району. Згідно вимог до 14 лютого 2020 року у Львівську облраду має бути подано рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення бюджетного співфінасування у розрізі проєктів. Наолошуємо, саме рішення, а не гарантійні листи. Ті заявники, котрі не підтвердять бюджетне співфінансування, автоматично вибувають з переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному проєкту за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми. Після того, як всі надішлють вищезгадані рішення, відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.
   6 лютого цього року депутатський корпус одноголосно підтримав рішення про співфінансування мікропроектів 2020. Детальніше про це слухайте цієї суботи, 8 лютого о 19:30, у звіті голови райради Богдана

У Буську відбулося засідання позачергової сесії Буської районної ради
06-02-2020

   6 лютого, у сесійній залі Буської райради, за участі голови РДА Олега Коваля, керівників відділів та управлінь, голів місцевих рад, керівників установ та організацій району, ЗМІ відбулося засідання позачергової 38-ї сесії VІI-го скликання Буської районної ради, яку провів її голова Богдан Глова.
   Депутати райради розглянули такі питання порядку денного:
   1. Про порядок денний тридцять восьмої позачергової сесії Буської районної ради сьомого скликання.
   2. Про затвердження плану роботи Буської районної ради на 2020 рік.
   3. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік.
   4. Про звіт голови Буської районної ради.
   5. Про затвердження Програми профілактики та протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Буського району на 2020 рік.
   6. Про затвердження Програми «Забезпечення роботи медичної комісії при Буському військовому комісаріаті під час призову та приписки і при проведенні медичних оглядів відповідних категорій військовозобов’язаних».
   7. Про затвердження Районної програми «Пільгове медичне забезпечення хворих на активну форму туберкульозу на амбулаторному етапі лікування на 2020 рік».
   8. Про затвердження проектів землеустрою щодо зміни меж населених пунктів Задвір’янської сільської ради Буського району.
   9. Про внесення змін до списку присяжних для Буського районного суду Львівської області.
   10. Про затвердження протоколу постійної комісії з питань комунальної власності, ЖКГ, будівництва та промисловості, роботи з засобами масової інформації та договорів оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад Буського району.
   11. Про делегування представника до складу Госпітальної ради Госпітального округу Львівської області.
   12. Про підтримку Резолюції учасників мітингу протесту на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці.

Буський район виграв 37 мікропроектів в обласному конкурсі
06-02-2020

У Львівській обласній раді оприлюднили переможців конкурсу проектів місцевого розвитку. Цього року громади Надбужжя подали на конкурс до Львівської обласної ради 46 мікропроектів місцевого розвитку, із них 37 стали потенційними переможцями, а ще один проект пройшов поза конкурсом.

   Отже, потенційними переможцями стали:
   У галузі «Медицина» 10 переможців:
    Реконструкціядаху ФАПу у Заводському (299 тис. 990 грн., з бюджету сільської ради 89 тис. 490 грн., від спонсорів 36706 грн., нефінансовий внесок громади 24294 грн., решту – з обласного бюджету);
    Обладнання для централізовоної стерилізації Буської ЦРЛ (140 тис.грн., від спонсорів 30 тис. грн. і 50 тисяч з районного бюджету);
    Закупівля обладнання для ФАПу с.Кізлів (14 тис. грн., від спонсорів 4900 грн. з районного бюджету 2100 грн.);
    Обладнання для амбулаторії сімейної медицини с.Сторонибаби (65 тис.грн., від спонсорів 13 тис.грн., така ж сума з районного бюджету і 6,5 тисяч з сільського);
    Обладнання для амбулаторії сімейної медицини Нового Милятина (65 тис.грн., від спонсорів 13 тис.грн., така ж сума з районного бюджету і 6,5 тисяч з сільського);
   Обладнання для амбулаторії сімейної медицини смт.Красне (65 тис. грн., від спонсорів 13 тис. грн., від місцевої ради 19 тис. 500 грн.;)
   Для переливання крові районної поліклініки (348 тис.360 грн., від спонсорів 69 тис.800 грн., з районного бюджету 138 тис.560 грн.);
    Закупівля комплексу рентгенівського діагностичного переносного обладнання для травматологічного відділення (340 тис.грн., від спонсорів 68 тис. грн., і з районного бюджету 136 тис. грн.);
    Капітальний ремонт частини приміщення операційного блоку (96 тис.95 грн., від спонсорів 20 тис. грн., і з районного бюджету 36 тис.95 грн.);     Капітальний ремонт частини приміщення пологового відділення (492 тис.940 грн., від спонсорів 95 тис.грн., з районного бюджету 177 тис. 940 грн.)    У галузі «Освіта і спорт» 12 мікропроектів:
   Придбаня сучасних меблів для початкових класів Боложинівської школи (35 тис 140 грн., з сільського бюджету 8 тис.770 грн., від спонсорів 6 тис. 900 грн., не фінансовий внесок громади 1 тис.900грн.);
   Придбання сучасних меблів для старшої групи ДНЗ «Берізка» у Буську (30 тис. 500 грн., з місцевого бюджету 9 тис.50 грн., фінансовий 3 тис.900 грн. та нефінансовий внесок громади 2 тис. 300 грн.);
   придбання обладнання для дитсадка «Сонечко» у Заводському (248 тис. 475 грн., з сільського бюджету 73 тис. 275 грн., від спонсорів 43 тис. грн. та 8 тисяч – нефінансовий внесок громади);
   капітальний ремонт даху комп’ютерного класу Побужанської школи (252 тис.162 грн., з районного бюджету 63 тис. 92 грн., від спонсорів 30 тис. грн., фінансовий – 13 тисяч і нефінансовий внесок громади 19 тис.990 грн.)
   Ремонт частини приміщень та заміна дверей в Яблунівській школі (226 тис. 966 грн., з районного бюджету 50 тисяч, з сільського 14 тис.253 грн., від спонсорів 43 тис. та нефінансовий внесок громади 6 тис.230 грн.;
   Ремонт приміщення санвузла Красненської першої школи (498 тис.176 грн., з районного бюджету 206 тис.240 грн., фінансовий – 54 тис.455 грн. та нефінансовий внесок громади 37 тис.481 грн.);
   придбання та встановлення спортивно-дитячого майданчика для Олеської школи (500 тис. грн., з районного бюджету 175 тис.грн., від спонсорів 100 тис.грн. і нефінансовий внесок громади 50 тис.грн.).
   Заміна віконних та дверних блоків у Топорівській школі (399 тис. 726 грн., з районного бюджету 145 тис.грн.)
   Капітальний ремонт частини приміщень Буської ДЮСШ (69 тис.575 грн, з районного бюджету 16 тис.788 грн.,від спонсорів 18 тис.грн.);
   придбання спортивного інвентаря для спортивної школи (49 тис. 990 грн., з районного бюджету 11 тис.995 грн., і від спонсорів 13 тис.грн.)
   Придбання вуличних спортивних тренажерів для Побужанської школи (82 тис.715 грн. з сільського бюджету 15 тис.415 грн., від спонсорів 18 тис.грн., і нефінансовий внесок громади 8 тис.300 грн.);
   Капітальний ремонт спортивного майданчика в Побужанському ДНЗ «Рукавичка» (279 тис.961 грн., з сільського бюджету 69 тис.807 грн., від спонсорів 30 тисяч, фінансовий 15 тисяч і нефінансовий внесок громади 25 тис.174 грн.)
   У галузі «Культура» 10 мікропроектів:
   Придбання обладнання та інвентаря для Народного дому с.Вербляни (40 тис.грн., з сільського бюджету 9 тис.200 грн., від спонсорів 9 тис.грн, нефінансовий внесок громади 1 тис.800 грн.);
   Придбання обладнання та інвентаря для Народного дому с.Чаниж (20 тис.грн., з районного бюджету 5 тис.грн., фінансовий внесок громади – 5 тисяч);    Придбання меблів для бібліотеки с.Яблунівка (2 проекти по 14 тисяч, з районного бюджету 2 тис.грн, така ж сума з сільського і по 3 тисячі – фінансовий внесок громади);
   придбання сучасних меблів для бібліотеки с.Ракобовти ( 15 тис.грн, з районного бюджету 3900 і стільки ж від спонсорів);
   придбання звукового обладнання для НД в Полоничах (літня сцена «Співуче поле») (47 тис.283 грн., з районного бюджету 10 тис.283 грн., по 7 тисяч від спонсорів та громади (фінансовий внесок);
   придбання музичного обладнання для НД с.Побужани (34 тис.123 грн., з районного бюджету 10 тис. 58 грн., і фінвнесок громади 7005 грн.);
   придбання мультимедійного комплексу з принтером для Боложинівської бібліотеки (20 тис.300 грн, з сільського бюджету 5 тис.850 грн, від спонсорів 4 тис.300 грн.);
   придбання сценічних костюмів для учасників художньої самодіяльності Ожидівського НД (30 тис.грн., з сільського бюджету 16 тис., і фінвнесок громади 5900 грн.)
   Реконструкція спортзалу і частини даху з опорядження фасадів НД с.Заводське (399 тис. 998 грн., з сільського бюджету 119 тис.998 грн., від спонсорів 55 тис.312 грн. та нефінсовий внесок громади 25 тис.688 грн.);
   У галузі «Безпека» 3 мікропроекти:
   Придбання комп’ютерної техніки з принтером для 14 ДПРЧ ГУ ДСНС, який подавала Купченська сільська рада (35 тисяч, з районного бюджету 8 тис.750 грн., від спонсорів 9 тис.100 грн.);
   Реконструкція вуличного освітлення в Купченській сільській раді: вулиць Низинка та Нова Ракобовтах (157 тис.45 грн., з районного бюджету 39 тис.45 грн. і 41 тисяча від спонсорів);
   Рекострукція вуличного освітлення в Купче (149 тис.763 грн. з районного бюджету 39тис. 763 грн. і 39 тис від спонсорів).
   У галузі «Інші пріоритети» 3 мікропроекти:
    ремонт частини приміщень та влаштування горищного перекриття в адмінбудівлі с.Яблунівка (299 тис.878 грн., з районного бюджету 65 тис.грн, з сільського 20 тис 67 грн., від спонсорів 57 тисяч, нефінансовий внесок громади 33 тис.900 грн.)
   Придбання та встановлення дитячого майданчика в Заводському (338 тис.500 грн., з сільського бюджету 98 тис.165 грн., від спонсорів 37 тис.235 грн.);
   Придбання та встановлення дитячого майданчика в с.Підставки Боложинівської сільської ради (110 тисяч, 31 тис.500 грн з сільського бюджету, від спонсорів 12 тис.500 грн. і 11 тисяч нефінансовий внесок громади).
   Загалом, на позачерговій сесії, Буська районна рада виділила з бюджету на співфінансування мікропропоектів 1 млн.799 тис. 500 грн. Тепер залишається до 14 лютого сільським і районній радам подати в обласну раду рішення про забезпечення бюджетного співфінансування.

У Буську відзначили 101-річницю Дня Соборності України
22-01-2020

Сьогодні, як і по всій Україні, в Буському районі відзначили День Соборності України. Актовий зал Буської дитячої музичної школи був переповнений. Зібрались представники громадськості, працівники різних установ, багато молоді.

