Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради.
Параметри новин
По даті:
Для новини

--------------

Новини 2019-го року

Новини 2018-го року

Новини 2017-го року

Новини 2016-го року
Райрада прийняла Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та НКРЕКП щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію
10-08-2020

Відповідне рішення прийнято 6 серпня під час чергової 41-ї сесії Буської районної ради.Текст прийнятого звернення: «Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що 11 липня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні переглянула тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго», а саме - з 1 серпня 2020 року збільшила тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн / МВт-год до 240,23 грн / МВт -год (без ПДВ).

Підставою підняття плати за послуги стала оприлюднена Урядом 29 травня 2020 року Програма стимулювання економіки, у якій перегляд тарифів для населення обгрунтовується метою забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи. В свою чергу НЕК «Укренерго» збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління пояснює дефіцитом коштів, що виник за окремими складовими витрат структури тарифів (лист до НКРЕКП про необхідність перегляду тарифів від 17.06.2020 р. № 01/21629).
На сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зазначено, що НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії і це може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері.
Враховуючи те, що ціна електроенергії на сьогодні в Україні є чи не найвищою в Європі, рішення про підняття тарифів не сприяє конкуренції українських підприємств з іноземними. Окрім цього, підняття ціни електроенергії для населення є надзвичайно обтяжливим для людей, які виснажені фінансово під час карантину, інші – втратили роботу та засоби для прожиття.
Зважаючи на це, ми, депутати Буської районної ради, пропонуємо віднайти інші шляхи розв’язання даної проблеми, аніж просто збільшувати тарифи на електроенергію, зокрема - не зменшувати частку дешевої електроенергії, яка виробляється на АЕС».

Заступник голови районної ради Роман Фурда взяв участь у семінарі для керівників початкових шкіл
10-08-2020

10 серпня на базі НВК «Буська ЗОШ І ст.- гімназія – інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка» відбувся інформаційно-методичний семінар завідувачів ЗОШ І ст. Буського району «Організація освітнього процесу в умовах адаптивного карантину». У роботі взяли участь заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, провідний спеціаліст сектору освіти Олена Ільницька, методисти районного інформаційного методичного центру Людмила Гарбіч та Наталія Гілевич.

Учасники семінару обговорили такі питання:
 підготовчі заходи щодо відновлення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 н. р. ( рекомендації головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020р. № 42 та МОН України від 05.08.2020 р. №1/9- 420);
 придбання засобів навчання та навчального обладнання для НУШ;
 виконання нормативних документів щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (ХАССП);
 створення єдиної освітньої електронної платформи у ЗЗСО;
 забезпечення шкіл підручниками для 3 класів;
 безпечні умови у школі у період епідемічної небезпеки.
Педагоги визначили цілі та пріоритетні завдання у період підготовки ЗЗСО до початку навчальних занять.
/інф.Людмили Гарбіч, методиста РІМЦ/.

Депутати райради прийняли звернення щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв
09-08-2020

6 липня Буська районна рада своїм рішенням прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення.
Текст звернення:

6 липня Буська районна рада своїм рішенням прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення. Текст звернення: «Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що у Верховній Раді України народними депутатами від фракції «Слуга народу» та групи «Довіра» (Сольський М.Т., Арахамія Д.Г., ін.) зареєстрований законопроект № 3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства», який передбачає новий податок на земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення – близько 1500 грн за 1 га. У пояснювальній записці до проекту депутати аргументують необхідність його прийняття виведенням з тіні ринку оренди землі та наповненням бюджетів.
У випадку, якщо Верховна Рада підтримає цей законопроєкт, податок стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб: власника, постійного користувача, користувача на інших умовах, орендаря. На даний час одноосібники платять лише земельний податок. Проєкт вже пройшов розгляд в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики 17 червня 2020 року. Ініціатори наголошують, що проблема пов’язана з використанням землі – це приховування виробниками реально отриманих доходів від реалізації власної сільськогосподарської продукції та уникнення їх оподаткування. На думку депутатів, значна кількість громадян - власників земельних ділянок чи паїв не декларують доходи, отримані від використання своєї землі, а податкові агенти не утримують податки з таких виплачуваних доходів.
Проте, на своєму засіданні 9 липня 2020 року профільний комітет зазначив, що є альтернативні законопроекти щодо цього питання і відповідно прийнято рішення доопрацювати положення законопроектів №№3131 і 3131-1 та внести на розгляд Верховної Ради України.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, вважаємо, що в ситуації, коли бізнес виснажений та послаблений під час пандемії та карантинних заходів, і більшість населення України за останні місяці суттєво збідніло, збільшення будь-якого податкового тиску не призведе до наповнення бюджетів та зростання економіки, а навпаки, буде нанесено удар по українському виробнику. Тому, в даній ситуації, закликаємо депутатів Верховної Ради України утриматись від прийняття будь-яких рішень, що призведуть до збільшення податкового навантаження в різних галузях України».

З директором Буської ДЮСШ Богданом Пасічником укладено новий контракт на 5 років
08-08-2020

Районна рада продовжила ще на п'ять років контракт з директором Буської ДЮСШ Богданом Пасічником.
Відповідне рішення було прийняте депутатами сьогодні, 6 серпня, під час 41-ї сесії Буської районної ради.

Депутати райради прийняли звернення про недопущення зменшення чисельності Українського війська
08-08-2020

Районна рада 6 серпня, під час чергової 41-ї сесії прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Міністра оборони України щодо недопущення зменшення чисельності Збройних Сил України. Текст звернення:

"Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, екскомандувач Десантно-штурмових військ, генерал-лейтенант Михайло Забродський, спираючись на інформацію Міністра оборони України, 11 червня 2020 року повідомив про заплановане скорочення чисельності Сухопутних військ понад десять тисяч чоловік, Повітряних Сил, Морської піхоти та ДШВ - по декілька тисяч чоловік. Загалом близько сорока тисяч посад. Зокрема, мова йде про скорочення декількох ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів в ДШВ і Морській піхоті.
Полковник запасу, колишній співробітник Генерального штабу Олег Жданов (інтерв’ю в №30 газети «Експрес» від 30.07.2020) зазначає, що «оптимізація» в ЗСУ передбачає також скорочення гармат у батареях. Для прикладу, з шести гармат дві опиняться на зберіганні і лише для чотирьох буде збережено гарматний розрахунок з числа військовослужбовців. На випадок війни особовий склад для використання гармат, що перебуватимуть на зберігання, доукомплектовуватимуть за рахунок військовозобов’язаних запасу. Як стверджує полковник, так буде і в танкових підрозділах – частина техніки на зберіганні, екіпажі для них набиратимуть із резервістів. В свою чергу військовий експерт Михайло Жирохов зазначає, що не менш, як 70% втрат бойовики та російські окупаційні війська зазнають саме від артилерії – мінометів і гармат дозволених калібрів, скорочення у батальйонах торкається не кількості рот, а бойових посад у них, водночас не зменшуючи кількості генералів та полковників. Наприклад, обслуга 120-міліметрового міномета замість п’яти осіб зменшується до трьох, тому експерти вважають такі реформи дуже небезпечними. Олег Жданов певен, що артилерії треба додавати посади, зокрема: операторів безпілотних літальних апаратів і операторів радіолокаційних станцій. Варто зауважити, що про скорочення йдеться й у нещодавно оприлюдненій у ЗМІ Візії Повітряних Сил 2035. В документі йдеться про плани скорочення трьох бригад тактичної авіації, двох бригад транспортної авіації та близько шести зенітних ракетних бригад та полків.
Враховуючи те, що Україна на сьогодні фактично перебуває в стані війни, саме планування скорочення ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів в ДШВ і Морській піхоті не може не хвилювати українських громадян.
Окрім цього, згідно з президентським Указом №135/2020 від 10 квітня 2020 року в умовах проведення оргзаходів (зокрема т. зв. оптимізації) в умовах особливого періоду (триває з березня 2014 року по даний час) військове командування має право переводити військових в інші частини, в тому числі на нижчі посади без їх згоди, що може спрощувати проведення скорочення ЗСУ.
«Така схема розробки змін до організаційних структур і пропозицій щодо скорочення чисельності, з одного боку дозволяє реалізувати «вольові» рішення чергових реформаторів, а з іншого боку повністю знімає з них будь-яку відповідальність за наслідки чергових «покращень», оскільки будь-яке документальне підтвердження зазначених намірів залишається лише за підписами командирів і начальників нижчої ланки», – пише Михайло Забродський.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, висловлюємо застереження від необґрунтованої «оптимізації» Збройних Сил України, оскільки скорочення підрозділів, які забезпечують боєздатність армії, на нашу думку, шкодить не лише обороноздатності країни, а і несе пряму загрозу суверенітету нашої держави".

Районна рада призначила стипендію учневі Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Маркіянові Кирику
07-08-2020

За активну участь у громадському житті, позашкільних заходах, популяризацію в молодіжному середовищі українського театрального мистецтва та української патріотичної пісні Буська районна рада під час чергової 41-ї сесії, яка відбулася 6 серпня, прийняла рішення призначити у 2020 році щорічну разову іменну стипендію Буської районної ради на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень КИРИКУ Маркіяну Юрійовичу, учневі Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вихованцю Буського БДЮТ.

Почесними громадянами Буського району стали Володимир Жолнович та Володимир Киц
06-08-2020

Буська районна рада під час чергової 41-ї сесії, яка відбулася 6 серпня, прийняла рішення присвоїти звання "Почесний громадянин Буського району" із врученням відзнаки районної ради - нагрудного знаку «Почесний громадянин Буського району»:

- Жолновичу Володимиру Петровичу, жителю смт Олесько, активному громадському діячу, організатору Пластового руху в Буському районі, депутату Львівської обласної ради I-го демократичного скликання, засновнику Буської гімназії імені Є.Петрушевича (згідно подання Громадської ради при Буській райдержадміністрації));
- Кицу Володимиру Любомировичу, жителю м. Буськ, першому майстру спорту з легкої атлетики Буської ДЮСШ, члену збірної команди України з легкої атлетики, багаторазовому переможцю чемпіонатів України з легкої атлетики на дистанціях 800 м, 1500 м, 3000 м та 5000 м, срібному призеру чемпіонату СНД та країн Балтії на дистанції 800 та 1500 м, неодноразовому учаснику чемпіонатів Європи з легкої атлетики (згідно подання ГО «Федерація легкої атлетики Буського району та сектору культури, молоді та спорту Буської райдержадміністрації)).

Бущани вшанували отця Маркіяна Шашкевича на Білій горі біля с.Підлисся
02-08-2020

У неділю, 2 серпня, на Білій горі, яку в народі називаються Лисою, відбулися урочистості із вшанування пам’яті отця Маркіяна Шашкевича.
Участь у Архієрейській службі Божій, а після її завершення у панахиді на могилі учасників національно-визвольних змагань взяв заступник голови Буської районної ради Роман Фурда та, як завжди, чисельна делегація бущан, які прибули на Золочівщину автобусами та власним автотранспортом.

