Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради.
Параметри новин
По даті:
Для новини

--------------

Новини 2019-го року

Новини 2018-го року

Новини 2017-го року

Новини 2016-го року
В п’ятницю, 16 жовтня, відбулась 43-я позачергова сесія Буської районної ради
17-10-2020

Голова районної ради Богдан Глова розпочав сесію з розгляду відповідей на попередні звернення Буської районної ради. На звернення щодо недопущення скорочення чисельності Збройних Сил України головуючий зачитав відповідь від Офісу Президента України про те, що там розглянули звернення Буської районної ради та повідомили, що дане звернення надіслали до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, для врахування під час опрацювання законопроектів, що стосуються оборони держави, а також до Міністерства оборони України з проханням розглянути та поінформувати Буську районну раду про результати розгляду.

З цього питання надійшла відповідь і від Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Комітет звернув увагу на частину 1 статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України», згідно якої чисельність ЗСУ затверджується Верховною Радою України за поданням Президента України. Зазначено, що Верховна Рада Законом України «Про чисельність Збройних Сил України» визначила в кількості, що не перевищує 250000, з них 204000 військовослужбовці. Але, в Комітеті зазначили, що головним органом, який забезпечує формування та реалізовує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, є Міністерство оборони України.
Богдан Глова повідомив, що є відповідь і від Міністерства оборони України. Вони ж зазначають, що є невідповідність між штатною чисельність ЗСУ та показниками зазначеними в Законі, тому вони приводять чисельність військ у відповідність з Законом (тобто скорочують «зайвих»). Щодо скорочення гарматних розрахунків, відправлення військової техніки на зберігання та інше, на що просила звернути увагу районна рада, Міноборони ніяк не прокоментувало.
Звернув голова районної ради увагу депутатів і на відповіді щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення. Так Офіс Президента України повідомив, що розглянув звернення Буської районної ради з цього питання та надіслав його до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики для розгляду під час опрацювання проекту Закону №3131. Голова Комітету Верховної Ради Д.О.Гетманцев повідомив, що Комітетом було проведено обговорення зауважень та пропозицій до законопроекту №3131 і підготовлено новий проект №3131-д. Зазначеним законопроектом пропонується для сіножатей і пасовищ, багаторічних насаджень при визначенні податкового зобов’язання встановити коефіцієнт 0,01, тобто 1%, для фізосіб-підприємців 0,02. Разом з цим Комітет поінформував, що пропозиції Буської райради щодо недопущення оподаткування земельних паїв, будуть доведені до відома народних депутатів – членів Комітету - і розглянуті при підготовці законопроєкту до другого читання.
З цього питання Богдан Володимирович звернув увагу і на відповідь Буській районній раді Міністерства фінансів України за підписом заступника Міністра Світлани Воробей, яка зазначила, що 14 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших Законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» №3131-д. У Міністерстві зазначають, що Законопроектом пропонується запровадити механізм оподаткування доходів всіх власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, шляхом встановлення однакового податкового навантаження на доходи, що отримуються такими особами за 1 га. такої землі. Тож мабуть зазначені податки таки запровадять.
Повідомив Богдан Глова і про розгляд звернення Буської районної ради щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію від Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У відповіді зазначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами. А також наголошено, що останнє підвищення тарифів на електричну енергію для населення відбувалося у березні 2017 року. Головуючий зауважив, що нам так і не роз’яснили про дорожнечу зеленої енергії і зменшення частки дешевої від АЕС, що мабуть таки призведе до подорожчання електричної енергії.
Першим питанням порядку денного депутати розглянули «Про внесення змін до Програми підтримки громадян-жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України». Згідно даної Програми ті, хто підписував Контракт, протягом двох років могли звертатись до районного управління соцзахисту за виплатами. Дані зміни дозволяють виплачувати кошти контрактникам, які заключили Контракт ще у 2017 році, а звернулись до Соцзахисту тепер. У рішенні «Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік» було приділено увагу багатьом галузям, а саме:
1. Підтверджено субвенцію про виділення більше 40 тис. грн багатодітним сім’ям, 60 тис. грн - на Народний дім с. Побужани, 168 тис. грн - на закупівлю житла дитині- сироті, 63330 грн - на пільгові перевезення.
2. Підтвердили субвенцію з місцевих бюджетів на соціальну сферу галузей району в сумі 372 тис. грн.
3. Підтвердили субвенцію 249 тис. грн на закупівлю інсуліну. Проте цих грошей замало, тому з районного бюджету виділено додатково ще 160 тис. грн.
Окрім цього, з районного бюджету виділено 300 тис. грн на медикаменти для Буської ЦРЛ, 196 тис. грн - на Програму підтримки громадян - жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України, 131000 грн - на матеріальні допомоги людям, які потребують вартісного лікування, переважно онкохворим, 112600 грн. - на Територіальний центр обслуговування (будинок для літніх людей), 103700 грн. – районному Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, 42000 грн – ДЮСШ «Авангард», 230000 грн. - на співфінансування закупівлі житла учаснику АТО, 150000 грн - на Комплексну програму техногенної та пожежної безпеки, 50000 грн - на Програму профілактики та протидії злочинності.
Також зроблено перерозподіл коштів по галузі освіти на 2,6 млн. грн, в результаті чого буде виплачена премія технічним працівникам галузі в розмірі 50%, та надійдуть кошти на на інші потреби освітян.
З районного бюджету на галузь культури додано 965700 грн та ін.
Депутати розглянули також питання комунального майна, в результаті чого автобуси освіти (школярики) повинні перейти до Буської та Красненської ОТГ, розширили межі сіл Купче, Ракобовти та Острів.
Загалом депутати пропрацювали злагоджено та плідно. На останню урочисту сесію попередньо вирішили зібратись 5 листопада.