   Розпочався урочистий захід з виконання гімну України. Корзину квітів до підніжжя пам’ятника Незалежності України поклали маленькі дітки.
   Історію тодішніх подій детальніше розкрив у своєму виступі історик за освітою, голова Буської районної ради Богдан Глова. Він розказав про тогочасну урочисту обстановку в Києві на Софійській площі в цей морозяний день 22 січня 1919 року, коли ще зранку на вулиці виходили патріотично налаштована молодь, вчителі, не байдужі українці. На будинках вивішували українські прапори. Об 11 годині прибула армія. О 12 год. проголосили сам Акт Злуки. Посол ЗУНРу Логин Цегельський передав голові Директорії Володимиру Винниченку грамоту про об’єднання ЗУНР з Великою Східною Україною. Звучав Національний Гімн України. Люди плакали, адже збувалась багаторічна мрія українців.
   Проте, голова районної ради наголосив на тому, що ж штовхнуло тодішню владу до об’єднання? І це великою мірою зовнішні загрози.
   25 жовтня (за старим календарем), 7 листопада (за новим Григоріанським) 2017 року сталась сумна для українців подія. До влади в Росії остаточно прийшли більшовики і розпочали безкомпромісний наступ на Україну. Це вимагало радикальних кроків у відповідь. Відповідно в листопаді 1917 року був підписаний ІІІ універсал де проголошено Українську Народну Республіку.
   Та коли в грудні 1917 року був захоплений Харків, то вже 22 січня (за новим календарем, 9 січня за старим) 1918 року прийнятий ІV універсал де Українську Народну Республіку проголошено самостійною, незалежною державою українського народу. Та наступ більшовиків продовжився.
   Натомість того ж 1918 року у Західній Україні також почала формуватись держава. 16 жовтня цісар дозволив народам Австро-Угорської імперії творити власні державні організми, чим і скористались українці. 18 жовтня 1918р. у Львові зібрались великі збори депутатів, інтелігенції, представників українських організацій і створили керівний орган Українську Національну Раду, яка уже на другий день проголосила Незалежну державу. Президентом обрали нашого земляка Євгена Петрушевича. 1 листопада у Львові відбулось повстання під проводом Дмитра Вітовського, в наслідок чого поляків вигнали зі Львова, а 13 листопада конституційно закріпили ЗУНР.
   Як наголосив Богдан Глова, спочатку про злуку не йшлося, але коли Європа зрадила і підтримала поляків, особливо Франція, і 21 листопада поляки захопили Львів, а ЗУНР почала відступати до Тернополя, уже почали говорити про об’єднання з УНР. 1 грудня у Фастові укладено передвступний договір. 2 січня ЗУНР відступило до Станіслава і на другий день у Станіславі скликали збори Української Національної Ради на яких підтримали об’єднання з УНР. Участь у цих зборах брав і батько відомого українського діяча Степана Бандери Андрій Бандера. Та і це не врятувало молоду українську державу.
   Пробували домовлятися з білогвардійцями, але ті сповідували російський шовінізм, основою якого було відновлення великої Росії і незалежної України там не передбачалось. В результаті в майбутньому програли обидві сторони.
   Богдан Глова зазначив, що 12 листопада 1919 року відбулась остання спільна нарада ЗУНР та УНР, після чого керівництво ЗУНР пішло в еміграцію. А 8 грудня Найвища рада Антанти юридично узаконила окупацію Галичини. Варшавський договір 1920 року, згідно якого розділили Україну між Росією та Польщею по Збруч, підписувався уже без ЗУНР, а 1922 року вже насильно створена УРСР входить до складу Радянського союзу.
   Та подія Дня соборності України віддзеркалила багаторічні прагнення українців до єдності та бажання відстоювати свою Незалежну державу, а також проявилась шовіністична налаштованість Росії до України, яка не мінялась століттями. Отже, потрібно пам’ятати про тих людей, які колись творили українську історію, вели боротьбу за Україну, як і про тих, які зараз захищають нашу державу на її Східних теренах від одвічного ворога, – підсумував виступаючий.
   Голова Буської РДА Олег Коваль та міський голова Буська Ростислав Сліпець також наголосили на значимості Акта Злуки УНР та ЗУНР і привітали з цими подіями усіх присутніх.
   У святковому концерті взяли участь народний колектив працівників культури (керівник Марія Іванів), вокальний дитячий колектив Буського будинку дитячої та юнацької творчості «Веселі нотки» (керівник Наталя Шишка), дитячий хоровий колектив Буської ДМШ (керівник Уляна Петришин), народний ансамбль пісні та музики «Перевесло» (керівник Євген Гнатюк), камерний оркестр ДМШ (керівник Ольга Керкало), Уляна Петришин, Ангеліна Кузьма, Галина Копитко, Назар Кузьма.
   Ведучою свята була Любов Огороднік.
   Захід завершився спільним виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни»!

Кабмін затвердив Буську центральну районну лікарню – опорною, багатопрофільною інтенсивного лікування
17-01-2020

Кабмін затвердив Буську центральна районну лікарню – опорною

    Кабмін затвердив перелік опорних лікарень на Львівщині. Про це повідомляє Мінздоров’я.
    Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину. До переліку ввійшли медзаклади, що можуть бути багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування І або ІІ рівня, що забезпечуватимуть безпечність меддопомоги, своєчасність та економічну ефективність.
    Перелік лікарень на Львівщині:
       Львівська міська лікарня швидкої допомоги (лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня);
    Львівська обласна лікарня (ІІ рівня);
    Львівська міська клінічна лікарня №8 (ІІ рівня);
    Буська центральна районна лікарня (ІІ рівня);
    Червоноградська міська лікарня (ІІ рівня);    
    Дрогобицька міська лікарня (ІІ рівня);
    Самбірська центральна районна лікарня (І рівня);
    Стрийська центральна районні лікарня (І рівня);
    Новояворівська лікарня (І рівня).
    У лікарнях першого рівня надаватимуть послуги акушерства, гінекології, анестезії, неврології, ортопедії, невідкладної допомоги, педіатрії, терапії та хірургії. У лікарнях ІІ рівня, крім вищезгаданого, можна буде отримати допомогу від кардіолога, хірурга-стоматолога, уролога, ревматолога, пульманолога, психіатра, офтальмолога, нейрохірурга, інфектолога.

Керівники Буського району привітали нашого земляка, захисника Донецького аеропорту Івана Мілера з Днем народження
16-01-2020

   Сьогодні, 16 січня, голова районної державної адміністрації Олег Коваль та голова районної ради Богдан Глова привітали нашого земляка, захисника Донецького аеропорту, учасника ООС (АТО) Івана Мілера з Днем народженням.
   В такий важливий день, День пам’яті Кіборгів, Олег Коваль та Богдан Глова подякували нашому кіборгу за героїзм та мужність, патріотизм, самовідданість і відвагу у захисті територіальної цілісності України. Побажали здоров’я, сили, миру в державі та подарували символ України, національний оберіг – вишиванку.
   До щирих привітань приєдналися завідувач сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька та друзі, учасники АТО.

У Красному вшанували світлу пам’ять Василя Кука
11-01-2020

Сьогодні керівництво районної адміністрації, райради, Красненської селищної ради, громадськість зібравшись біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 107-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого, віддали йому шану та вшанували світлу пам’ять.

   Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селищі Красне від представників влади та громадськості, ветеранських організацій були покладені квіти до могили Василя Кука.
   Після молитви учасники взяли участь в годині пам’яті «Життя, як виклик», що підготували працівники Красненської селищної бібліотеки та ветерани національно-визвольних змагань. Для присутніх в приміщенні бібліотеки був продемонстрований фільм-спогад про життя Василя Кука, який по завершенню був обговорений.
   На захід завітали голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, настоятель храму св.Володимира отець Юрій Толочний, керівниця відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, екс-керівник райдержадміністрації Петро Мороз, і колишній заступник Олег Ільків, селищний голова Красного Микола Чучман, львівські історики Ярослав Сватко та Микола Посівнич, ветерани РО Братства ОУН-УПА та інші.
   Усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі.
   Нагадаємо, Василь Кук народився в селищі Красне. Став головнокомандувачем УПА з 1950 року, після загибелі Романа Шухевича. 1954-го його затримали кагебісти. Без вироку суду Кук провів у в’язницях 6 років. Останнім часом проживав у Києві.

У Буську відзначили 111-ту річницю з Дня народження Степана Бандери
02-01-2020

    В сесійному залі Буської районної ради зібралася молодь, представники громадськості, депутати з метою відзначити 111-ту річницю з Дня народження відомого провідника українських націоналістів, лідера національно-визвольної боротьби за Незалежність України Степана Андрійовича Бандери. Розпочали захід спільним виконанням Гімну України.

    З історичною довідкою виступив голова Буської районної ради, історик за освітою Богдан Глова, який насамперед наголосив на впливу постаті батька Степана Бандери отця Андрія, який, підтримуючи формування Західноукраїнської Народної Республіки, організовував українську владу, голосував за Злуку ЗУНР та УНР будучи учасником делегації Української Національної Ради від Калушського повіту. Так формувався світогляд Степана Бандери, зокрема молодий Степан бачив прорахунки ЗУНР та УНР і відповідно переконувався, що за Незалежність України потрібно боротись твердіше та радикальніше.
    Богдан Глова пригадав про навчання у Стрийській гімназії, перебування Степана Бандери у скаутській організації Пласт, про те, як майбутній провідник українського національно-визвольного руху хотів у 1927 році поступити в господарську академію в Чехословаччині, але польська влада не дала паспорта і тому це бажання стало нездійсненним. Тоді в цьому ж році Бандера вступив в Українську військову організацію, яка стала основою для формування Організації українських націоналістів. Згадано і навчання на агрономічному відділі Високої Політехнічної Школи м. Львів. Перед дипломними іспитами Степана Бандеру заарештовують і ув’язнюють. Вже тоді він представляв ОУН в яку вступив у 1929р. Пригадав історик і сумнозвісний Варшавський процес, під час якого 13 січня 1936 року Степана Бандеру звинуватили у вбивстві міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького і засудили до смертної кари, яку пізніше замінили довічним ув’язненням. Саме на цьому процесі Степан Бандера став відомим, здобув авторитет серед побратимів, бо вів себе відкрито та відважно, назвав себе громадянином України, розкрив програмні засади ОУН, офіційно визнавши себе її представником і надав детальну інформацію про голодомор у Східній Україні, про що написали газети. Бо до того СРСР ретельно приховував цю інформацію Коли Степан Бандера сидів у тюрмі, спецслужби радянської Росії 23 травня 1938 року в Роттердамі убили провідника ОУН Євгена Коновальця і ОУН очолив Андрій Мельник. Та коли розпочалась друга світова війна, з тюрми, де сидів Бандера, втекла адміністрація і всі в’язні вийшли на волю. Повернувшись у лави ОУН Степан Бандера разом з іншими побратимами, які також повернулись з тюрем, вимагав рішучих дій. Закінчилось це тим, що у 1940 році створена окрема радикальна гілка ОУН, яку Бандера офіційно очолив в травні 1941р., куди увійшли здебільшого молоді радикальні націоналісти.
    Присутнім було наголошено, що одним з рішучих і радикальних їхніх кроків стало проголошення 30 червня 1941 року у самім лігві німецької окупації Української незалежної держави. Гітлер не міг з цим змиритись, тож вимагав від Бандери відмовитись від Акту відновлення Української Держави, проте Бандера розумів, що якщо зараз відмовиться від Незалежності, то дасть привід ворогам маніпулювати цим в майбутньому, тому був непохитним. Фашисти закатували до смерті двох його рідних братів, – Олексу та Володимира. Степана Бандеру відправили спочатку у Берлінську тюрму, а потім в німецький концтабір Заксенхаузен. У 1944 Бандеру звільнили і пробували переконати його піти на співпрацю з метою організовувати опір радянській владі. Але на співпрацю з Гітлером Бандера не пішов. Почав організовувати діяльність ОУН в еміграції. Жив в Мюнхені під прізвищем Штефан Попель. Та радянські спецслужби вели справжнє полювання на відомого українського провідника і 15 жовтня 1959 року завербований Богдан Сташинський убиває Степана Бандеру спеціально розробленим для цього пістолетом з ціанідом. В пістолеті була навіть спеціальна сітка, яка ловила скло від роздавленої ампули, щоб осколків скла не було на шкірі і усе можна було подати як серцевий напад, а вбивця перед пострілом приймав спеціальну таблетку-антидот І то перший раз нападник не наважився убити і викинув пістолет. Проте йому дали інший і вбивство таки сталось. Та вбивця зрозумів, що тепер полюють на нього самого і здався та про все розказав. У 1961 Німецький Верховний Суд замовником вбивства визнає радянський уряд у Москві. Тому ми повинні берегти пам’ять та шанувати таку постать Великого українця, як Степан Бандера.
    Привітав присутніх з Днем народження відомого українського провідника і голова Буської районної адміністрації Олег Коваль.
   ; Також, під час заходу виступив відомий в районі Народний вокальний ансамбль «Січові стрільці» Задвір’янського Народного дому (керівник Роман Ладига), а також присутні переглянули документальний фільм про Степана Бандеру. Ведучою заходу була Ірина Калиновська.
    Завершили захід виконанням Гімну ОУН «Зродились ми великої години».