Від Буського району корзину квітів до могили українських борців встановили Роман Фурда,перший заступник голови РДА Богдан Гринишин та представник Асоціації об'єднаних територіальних громад Львівщини, наш земляк Іван Грубель.
Зважаючи на карантинні заходи, цьогоріч на горі організатори не проводили літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна», під час якого своїми виступами гостей радували творчі колективи Львівщини.
☑️ Нагадаємо, що щорічні заходи на горі біля с.Підлисся відбуваються біля величного металевого хреста, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Шашкевича. Люди, які беруть участь у заходах, відзначають, що відвідування цього місця дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. І це - правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.

У Буському РНД відбулася духовно-патріотична година пам'яті Митрополита Андрея Шептицького
29-07-2020

Сильним є той народ та країна, яка знає і пам’ятає свою історію. І лише пам’ятаючи і вшановуючи пам’ять своїх героїв, видатних людей різних часів, ми станемо сильною, незалежною, європейською державою. Серед таких є постать відомого українського релігійного діяча, єпископа УГКЦ, митрополита Андрея Шептицького.

29 липня з нагоди відзначення 155-річниці з дня його народження у Буському РНД відбулася духовно-патріотична година за участю заступника голови районної ради Романа Фурди, заступників голови РДА Богдана Гринишина і Тараса Думи, бібліотекарів, працівників галузі культури.
Учасники зустрічі почули розгорнуту розповідь про життєвий шлях митрополита від заступника директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галини Гораль, переглянули тематичний документальний фільм Львівської кіностудії та відео-спогад Романа Бучка, почули виступи краєзнавця - бібліотекаря філії с.Ракобовти Марії Смолінської, заступника голови райради Романа Фурди та завідувача сектору культури, молоді та спорту РДА Людмили Ціхоцької.
Звертаючись до присутніх у залі, заступник голови райради Роман Фурда відзначив жертовність та меценатство, любов до ближнього та України Митрополита Андрея Шептицького.
«Це була жертовна людина, яка розбудовувала Греко-Католицьку церкву, щедро спонсорувала українські культурно-просвітницькі товариства, надавала стипендії молодим митцям, сприяла розвитку економіки та створенню кооперативів, заснувала у Львові Національний музей. Народ за мудрі настанови та великі труди називав Андрея Шептицького Українським Мойсеєм, Духовним будівничим, Провідником української нації», - зазначив Роман Фурда.
Також посадовець процитував Великого Митрополита, який вірив у майбутнє Української держави. Ці слова і зараз залишаються актуальними для усіх нас: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну! Вона звільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою... Мир. добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все те буде, як я кажу, тільки треба молитися, щоби Господь Бог і Мати Божа опікувалися все нашим народом, який стільки витерпів».
Роман Фурда подякував від імені голови райради Богдана Глови та голови РДА Олега Коваля, усього керівництва районної влади працівникам сфери культури за захоплюючий історичний екскурс в українську минувшину, який нагадав нам про значущу для України постать Митрополита Андрея, згадав про його ровесника - отця Володимира Кальбу, 155-й день народження якого бущани відзначили вчора, 28 липня, у с.Соколівка.
Провела захід директор централізованої бібліотечної системи Іванна Якимишин.

28 липня виповнилося 155 років з дня народження церковного діяча, священника УГКЦ, пароха с. Соколівка Володимира Кальби
28-07-2020

Вшановуючи постать цього відомого українця, заступник голови районної ради Роман Фурда разом з головою РДА Олегом Ковалем, іншими районними посадовцями, Соколівським сільським головою Мирославою Леськів, директором місцевого загальноосвітнього навчального закладу Михайлом Ксьондзиком побували на сільському кладовищі Соколівки, де похований отець, помолилися та поклали квіти до його могили.

Надалі керівники побували у сільському народному домі та в школі, якій у 2010 році було присвоєно імя о.Володимира Кальби і встановлено цього ж року перед її входом бронзове погруддя отця.
Директор школи, краєзнавець Михайло Ксьондзик в приміщенні шкільного музею розповів про історію села та знаних особистостей, які не лише залишили по собі пам’ять серед сільчан, але й були активними громадсько-політичними діячами Галичини, патріотами, розвивали українську мову, культуру, бачили Україну вільною державою.
Серед цих людей особливе місце посідає постать отця Володимира Кальби.
✔️Нагадаємо, що Володимир Кальба народився у с. Острів, біля Тернополя, 28 липня 1865 року у сім'ї священика УГКЦ Теодора Кальби. Мати Олена походила із роду Любович. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. Згодом продовжив навчання у гімназії в Бережанах. Відтак поступив до Львівського університету, та по двох роках студій на правничому факультеті перевівся до духовної семінарії. Закінчив її 1889 року. Перед висвяченням одружився із Мальвіною, дочкою о. І. Левицького. Першу парафію мав на Бережанщині, потім у с. Сасів Золочівського повіту і на експозитурі у Гниличках на Збаражчині.
Наприкінці 1898 року отримав призначення на парафію Вознесіння Господнього у Соколівці (яка тоді була містечком із населенням близько 3-ох тис.). У цей період значна частина населення Бродівського та Золочівського повітів була під впливом москофільства. То ж о. Володимир, як відданий українець, активно включився у громадсько-політичну діяльність.
Дуже велику увагу отець Кальба приділяв вихованню молоді в релігійному та національному дусі. За його почином почало існувати товариство “Сокіл”, було організовано хор, почали діяти аматорський та інші гуртки. При будинках “Просвіти” організовували бібліотеки, ставили вистави, проводили різні вечори. Народ підносив голову, почав вірити у своє краще майбутнє, у свого духовного наставника. Зростала грамотність селян, бо, крім школи, сам отець Кальба часто проводив заняття зі старшими людьми, навчаючи їх грамоти.
Багато добрих справ здійснив отець Кальба. Тому громадськість Соколівки та всієї Бущини шанує пам’ять про цього духовного провідника.
Володимир Кальба помер 4 листопада 1912 р., проживши лише 47 літ.

У с.Ріпнів вшанували пам'ять Ольги Бурої - однієї з Небесної Сотні, Героя України
22-07-2020

Сьогодні, 22 липня, могло б виповнитися 34 роки Ользі Бурій - одній із Небесної Сотні, Герою України.
Вшановуючи світлу пам'ять нашої землячки з Ріпнова, голова районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда спільно з головою райдержадміністрації Олегом Ковалем, його заступником Тарасом Думою та завідувачкою сектору культури, молоді та спорту РДА Людмилою Ціхоцькою побували на сільському кладовищі с.Ріпнів, де помолилися та поклали квіти до могили учасниці Майдану.

Разом з керівниками могилу Ольги Бурої відвідала її старша сестра Марія.
✔️Нагадаємо, що О.Бура, починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що вона з чоловіком у Києві. Дівчина провела на Майдані всі три місяці - допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою, було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року у віці 27 років.
Доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.
Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.
✔️За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).
8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Ольги було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).
При підготовці інф. повідомлення використано матеріали з сайту https://uk.wikipedia.org/

Заступник голови районної ради Роман Фурда взяв участь в урочистостях з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України
17-07-2020

16 липня в Буському РНД відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 30-річного ювілею з часу прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України.

Розповіла про передумови та історичний шлях до прийняття доленосного документа, який передував незалежності нашої держави, директор Буської РЦБС Іванна Якимишин.
Надалі учасники заходу мали нагоду переглянути фільм з циклу передач "Історична правда" журналіста Вахтанга Кіпіані "Майже незалежність: Декларація про державний суверенітет".
Привітали присутніх з святом заступник голови районної ради Роман Фурда та заступник голови райдержадміністрації Тарас Дума. Керівники наголосили на значимості прийняття Декларації для здобуття незалежності України, про необхідність захищати державність, територіальну цілісність, нашу національну ідентичність, мову від збройної та політичної агресії Росії.
На завершення з низкою патріотичних пісень виступив дівочий вокальний колектив "Надбужанки".
Вела захід - методист РНД Любов Огороднік.

За кошти районного бюджету для Буського центру військово-патріотичного виховання закуплено макет автомата АКМ і 15 комплектів військового спорядження
17-07-2020

У час військової та інформаційної агресії Росії національно-патріотичне виховання дітей та молоді є чи не найважливішим напрямком діяльності держави та суспільства.
Добре це розуміють керівники органів влади Бущини та учасники ООС (АТО), які у 2018 році спільно створили при Буському ДБЮТ Центр військово-патріотичного виховання.

На сьогодні ним опікуються учасники війни на сході, які входять до громадської організації «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України»: Ігор Генза, Олександр Мошонкін, Іван Міллер, Юрій Іськів. Ветерани АТО проводять двічі в тиждень під час навчань заняття з учнівською молоддю з військової справи, організовують зустрічі з волонтерами, армійцями у військових частинах, з курсантами у спеціалізованих навчальних закладах, дають можливість молоді ознайомитися з зразками озброєння українського війська.
Дбаючи про майбутнє нашої держави, Буська районна рада прийняла на поточний, 2020 рік, Програму фінансової підтримки та розвитку Центру.
І ось сьогодні, 17 липня, ветерани війни на сході презентували у його приміщенні наближену до бойової модель автомата АКМ УОС 7.62, яку використовуватимуть у начальних цілях під час проведення занять, та 15 комплектів військового спорядження (куртка, штани, футболка, кросівки, рукавички, кепка, окуляри, рюкзак), на придбання яких було витрачено в межах реалізації районної програми 68 тис. гривень.
Як зазначив заступник голови районної ради Роман Фурда, фінансова підтримка Буського Центру військово-патріотичного виховання молоді передбачена цьогоріч в межах бюджетних призначень загальною сумою 150 тис. грн. Це дасть можливість розвивати навчальну базу, проводити більшу кількість тематичних заходів і екскурсій, допоможе молоді нашого району опанувати на базовому рівні військові вміння та навички, аби бути у майбутньому готовими до захисту нашої держави, її територіальної цілісності.
Участь у презентації, окрім Романа Фурди, взяли заступники голови РДА Богдан Гринишин та Тарас Дума, редактори місцевих ЗМІ, начальник фінансового управління РДА Михайло Постолюк, завідувач сектору культури, молоді та спорту РДА Людмила Ціхоцька, головний спеціаліст сектору освіти РДА Олена Ільницька.

Привітання голови районної ради Богдана Глови з 30-річчям прийняття Декларації про державний суверенітет України
16-07-2020

Дорогі краяни! Щиро вітаю Вас з ювілейною датою – 30-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України.
Цей документ започаткував сучасний етап українського державотворення, став переломною віхою в історії нашого народу. Його прийняття стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Декларація стала тією цінністю, яка об’єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року.
Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.
Декларацією про державний суверенітет були визначені основні політичні, економічні, соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, верховенство права.
Принципи, проголошені у цьому документі, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави.
У день свята бажаю усім мешканцям Бущини Божого благословення, здоров’я, щастя, впевненості і доброї надії на майбутнє, миру і злагоди у ваших родинах.
З найкращими побажаннями
голова Буської районної ради Богдан ГЛОВА

Бущани попрощалися з загиблим на Донбасі Героєм України Тарасом Мавіївим
14-07-2020

Сьогодні, 14 липня, труну з тілом 31-річного молодшого лейтенанта 24-ї бригади Тараса Матвіїва, якому посмертно президентом було присвоєно звання Герой України з орденом «Золотої Зірки», зустріли бущани на об’їзній Буська по автомагістралі Київ-Чоп.