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буського району
24-12-2019

    Це вже стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок міста Буська проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню миру мешканцям району та усім гостям міста.
    Сьогодні, 24 грудня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Олега Коваля, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха. Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
    Голова РДА Олег Коваль привітав усіх присутніх з новорічними та різдвяними святами, подякував пластунам за Вифлеємський вогонь. В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам.
    Після передачі Вогню усім бущанам, Народний ансамбль пісні та музики «Зорецвіт» подарував низку відомих Різдвяних колядок.

Буська районна лікарня отримала сучасний ренген-апарат
20-12-2019

    Комунальний некомерційний заклад «Буська центральна районна лікарня» отримав сучасний рентгенологічне обладнання корейського виробництва ЕcoView 9 Plus.

    Для встановлення обладнання у лікарні було підготовлено приміщення рентген-лабораторії, максимально адаптовані умови згідно технічних характеристик апарата, який рекомендувався постачальником. Отримання нового рентгенологічного апарата було дуже важливим для населення всього району.
    Вартість обладнання склав 2 млн 792 тис грн. Кошти на його придбання вдалось зібрати із 11 сільських рад району та благодійних організацій. Зокрема, Буська міська рада виділила 200 тисяч гривень, Красненська селищна рада – 150 тисяч, Ожидівська, Милятиська по 70 тисяч, Андріївська, Соколянська по 50 тисяч, Кутівська, Утішківська, Боложинівська, Балучинська по 40 тисяч та Куткірська, Задвір’янська сільські ради по 30 тисяч гривень. З районного бюджету було виділено майже один мільйонів гривень та ще один мільйон було отримано від Національної служби здоров’я України.     Відтепер наявність рентгенологічного апарату в районній лікарні надасть можливість своєчасного виявленню великої кількості захворювань, а також локалізації різноманітних травм, що сприятиме своєчасному та ефективному лікуванню пацієнтів.

В Олеську знову запрацює завод мінеральних вод!
19-12-2019

Таку інформацію повідомив представник ПрАТ “Олеський завод мінеральних вод” Соляник Роман, під час чергового засідання сесії Буської районної ради. Для подальшого розгортання робіт навколо запуску заводу необхідно було погодити санітарні зони навколо підприємства, що власне і зробили районні обранці. Депутатський корпус одноголосно підтримав рішення погодити відповідні санітарні зони. Як пообіцяв Роман Соляник, перші партії Олеської мінеральної води заплановано отримати вже у 4-му кварталі 2020 року.

Новаки-Пластуни Буського району передали районним обранцям Вифлеємський Вогонь Миру
19-12-2019

Врочиста церемонія передачі Благодатного Вогню відбулася сьогодні 19 грудня, перед відкриттям чергового засідання сесії Буської райради. А колядники районного відділу культури подарували депутатам щиру коляду!

У день Святого Миколая Буський район отримав бюджет-2020
19-12-2019

У четвер, 19 грудня, на 37 сесії Буської районної ради депутати затвердили районний бюджет Буського району на 2020 рік. За це проголосували 24 депутатів із 34. Хоча здавалось би явка депутатів на такі важливі питання мала б бути більшою, зокрема депутатів фракції ВО “Свобода”, від якої взагалі не було жодного депутата. Висновки робіть самі. Попри те, усі заплановані рішення були прийняті.

Без жодних гарячих дискусій сесія пройшла конструктивно. Депутати одноголосно прийняли бюджет на наступний рік. Отже, доходи районного бюджету складатимуться у сумі 262 834 900,00 грн., в тому числі доходи загального фонду бюджету 259 833 900,00 грн., доходи спеціального фонду бюджету 3 001 000,00 грн. Видатки районного бюджету складатимуть у сумі 266 834 900,00 грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету 259 333 900,00. грн., видатки спеціального фонду бюджету 7 501 000,00 . грн. Профіцит загального фонду районного бюджету у сумі 500 000,00 грн. Дефіцит спеціального фонду районного бюджету у сумі 4 500 000,00 грн, джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду. Оборотний залишок бюджетних коштів районного бюджету у сумі 2 000 000,00 грн., що становить 0,76 відсотка видатків загального фонду районного бюджету. А резервний фонд районного бюджету у сумі 2 000 000,00 гривень, що становить 0,76 відсотка видатків загального фонду районного бюджету. Варто зауважити, що під час затвердження районного бюджету на 2020 рік та внесення змін у бюджет на 2019 рік було передбачено кошти на: – виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” відповідно до вимог статті 91 Бюджетного кодексу України; – проведення доплат на догляд інвалідів І групи та грошової компенсації оплати телефонних послуг інвалідам І групи, що встановлені розпорядженням обласної державної адміністрації від 2 листопада 1995 року № 878 “Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів”; – надання пільг з оплати житлово-комунальних учасникам бойових дій ОУН-УПА та інвалідам УПА, вдовам політв’язнів (рішення сесії районної ради від 05 січня 2011 року); одиноким інвалідам I групи, інвалідам по зору І і ІІ групи, сім’ям, у яких проживає 2 і більше інвалідів (рішення сесії районної ради від 05 січня 2011 року).

Буський район придбав сучасний рентген апарат для потреб населення
19-12-2019

Про це 19 грудня, під час чергового засідання сесії Буської районної ради повідомив керівник КНП “Буська ЦРЛ” Володимир Замроз. Вартість апарату 2млн 800 тис.грн. з яких: 982 тис.грн виділили з районного бюджету, 810 тис.грн надали місцеві ради, 1 млн – Буська ЦРЛ.

Святий Миколай з помічниками завітав у дитячий будинок «Добре серце»
19-12-2019

Сьогодні, 19 грудня, в день Святого Миколая делегація посадовців Буського району, вже традиційно, завітала до діток Новомилятинського дитячого будинку «Добре серце».

Голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, заступник голови РДА Тетяна Сай, керівник служби у справах дітей Буської РДА Наталія Бучко, а також працівники Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області на чолі з начальником відділення Богданом Петелицьким прийшли привітати вихованців закладу та вручити солодкі подарунки. Діти радо зустрічали довгожданого Миколая і його помічників колоритним концертом-виставою. Дошкільнята щиро розповідали про свої добрі вчинки, гарну поведінку, читали вірші, співали пісеньки про Миколая. Це чарівне дійство не вдалося зіпсувати хитрим та підступним Чортикам, які завітали на дитяче свято з різками. Святий Миколай заохотив дітей до подальшого доброго життя, бажанням допомагати та творити добро, які до нас приходять. Як розповів директор дитячого будинку Володимир Пристач, ще напередодні дня Святого Миколая до 34 вихованців «Доброго серця» завітали з щедрими дарунками благодійники і меценати, як давні знайомі так і зовсім нові, але зустріч місцевих посадовців тут цінують найбільше. Вітаючи зі світлим святом, голова Буської районної ради Богдан Глова передав солодкі подарунки та побажав діткам міцного здоров’я, бути слухняними та старанно вчитися, аби новорічні та різдвяні свята минули для них у хорошій атмосфері. До чисельних слів вітань приєднався перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, який передав мед від фермерського господарства “Апогей” та пасічників Бущини. Вихованці дитячого будинку «Добре серце» щиро дякували всім помічникам Миколая за доброту та щедрість.

У Буську традиційно відкрили благодійну Резиденцію Святого Миколая
16-12-2019

В рамках акції «Допоможи Святому Миколаю! Подаруй дитині свято!» на декілька днів місцеве дитяче кафе «Starkids» у Буську, перевтілився у справжню зимову країну мрій з різньокольоровими іграшками, казковими персонажами, новорічними декораціями. Тут можна із захопленням розглядати Резиденцію, фотографуються з Святим Миколаєм та брати участь у різних акціях.

Вже четвертий рік поспіль у Буську відкриває свої двері Резиденція Святого Миколая. Організатори щоразу урізноманітнюють програму і намагаються додати щось нове та цікаве. Відчути новорічну атмосферу та поспілкуватись зі Святим Миколаєм завітали його помічники міський голова Буська Ростислав Сліпець, голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай. На зустріч із Чудотворцем першими завітали школярі Буської школи №2. Малеча охоче розказувала вірші, співала, за що отримували солодкі гостинці. За словами одного із організаторів акції Назара Михайлюка, акція «Допоможи Святому Миколаю! Подаруй дитині свято!» приурочена допомогти батькам деяких дітей, які не мають можливості навіть задовольнити базові потреби своїх дітей, придбати для них подарунки. Цьогорічна акція також має за мету зібрати кошти для 4-річної дівчинки з села Андріївка (Мармузовичі), яка потребує фінансової допомоги для лікування. «Напередодні дня Святого Миколая, ми їздимо по району із Миколаєм та розвозимо солодкі подарунки потребуючим діткам, - розповідає Назар Михайлюк. – На цьогорічну допомогу проведенню акції відкликались чимало надбужанських підприємців, а також голова Буської міської ради Ростислав Сліпець, голова Буської районної ради Богдан Глова, представники райдержадміністрації. У нашій відкритій Резиденції Святого Миколая може завітати кожна дитина і розказати віршик, за що отримати від Миколая солодкі презенти. Працює тут й арт-face, де дітки можуть абсолютно безкоштовно приходити із батьками, щоб розмальовувати різні малюнки та свої обличчя». Голова Буської районної ради за підтримки Богдана Козака передав на проведення акції 20 пакунків солодощів. Також, напередодні свята Миколая солодкі гостинці отримають вихованці дитячого будинку «Добре серце», що у селі Новий Милятин. Варто відзначити, що організаторами цьогорічної акції виступили громадський активіст Назар Михайлюк та Микола Сенькевич. До речі, останній і виступає у ролі Святого Миколая. Отож, Святий Миколай чекає на нас у своїй Резиденції, що у дитячому кафе «STARKIDS», за адресою м.Буськ, вулиця Шкільна, 2. Акція триватиме 16,17,18 та 19 грудня з 11.00 до 19.00 години.