Попрощатися з захисником України, який загинув від осколкових поранень під час розриву міни у районі селища Троїцьке Попаснянського району Луганської області, прийшли більше сотні бущан з квітами, державними та національним прапорами. Серед них: учасники війни на сході, волонтери, керівники районної ради та райдержадміністрації Богдан Глова та Олег Коваль, їх заступники, представники патріотичних громадських організацій, міщани.
Разом з священнослужителем Богданом Юрківим присутні помолилися та вшанували хвилиною мовчання загиблого Героя. Зазначимо, що Тарас Матвіїв на фронті з початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ.
10 липня проросійські бойовики влаштували провокацію і відкрили вогонь по нашій позиції. Тарас побіг прикривати побратимів, яким у цей момент діставалося найбільше, з ДШК. Вороги вирішили застосувати у відповідь артилерію. У хід пішли не лише міномети, а й САУ.
Під час артобстрілу загорівся бліндаж, у який потрапила одна з мін. Тарас кинувся витягати звідти побратимів. Витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. В цей час ще одна міна впала на позицію і осколками його смертельно поранила. За словами побратимів, впала вона у двох метрах від офіцера. Тарас отримав декілька важких осколкових поранень, у тому числі в голову. З позиції його вивозили ще живим, без свідомості, однак до лікарні довезти не встигли.
31-річний Тарас Матвіїв був молодшим лейтенантом, командиром взводу 24-ї окремої механізованої бригади ім. Короля Данила. Народився 18 лютого 1989 року на Волині. Проживав у місті Жидачів на Львівщині. У 2011-му закінчив факультет журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, був блогером у низці видань, зокрема, у «Дивись.Інфо», LB.ua, «Львівська мануфактура новин», брав активну участь у Революції Гідності, був співкоординатором «Пошукової ініціативи» (займалися пошуком зниклих під час Революції Гідності людей), засновником ГО «Народний легіон». У 2015 році відправився добровольцем на фронт у складі Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках і ДАП. До грудня 2019 року був депутатом Жидачівської райради. У 2018 р. вступив на курси лідерства Національної академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, після закінчення його направили у 24-ту ОМБр.
Вдома у Тараса залишилися батьки. Він був їхнім єдиним сином. Поховають Героя завтра, 15 липня, у Жидачеві.

Власні спостереження та позиція голови районної ради Богдана Глови щодо актуального на сьогодні питання проведення децентралізації
10-07-2020

✔️В продовження статті, яка була опублікована в минулому номері районного часопису «Воля народу» про реформу децентралізації, зокрема щодо укрупнення районів, розповім про те, свідком чого я був особисто і як все відбувалось. Якщо ще 2-3 роки тому таки обговорювалось питання утворення ОТГ (хоча і з цього приводу нас не завжди чули), то конкретно жодних пропозицій з укрупнення районів не обговорювалось ні на обласному, ні на всеукраїнському рівнях.

Коли 21 червня 2018 року голови районних рад брали участь у міжобласному форумі місцевого самоврядування в Трускавці і на панельній дискусії з децентралізації, спікерами на якій виступали заступник міністра В’ячеслав Негода та експерт профільного міністерства Юрій Ганущак, на запитання про утворення районів відповідали, що це буде другий етап реформи, а наразі потрібно закінчити перший по ОТГ. Тобто у 2018 році напрацювань з укрупнення районів ніхто не озвучував, лише у січні 2019 року розпорядженням Кабміну було затверджено «План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки».
Відповідно до цього документу, в областях тільки утворювались міжвідомчі регіональні робочі групи, які мали підготувати пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів (визначити кількість об’єднаних громад та майбутніх районів) та подати їх на розгляд Кабміну до 1 червня 2019 року. Але до президентських виборів ніхто офіційно не оприлюднював жодних проєктів поділу районів, і аж 22 травня 2019 року до районної ради надійшов лист за підписом т.в.о. директора Департаменту економічної політики Львівської ОДА М. С. Бухтіярової (вх.№446) про те, що 24 травня в конференц-залі Львівського коледжу за адресою вул. І. Пулюя, 36 у м. Львів буде проведено публічний захід «Другий етап реформи адміністративно-територіального устрою формування нових районів» за участю експерта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрія Ганущака. Я особисто з керівником апарату Буської РДА Євгеном Кичурчаком поїхали на цей захід. Прибув туди і в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Тоді стали відомі такі пропозиції:
- Мінрегіон запропонував поділити Львівщину на 5 районів: Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський та Золочівський.
- М. Бухтіярова від ЛОДА озвучила, що вони напрацювали 6 районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський.
Експерт Юрій Ганущак, який є «архітектором» децентралізації, запропонував також 6 районів, але в іншій конфігурації: Червоноградський, Бродівський, Самбірський, Дрогобицький, Стрийський та Львівський.
Вже пізніше стало відомо, що робоча група в складі близько 20 осіб збиралася лише раз, і то в закритому режимі. Я особисто на цьому обговоренні підняв питання центру укрупненого району в місті Буськ, спираючись на вигідне місце розташування, наявність важливої траси Київ-Чоп, наближеність великої залізничної розв’язки. Проте, експерти одразу запитали про кількість населення районного центру. Якщо менше 20 тисяч, ніхто не хотів навіть слухати, а дізнавшись що в Буську менше дев’яти тисяч, то уже нікого не цікавило жодне місце розташування. Юрій Ганущак навіть не хотів далі продовжувати про це розмову.
Не бачили центру укрупненого району в місті Буськ і інші експерти, які входили до робочих груп: Віталій Корецький, Галина Гречин і навіть науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України Петро Жук, який критикував проєкт Мінрегіону. Коли я чую, що нібито були окремі експерти, що бажали підтримати Буськ як центр об’єднаного району, то хотів би почути прізвище хоча б одного, які брали участь у цих робочих групах. Буськ в свій час підтримували лише як центр госпітального округу, і то потім зробили єдиний госпітальний округ в межах області. Єдине, що на даний час Буська ЦРЛ стала опорним медзакладом (не плутати з опорними по COVID).
Проте це ще не все. У 2019 році обговорювали, що в центрі укрупненого району буде розташована лише префектура, яка матиме тільки контролюючі функції і не вирішуватиме жодних господарських питань, оскільки уся господарка повинна відійти до ОТГ, а районні ради ліквідовуються. Але так виглядає, що думка влади на всеукраїнському рівні міняється чи не щомісяця, якщо не тижня. Уже говорять про адміністрації з якимось функціями, районні ради в об’єднаних районах. Якщо раніше казали, що правонаступником всього майна районної комунальної власності буде ОТГ, то тепер розповідають про правонаступництво районної ради. Тобто, виходить, щоб здати у лікарні в оренду кабінет для зубного лікаря, чи в школі приміщення під буфет, потрібно звертатись до Золочева і, очевидно, орендна плата від оренди цього майна вже не піде в бюджет ОТГ. Але, якщо в Золочів віддадуть ще якісь функції - освіти, медицини, культури, то виникає питання, які податки підуть в районний бюджет новоутвореного району, якщо попередньо озвучувалось, що всі 60% основного податку з фізичних осіб (ПДФО), що надходив до району, має надійти до ОТГ. То з чим тепер залишаться ОТГ? Скільки і чого буде поступати в районний бюджет новоутвореного району, а що в ОТГ?
Так виглядає, що поки у наших реформаторів каша в голові, то майбутні ОТГ залишаться з бубликом і купою проблем. За менш, ніж 4 місяці до виборів, не скориговані досі профільні закони. Законодавство з децентралізації і навіть проєкти змін до нього не узгоджені з Бюджетним та Податковим кодексами. Вже не кажучи про те, що не прийняті підзаконні акти. Думаю, що тут буде дві розв’язки. Або все це будуть приймати нашвидкуруч в «турборежимі», або перенесуть вибори. Цікаво, чи є якийсь третій варіант?
Буська районна рада в цій ситуації прийняла на сесії звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з закликом зняти з розгляду проект Закону України №2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України». До слова, згідно цих проектів законів Буськ стає селищем, а Олесько - селом. Проте, сподіваємось на краще.
Богдан ГЛОВА,
Голова Буської районної ради
/зі статтею Б.Глови також можна ознайомитися у четверговому номері часопису «Воля народу», що вийшов друком 9 липня/

Голова районної ради Богдан Глова закликає відновити пасажирські перевезення пільговиків
09-07-2020

Голова Буської районної ради Богдан Глова звернувся листом до голови Львівської ОДА Максима Козицького щодо необхідності відновлення перевезень осіб пільгових категорій пасажирським автотранспортом. Найбільш напружена ситуація, як зазначає у листі Богдан Глова, з пільговим перевезенням учасників бойових дій.

Подаємо повний текст листа:
✔️Доводимо до Вашого відома, що на даний час гостро стоїть питання перевезення в маршрутному автотранспорті осіб, які належать до пільгових категорій по пільгових тарифах, як це регламентує чинне законодавство України.
Особливо напружена ситуація з пільговими перевезеннями учасників бойових дій. Буська районна рада прийняла рішення про компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд окремим категоріям громадян автомобільним транспортом в сумі 1000000 грн. з розрахунку 35 грн. в місяць на особу, що стосується території району.
Після проведення Буською РДА нарад з перевізниками, окремі перевізники погодились перевозити осіб пільгових категорій, зокрема УБД. Це Самбірське АТП- 14608 (Красне-Буськ-Грабова-Волиця, Красне-Буськ, Красне – Андріївка, Красне-Острівчик), ТзОВ «Золочів автотранс» (Золочів-Олесько), ПАТ «Золочівське АТП-14611» (Золочів-Красне-Бортків).
Проте, ті перевізники, які виконують внутрішньообласні рейси зі Львова в населені пункти району і відповідно підписували угоди з Львівською обласною державною адміністрацією, в питанні щодо перевезення осіб пільгових категорій, зокрема учасників бойових дій, згоди не дають. Це ТзОВ «Успіх БМ» (Львів-Соколя, Львів-Ракобовти, Львів-Гумниська, Львів-Сторонибаби, Львів-Нивиці), ВАТ «Львівське АТП -14631» (Львів-Броди, Львів-Тур’я, Львів-Соколя, Львів-Підкамінь, Львів-Кременець), Бродівське АТП-14610 (Львів-Броди, Львів-Топорів, Львів-Безброди). ТзОВ «Міра і К» (Львів-Переволочно, Львів-Кудрявці), ВАТ «Львівське АТП 14630» (Львів-Бортків, Львів-Золочів, Львів-Глиняни, Львів-Соколівка), ПП Ребітва (Львів-Задвір’я).
Депутати Буської районної ради вважають, що переможцями тендерів повинні ставати ті перевізники, які погоджуються на перевезення осіб пільгових категорій, як це передбачено чинним законодавством України.
Зауважимо, що раніше Верховна Рада України виділяла кошти як субвенцію на компенсацію за проїзд пільгових категорій з державного бюджету і проблеми проїзду пільгових категорій взагалі не виникало. На даний час з державного бюджету на 2020 рік не виділено жодної гривні на вирішення зазначеного питання, не дивлячись на те, що перелік осіб пільгових категорій, які мають право пільгового проїзду, прийняла саме Верховна Рада України.
Враховуючи вищевикладене, просимо надати інформацію з даного питання.
З повагою,
голова ради Богдан Глова

Керівники райради та РДА відвідали будинки сімейного типу в Буську
08-07-2020

З рамках відзначення Дня сім'ї сьогодні, 9 липня, голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль відвідали в м.Буськ два дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), які створені на базі подружніх пар Олега та Оксани Сорок (вул.Шкільна), а також Петра та Жанни Горошків (вул.Східна).