У Буську відкрили оновлене приміщення сервісного центру Пенсійного фонду України
12-12-2019

Цього року це вже дев”яте приміщення ПФУ на Львівщині, яке вдалося оновити та впровадити роботу в режимі роботи сервісного Центру

Сьогодні, 12 грудня 2019 року, відкрили оновлений сервісний центр Пенсійного фонду в Буському районі. В урочистостях взяли участь заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, голова Буської районної ради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків та Тетяна Сай, начальник Буського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Олег Цимбор. Після церемонії врочистого перерізання символічної стрічки відбувся чин освячення оновлених приміщень та ікони Божої Матері, яку колективу вручила Руслана Іванкова. Освячення здійснив настоятель храму св.Миколая о.Михайло Смачило. А вже опісля вітальних слів керівників району усі присутні мали можливість оглянути сервісний центр обслуговування громадян і реконструйоване приміщення. Олег Цимбор зазначив, що нове обладнання даного сервісного центру значно покращить роботу та дасть змогу якісніше надавати послуги надбужанцям. У сервісному центрі створені комфортні умови для належного прийому та обслуговування громадян – наявні робоча зона та зона очікування. Зала очікування відокремлена та обладнана місцями для сидіння, столом для оформлення документів. Інформаційні стенди з питань пенсійного забезпечення, довідкова інформація, інформація про діяльність Фонду розташовані у зручному для перегляду місці, у загальному доступі наявні роздаткові інформаційні матеріали. Запроваджений дрес-код створює належний зовнішній вигляд працівників, що здійснюють обслуговування. Прийом громадян в оновленому відділі обслуговування громадян незабаром працюватиме за принципом «єдиного вікна» в умовах максимальної прозорості та відкритості.

У День Збройних сил України в Буському Центрі військово-патріотичного навчання молоді відбулися заняття для Ожидівських школярів
06-12-2019

Сьогодні, 6 грудня, у Центрі військово-патріотичного навчання молоді відбулися чергові заняття з старшокласниками Ожидівської школи. У спеціально облаштованому класі ветерани АТО Олександр Мошонкін, Ігор Генза, Іван Міллер та Іськів Юрій продемонстрували школярам військову атрибутику. Такі навчання провели по групах: медична підготовка, демонстрація стрілецької зброї, види мінування та як вберегтися від замаскованих вибухових предметів. Заняття відвідали голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків та заступник голови РДА Тетяна Сай, які привітали учасників з Днем Збройних Сил України. Молодь із захопленням слухала ветеранів АТО та розглядала військові предмети. Від сьогодні, заняття для районних школярів саме у такому форматі проводитимуть наші ветерани двічі на тиждень.

Сьогодні в Буську вшанували військовослужбовців Збройних Сил України, учасників війни на сході та волонтерів
05-12-2019

У четвер, 5 грудня, в актовій залі Буської дитячої музичної школи відбувся районний захід з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів. В переповненому залі представники органів влади району та міста, учасники війни на сході, діючі та демобілізовані військовослужбовці, волонтери, громадськість міста та району, учнівська молодь. Захід розпочався спільною молитвою за українських захисників за участю настоятеля місцевого храму Св.Миколая отця Михайла Смачила та усіх присутніх у залі. Хвилиною мовчання бущани вшанували пам’ять усіх борців за волю Української держави. Квіти до підніжжя пам’ятника Незалежності та до меморіалу Героїв Небесної Сотні поклали учасники ООС (АТО) та волонтери. З промовами до учасників акції звернулися: учасник АТО і Майдану, заступник голови районної ради Роман Фурда, перший заступник голови РДА Олег Ільків, волонтери Юрій Савчин та Михайло Цюрко. У своїх виступах промовці відзначили роль українського війська та волонтерського руху у захисті незалежності України, подякували усім, хто в непрості для нашої країни часи всіляко допомагав українським захисникам відстоювати суверенітет і територіальну цілісність держави. Надалі голова районної ради Богдан Глова та перший заступник голови РДА Олег Ільків вручили подяки від органів районної влади волонтерам, а військовослужбовці – нагороди своїм побратимам. Виступи та нагородження перепліталися мистецькими номерами святкової програми, яку вела методист РНД Любов Огороднік.

Спортовці Бущини завершують легкоатлетичний рік на мажорній ноті
05-12-2019

Сьогодні, 5 грудня, керівники району голова Буської райради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків та Тетяна Сай вручили Дипломи від Львівського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту кращим тренерам Буської дитячої юнацької школи Галині Ільчишин-Букеді, Юліану та Володимиру Єретикам. Окрім цього, старший тренер Володимир Єретик отримав кубок кращого юнацького тренера за підготовку чемпіонів та призерів чемпіонатів України з легкої атлетики в 2019 році. Зазначимо, що щорічно по закінченні календарного року Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерство освіти та науки України проводить підсумки виступів юнаків та дівчат Львівщини на чемпіонатах України з легкої атлетики та турнірах міжнародного та Всеукраїнського рангу. Юнаки та дівчата Буської дитячо-юнацької спортивної школи завоювали 15 медалей чемпіонатів України в особистому заліку та 3 медалі в командному заліку серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл України. Соломія Діжак тричі ставала чемпіонкою України із спортивної ходьби, Ульяна Рачинська – чемпіонкою України з кросу на 2 км, Павло Семенюк, Вікторія Діжак та знову Соломія Діжак ставали неодноразово срібними та бронзовими призерами з бігу на 800 м, 3000 м та 2000 метрів з перешкодами.

У Буську відбувся традиційний щорічний фестиваль «Повір у себе»
01-12-2019

З нагоди відзначення Всесвітнього дня людей з інвалідністю, який є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з обмеженими фізичними можливостями, у актовій залі Буської дитячої музичної школи у неділю, 1 грудня, відбувся традиційний щорічний мистецький фестиваль «Повір у себе», організатором якого стала Асоціація інвалідів Бущини на чолі з своїм багаторічним керівником Софією Климус

Свято розпочалося виконанням гімну України та гімну Буської районної асоціації інвалідів. Хвилиною мовчання учасники акції вшанували пам'ять усіх загиблих у війні з російським агресором захисників України. З вітальними словами до присутніх членів Асоціації та спортивного клубу «Вікторія», батьків, бущан звернулися: голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків та начальник управління соціального захисту населення РДА Андрій Лащук. Керівники запевнили, що й надалі допомагатимуть та всіляко підтримуватимуть організацію, подякували за титанічну працю багаторічному голові Асоціації Софії Якимівні Климус, вручили подяки найактивнішим членам Асоціації. Зі сцени учасники свята дарували свої пісні, декламували вірші, розповідали гуморески, танцювали, за що отримували щирі оплески глядачів та подарунки від спонсорів. Зі своїми мистецькими дарунками на сцені ДМШ виступили Вікторія та Софія Обірик, Богданна Федишин, Тетяна Турчиняк, танцювальний колектив «Нові зірки» (керівник Мар’яна Цюпка), музичний керівник Асоціації Андрій Коник, Юля Коваль, ансамбль "Бусленята" (керівник Андрій Коник), Мирося Гнідь, Ірина Приступа, Сніжана Коцаба, Дмитро Омелянський, Оксана Роман, Марта Дячок, Роман Гутий, Віталій Прикуда та інші. На завершення заходу заступник голови РДА Тетяна Сай та начальник відділу Пенсійного фонду України у Львівської області Олег Цимбор подякували учасникам за гарний концерт та побажали їм подальших успіхів. Підбиваючи підсумки фестивалю, голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Климус подякувала керівникам органів влади: Буській районній раді та райдержадміністрації, Буській міській раді, Львівській обласній асоціації інвалідів, благодійникам, усім тим, хто в міру своїх можливостей повсякчас допомагає організації та неповносправним. Слова подяки лунали для Марії Коротич, Ользі Керкало, меценатам – сім'ї Юрія та Роксолани Крупняки, Миколі Яворському, Михайлу Кадиляку, Антону Рудищину, Роману Пришляку, Василю Кошіль, Богдану Пасічнику та іншим.Завершився захід спільним виконанням пісні «Многая літа». Ведучами свята були Любов Огороднік та Христина Наводілова. Нагадаємо, у 2017 році Буська районна асоціація інвалідів відзначила 25-ту річницю свого заснування. У Асоціації налічується більше 400 членів. Різноманітні секції, гуртки, навчання, поїздки на змагання – це те, на що спрямовує свою роботу асоціація. Щоденна праця над собою, підтримка один одного дають гарні плоди та віру у краще майбутнє.

У Буську вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні
23-11-2019

Вже традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років

Цьогоріч, у суботу, 23 листопада, у районному центрі Буську жалобна колона учасників заходу на чолі з місцевими священослужителями, керівниками органів влади району та міста пройшли вулицею Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, де відбулось скорботне віче. Учасники заходу зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним режимом краян, встановили корзину квітів. Далі колона попрямувала до пам'ятника Скорботи, де за участю керівників органів влади, священнослужителя, представників громадських організацій, пласту Красне НСОУ, української народної самооборони (УНСО), РО «Правий сектор», працівників установ та організацій, міщан відбувся віче-реквієм. З промовами до присутніх учасників віча звернулися голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, міський голова Буська Ростислав Сліпець та депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський. Зокрема Богдан Глова наголосив, що голодомор в Україні на початку ХХ ст. був не один. А саме це голод 1921-23 у якому жертвами стали жителі південних областей, які через посуху не змогли виконати норму з заготівлі зерна, голод 1932-1933 та 1946-47 років. Проте найстрашніший є саме штучно створений радянською владою голодомор 1932-33 років. Саме цей голодомор у 2003 році український парламент визнав геноцидом проти українського народу. А у 2010 році суд визнав винними у штучному голодоморі проти українців Йосифа Сталіна, Лазаря Кагановича, В’ячеслава Молотова, а в Україні секретаря ЦК КПБУ Станіслава Косіора. Голова райради зауважив, що у травні 1932 з України вже вивезли продовольчі запаси, у червні весь посівний матеріал, а 7 серпня 1932 прийнята сумнозвісна постанова «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів» відома як «Закон про п’ять колосків». Людям по суті заборонили володіти їжею. За менше ніж місяць до 14 вересня відбулося 250 розстрілів. Тому, як зазначив Богдан Глова, ті сторінки історії потрібно пам’ятати, щоб такого більше ніколи не повторилося. Ведучі заходу подружжя Віктор і Надія Хом'якевичі розповіли про жахливі роки, які спіткали весь народ. З великим болем глядачі слухали розповідь. Пластуни тримали у руках плакати, на яких описані спогади відомих людей того часу про найжахливіший період в історії нашого народу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам’ятника Скорботи, а місцевий священик Петро Салабай відслужив панахиду за всіма жертвами голодоморів і політичних репресій. В кінці заходу всі долучились до всеукраїнської акції «Запали свічку».