Керівники ознайомилися з умовами проживання батьків-вихователів та їх прийомних дітей, проблемними питаннями, поспілкувалися з дітьми та передали родинам солодкі подарунки.

У селищі Красне встановили та освятили меморіальну плиту до 130-річчя сотника УГА Петра Франка
27-06-2020

27 червня у Красному до 130 річниці з дня народження сотника Української Галицької Армії Петра Франка на одній з будівель селища, яка була у складі комплексу споруд летунської бази, було урочисто відкрито та освячено меморіальну плиту.

Участь у заході взяли священнослужителі місцевих церков: о.Степан Жукровський, о.Юрій Толочний, о.Володимир Целень, а також голова районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, Красненський селищний голова Микола Чучман, родичі Петра Франка, науковці, представники ветеранських патріотичних організацій району.
✔️Довідково. Авіація УГА в Красному постала у грудні 1918 р. з авіаційного відділу, що його на авіаційній базі в Красному організував сотник Петро Франко – син Івана Яковича Франка.
При допомозі висококваліфікованих пілотів колишньої російської та австрійської армій було організовано авіаційний полк, що складався з 3 авіаційних сотень, авіашколи, технічної сотні і сотні обслуги. Станом на квітень 1919 р. у полку нараховувалось 35 старшин, 300 вояків та понад 20 бойових літаків французького, німецького, угорського, австрійського та російського виробництва.

Голова районної ради Богдан Глова, голова РДА Олег Коваль та Красненський селищний голова Микола Чучман поклали квіти до пам'ятника летунам УГА у Красному
27-06-2020

27 червня у селищі Красне біля пам’ятника летунам Української Галицької Армії, який було відкрито 1 листопада 2018 року до 100-річчя ЗУНР, відбулася спільна молитва за участю місцевих священиків і громадськості, покладання квітів керівниками районної влади Богданом Гловою та Олегом Ковалем, Красненським селищним головою Миколою Чучманом.

✔️Зазначимо, що в неділю, 28 червня, виповнюється 130 років з дня народження військового льотчика УГА Петра Франка, який був організатором летунства Української Галицької Армії у Красному в період 1918-1919 років.

Керівники органів влади та громадськість вшанували пам'ять трагічно загиблих у 1919 році летунів УГА
27-06-2020

У суботу, 27 червня, біля братської могили повстанців, що в центрі селища Красне, відбулася панахида, яку провели настоятелі місцевих храмів о.Степан Жукровський, о. Володимир Целень та о.Юрій Толочний.

Учасники акції запалили лампадки та поклали квіти до могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука, символічної могили Героям Небесної Сотні, місця поховання борців за волю України, серед яких є і трагічно загиблі під час навчального розбору бомби 5 лютого 1919 року летуни Української Галицької Армії. На одній з плит викарбувано їх імена: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець, поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул.

Керівники органів влади району та міста вшанували пам'ять бущан, замордованих в застінках колишньої катівні НКВС
22-06-2020

У червні 1941 року, з початком війни поміж гітлерівською Німеччиною та СРСР, енкаведистами в Галичині було вчинено масові розстріли мирного населення, яке знаходилося у тюрмах з політичних мотивів.
Сьогодні, 22 червня, голова районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, Буський міський голова Ростислав Сліпець поклали квіти до місця колишньої катівні НКВС у Буську,помолилися за невинних жертв сталінського комуністичного режиму, запалили лампадки.

Зазначимо, що 21 червня 1996 року на будівлі колишньої катівні НКВС у Буську було встановлено та освячено меморіальну таблицю у пам'ять про 32 загиблих мешканців Буська і околиць, про що свідчить напис: " У цьому будинку була катівня НКВС. Тут большевицькі кати вчинили масові вбивства українських патріотів в червні 1941 року, а в 1944-1950 роках - борців за волю України з ОУН-УПА. Схилимо голови перед пам'яттю замордованих".
Згодом, після встановлення осіб загиблих, поряд з меморіальною дошкою було прикріплено на стіні плиту з іменами замордованих жителів нашого району. Це - вчителі і хлібороби, служителі церкви, лікарі та робітники, українські патріоти, що виступали проти сталінського комуністичного режиму.

Голова районної ради закликає обласну владу дослухатися до людей та відновити пасажирські перевезення
14-06-2020

Голова районної ради закликає обласну владу дослухатися до людей та відновити внутрішньорайонні та внутрішньообласні пасажирські перевезення з дотриманням усіх передбачених протиепідемічних заходів.

У листі, який голова районної ради Богдан Глова надіслав 12 червня 2020 року на адресу голови Львівської ОДА Максима Козицького, йдеться:
« Доводимо до Вашого відома, що до Буської районної ради звертаються сотні жителів району щодо негайного відновлення маршрутного сполучення між населеними пунктами Буського району та містом Львів (автобусами та електропоїздами).
Оскільки велика кількість жителів нашого району працює в обласному центрі, то через неможливість доїхати до Львова люди масово втрачають роботу і позбавлені засобів для існування. Громадяни не мають чим виїхати з села, щоб купити ліки. Така ситуація створює велику соціальну напругу. Депутати районної ради вже не знають, що відповідати на звернення людей з населених пунктів, які вони представляють.
Кількість хворих на COVID-19 в Буському районі становить менше 10 людей, вилікувались 22, що дає право вважати ситуацію з пандемією в Буському районі не загрозливою та контрольованою.
На нашу думку, контролювати офіційні маршрутні перевезення щодо дотримання протиепідеміологічних заходів простіше, аніж нерегулярні спецрейси.
Оскільки районна рада не наділена правом вирішення зазначеного питання, враховуючи вищевикладене, просимо терміново дозволити маршрутне сполучення між населеними пунктами Буського району та сполучення з містом Львів, з дотриманням протиепідеміологічних заходів, прийнявши відповідне рішення на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Львівській ОДА.
Окрім цього, просимо дозволити довезення медичних працівників до медичних закладів з використанням автобусів відділу освіти РДА (так званих «школяриків»), що дозволено в сусідній Івано-Франківській області.
Сподіваємось на розуміння».

На Львівщині проводиться інвентаризація земель
12-06-2020

Державне підприємство "Українське державне аерогеодезичне підприємство" проводить державну інвентаризацію земель на території Львівської області: землі сільськогосподарського призначення - до 20 липня 2020 року; інші землі - до 10 грудня 2020 року.

З переліком земельних ділянок можна ознайомитися на веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Львівській області https://lvivska.land.gov.ua. Питання, пропозиції та коментарі можна надати на електронну пошту filia.zahid.ukr.dgp@gmail.com.
Контактна особа - директор Західної регіональної філії ДП "УкрДАГП" Андрій Кравчук. Телефон +380982522809.
Безоплатна правова допомога з питань, пов'язаних з інвентаризацією, - Тетяна Скочко. Телефон +380971165766.
Зазначимо, що інвентаризація земель проводиться на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 24.01.2020 №13-1224/16-20-СГ та відповідно до вимог Земельного кодексу України, законів України "Про землеустрій", "Про Державний земельний кадастр", "Про державну експертизу землевпорядної документації", "Про землеустрій", Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 5 червня 2019 року №476, Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою кабінету міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051, Положення про Державний фонд документації із землеустрою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 року №1553, та інших нормативно-правових актів, що встановлюють вимоги до проведення інвентаризації земель.

У с.Новосілки голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль поклали квіти до місця першопоховання отця Маркіяна Шашкевича
06-06-2020

Впродовж віків усім народам Господь посилає своїх посланників, пророків, добрих провідників. Серед таких значимих для українців постатей благодатне місце займає отець Маркіян Шашкевич – український письменник, поет-зачинатель нової української літератури в Галичині, священник, що першим заговорив до людей зрозумілою рідною мовою, культурно-громадський діяч, речник відродження західноукраїнських земель.

7 червня 1843 року смерть забрала Маркіяна Шашкевича, проте Господня воля розпорядилася, щоб слава пробудителя національної свідомості й зачинателя нової української літератури в Галичині почала зростати посмертно.
Сьогодні, 5 червня, напередодні 177-річниці з дня смерті отця Маркіяна голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль побували у селі Новосілки, де разом з місцевими мешканцями поклали квіти до місця першопоховання Шашкевича, помолилися та запалили свічки в пам'ять про цю багатогранну і талановиту людину, яка пішла з життя дуже рано, в 31 рік. Панахиду на могилі відслужив настоятель місцевого храму УГКЦ отець Юрій Годісь. Після відвідин могили учасники вшанувань побували у музеї отця Маркіяна, ознайомилися з представленими у ньому експонатами.
Зазначимо, що народився о. Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім’ї священика. У 1838 закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію — парафіяльним священиком по селах Львівщини, а саме у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках. Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь (І. Білинський, Ф. Мінчакевич, М. Козловський, А. Величковський, Г. Ількевич та ін.), яка стала на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови в письменстві й церковних проповідях («Руська трійця»). Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року у злиднях від туберкульозу і був похований у Новосілках.
У 1893 році, 50 літ по смерті, його тлінні останки було перенесено до Львова і урочисто поховано в окремому гробівці на Личаківському цвинтарі.
У селі Новосілки ім'я Маркіяна Шашкевича носить місцева загальносвітня школа, тут працює музей отця, який урочисто було відкрито 13 листопада 2011 р. Бущани проводять фестивалі, літературні читання творів Маркіяна Шашкевича, щороку відвідують Білу гору, де встановлено 25-метровий мереживний хрест до 100-річчя з дня народження отця.

Керівники районної влади привітали журналістів Бущини з професійним святом
05-06-2020

День журналіста щорічно відзначаємо 6 червня. Саме в цей день 1992 року Спілку журналістів України включили до Міжнародної федерації журналістів. Напередодні, 5 червня, журналістів Буського району привітали з професійним святом, вручили грамоти, пам'ятні подарунки та квіти, а ще відзнаки "Код Нації" колективам часопису "Воля народу" та Буського радіомовлення голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль.

"Ваша професія – одна з тих, в які приходять за покликом небайдужого серця. Саме ви формуєте громадську думку та відстоюєте інтереси наших людей, допомагаєте органам влади аналізувати проблеми і знаходити ефективні шляхи їх вирішення.
Щиро дякую кожному з Вас за вірність своєму покликанню, послідовність та принциповість у висвітленні актуальних питань життя нашого району, своєчасність і неупередженість у подачі інформації", - зазначив голова районної ради Богдан Глова, вітаючи надбужанських журналістів.
Грамотами голови райради та РДА сьогодні нагородили як діючих майстрів пера, так і ветеранів журналістської справи Бущини:
- Андрєєву Аллу Спиридонівну - журналіста;
- Басарабу Оксану Остапівну - кореспондента Буського районного радіомовлення;
- Гаєвську Ірину Зіновіївну - відповідального секретаря ПП "Медіа-центр "Над Бугом";
- Гарасимів Ларису Ярославівну - кореспондента ПП "Медіа-центр "Над Бугом";
- Гарасимчук Марію Іванівну - журналіста;
- Дацко Лесю Григорівну - журналіста;
- Іванціва Миколу Євгеновича - директора ПП "Медіа-центр "Над Бугом";
- Корчинську Ірину Ярославівну - кореспондента ПП "Медіа-центр "Над Бугом";
- Матвіюка Романа Сергійовича - журналіста онлайн-ресурсу "Буський медіа портал";
- Паламар Інну Василівну - кореспондента ПП "Медіа-центр "Над Бугом";
- Типила Володимира Романовича - кореспондента онлайн-ресурсу "Буськ онлайн";
- Шпак Надію Василівну - журналіста;
- Ярему Євгена Ігоровича - директора Буського районного радіомовлення.
Насамкінець директор ПП "Медіа-центр "Над Бугом" Микола Іванців подарував керівникам сувенірну продукцію - фарфорові чашки з емблемою районного часопису "Воля народу".

3 червня виповнюється 157 років від дня народження уродженця Буська, президента Української Національної Ради ЗУНР Євгена Омеляновича Петрушевича
03-06-2020

Вшановуючи пам'ять нашого славетного земляка, керівники району та міста, представники педагогічного колективу місцевої гімназії поклали квіти до пам'ятника Євгенові Петрушевичу, що був встановлений у Буську 1 листопада 2008 року з нагоди 90-річчя проголошення ЗУНР.

Надалі голова районної ради Богдан Глова, голова РДА Олег Коваль та Буський міський голова Ростислав Сліпець побували на місцевому кладовищі, де поховані батьки Євгена Петрушевича - Омелян та Савина. Там посадовці поклали квіти до їх могили, помолилися та запалили свічки.
Наступним місцем вшанувань стала церква Святої Параскеви у Буську, в якій охрестили малого Євгена Петрушевича. Його хрещеними батьками стали четверо осіб: урядовець з містечка Винники А. Пуніцький і його дружина Адольфіна, о.К.Білевич і Пилипина - дружина о.М.Трусевича.
Зазначимо, що біля церкви раніше була плебанія, де проживав з сім'єю парафіяльний священник Омелян Петрушевич. Саме у ній і народився майбутній президент ЗУНР.
Тут хлопець пізнавав культурне та соціальне розмаїття Буська, яке було тісно інтегроване з навколишніми селами.
Зараз на місці, де колись була плебанія, встановлено пам'ятний камінь з написом, який вказує на цей історичний факт.
На завершення керівники на запрошення директора НВК "Буська ЗОШ І ступеня - гімназія-інтернат ім.Є.Петрушевича при ЛНУ ім.І.Франка" Ольги Антонишин відвідали краєзнавчий музей навчального закладу, де ознайомилися з історією нашого краю та експозицією, яка розповідає про становлення Євгена Омеляновича Петрушевича як політика та громадсько-політичного діяча.
Екскурсію музеєм провела заступник директор гімназії з навчально-виховної роботи Людмила Юрко.
Вже після короткочасної, але змістовної екскурсії, Богдан Глова та Олег Коваль обговорили з дирекцією гімназії ряд питань функціонування шкільного музею та матеріально-технічого забезпечення усього навчально-виховного комплексу.

Керівники районної влади Богдан Глова та Олег Коваль привітали вихованців дитячого будинку "Добре серце" з Міжнародним днем захисту дітей
02-06-2020

Свято до Дня захисту дітей відбулося сьогодні, 1 червня, і в районному дитячому будинку "Добре серце", що у селі Новий Милятин. Діти та їх вихователі у вишиванках та з хорошим настроєм підготували кілька мистецьких виступів та повітряні кульки, які згодом злетіли у небо. При цьому кожна дитина загадала своє найзаповітніше бажання, яке неодмінно має збутися.

Привітали вихованців з святом директор дитячого закладу Володимир Пристач та гості: голова районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, завідувач сектору освіти РДА Галина Олійник та начальник служби у справах дітей РДА Наталія Бучко.
Посадовці передали дітям солодкі гостинці, а колективу закладу склали слова подяки за їх щоденну кропітку працю, любов і виховання дітей.
Зазначимо, що в даний час у дитячому будинку знаходиться на вихованні 14 дітей, інші - тимчасово перебувають у сім'ях своїх батьків на час карантину.

Голова райради Богдан Глова та голова РДА Олег Коваль завітали на майстер-клас, який був організований для дітей, які виховуються в родині Оксани та Олега Сорок
01-06-2020

"Для дитячому будинку сімейного типу, який створено на базі родини Олега та Оксани Сорок, Буська районна рада під час чергової 40-ї сесії виділила 49 тис. грн, які буде використано на проведення необхідних ремонтних робіт", - про це повідомив батьків-вихователів та їх вихованців голова районної ради Богдан Глова під час заходу, який відбувся з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей у районній дитячій бібліотеці.

Працівники культури району та бібліотекарі розповіли дітям про свято, яке відзначаємо сьогодні, 1 червня, організували майстер-клас з розмальовування звірят і солодкий стіл.
Привітали з Міжнародним днем захисту дітей усіх присутніх голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль.
Керівники влади подарували родині, в якій виховується 7 прийомних дітей, книги українських дитячих авторів.

Для прийомних дітей, які виховуються в сім'ї Петра та Жанни Горошків, педагоги Буського ДБЮТ організували захід до Міжнародного дня захисту дітей
01-06-2020

У Міжнародний день захисту дітей у Буському будинку дитячої та юнацької творчості педагоги закладу організували гру-знайомство та майстер-клас з аплікації для 9 прийомних дітей, які виховуються у дитячому будинку сімейного типу, який діє на базі родини Петра та Жанни Горошків.

Долучилися до проведення заходу з подарунками та привітаннями голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль.
Керівники склали слова подяки батькам-вихователям, які власним прикладом змінюють ставлення суспільства до проблеми сирітства і безпритульності, дали можливість виховуватися дітям у сім'ї, де панує доброта, чуйність і взаєморозуміння.

Під час чергової 40-ї сесії депутати Буської районної ради прийняли ряд важливих рішень для громадян та забезпечення життєдіяльності Бущини
29-05-2020

Сорокова сесія Буської районної ради, що відбулась в середу 27 травня, яку провів голова районної ради Богдан Глова, була надзвичайно емоційною, але результативною.

Враховуючи ініціативу голови ради Богдана Глови, перше питання після затвердження порядку денного, розпочали з заслуховування інформації керівника Радехівської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району. Доповів в.о. керівника Радехівської місцевої прокуратури Трояновський Богдан Степанович. Співдоповідач в. о. начальника Буського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області Патинок Микола Іванович. Найбільше емоцій при розгляді цього питання викликала резонансна ситуація, що виникла в селі Задвір’я між працівниками поліції та місцевими мешканцями. Усім бажаючим представникам громадськості, які прибули з села Задвір’я, було надано право висловити свою думку та задати питання представникам правоохоронних органів. Головуючий сесії Богдан Глова звернувся до правоохоронних органів з проханням, щоб усі звернення представників громадськості були уважно розглянуті та враховані. Правда прокурор повідомив, що розслідування цієї справи передано Головному слідчому управлінню обласної прокуратури у Львівській області. Голова райради звернув увагу на недопустимості нецензурних висловів, особливо з боку представників поліції та інших органів влади, а також підняв питання про те, що громадяни мають право фіксувати дії поліції на відео, що в майбутньому може також слугувати доказом, а також наголосив на внутрішніх розслідуваннях можливих порушень.
Депутати підняли питання розслідування крадіжок та грабежів в Буському районі, кількість яких не зменшилась, а також проблему поширення наркотиків в районі. Враховуючи підняту проблематику питань, Буська районна рада у своєму рішенні зазначила:
- В. о. керівника Радехівської місцевої прокуратури Б. Трояновському взяти під посилений контроль розслідування крадіжок і грабежів в Буському районі, а також проведення всебічного та неупередженого розслідування резонансної ситуації, що виникла в селі Задвір’я між працівниками поліції та місцевими мешканцями.
- Головному управлінню Національної поліції у Львівської області, Кам’янка-Бузькому відділу ГУ НП у Львівській області провести неупереджене внутрішнє розслідування можливого перевищення повноважень та порушення законності з боку працівників поліції в ситуації, що виникла в селі Задвір’я, Буського району між працівниками поліції і місцевими мешканцями, та притягнути винних до відповідальності включно зі звільненням з роботи винних посадових осіб.
Наступним питанням розглянуто про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік. Зокрема в цьому питанні виділили медицині 1816700 грн. Зокрема на співфінансування по капітальному ремонту приймального відділення Буської ЦРЛ 119200 грн., на яке вже виділено з обласного бюджету 1300000 грн., на ремонт пральні для облаштування «медицини катастроф» 420000 грн., на капітальний ремонт моргу 423500 грн., на закупівлю медичного апарату для проведення аналізів з реагентами 351000 грн., на інсулін для хворих на цукровий діабет 150000 грн. (плюс на цю потребу надійшла субвенція 400000 грн.), на довезення медичних працівників 183000 грн., на співфінансування закупівлі телемедичного обладнання для 7-ми амбулаторій Буського району 77000 (відповідно з державного 693000 грн.).
Окрім цього, визначено субвенцію на премії медпрацівникам, які проводили тестування в сумі 404000. По факту станом на день проведення сесії наявні 222000 грн.
По галузі освіти з районного бюджету на співфінансування по програмі Нова українська школа 203000 грн., на зарплату працівників ДЮСШ 115000, на тир ДЮСШ 130000 та автоматичні ворота 35000 грн., співфінансування «Реконструкція спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ в м. Буськ по вул, Київська, 15» 1800000 грн., співфінансування 10% на харчоблок ЗОШ№2 м. Буськ 11000 грн., що дасть можливість залучити з області до 100000 грн., на документацію по котельнях шкіл Тур’є, Сторонибаби 13500 грн., на ремонт підлоги садочку «Лелеченя» 120000 грн., на харчоблок садочку «Берізка» 298400 грн., на проект землеустрою школи с. Сторонибаби 12000 грн. З освітньої субвенції на санвузли школи с. Заводське 376500 грн.
Окрім цього, з районного бюджету на програми ДСНС 50000 грн., Федерації футболу 30000 грн., підтримки ГО «Пласт» 20000 грн., підтримки Спілки політв’язнів 10000 грн., програми профілактики соціального сирітства 59000 грн., програми сприяння матеріального забезпечення засобами індивідуального захисту працівників відділення організації епідеміологічних досліджень 19700 грн.
На програми розвитку культури та відновлення, збереження національної пам’яті 200000 грн. Підтримали депутати і видання книжки «Клекіт Буська».
Також поступили цільові субвенції на ремонт доріг місцевого значення 3950000 грн. (де розпорядники місцеві ради), на відновлення лісів 100000 грн., на освітлення с. Гумнисько 399193 грн., на мікропроект с. Купче 17150 грн.
З районного бюджету надали допомогу людям, які потребують складних операцій, переважно онкохворі на суму 85000 грн.
Внесли зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району у яких додали нові об’єкти, що ремонтуватимуться у 2020 році.
Важливим питанням була підтримка підприємців, які орендують майно районної комунальної власності і не працювали під час карантину. Таких звільнили на час карантину (квітень, травень) від сплати орендної плати, ввівши оплату 1 грн. в місяць.
Внесення зміни до Соціальної програми «Національна стратегія профілактики соціального сирітства у 2019-2020 роках у Буському районі» у якій підтримали дитячий будинок сімейного типу, що в м. Буськ.
Прийняли районні програми: «Пільгове медичне забезпечення ветеранів війни в Афганістані на 2020 рік», «Комплексна програма інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Буського району на 2020 рік», «Програма технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2020 рік», «Програма покращення сервісу обслуговування платників податків Буського управління ГУ ДПС у Львівській області на 2020 рік», «Програма сприяння матеріального забезпечення засобами індивідуального захисту працівників відділення організації епідеміологічних досліджень Бродівського міжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на 2020 рік», «Програма розвитку культури Буського району на 2020 рік», «Програма відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Буському районі на 2020 рік».
Затвердили нову редакцію Положення про Буський районний Народний дім, внесли зміни до списку присяжних для Буського районного суду Львівської області, затвердили проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів Боложинівської та Ожидівської сільських рад та розглянули багато інших питань.
Зокрема депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова щодо підтримки медичних працівників, звернення щодо недопущення прийняття подвійного громадянства (законопроект №2590) та підтримали звернення облради про недопущення прийняття законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», згідно якого місто Буськ стає селищем, а Олесько селом.
Відповідно, сесія районної ради, не дивлячись на емоційні дискусії, була досить плідною, на якій було прийнято надзвичайно велику кількість важливих рішень.