Бущани помолилися та поклали квіти до меморіалу Героям Небесної Сотні
21-11-2019

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи десятки бущан, серед яких чимало школярів, прийшли до меморіалу Героям Небесної Сотні в Буську, аби помолитися, покласти квіти та запалити свічки в пам’ять про тих українців, які віддали своє життя за європейський вибір, демократію, за гідне майбутнє для себе і своїх дітей

Квіти від учасників заходу поклали до меморіалу перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, голова Буської районної ради Богдан Глова та Буський міський голова Ростислав Сліпець. Панахиду за загиблими майданівцями відслужив отець Іван Салабай. Згодом, перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА та райради Тетяна Сай і Роман Фурда, активна учасниця Євромайдану Марія Матвіїв відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти. Зазначимо, що вже шостий рік поспіль 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, який ознаменував початок двох найбільших революцій періоду незалежності – Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року

У сесійній залі райради відбувся районний захід до Дня Гідності та Свободи 2019
21-11-2019

21 листопада, в Україні відзначили День Гідності та Свободи на честь початку цього дня Помаранчевої революції та Революції Гідності. У сесійній залі райради зібралися керівники органів влади, учасники Майдану та війни на сході, учнівська молодь, аби згадати доленосні та водночас трагічні події, які відбувалися 6 років тому під час Революції Гідності. Після виконання Державного Гімну України з промовами до учасників заходу звернулися: учасник Майдану та АТО, заступник голови районної ради Роман Фурда, перший заступник голови РДА Олег Ільків, активна учасниця Майдану, медсестра Марія Матвіїв, мати Ольги Бурої – однієї з Небесної Сотні – Надія Матвіїв. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані в 2013-2014 роках, а також всіх всіх українських захисників, що полягли під час війни з російськими окупантами, захищаючи нашу країну на сході. Продовжила захід тематична літературно-музична композиція, яку підготували учні опорного загальноосвітнього навчального закладу “Буська загальноосвітя школа І-ІІІ ст.№1”. На закінчення усі присутні у залі виконали церковний гімном України “Боже, великий, єдиний…”. Вели свято методисти РНД Любов Огороднік та Ірина Калиновська. Нагадаємо, що день Гідності та Свободи встановлений згідно з Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, аби донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Керівники району відвідали у Ріпнові могилу Ольги Бурої – однієї з Небесної Сотні
21-11-2019

21 листопада, у День Гідності та Свободи, перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА та райради Тетяна Сай і Роман Фурда, активна учасниця Євромайдану Марія Матвіїв відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти. Молода, тендітна наша землячка Ольга Бура могла радіти життю, будувати плани на майбутнє та їх реалізовувати… Та не судилося… Доля розпорядилася інакше – разом з іншими українськими патріотами вона віддала найцінніше – своє життя життя за незалежність та свободу України. Довідково. Ольга Бура народилася в селі Ріпнів Буського району Львівської області. Проживала в селі Журатин. Починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що Оля з чоловіком на Майдані. Вона провела на Майдані всі три місяці – допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року. Їй не було ще й 28 років. Та доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців. Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася. НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ: За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). 5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). 8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Сесія Буської районної ради: емоційно, але результативно
19-11-2019

У вівторок 19 листопада відбулась сесія Буської районної ради участь у якій взяли 24 депутати, проте до останнього питання залишилось лише 19. Та не зважаючи на те, усі рішення були прийняті, окрім одного, яке депутати перенесли на наступну сесію. А тепер детальніше

Розпочалась сесія уже з традиційної розминки у якій голова районної ради Богдан Глова вкотре наголосив про участь усіх бажаючих в обласному конкурсі мікропроектів місцевих ініціатив. Було зазначено, що заявки на цей конкурс подаються до 29 листопада 18 год. Гранична сума мікропроекту 500 тис. грн. Обласна рада співфінансує до 200 тис. Мінімум від громади 10%, проте, аби перемогти потрібно від громади та спонсорів не менше 20%. Помічним у тій ситуації є акт про нефінансовий внесок. Тобто заявник може заактувати певні роботи, оцінити їх і вони ідуть також як співфінансування від громади – наголосив Богдан Глова. Повністю весь мікропроект подається в електронному вигляді на сайті обласної ради. Тобто їхати в обласну раду не потрібно. Депутат Валентина Дудак вкотре підняла питання створення Олеського ОТГ і запропонувала включити дане питання в порядок денний сесії, що в результаті і було зроблено. В першому питанні про роботу закладів культури розповіла керівник відділу культури Людмила Ціхоцька. Було наголошено про закупівлю апаратури, сценічного одягу, музичних інструментів. Згадано і про реалізацію чисельних проектів капітального ремонту та реконструкції закладів культури району. Правда голова райради зазначив, що Кабміном без жодних причин зупинено фінансування деяких об’єктів по програмі державного соцеконому, зокрема в галузі культури більше півмільйона грн.. на капітальний ремонт Буської музичної школи, на що пропонується відповідно відреагувати. В другому питанні депутати підтримали ініціативу по створенні Олеської ОТГ, але лише з тими населеними пунктами, громади яких прийняли рішення про входження до цієї ОТГ як це передбачено чинним законодавством України. Тобто за рішеннями зборів громади та місцевих рад. Було наголошено, що районна рада не наділена законом повноваженнями погоджувати ані перспективний план, ані добровільне утворення ОТГ. Її рішення має лише рекомендаційний характер. Тобто, рішення зборів громад з рішеннями місцевих рад базового рівня напряму подається до Львівської ОДА, яка проводитиме експертизу цих рішень і передаватиме у профільне міністерство. При внесенні змін до показників районного бюджету Буського району на 2019 рік депутати виділили 150 тис. грн.. на інсулін для діабетиків. Богдан Глова зазначив, що держава провалила свою програму по фінансуванні інсуліну. Обласна рада наразі не допомогла, тому з районного бюджету шляхом зменшення видатків на інші статті вишукано частину коштів. Потрібно буде ще 250 тис. Звісно, якщо держава зовсім не дасть ні копійки на свою програму, потрібно буде знову відшуковувати кошти з районного бюджету. Було зазначено, що перевиконання бюджету за 9 місяців було розподілено минулої сесії, а наступні кошти з перевиконання розподіляються в кінці року. І перше питання яке гостро стоїть, це купівля рентгенівського обладнання. До слова, з перевиконання за дев’ять місяців (по минулій сесії) галузі медицини виділено більше мільйона грн.. (біля 800 тис. на зарплату, 100 тис. теплопостачання, 200 тис. пільгові медикаменти, 40 тис. послуги internet, 100 тис. співфінансування капітального ремонту покрівлі амбулаторії с. Новий Милятин). По галузі освіти 263 тис. на ремонт спортивного залу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Із залишків освітньої субвенції 55 тис. на придбання холодильників, більше 260 тис. на заробітну плату з нарахуваннями, 100 тис. на закупівлю вікон Новомилятинської ЗОШ І-ІІІ ст., а також кошти на закупівлю щебеню, матеріалів для встановлення котлів, переоснащення систем внутрішнього електропостачання та інше для закладів освіти. Окрім цього, з зазначеного перевиконання за 9 місяців 50 тис. виділено на дитячий будинок сімейного типу по службі дітей, 168 тис. на матеріальні допомоги онкохворих осіб та тих, що потребують дороговартісного лікування, 261 100 на ремонт тиру ДЮСШ, 90 тис. на Народний дім с. Новосілки, 100 тис. освітлення села Соколя, 50 тис. на програму надзвичайних ситуацій, а також додаткові кошти на заробітну плату галузі культури разом з цільовою програмою цієї галузі, 35 тис. на закупівлю літератури у бібліотеки, зокрема книжки «Клекіт Бузька», капремонт ДНЗ села Ожидів та чимало інших. По внесенні змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Буського району на 2017-2020 роки Геннадій Булавенко зазначив, що пропонується на капітальний ремонт очисних споруд м. Буська з обласного бюджету 3 786 558 грн., та з місцевого 946 650. По Красному пропонується відновлення санітарного стану річки Гологірка. На зазначені потреби згідно кошторису 580 тис. з обласного бюджету та 150 тис. з місцевого. Депутати підтримали зазначені зміни, проте звернули увагу на потребу відновлення санітарного стану річки Західний Буг. Розглянули внесення змін до Соціальної програми «Національна стратегія профілактики соціального сирітства у 2018-2020 роках у Буському районі» де йдеться про підтримку дитячого будинку сімейного типу у місті Буськ. У Програмі використання коштів, що надходять до районного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва щодо проведення інвентаризації земель з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти на 2019-2020 роки мова ішла про інвентаризацію земель під навчальними закладами району. Пропонується проінвентаризувати земельні ділянки тридцяти закладів, проте депутати висловили пропозицію щодо опрацювання зазначеного питання по інших навчальних закладах, зокрема по дитячому будинку «Добре серце». Богдан Глова звернувся до керівництва Буської РДА з проханням дати доручення своїм структурним підрозділам напрацювати зміни до прийнятої програми з врахуванням пропозицій депутатів, які прозвучали і винести дане питання на чергову сесію. В питанні реформування галузі охорони здоров’я Буського району затвердили нову редакцію Статуту комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» де уже немає посади головного лікаря, а директор КНП «Буська ЦРЛ», затвердили Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня», затвердили структуру комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» з 01.02.2020 року, згідно якої створене довгоочікуване приймальне відділення, делегували до складу Госпітальної ради Львівського госпітального округу Замроза Володимира Степановича. Затвердили проект землеустрою щодо зміни меж села Балучин Балучинської сільської ради Буського району, збільшивши межі села Балучин на 61,7460 га. Дискусія відбулась щодо питання про встановлення меж зон санітарної охорони Олеського родовища мінеральних лікувально-столових вод. Депутат Богдан Гринишин запропонував відкласти зазначене питання, оскільки третя зона санітарної охорони поширюється практично на все селище Олесько. Прийнято рішення перенести розгляд цього питання на іншу сесію, запросивши на сесію проектувальників та керівництво заводу, а також запропоновано Олеській селищній раді висловити свою позицію з даного питання. При розгляді питань щодо надання оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад Буського району депутати прийняли рішення з наступним формулюванням: «Відділу освіти Буської РДА (Г. Олійник) та відділу культури та туризму Буської РДА (Л. Ціхоцька) у термін до 31.12.2019 переглянути усі чинні договори оренди, укладені з громадськими організаціями, які займаються з молоддю та орендують нерухоме майно спільної власності територіальних громад Буського району, в частині покладення на орендарів обов’язку забезпечення дітям-сиротам та дітям учасників АТО/ООС можливості тренувань (занять, тощо) на пільгових умовах (без сплати внесків)».