Вітання голови Буської районної ради Богдана Глови з Вознесіння Господнім
28-05-2020

Дорогі надбужанці! Ось і відрахував календар 40 днів від Великодня і прийшло святе Вознесіння Господнє до усіх православних християн.

Ця подія показує нам, як людина в відповідності зі своєю природою і сутністю долає смерть і знаходить безсмертя душі. Адже Земля – наш тимчасовий притулок, а Небо – вічний будинок, де панує істина, добро і краса.
Сьогодні хочеться побажати всім віруючим Бущини миру та злагоди, радості і добра, віри у краще майбутнє кожного та майбутнє Української держави. Нехай усіх Вас завжди оберігає Господь.

Звернення депутатського корпусу районної ради до керівництва країни щодо підтримки медичних працівників
28-05-2020

Депутати Буської районної ради під час чергової 40 сесії, яка відбулася 27 травня 2020 року, прийняли Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та міністра охорони здоров’я України щодо підтримки медичних працівників.

"Ми, депутати Буської районної ради, звертаємось з проханням захистити тих, хто опинився на передовій боротьби за життя українців.
Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) є викликом як для держави в цілому, так і для лікарів і медичного персоналу закладів охорони здоров’я. Щоб протистояти поширенню хвороби, лікарі потребують забезпечення усім необхідним для допомоги пацієнтам і захисту себе та громадян.
Верховна Рада України ухвалила низку законів, якими передбачено виділення коштів для боротьби з пандемією. Однак їх реалізація вимагає ухвалення невідкладних рішень на найвищому державному рівні.
Не дивлячись на те, що з місцевих бюджетів, на скільки це можливо, виділяються кошти на підтримку медицини, зокрема на закупівлю засобів захисту, медикаменти, залучаються спонсори та меценати, суто з боку держави не достатньо належної підтримки, а саме щодо забезпечення в достатній кількості тими ж засобами індивідуального захисту належної якості. Є питання і до забезпечення тестами у належній кількості, а особливо вчасного досягнення результатів тестувань. Зрештою, повсякдень ризикуючи життям і здоров’ям, лікарі не в повній мірі отримали гарантії страхових виплат у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Окрім цього, не допрацьована вторинна ланка медичної реформи. Не враховано усі послуги медичної галузі, які пацієнтам надаються безкоштовно за скеруванням сімейного лікаря, за пакети яких оплачує кошти Національна служба здоров’я України. За деякі пакети послуг, за які НСЗУ сплачує медичним закладам за пролікованих пацієнтів, встановлені ціни занадто малі, що не дозволить втриматись на плаву усім медичним закладам, особливо в сільській місцевості. Тобто не враховано щільність населення по території, що не сприятиме достатній кількості послуг, а відповідно загрожуватиме закриттям медичних закладів, які розташовані не у великих містах. Немає належної диференціації медичних послуг, тобто панує так звана зрівнялівка. До прикладу, якщо прості пологи вартують 8136, то пологи з ускладненнями цю ж суму від НСЗУ, але реальні витрати більші. Це може призвести до небажання медичних закладів братись за складні випадки.
Враховуючи вищевикладене, просимо:
1. Забезпечити виконання законодавчих вимог щодо належних виплат усім медичним та іншим працівникам, залученим до протидії поширення коронавірусної хвороби. Вважаємо доцільним здійснювати виплати не за погодинними (чи похвилинними) розрахунками, а за фактом залучення до боротьби з коронавірусом.
2. Організувати на рівні держави централізоване забезпечення медичних та інших працівників, залучених до протидії коронавірусній хвороби, засобами індивідуального захисту належної якості і в необхідній кількості.
3. Організувати проведення масового тестування населення для отримання адекватного бачення епідемічної ситуації у всіх регіонах держави, а також збільшити кількість закладів з проведення дослідження зазначених тестів та відповідно пришвидшення отримання результатів тестування. Забезпечити медичних працівників необхідним для цього обладнанням і матеріалами.
4. Забезпечити прийняття законопроекту щодо обов’язкових страхових виплат для медичних працівників у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19), а не лише у разі встановлення групи інвалідності. 5. Продовжити реформу вторинної ланки медицини з введенням усіх можливих пакетів послуг, які пацієнтам надаються безкоштовно за скеруванням сімейного лікаря, за пакети яких оплачує кошти Національна служба здоров’я України, та відповідно збільшення їх вартості, яку НСЗУ сплачує медичним закладам за пролікованих пацієнтів, та проведення диференціації за складністю випадків лікування".

Звернення депутатів районної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроекту №2590
28-05-2020

27 травня під час 40-ї сесії Буської районної ради депутатським корпусом було прийнято Звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо недопущення прийняття законопроекту №2590 «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства».

"Ми, депутати Буської районної ради, вважаємо неприйнятим можливе ухвалення Верховною Радою України законопроекту №2590 «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства».
Цей законопроект, на нашу думку, призведе до фактичного запровадження в Україні подвійного громадянства. Таке рішення не тільки прямо порушує 4 статтю Конституції України, але й несе загрозу національній безпеці нашої держави. Багато років Росія використовує справу «захисту своїх громадян» як привід для агресії, тому прийняття цього закону буде прямою реалізацією стратегічних цілей ворога і порушенням національних інтересів України.
Нагадуємо, що Росія масово роздавала своє громадянство в Криму, рекрутуючи таким чином свою агентуру готуючись до анексії українського півострова.
Завдяки цьому Закону можуть бути легалізовані посібники терористів на тимчасово окупованих територіях, які прийняли російські паспорти. Вони зможуть брати участь у «виборах», які восени поточного року на окупованих територіях планує провести Росія.
Прийняття вищезгаданих правок до Закону України «Про громадянство України» продемонструє, що спільником у цій справі Кремль має п’яту колону Москви в Україні.
Вимагаємо від ініціаторів та прихильників цього законопроекту звернути із шляху зради національних інтересів України і реалізації цілей політики Москви щодо нашої держави".

25 травня відбулося засідання Президії Буської районнної ради
25-05-2020

Напередодні чергової 40-ї сесії Буської районної ради, яку заплановано провести у середу, 27 травня 2020 року, відбулося засідання Президії Буської районної ради. Його провів голова районної ради Богдан Глова.
Члени Президії розглянули та детально проаналізували кожне з запропонованих 26 питань порядку денного, внесли свої зауваження та пропозиції в проєкти рішень.

У Буському районі відзначили День Героїв
23-05-2020

Щороку, 23 травня, відзначаємо День Героїв, який встановлено на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Зважаючи на карантин та обмеження у проведенні масових заходів, голова Буської районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, їх заступники, представники ветеранських організацій ОУН-УПА та учасників ООС (АТО), окремі керівники органів місцевого самоврядування поклали квіти в Буську до пам'ятника Незалежності та меморіалу Героям Небесної Сотні, у селищі Красне - до могили генерал-хорунжого, останнього головнокомандувача УПА Василя Кука, братської могили постанців та пам'ятного знака героям Небесної Сотні, а у с.Ріпнів вшанували на місцевому кладовищі пам'ять Ольги Бурої - учасниці Євромайдану, однієї з Небесної Сотні, якій посмертно у листопаді 2014 року президентським указом було присвоєно звання "Герой України".
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували усіх Героїв - борців за Українську державу, запалили свічки пам'яті.
"В теперішній час це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої держави на сході у війні з російськими окупантами. Цей день є символом незборимості української нації", - зазначив голова районної ради Богдан Глова.
Нагадаємо, що в 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Саме у травні, 23 числа 1938 року, в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. В травні пішли з життя Микола Міхновський та Симон Петлюра.

Про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району йшлося під час засідання депутатської комісії
22-05-2020

У п'ятницю, 22 травня, відбулось засідання постійної депутатської комісії Буської районної ради з питань законності, регламенту, співпраці зі Збройними силами України, екологічної безпеки, АПК, врегулювання майнових відносин у сільському господарстві (голова - Ігор Мураль) за участю голови Буської районної Богдана Глови, заступника голови Романа Фурди та заступника керівника Радехівської місцевої (міжрайонної) прокуратури Романа Левицького.