Буська районна рада прийняла звернення до Прем’єр-міністра України щодо неприпустимості блокування субвенції місцевим бюджетам
19-11-2019

На черговій сесії Буської районної ради депутати одноголосно підтримали Звернення до Премєр-міністра України щодо неприпустимості блокування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Подаємо текст Звернення: Ми, депутати Буської районної ради, глибоко стурбовані окремим дорученням Уряду від 11.09.2019 року (пункт. 6.2 витягу з протоколу засідання №4 від 11.09.2019) призупинити здійснення видатків державного бюджету за прогорамою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Урядом запропоновано Мінфіну разом з обласними державними адміністраціями, з метою забезпечення ефективного використання коштів державного бюджету, підготувати пропозиції щодо внесення змін до розподілу цієї субвенції, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р. Прте, саме цим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р. фінансуються важливі соціальні обєкти Буського району, а саме 213,258 грн. на капітальний ремонт інфекційного відділення Буської центральної районної лікарні в с. Ріпнів Буського району Львівської області, а також 536,742 грн. на капітальний ремонт дитячої музичної школи на вул. Шкільній, 25 у м. Буськ Львівської області. Дані об’єкти потребують лише збільшення фінансування, а не блокування попередньо виділених на них коштів. Ця субвенція є важливим джерелом фінансування будівництва (реконструкції, капітального ремонту) об’єктів інфраструктури комунальної власності, розв’язання проблем адміністративно-територіальних одиниць. Дане розпорядження Кабінету Міністрів України запустило типовий ланцюг дій з боку замовників будівництва щодо визначення виконавців проектів, розпочались роботи з їх реалізації, відповідно блокувати кошти на зазначеному етапі є не тільки не логічним, а повністю абсурдним, що підриває довіру місцевих громад до держави. Враховуючи вищевикладене, просимо терміново розблокувати уже виділені кошти згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Сподіваємось на підтримку та розуміння.

Буська районна рада виділила кошти на придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет
19-11-2019

19 листопада, на черговій сесії Буської районної ради депутати проголосували за виділення з районного бюджету 150 тисяч гривень на придбання інсуліну. На сьогодні існує заборгованість перед аптекою, що здійснювала відпуск ліків для хворих на цукровий діабет у сумі 400 тисяч гривень. 150 тисяч гривень боргу погасять із районного бюджету, хоча ці кошти мали б надходити із держбюджету. Зараз усі жителі району, хворі на цукровий діабет, можуть отримати інсулін безкоштовно.

Аграрії Бущини відзначили професійне свято
15-11-2019

В п’ятницю, 15 листопада, в сесійній залі райради відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства.

Перший заступник голови РДА Олег Ільків і голова районної ради Богдан Глова у своїх виступах подякували аграріям за розвиток сільського господарства у районі, створення робочих місць, наповнення бюджету, виробництво високоякісної продукції, яка щодень потрапляє на столи бущан. Керівники вручили кращим працівникам сільськогосподарської галузі району грамоти Буської райдержадміністрації та Буської районної ради “за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва Буського району, вагомі трудові досягнення та з нагоди Дня працівників сільського господарства нагороджено: – ГАЯ Василя Федоровича – тракториста ТзОВ «Барком»; – КАЗМІРЧУКА Михайла Володимировича – керівника ФГ «Віра»; – КІШАЙ Миколу Маркіяновича – тракториста-машиніста Буського підрозділу ПП «Західний Буг» с.Андріївка; – КУЗЬМУ Богдана Володимировича – тракториста-машиніста Буського підрозділу ПП «Західний Буг» с.Андріївка; – ЛАБУНСЬКОГО Василя Олексійовича – тракториста ТзОВ «Барком»; – МЕХА Павла Михайловича – керівника ФГ «Надія»; – ПАПРОЦЬКОГО Дмитра Романовича – керівника ПП «Агро-Прогрес»; – СМИКА Віталія Володимировича – старшого агронома Буського підрозділу ПП «Західний Буг». – ТИЖАЙ Марію Олегівну – керівника фермерського господарства «Олком». Надалі для усіх присутніх у залі відбулася святкова концертна програма за участю вокалістів: Вікторії Підгірної, Назарія Кузьми, Вікторії Лисак, Тетяни Турчиняк, а також баяністів Тараса Козака та Миколи Шевченка. Вела урочистість методист РНД Ірина Калиновська.

За інсулін замість Держави заплатить район, поки що…
13-11-2019

Про важливу тему щодо проблеми з пільговим забезпеченням громадян з цукровим діабетом препаратами інсуліну ми вже писали у своїй статті “У регіонах відзначаються проблеми з інсуліном. У Буському районі за безкоштовними рецептами таки відпускають інсулін для пацієнтів”. Яка ж ситуація з фінансування цієї Державної програми сьогодні? Відповідь на це запитання Буському Радіо надав голова Буської районної ради Богдан Глова. Про це та не тільки слухайте сьогодні у програмі “Гість студії”, традиційно о 19:30 на хвилі БуськогоРадіо 87.FM.

Дві чи три громади на Бущині, - про що йшлось на обговоренні моделі адміністративного-територіального устрою
09-11-2019

У суботу, 9 листопада 2019 року, в приміщенні сесійної зали Буської районної ради за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Буського району.

В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної та обласної рад, громадськість, районні засоби масової інформації району. «Мета не йти поспіхом до виборів, а завершити процедуру децентралізації» Перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський розпочав обговорення з методики формування громад. Зокрема, серед формуючих чинників він виокремив територіальну доступність: відстань, яку людина має долати до свого адмінцентру, площу територіальної громади, людський потенціал, доступність служб екстреного реагування, економічну спроможність. Як зазначив Василь Лозинський, конфігурація, запропонована Міністерством розвитку громад і територій, має право на існування, але оскільки в нашій державі відбуваються конструктивні зміни, тому необхідно внести деякі правки і провести обговорення напрацьованого проекту по районах Львівської області. - Зараз проводимо обговорення, мета яких не йти поспіхом до виборів, а завершити процедуру децентралізації. До кінця листопада йтиме в області обговорення для внесення змін, прийняття пропозицій, а далі у грудні розглядатиме все це Мінрегіон. У січні-лютому ними відбуватимуться внесення змін, щодо доцільності спроможності громад. Ймовірно, що на кінець весни, якщо встигнемо, будуть призначені вибори, але якщо не встигнемо – тоді восени, чергові, - розповів Василь Лозинський. Далі т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда ознайомив присутніх з проектом нового адміністративно-територіального устрою Львівщини, зокрема розповів, що у Буському районі розглядаються наразі створення двох спроможних громад – Буської та Красненської. Радник з питань децентралізації Львівського центру місцевого самоврядування Тарас Баранецький розповів про умови участі в програмі міжмуніципального співробітництва, що пропонується для тих, хто вже об'єднався та тих, хто ще планує. Зокрема, експерт розповів про Закон «Про співробітництво територіальних громад», який був прийнятий ще до Закону «Про об'єднання територіальних громад». Його механізми дають кільком ОТГ змогу втілювати спільні проекти, разом подаватися на конкурси та отримувати нові ресурси у свою громаду. Підписуючи договори міжмуніципального співробітництва, громади отримують доступ до нових ресурсів. Разом можна подаватися на програми та конкурси, створювати спільні комунальні підприємства (наприклад, зі збору сміття), ремонтувати дороги між населеними пунктами тощо. За словами Тараса Баранецького, зразком створення спільного комунального підприємства є, наприклад, комунальне підприємство зі збору сміття, яке діє на базі договору про співпрацю між трьома громадами і обслуговує усі три ОТГ. Також це може бути утримання спільного майна, реалізація проекту, навіть утворення спільного органу управління — скажімо, одного відділу освіти на дві громади, якщо це доцільно. - В Україні працює 500 таких договорів. Львівська область не дуже була активна в цьому процесі. Лише у минулому році розпочалась активізація, - повідомив експерт. Селище Олесько і село Ожидів повинні між собою домовитись Першим, хто взяв слово, був голова Олеської селищної ради Анатолій Триндюк. Він розповів, що громада вкрай обурена тим, що ще у минулому році розглядалось питання створення Олеської ОТГ, як спроможної, а цьогоріч її без пояснень викреслили. І запевняє, що їх силоміць намагаються приєднати до Заболотців, або до Буська. За словами представниці ініціативної групи села Ожидів Ольги Козак, більшість людей села висловились увійти до Олеська, натомість сільська голова це проігнорувала. Як зауважив заступник голови Львівської ОДА Юрій Гудима, що попри всякі образи, двом громадам треба знайти спільні домовленості і натякнув, що ймовірно, все через те, що Ожидів прагне стати центром громади. Три сільські ради, які згідно проекту Перспективного плану 2015 року мали увійти до проєктованої Олеської ОТГ – Переволочнянська, Тур'янська, Соколівська, чітко висловили свою позицію увійти до Буської об'єднаної територіальної громади. Також, отримали запевнення керівництва адміністрації та обласної ради, що позиція Соколівки і Тур'я по категоричному неприйняттю приєднання до Заболотцівської громади буде врахована при формуванні кінцевого варіанту поділу територій області. Представникам ініціативної групи, яка виступає за створення Олеської ОТГ, була дана рекомендація, спробувати розпочати процедуру об'єднання і податися на отримання висновку про відповідність рішень їх рад Конституції та Законам України. Однак, поки лише Олесько і Кути виявили бажання увійти в дану громаду, бо позиція Ожидівської сільської ради, закріплена рішенням сесії сільської ради про приєднання до Буської ОТГ. У своєму слові, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, наголосив, що від моменту впровадження реформи децентралізації минає 5 років. За цей час, неодноразово представники райдержадміністрації приїжджали у села й просили громади активізуватись, не бути пасивними, приймати рішення і рухатись вперед, але все це було проігноровано. Голова Буської райради Богдан Глова нагадав, що районна рада виключена із Закону, що не дає їм право погоджувати перспективний план та не надає згоду на добровільне утворення. - Нас виключили зі всіх Законів. Всі рішення сільських рад по об'єднанню йдуть напряму до обласної ради, оминаючи райраду та адміністрацію. Наші рішення можуть мати рекомендаційний характер, але до уваги не беруться. Я за весь час роботи – не нагинав жодної сільської ради, не телефонував до жодного сільського голови, яке рішення йому приймати. Коли на сесії райради поставили питання, чи ми будемо підтримувати створення Олеської ОТГ, я чітко проголосував «за». Я підтримую створення Олеської ОТГ в межах тих сіл, які прийняли рішення (!) про входження в Олеську ОТГ. Але, голосував з тим підходом, що мають бути рішення громад! Як ми можемо заламати одну громаду, на догоджання другій. Ну, як можна взяти жінку заміж, якщо вона не сказала: «Так!». Депутат Львівської облради, керівник районної організації ВО «Батьківщина» Степан Рак сподівався побачити набагато більше людей в залі щодо обговорення моделі адміністративного територіального устрою в частині Буського району. - Наша громадськість пасивна, це є сумно. Натомість приємно, що влада чує людей. Дякую Вам, що приїхали до нас. Позиція моя й нашої фракції у Львівській обласній раді, що має бути добровільне об'єднання громад, які між собою повинні дійти спільного обговорення. Якщо збережеться за обласною радою повноваження погоджувати перспективні плани, то ми будемо дотримуватись саме тої позиції, де буде спільне обговорення. Міський голова Буська Ростислав Сліпець відзначив, що одна з ідей, які лежать в основі реформи децентралізації влади – сильніші громади стають не лише центром, а й точкою росту для суміжних населених пунктів. Разом вони створюють більш комфортний та упорядкований простір для життя кожного жителя об'єднаної громади. Тому ситуація, що склалась з Олеськом та Ожидовим, вкрай потребує спільного рішення безпосередньо людей цих громад. Саме від їхній дій залежатиме, чи буде Олеська ОТГ, чи залишиться все без змін, як зараз пропонують. До речі, дехто з присутніх зауважив, що на обговоренні не було представника Красненської селищної ради. Загалом захід тривав більше трьох годин та завершився на позитивній ноті. Нагадаємо також, що має місце поділ території Львівщини на шість районів: Львівського, Дрогобицького, Самбірського, Червоноградського, Золочівського і Стрийського.

До 101-ї річниці ЗУНР у селищі Красне відбувся захід біля пам’ятника летунам Української Галицької Армії
01-11-2019

1 листопада, у день 101-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у селищі Красне відбувся захід біля урочисто відкритого минулоріч пам’ятника авіації Української Галицької Армії. Участь у акції взяли представники районної та місцевої влади, настоятелі місцевих храмів, громадськість селища, пластуни Станиці Красне НСОУ. Слова-вітання до громади мали: Красненський селищний голова Микола Чучман, голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків. Панахиду за загиблими пілотами Української Галицької Армії провели священнослужителі о.Володимир Целень та о.Юрій Толочний. Квіти до підніжжя пам’ятника “Героям Українського неба” поклали пластуни, представники влади та ветеранських патріотичних організацій, а хор місцевого народного дому виконав гімн летунів. Довідково. Авіація УГА в Красному постала у грудні 1918 р. з авіаційного відділу, що його на авіаційній базі в Красному організував сотник Петро Франко; при допомозі висококваліфікованих пілотів колишньої російської армії було організовано авіаційний полк, що складався з 3 авіаційних сотень, авіашколи, технічної сотні і сотні обслуги; станом на квітень 1919 р. у полку нараховувалось 35 старшин, 300 вояків та понад 20 бойових літаків французького, німецького, угорського, австрійського та російського виробництва. До квітня 1919 р. українська авіація мала перевагу над польською, проте згодом її отримала саме польська авіація (150 літаків проти 40 українських) і добровільна американська ескадра. І хоча на той час літаки були мало розвиненими, дерев’яними, часто розбивались, вибухали, проте сам факт їхнього існування в УГА підтверджує, що Українська Галицька Армія — дійсно сильна, організована. До виникнення летунства Галицької Армії дуже причинився 3-й Одеський авіадивізіон, який прибув до Галичини під проводом свого командира — полковника Джамбулата Канукова. З ним прибули добрі й досвідчені бойові летуни: полковник Борис Губер — відомий авіаконструктор, сотник Василь Булатів, поручник Аркадій Шеремецінський, хорунжий Хазбулат Кануков (брат полковника). Одночасно на Галицькій землі були власні спроби організувати летунство. Постали два летунські відділи, з яких один зорганізував син Івана Франка, поручник Петро Франко, другий у Тернополі — поручник Василь Томенко. Разом з прибулими наддніпрянцями ці відділи створили Галицький летунський відділ. Його головний аеродром був в Красному. На цьому аеродромі залишилися з часів Першої світової війни великі майстерні, що колись належали австрійській авіації. Керував роботою майстерень поручник Степан Слєзак — колишній конструктор австрійських гідропланів. Він зорганізував до праці фахівців-механіків, що їх спроваджував навіть з Відня і розгорнув широку роботу над направою і комплектуванням літаків. Майстерні ці привели до бойової готовості чимало літаків. У грудні 1918 – січні 1919 рр. Летунський відділ Галицької армії постійно розвивався. 5 лютого 1919 року сталася трагічна подія: під час викладу полковника Б. Губера в школі для старшин про бомби і їх кидання на ворожі цілі, бомба, що її хотів розібрати Б. Губер, розірвалася йому в руках. Згинули на місці: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець. Від ран померли в лікарні: поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул. З поранених вилікувався тільки сотник І. Фостаковський. Всі старшини української авіації, що загинули, були поховані на приватному кладовищі графині Русоцької в Красному. На їх могилах поставили хрести з авіаційних пропелерів. У лютому 1919 року до Красного прибула ціла низка летунів з колишньої російської та австрійської армій: сотники Федір Алелюхін, Іван Шестаків, Нікандер Залозний, поручники Рудольф Земик, Іван Огар, пілоти-австрійці Франс Рудольфер, Бернгрубер, Найгавзер та інші. Це дало змогу перетворити Летунський відділ на полк, що сталося на початку квітня 1919 року. З цього часу летунський полк Галицької армії складався з 3 бойових сотень та летунської бази у Красному. У другій половині травня через відступ УГА бойова діяльність авіаційних сотень знизилась. 21 травня 2-га авіаційна сотня під обстрілом польської авіації змушена була залишити Красне. Відступаючи, спалили аеродромне містечко з невідремонтованими літаками та цінними матеріалами. Під час перельоту до Озерної біля Тернополя в авіакатастрофі загинув командир полку Джамбулат Кануков. Галицькі летуни ще впродовж року були учасниками бойових дій.

Керівники органів влади, представники Братства ОУН-УПА поклали квіти до місця поховання загиблих у Красному летунів УГА
01-11-2019

1 листопада з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР, голова райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Тетяна Сай, Красненський селищний голова Микола Чучман, представники РО Братства ветеранів ОУН-УПА поклали квіти до братської могили героїв національно-визвольної боротьби у центрі Красного. Саме тут знайшли свій останній спочинок летуни УГА, які трагічно загинули 5 лютого 1919 року. В цей день сто років тому сталася трагічна подія: під час викладу полковника Б. Губера в школі для старшин про бомби і їх кидання на ворожі цілі, бомба, що її хотів розібрати Б. Губер, розірвалася в його руках. Згинули на місці: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець. Від ран померли в лікарні: поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул.

У Буську відзначили 101 річницю проголошення ЗУНР
01-11-2019

1 листопада, біля пам'ятника президентові Західноукраїнської Народної Республіки Євгенові Петрушевичу в Буську, відбулося віче з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР

Участь у заході взяли представники районної та місцевої влади, громадськість міста та району, пластуни, ЗМІ. Квіти від учасників урочистості до підніжжя пам'ятника Президентові ЗУНР поклали перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець. Звертаючись до учасників заходу, керівники акцентували увагу на історичній значимості подій, які відбулися в ніч на 1 листопада 1918 року та стали яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України. Надалі хор працівників культури виконав низку патріотичних пісень, а учні НВК "Буська ЗОШ І ст. - гімназія-інтернат ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка" виступили з літературно-музичною композицією, присвяченою Листопадовому чину. Завершилося віче спільним виконанням усіма присутніми церковного гімну України "Боже, великий, єдиний...". Вели захід методисти РНД Ірина Калиновська та Любов Огороднік.

Держава провалила взяті на себе зобов’язання
29-10-2019

Держава провалила взяті на себе зобов’язання і залишила райони без інсуліну. Сьогодні на сесії Львівської обласної ради було оголошено про проблему, з якою звернувся до депутатів обласної ради голова Буської районної ради Богдана Глова щодо фінансування закупівель інсуліну для діабетиків (звернення Б. Глови озвучив на сесії депутат Степан Рак).

Справа в тому, що на всеукраїнському рівні державна програма по інсуліну була провалена, кошти від Національної служби здоров’я України, яка відповідає за дане питання, для вирішення цієї проблеми в райони не надійшли. Перший заступник голови ОДА Василь Лозинський із трибуни обласної ради повідомив, що уже мав розмову на цю тему з Богданом Гловою. Така ситуація по всіх районах. В свою чергу голова райради Богдан Глова в інтерв’ю журналісту Буського Медіа-порталу повідомив, що заборгованість аптекам за надання інсуліну уже перевищує 300 000 грн., а гарантована державна субвенція на це лікарство не приходить. Богдан Глова наголосив, що ще 8 жовтня підняв дане питання на нараді Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» в присутності обласних керівників і керівники області обіцяли розв’язати дану проблему шляхом організації перенаправлення коштів, які раніше були виділені на народження дітей для вирішення цього питання. Сьогодні на сесії обласної ради на медичні заклади області з обласного бюджету було виділено 25 млн. грн., проте голова обласної ради Олександр Ганущин повідомив, що ці кошти підуть на погашення заборгованості по зарплаті медиків (і це переважно в ОТГ), хоча в приватних розмовах говорилось, що частина з цієї суми піде на пільгові медикаменти, в тому числі на інсулін. Хоча на заробітну плату медиків кошти повинен виділяти також державний бюджет шляхом надання відповідної цільової державної субвенції. Щоправда перший заступник голови ОДА і не відмовив у допомозі вирішення цього питання. Голова райради Богдан Глова наголосив, що з районного бюджету вже було виділено додатково біля 800 000 грн. на заробітну плату медиків, аби не допустити заборгованості по зарплаті. Якщо ані держава, ані область не допоможе в питанні фінансування закупівель інсуліну, прийдеться забирати кошти з інших статей для вирішення зазначеної проблеми. Але тоді державній владі потрібно визнати про провал взятих на себе зобов’язань перед людьми.

Буська райрада призначила нового керівника КНП “Буська ЦРЛ”
24-10-2019

Буська районна рада під час чергової сесії, яка відбулася сьогодні, 24 жовтня, прийняла рішення про призначення за результатами проведеного конкурсу нового керівника КНП “Буська ЦРЛ”. Ним став Замроз Володимир Степанович. За його призначення проголосувало 19 районних депутатів, при необхідних 18. Вже з 25 жовтня Володимир Замроз присупить до роботи в якості керівника КНП. Контракт з ним підпишуть на 3 роки, як це передбачено законодавством та статутом підприємства.

Жительці Красного Наталії Рибак вручили посвідчення та нагрудний знак “Мати-героїня”
24-10-2019

Сьогодні, 24 жовтня, перед початком сесії Буської районної ради жительці селища Красне Наталії Зіновіївні Рибак було вручено державну нагороду – нагрудний знак “Мати-героїня”, посвідчення до нього та квіти. Привітали багатодітну матір з почесною нагородою перший заступник голови РДА Олег Ільків та голова районної ради Богдан Глова. Зазначимо, що Наталія Рибак народила та виховала п’ятеро дітей: четверо хлопців та одну дівчину. Найстаршому синові Іванові уже виповнилося 27 років, найменшому Святославу лише 9 років. Почесне звання “Мати-героїня” присвоєно жінці Указом президента України 06 травня 2019 року №190/2019 “за материнську відданість, народження та зразкове виховання дітей, забезпечення, умов для всебічного їх розвитку”.

Буська районна рада підтримала заяву облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні
24-10-2019

Сьогодні, 24 жовтня на сесії Буської районної ради депутати підтримали заяву депутатів Львівської облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні.

Подаємо текст заяви: ЗАЯВА Львівської обласної ради щодо недопущення капітуляції України в російсько-українській війні Ми, депутати Львівської обласної ради. заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів та початком капітуляції України в російсько-українській війні. Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі. Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади. Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону. У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні. Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України. У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України. Ми, депутати Львівської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізації так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. Закликаємо органи місцевого самоврядування Львівської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Львівської обласної ради та звертаємося до профільних асоціацій органів місцевого самоврядування України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що місцеві ради інших регіонів України будуть солідарні з нами в позиції, викладеній у цій заяві. Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною. Пропонуємо керівництву держави і провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій. Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу. Ні капітуляції України! Слава Україні! Прийнято на ХХІ позачерговій сесії Львівської обласної ради VII скликання 02 жовтня 2019 року

Про наболіле мешканців Бущини
23-10-2019

Перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк протягом трьох годин прийняв біля двох десятків людей та зокрема 7 голів сільських рад з представниками їх громад. Які наболілі питання довелось розглянути, - далі розповімо детальніше.