Оскільки, згідно розпорядження голови Буської районної ради, на сесію районної ради першим питанням включено заслуховування інформації керівника Радехівської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю на території Буського району, комісія першим розглянула саме це питання.
Задвір'я: у пошуках відповідей на доленості питання
Голова райради Богдан Глова запропонував розпочати обговорення з ситуації в селі Задвір’я, де виникла конфліктна ситуація між працівниками поліції та місцевими жителями. Представник прокуратури повідомив про те, що дана справа передана на розслідування до головного слідчого управління прокуратури Львівської області. Богдан Глова вніс пропозицію у виступі керівника прокуратури на сесії ради значну увагу приділити подіям у селі Задвір’я, аби повідомити про сутуацію в населеному пункті максимально об’єктивно. Також було повідомлено, що результатів аналізів водія трансопртного засобу на алкоголь на сьогодні немає, проте для громадськості важливо: чи був водій в стані сп’яніння, чи усе почалось з жарівки над номером, яка не світила. Хоча представник поліції повідомив, що причиною приїзду поліції у даній ситуації стало звернення місцевого жителя про пошкодження майна, де були орієнтування на певний автомобіль і відповідно зупиняли на їх погляд підозрілі авто, а в даному випадку ще й номер не освітлювався, а що було далі ми знаємо.
Окрім цього, Богдан Глова підняв питання дозволу проведення відеозйомки дій працівників поліції будь-яким громадянином, відносно якого такі дії проводяться, оскільки в свій час сам міністр Арсен Аваков офіційно заявив, що будь який громадянин може знімати дії поліції щодо себе. Прокурор підтвердив, що це можна. Також обговорювалось про недопустимість нецензурних висловів з будь-якої сторони, а особливо з боку поліції чи інших органів влади. На таких посадах потрібно мати терпіння, як би важко не було. Роман Левицький повідомив, що ця сторона інциденту також розслідується. Хоча, як пригадав голова ради, на останній сесії Львівської обласної ради один з депутатів облради, вийшовши на трибуну під час сесії, в прямому ефірі телебачення, обізвав міцним матом іншого депутата. Коли Олександр Ганущин припинив цей виступ і відключив на трибуні мікрофон, то цей депутат підійшов прямо до головуючого сесії і накричав ще на нього, аж тоді пішов в зал. А люди на таке дивляться і така поведінка не припустима.
До слова, голова ради повідомив у коментарі Буському медіа порталу, що вельми здивований дізнатись про своє прізвище, згадане в окремій фейковій інформації у соцмережі Facebook щодо Задвір’я. Видно, хтось виконує певне замовлення з поширення брехні.
Злочинність, земля і присяжні
Обговорили і питання крадіжок в Буському районі та їх розслідування. Минулого року в районі зареєстровано 123 крадіжки з грабежами. Лише один злодій у місті Буську обікрав 15 квартир. Справа в суді. Є ситуації з наркотиками.
Заступник керівника прокуратури обіцяв передати усі побажання присутніх в.о. керівника Трояновському Богдану Степановичу, який доповідатиме на сесії.
Окрім цього, комісія запропонувала підтримати винесення на розгляд сесії Програми інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Буського району на 2020 рік, яку запропонувала Служба Безпеки України. Підтримали і збільшення площі населених пунктів Боложинів, Вербляни, Підставки, Заболотне, Ожидів, Йосипівка згідно розробленої проектної документації з врахуванням позиції відповідних місцевих рад, а також обговорили винесення на розгляд сесії складання депутатських повноважень депутатом районної ради Богданом Гринишиним. Підтримали і рішення про введення присяжних до Буського районного суду. Було наголошено, що колись районна рада сама шукала кандидатів на присяжних, але тепер це закріплено за судом. Тобто, ті хто хочуть бути присяжними подають документи в суд, а вже він здійснює перевірку і подає на розгляд ради.
Загалом комісія попрацювала сьогодні досить плідно, за що можна подякувати і депутатам Ігорю Муралю, Володимиру Гриневичу, Ігорю Репі. Сесія районної ради очікується надзвичайно насиченою з великою кількістю важливих питань. Наразі кворум депутатів на засіданнях постійних комісій є.

Буська районна рада підготувала програму щодо пільгового медичного забезпечення ветеранів Афганістану
20-05-2020

З ініціативи районної організації ветеранів Афганістану Буська районна рада підготувала на розгляд депутатського корпусу районну програму «Пільгове медичне забезпечення ветеранів війни в Афганістані на 2020 рік».

Програмою передбачено фінансування з районного бюджету на отримання учасниками бойових дій стоматологічних і інших послуг (відповідно діагнозу), отримання медикаментів за рецептом з розрахунку 5 тисяч гривень на одну особу. Зазначимо, що в Буському районі на сьогодні Буська районна організація ветеранів Афганістану нараховує 49 осіб.
Для того, аби скористатися програмою, учасник війни має надати в КНП «Буська ЦРЛ» копії посвідчення учасника бойових дій, паспорта та ідентифікаційного коду. На даний час аналогічна програма діє щодо учасників ООС (АТО).

Керівництво Буської районної ради виступило з ініціативою підтримати суб’єкти підприємницької діяльності на період карантину в межах компетенції органу місцевого самоврядування
18-05-2020

У проєкті рішення, яке готується на чергову 40-у сесію райради, що відбудеться 27 травня, депутатам буде запропоновано встановити на період з 1 квітня 2020 року до 31 травня 2020 року щомісячну орендну плату за користування нежитловими приміщеннями, які належать до спільної власності територіальних громад Буського району, у розмірі 1 грн у місяць.

Розмір орендної плати поширюватиметься на усіх суб’єктів підприємницької діяльності – орендарів нежитлових приміщень спільної власності територіальних громад Буського району за винятком :
- орендарів, яким станом на 1 квітня 2020 року нараховувалась пільгова орендна плата у розмірі 1 грн на рік та/або 1 грн за квадратний метр на рік;
- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення як “аптека“;
- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення як «продовольчі магазини», «продовольчі магазини, крім товарів підакцизної групи»; «магазини продовольчих та непродовольчих товарів». Водночас, ця норма не поширюватиметься на орендарів, які винаймають приміщення з таким цільовим призначенням у закладах освіти району.
У період з 1 квітня 2020 року по 31 травня 2020 року пеня за несвоєчасне відшкодування орендарями витрат орендодавців на утримання орендованих нежитлових приміщень, які належать до спільної власності територіальних громад Буського району, не нараховуватиметься. Зазначений проєкт рішення підготовлено з метою пом’якшення наслідків від призупинення діяльності та попередження негативного впливу на суб’єктів підприємницької діяльності в умовах обмежуючих заходів, необхідних для убезпечення мешканців від поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, Буський міський голова Ростислав Сліпець вшанували пам'ять жертв політичних репресій
17-05-2020

В неділю, 17 травня, голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, Буський міський голова Ростислав Сліпець, інші посадові особи органів влади району прийшли помолитися та покласти квіти до колишньої катівні НКВС, пам’ятника Скорботи та могили жертв політичних репресій в районному центрі Буську.

Учасники скорботного заходу запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували усіх безневинних жертв комуністичного терору, чимало яких були жителями нашого краю: репресованими, депортованими, зазнавали переслідувань і катувань у комуністичних тюрмах.
Панахиду за усіма безневинними жертвами Великого терору провів настоятель місцевого храму ПЦУ отець Микола Салабай.
Нагадаємо, що День пам’яті жертв політичних репресій щорічно припадає на третю неділю травня та встановлений згідно з указом Президента України від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті.
Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці).
Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.
Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

Голова районної ради Богдан Глова вшанував пам’ять жертв Другої Світової війни
08-05-2020

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, який щороку відзначають в Україні в пам’ять про жертв Другої світової війни та примирення поміж її країнами-учасниками.

   Вшановуючи подвиг українського народу, його визначний внесок в перемогу Антигітлерівської коаліції та висловлюючи повагу всім борцям проти нацизму, голова районної ради Богдан Глова спільно з головою РДА Олегом Ковалем та Буським міським головою Ростиславом Сліпцем поклали квіти до Вічного Вогню та братської могили на міському кладовищі Буська, запалили свічки, хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих.
   Зазначимо, що День пам’яті та прими́рення відзначають щороку 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року.

У Буську зібрали допомогу для потребуючих
17-04-2020

Коронавірус вже змінив життя планети і посадив увесь світ на карантин. Кількість заражених невпинно зростає. Особливо важко вистояти у протистоянні з підступною хворобою громадянам похилого віку та людям з інвалідністю, для яких і без того кожен день – спроба вижити. Можна довго розповідати про справжній патріотизм, милосердя, співчуття… Але найкраще про людей говорять їхні справи.

Для того, щоб допомогти вразливим верствам населення пережити цей складний час, на території територіального центру створений пункт збору продуктів тривалого зберігання, медичних засобів і засобів особистої гігієни для формування пакетів допомоги першої необхідності для допомоги соціально незахищеним мешканцям, які опинилися в кризовій ситуації.

За більше тижня роботи пункту працівниками Буського територіального центру було доставлено по місцю проживання одиноких непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, 585 продуктових наборів, які були отримані від мережі магазинів АТБ. З них 90 осіб з інвалідністю отримали по одному додатковому продуктовому наборі.

Станом на 17 квітня пунктом надано допомогу 40 особам на суму 12 тис 132 грн, 50 коп. з них: багатодітні отримали 13 продуктових наборів і малозабезпечені 27 продуктових наборів.

Продукти харчування на суму 10 тис 680 грн. передані у відділення стаціонарного догляду.

Також вчора Буським територіальним центром отримано від Богдана Глови за сприяння Богдана Козака 40 продуктових наборів (олія, цукор, крупи, солодощі) від мережі магазину «Рукавичка» на суму 6 тис. 411 грн. 53 коп.

Як проінформував щодо роботи Пункту директор Буського територіального центру Андрій Дворянин, 430 одиноких непрацездатних громадян, що перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома Буського територіального центру, отримали продуктові набори до Великодніх свят за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги забезпечено доставку продуктових наборів 30 особам на суму 2 тис. 467 грн. 50 коп.

Не забули й про хоспісне відділення Олеської лікарні, туди від маркету «Кишенька» було передано 15 кг курячих гомілок, 10 кг риби хек та 5 кг цукерків.

Прояв уваги до таких категорії верств людей – показник свідомої моралі суспільства.

Поважайте та цінуйте здоров’я один одного – проводьте зустрічі он-лайн, сходіть до магазину замість ваших стареньких сусідів та дотримуйтеся правил карантину. Адже сьогодні можна врятувати світ, залишаючись вдома.

У Буському районі від сьогодні курсують спецрейси для медиків (графік)
23-03-2020

Від 23 березня в Буському районі курсують для медичних працівників КНП «Буська центральна районна лікарня» спеціальний транспорт на час оголошеного карантину для протидії коронавірусної інфекції.

   Буська райдержадміністрація напрацювала схему спецрейсів для розвезення до місць роботи працівників медичної установи КНП «Буська центральна районна лікарня». Такі спецрейси виконує приватний підприємець Дунайський, з яким районна лікарня уклала договір щодо надання послуг з перевезення.
   Медичні працівники не здійснюють оплату за проїзд, оскільки кошти за них сплатила районна лікарня, згідно укладеного договору.

Сесія Буської районної ради: питання медицини, освіти та контрактної служби
20-03-2020

20 березня поточного року відбулося засідання позачергової сесії Буської районної ради. Із 34 районних обранців прибули та зареєструвалися 28 депутатів. Перед входом до сесійної зали депутатам та журналістам продезінфікувати антисептиком руки. На порядок денний позачергової сесії районної ради виносилося більше п’яти питань, спрямованих на життєдіяльність району.