Отже, в середу 23 жовтня, як і було анонсовано, прийом громадян в кабінеті голови Буської районної ради провів новопризначений перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Миколайович Гагалюк за участю голови районної ради Богдана Глови. Протягом трьох годин на прийомі побували біля двох десятків людей. Зокрема по важливих питаннях громад були присутніми на прийомі у першого заступника голови облради семеро голів місцевих рад Буського району в супроводі активних представників їхніх громад. Зокрема найбільш емоційним виявилось обговорення питань децентралізації. Соколівська сільська головиха Мирослава Леськів та Тур’янський голова Євген Красіцький наголосили на проблемі підпільної пропозиції Львівської ОДА приєднати території їх сільських рад до Заболотцівської ОТГ. Натомість вони повідомили, що їх громади бажають бути в Буській ОТГ і надали Богдану Гагалюку протоколи зборів громадян своїх місцевих рад та рішення сесій. В свою чергу головиха Ожидівської сільської ради Олександра Шах також заявила про входження територій Ожидівської сільської ради до Буської ОТГ та надала протокол зборів громадян Ожидівської сільської ради та рішення сільської ради, а також повідомила, що Ожидівська сільська рада відхилила пропозицію ініціативної групи про входження до Олеської ОТГ. В свою чергу Олеський сільський голова Анатолій Триндюк, який прийшов на прийом з представниками Олеської громади та Ожидівської ініціативної групи заявили, що вони підтримують утворення Олеської ОТГ. Представники Ожидівської ініціативної групи надали Богдану Гагалюку свій протокол, щодо входження села Ожидів до Олеської ОТГ. Богдан Гагалюк зазначив, що для створення ОТГ добровільно час був, але очевидно в силу розбіжностей на цій території воно створено не було. Тепер на державному рівні іде примусова децентралізація. Щодо Заболотцівської ОТГ, була висловлена думка, що її також мабуть розформують. Тоді території Соколівської і Тур’янської сільських рад можуть відійти до Буської ОТГ. Піднімались і питання ремонту доріг, на чому наголошували голови Новосілківської та Задвір’янської сільських рад Володимир Яворський і Павло Юрдига. Голова райради запропонував усі пропозиції по ремонту доріг, а також питання встановлення світлофорів на аварійних перехрестях траси Київ-Чоп внести в рішення Буської районної ради 24 жовтня 2019 року і надіслати до Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Служби автомобільних доріг у Львівській області та Агентства автомобільних доріг України. Також представники Задвір’янської місцевої ради підняли питання відкриття в селі Задвір’я дитячого садочка. Зазначили, що планують на 60 дітей. Було порекомендовано подавати проект на ДФРР. Представники Андріївської сільської ради вкотре підняли проблему перейменування їхнього села з Андріївка на Мармузовичі та довели до відома про рішення сільської ради перейменувати село Мармузовичі на Андріївку на честь Андрія Первозванного. Громадська організація «Меч» підняла питання вивозу Львівського сміття на Верблянське сміттєзвалище. Було зазначено, що Львівське сміття вивозиться згідно угоди між Буською міською радою та Львівською ОДА, але в свою чергу скарг на це від Гумниської та Боложинівської сільських рад не надходить. Відкрите питання сміттєсортувальних ліній та сміттєпереробних заводів. Підняте питання і щодо відновлення фауни мисливськими товариствами. Керівник Буської ДЮСШ Богдан Пасічник підняв питання стадіону спортивної школи, який планує капітально ремонтувати після запуску басейну і планує задіяти даний спорткомплекс для спортивних змагань обласного рівня. Тут також обговорювалась можливість подачі об’єкта на конкурс ДФРР та обласний конкурс мікропроектів місцевих ініціатив. Багато людей на проведення складних операцій та довготривале лікування просили матеріальної допомоги, зокрема були на прийомі представники районної Асоціації інвалідів. Нікому не відмовили. Було підняте питання потреби у державній та обласній програмах щодо централізованої закупівлі дефібриляторів та кардіостимуляторів. Богдан Гагалюк погодився, що питання про запровадження таких програм потрібно піднімати як невідкладне. Богдан Глова загострив питання закупівлі сучасного цифрового рентгенівського обладнання, оскільки плівкові апарати давно себе вижили. Ціна такого апарату від 5 до 7 мільйонів гривень. Богдан Гагалюк також пообіцяв сприяти в цьому питанні. Окрім вищезазначеного піднімалось ще багато важливих питань, зокрема і палацу Бадені, де Буській міській раді радили розробити проектно-кошторисну документацію для реставрації палацу і подаватись на конкурс ДФРР. Відомий в районі волонтер Олександр Сарамсаков подарував Богдану Гагалюку власноруч написану картину і побажав успішної роботи та вирішення проблем.

В Буську відбулося віче до Дня захисника України та 77-ї річниці створення УПА
14-10-2019

14 жовтня, у величне храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначаємо День захисника України, 77-у річницю створення Української Повстанської Армії та День Українського козацтва.

З метою належного відзначення свят у Буську відбулося загальнорайонне віче за участю керівництва району та міста, учасників війни на сході, представників Братства ветеранів ОУН-УПА, Спілки політичних в’язнів та репресованих, Товариствf пошуку жертв війни “Пам’ять”, чоти ім.К.Трильовського зі Скваряви, громадськості міста та району. З словами-вітаннями до українських захисників звернулися керівники влади: перший заступник голови РДА Олег Ільків, Буський міський голова Ростислав Сліпець, заступник голови районної ради – учасник ООС (АТО) Роман Фурда. Вони разом з представниками ветеранських організацій учасників АТО поклали квіти до памятника Незалежності та вручили за участю Буського війського комісара Ігоря Томачука державні та громадські відзнаки воїнам.

«Нас одружили – без нас!», – мешканці Соколівської сільради висловились проти об'єднання в Заболотцівську ОТГ
13-10-2019

У неділю, 13 жовтня 2019 року, близько 100 мешканців Соколівської сільради, вкотре зібрались в актовому залі місцевої школи, щоб розглянути надання згоди на приєднання до територіальної громади Заболотцівської чи Буської ОТГ.

На недільну зустріч завітали заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима, голова Буської районної ради Богдан Глова, міський голова Буська Ростислав Сліпець, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, депутат Львівської обласної ради Степан Рак, голова Тур'янської сільської ради Євген Красіцький, голова Ожидівської сільської ради Олександра Шах, радник з питань децентралізації Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький. Як відомо, за розподілом у Львівській ОДА розглядається варіант поділу Буського району на дві громади – Красненську та Буську. Звичайно, що Красненська селищна об’єднана територіальна громада зберігається в тому самому складі, тобто об'єднає 15 населених пунктів, але до неї ще приєднуються території Бортківської сільської ради (села Бортків, Мала Вільшанка та Скнилів), які не проти приєднання. Таким чином ОТГ розширюється на одну сільську раду. Щодо Буської територіальної громади, яка раніше об'єднувала 42 населених пунктів, додають Ожидів, Олесько і Кути. А інші надбужанські села Соколівку та Тур'я приєднують до Заболотцівської ОТГ. Відповідно, у двох останніх згаданих селах були проведені громадські обговорення, на яких громада висловилась проти входження до Заболотцівської ОТГ і прийняли рішення про приєднання до Буська. Однак громаду не чують чиновники у вищих кабінетах і два населених пунктів залишаються на папері в Заболотцівській ОТГ. Тому громада змушена була вкотре зібратись, щоб заявити про свою тверду позицію. Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів присутнім, що на початку вересня Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» скинула табличку об'єднання ОТГ, де Буський район поділений на дві ОТГ – Красненську та Буську. Але коли пан Глова побачив, що відсутні населенні пункти Соколівка та Тур'я то подумав, що це може бути технічна помилка. Після декількох телефонних дзвінків з'ясувалось, що помилки не має. Справді, Соколівську і Тур’янську сільські ради віднесено було до Заболотцівської ОТГ. Постало питання, чи було по цьому громадське обговорення? Ні районну раду, ні райдержадміністрацію, ні мешканців – не питали. Очевидно, що пішла вказівка зверху. 19 вересня 2019 року сесії Соколівської та Тур’янської сільських рад закріпили рішення сходів сіл, що відбулись 8 вересня, щодо приєднання до Буської ОТГ. Дані копії протоколи сесій та зборів були направлені до голови Львівської облради Олександра Ганущина та голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського. Наступного дня голова Буської райради Богдан Глова на черговому обговоренні зборів членів Асоціації місцевих рад висловив думку громади і передав також відповідний пакет документів з надією, що громаду почують. Але йшли дні і все безрезультатно. Лише за ініціативою голів місцевих рад 7 жовтня знову відбулось засідання Асоціації, де вкотре було порушено питання про відмову громад об'єднатись із Заболотцівською ОТГ. На цьому заході директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин сказала, що ніби існує протокол сходу сіл минулого року, де мешканці проголосували за входження до Заболотцівської ОТГ. Однак, як з’ясувалось – це була цілковита брехня. Голова Буської райради зателефонував до сільської головихи Соколівської сільської ради Мирослави Леськів, щоб з’ясувати, чи існують такі протоколу. З’ясувалось, що їх не існує. Невідомо, звідки взяла директор ЛЦРМС ці протоколу, які не існують взагалі. На прохання показати їх – вона відмовилась. До речі, радник з питань децентралізації Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький, який був присутній сьогодні на сході сіл, не зміг пояснити дії своєї начальниці, мовляв, треба її запитувати. Громада розкритикувала роботу організації, а самому представнику так і не дали змогу відповісти на чимало запитань. Представники Офісу реформ Асоціації міст приїжджали до міського голови Буська Ростислава Сліпця. Намагались, як то кажуть, торгуватись, аби очільник відмовився від цих сіл для входження в Буську ОТГ. Ростислав Сліпець свою заявив тверду позицію, що цих сіл не покине. На даний момент відомо, що документи про приєднання вищезазначених сіл до Заболотцівської ОТГ, без громадського обговорення, вже знаходяться в Міністерстві розвитку громад територій України. Але громада віри не втрачає і готова йти до кінця. На сході села мешканці вкотре проголосували і зафіксували документально про намір об’єднатись до Буської ОТГ. Підтримку їм висловив заступник голови Львівської облради Юрій Гудима (уродженець села Ожидів), який заявив, що не відстоює Олеську ОТГ, а намагається допомогти всім розібратись як краще поступити. На наступному тижні Верховною радою України має бути затверджений закон, яким забирають всі повноваження обласної ради приймати і голосувати за перспективні плани. Підтримку громаді пообіцяв депутат Львівської облради, член ВО «Батьківщина» Степан Рак. Каже, що, якщо в разі все ж таки облрада буде голосувати за перспективні плати, то їхні члени партії готові голосувати лише за рішення громади. Сьогодні також громада Тур'янської сільської ради підтримала намір приєднатись до Буської ОТГ. Мешканці населених пунктів все ж сподіваються, що вдасться чиновникам їх почути, а, якщо у разі їх не почують, вони готові вдатись до радикальних дій. Днями має ще відбутись зустріч з головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським. Про результати будемо надалі інформувати.