Відкрив та головував на пленарному засіданні сесії голова районної ради Богдан Глова, який зазначив, що у зв’язку із-за складної ситуації, пов’язаної із поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 у всьому світі і зокрема в нашій державі було вирішено терміново скликати позачергову сесію, оскільки зараз гостро стоять питання життєдіяльності району.

Про збільшення інтенсивності проведення заходів щодо запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції у Буському районі доповів народним обранцям керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак. Він наголосив про основні рекомендації для профілактики захворювання на даний вірус – дотримуватися распіраторної гігієни, кожні 2-3 години вологе прибирання приміщень, уникання близького контакту з хворими (не менше 1,5 -2 м.), використання дизинфікуючих та антисептичних засобів. Також проінформував про рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, зокрема про те, що з 20 березня на території Буського району припинено роботу ринків, об’єктів торгівлі за виключенням продуктової групи, аптек та автозаправочних станцій (АЗС) (термін – до окремого розпорядження).

На даний час у Буському району на обліку перебуває близько 120 осіб, які повернулись із-закордону. З ними ведуться розмови про самоізоляцію, контролюється їхній стан здоров’я.

По питанню про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік доповів начальник фінансового управління Буської РДА Михайло Постолюк. З даного питання прийнято рішення, яким виділено кошти на медицину – 4 млн. 458 тис грн., у цю суму входить більше трьох мільйонів гривень зарплата медичних працівників; 100 тис грн на пальне для довезення медиків на роботу; 500 тис грн на медикаменти, більше 200 тис грн – технічне обслуговування.

Окремо, згідно рішення від 16 березня 2020 року районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з метою здійснення запобіжних заходів пов’язаних з загрозою виникнення надзвичайної ситуації та у зв’язку із введенням карантину і профілактики недопущення поширення захворювання на грип і коронавірус, було виділено Комунальному некомерційному підприємству Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» з резервного фонду Буської райдержадміністрації кошти в сумі 150 000,000 (сто п’ятдесят тисяч грн.) для придбання деззасобів, засобів індивідуального захисту, тест-систем для діагностики грипу та лікарських засобів для лікування важких ускладнень грипу.

Також на сесії депутати підтримали дофінансування районної Програми, яка полягає в покращенні матеріального стану громадян шляхом надання їм одноразової грошової допомоги в сумі 15 тис грн, які відібрані Буським районним військовим комісаріатом, перебувають там на військовому обліку та підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у період з 1 січня – 31 грудня 2020 року, і на час укладення контракту є жителями Буського району. Відомо про п’ять контрактників, які вже отримали одноразові грошові допомоги. По даній програмі всього передбачається 160 осіб. Для виконання цієї програми депутати запропоновано було виділити 95 тисяч гривень.

Більше 20 мешканцям Буського району, які хворіють на онкологію та інші важкі хвороби, з бюджету виділи матеріальну допомогу на загальну суму 347 тис грн.

На галузь «Освіта» виділили 1 млн 424 тис 500 грн (коригування експертизи, проведення геодезичних робіт по стадіону 34 тис 100 грн; проведення проектно-кошторисної документації по опорній Красненській школі №1 біля 100 тис грн; проведення такої ж документації по Олеській школі більше 100 тис грн.; на Буську ДЮСШ – 10 тис грн.; на басейн, щоб покрити заборгованість по основних роботах біля 700 тис грн.; біля 200 тис гривень на завершення робіт в коридорному проході басейного приміщення, що дасть змогу ввести будівлю в експлуатацію, погасивши наявні борги).

На проведення підшивки архівних матеріалів – 30 тисяч гривень. А також 10 тисяч гривень для дитячого будинку у селі Новий Милятин, щоб закупити дезінфікуючі засоби захисту.

Окрім цього депутати виділили 120 тис грн на зарплату працівникам Сторонибабської сільської ради, оскільки там не мають на це коштів. Дана сума має вистачити до кінця цього року.

У результаті обговорення депутати всі рішення прийняли.

По питаннях функціонування медичної галузі в Буському районі та про грядучі зміни в медичній реформі з 1 квітня розповів керівник КНП «Буська центральна районна лікарня» Володимир Замроз. Про це читайте у наступних матеріалах на сайті Буського медіа порталу.

Буський район скерував на медичну галузь додаткових 4.5 мільйона гривень
20-03-2020

Буський район скерував на медичну галузь додаткових 4.5 мільйона гривень Таке рішення прийняв, 20 березня, депутатський корпус Буської райради на позачерговому засіданні

Сума в 4 мільйони 458 тисяч гривень спрямовується на медичну галузь Буського району. Більша частина цих коштів – це заробітна плата наших медиків. 500 тисяч виділили на закупівлю медичних засобів і 100 тисяч на закупівлю пального, щоб довозити районних медиків до місця праці.

Також зазначимо, що згідно рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було виділено із резервного фонду Буської райдержадміністрації сто п’ятдесят тисяч гривень для придбання дезинфікуючих засобів, тест-систем для діагностики грипу, засобів індивідуального захисту медперсоналу та ін.

На такі вкрай необхідні кроки пішли районні керівники, щоб хоча б частково забезпечити наших медиків засобами захисту, заробітною платою та доставкою до місця роботи. Таким чином районна влада консолідує усі наявні засоби та кошти навколо спільної проблеми – боротьби з коронавірусом.

Буський басейн обійшовся майже в 18 мільйонів гривень, але кожна копійка з цієї чималої суми вартує того!
21-02-2020

   

Сьогодні, 21 лютого, на запрошення районної влади журналісти Буського радіо разом керівництвом районної ради, депутатами та активістами відвідали відремонтований басейн Буської ДЮСШ. Про цей дороговартісний об”єкт добре знають не тільки у Надбужжі, але й в області, а то й Україні…

У цій статті ми не писатимемо про “Дев’ять Кіл пекла по Данте Аліг’єрі з Божественної комедії”, які пройшов цей об”єкт. Пересічного жителя нашого району це мало цікавить, залишемо полеміку для політиків та популістів. Усіх цікавить одне – коли ж запрацює оновлений Буський басейн? Але про все попорядку…

Басейн до ремонту 2017 рік

Участь у сьогоднішньому спілкуванні-звіті, взяв чималий десант посадовців. Голова РДА Олег Коваль, попередній очільник адміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова з заступником Романом Фурдою, голова бюджетної комісії райради, начальник фінуправління Бусьої РДА Михайло Постолюк, керівник сектору освіти райдержадміністрації Галина Олійник, міський голова Ростислав Сліпець, депутат райради Василь Кашуба, керівник підрядної організації Петро Орихівський, директор Буської ДЮСШ Богдан Пасічник, колишній заступник голови РДА Тетяна Сай та інші. Чому ми згадуємо у своїй статті стільки, не кожному бущанину відомих, прізвищ? А для того, що б ви зрозуміли, що для ремонту басейну об”єдналися у свій час обидві гілки влади та громада міста і району. А всі ці потуги були спрямовані для одного – щоб Буський район отримав сучасний басейн для потреб наших жителів.

А тепер про басейн:

2 листопада 2018 року – відділ освіти Біської РДА за четвертим разом таки уклав договір з ТОВ «Пласт» на реконструкцію басейну. За 11,9 млн грн підрядник демонтував та замінив покрівлю, підлогу та вікна у приміщенні басейну, обладнав басейн новою системою опалення та вентиляції.
17 грудня 2019 року – відділ освіти Буської РДА підписав угоду на додаткові 5,8 млн грн, за переговорною процедурою. Виникла потреба в додаткових роботах. У попередній кошторис було включено лише реконструкцію приміщення басейну, його перерахували і за новим контрактом відремонтували ще приміщення душових та роздягалень.

Додамо, що більше 4 мільйонів гривень – це були кошти громади району, які виділила Буська районна рада.

Вентиляційно-рекупераційне обладнання

Як зазначив під час екскурсії відремонтованим об”єктом підрядник Петро Орихівський, багато непередбачених витрат почали “вилазити” під час безпосередніх робіт.

“Для прикладу, згідно першого кошторису було заплановано відремонтувати лише чашу та накриття басейну, а де людям переодягатися, приймати душ та відвідати туалет?! Більше того, навіть у той же ремонт “чаші” не було включено гідроізоляції, лише заміна устилу плитки. Окремо добудували приміщення рекуператора-вентиляційної, а це, до слова, одна із найважливіших ланок для успішного функіонування басейну”, – зауважує підрядник. І таких “промахів” кошторису є досить, а це все непередбачені витрати!

Але, як ми зазначали вище, фінансові та будівельні нюанси нехай вивчають відповідні фахівці, нас же цікавить результат.

Приміщення басейну ззовні

На сьогодні, усі будівельні роботи завершені: повністю реконструйовано чашу басейну та замінено перекриття, вкладено новий устил з сучасної кольорової плитки в басейні, в душових, в приміщенні гардеробу, змонтовано повністю нову систему каналізування та водогону, працює надсучасне вентиляійно-рекупераційне обладнання, вкладено гідроізоляцію чаші, змонтовано сучасну багатоступеневу систему очистки води(вартість хімічних засобів для очищення та рециркуляції води на один місяць вартує більше 10 тисяч гривень), належна система опалення і т.д.

Графік роботи: з 11:00 до 15:00 – закріплено за школами району(школярі в рамках уроків фізвиховання).
16:00 до 20:00(можливо 21:00) – для усіх охочих на платній основі.
50 гривень – одна година плавання для дорослого.
25 гривень – одна година для дитини(вік до 16 років). Діти до 14 років виключно у супроводі дорослого!
Одночасне перебування 8 людей на одну доріжку, всього одночасне перебування 48-ми громадян.

Сучасні душові з автоподачею води

У Буському басейні справді тепло, затишно, чисто та приємно перебувати. Цей об”єкт вартує витрачених сил та грошей. Все наче добре, а от коли матимемо перших відвідувачів ще не відомо, перспектива справді близька, але чіткої відповіді від керівництва ми так і не почули…

Все працює, води на 60% заповнено і щоразу додається, опалюється, від сьогодні вмикають підігрів цієї ж води, одним словом випробовувальні роботи у розпалі. Проте, ще не всі кошти проплачені підряднику, а також ще немає документації на введення в експлуатацію, робота над якою сьогодні триває. Тому й термінів офіційного старту ще немає.

У Ріпнові вшанували пам’ять учасниці Євромайдану Ольги Бурої
20-02-2020

Голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови райради, учасник АТО Роман Фурда, завідувач сектору культури, молоді та спорту Людмила Ціхоцька та керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти.

Молода, тендітна наша землячка Ольга Бура могла радіти життю, будувати плани на майбутнє та їх реалізовувати… Та не судилося… Доля розпорядилася інакше – разом з іншими українськими патріотами вона віддала найцінніше – своє життя життя за незалежність та свободу України.
Ольга Бура народилася в селі Ріпнів. Проживала в селі Журатин. Починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що Оля з чоловіком на Майдані. Вона провела на Майдані всі три місяці – допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року. Їй не було ще й 28 років. Та доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.
Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.
За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). 8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

У Буську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
20-02-2020