В Буську відбувся парад Героїв
15-10-2020

14 жовтня, в День захисника України, відбувся парад Героїв вулицями районного центру Буська.
Участь у ньому взяв заступник голови Буської районної ради, учасник Революції Гідності і війни на сході Роман Фурда.

Учасники акції, серед яких були учасники ООС (АТО), мешканці міста та гості, прямуючи до майдану Незалежності, вшашували хвилиною мовчання тих, хто віддав свої життя в тюрмі НКВС (колишня будівля ЦСУ) , помолилися та запалили лампадки пам'яті.

Бущани вшанували українських Героїв під час віча на майдані Незалежності Буська
15-10-2020

У середу, 14 жовтня, на майдані Незалежності Буська відбулося урочисте віче з нагоди відзначенння Дня захисника України за участю учасників ООС (АТО), представників органів влади, громадськості.

Захід розпочався виконанням Державного Гімну України.
Його продовжили виступи-вітання захисникам України заступника голови районної ради, учасника Майдану і АТО Романа Фурди, голови райдержадміністрації Олега Коваля, Буського міського голови Ростислава Сліпця, віршами та спогадами доньки члена УПА, мешканки Красного Галини Застріжної.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували всіх українських Героїв минувшини, які поклали своє життя впродовж віків за Українську державу, а ще сучасних Героїв - захисників нашої територіальної цілісності та незалежності, Героїв Небесної Сотні.
Роман Фурда разом з іншими керівниками і учасниками війни на сході поклав квіти до пам'ятника Покрови Пресвятої Богородиці - першого пам'ятника в сучасній Україні, спорудженому в Буську на честь Української Незалежності.
Молебень за здоров'я усіх українців, а перш за все, наших захисників, провів настоятель місцевого храму УГКЦ отець Андрій Баглай.
Подарували свої мистецькі виступи учасникам АТО та усім учасникам акції Народна вокальна формація "Надбужанки" та зразковий танцювальний колектив "Арніка", які діють при Буському РНД.
Завершився захід спільним фото керівників органів влади району та міста з ветеранами війни на сході, запуском в небо синіх та жовтих кульок дітьми - майбутньою надією і опорою Української держави.

Заступник голови районної ради Роман Фурда в селищі Красне вшанував світлу пам'ять борців за волю України
14-10-2020

14 жовтня у селищі Красне заступник голови районної ради Роман Фурда разом з заступником голови райдержадміністрації Тарасом Думою запалили лампадки та поклали квіти до братської могили постанців, поховання останнього Головнокомандувача УПА Василя Кука та символічної могили Героїв Небесної Сотні.

Опісля разом з громадою та Красненським селищним головою Миколою Чучманом керівники помолилися за Україну, її захисників, вшанували усіх борців, які впродовж століть поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності.
Панахиду провели настоятелі місцевих храмів - отець Степан Жукровський та отець Юрій Толочний.
Квіти від Романа Фурди та Тараса Думи також лягли до підніжжя пам'ятника Летунам Української Галицької Армії (УГА), який було споруджено у Красному до 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

Робоча зустріч голови Буської районної ради з начальником Буського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області
13-10-2020

13.10.2020 року голова Буської районної ради Богдан Глова провів робочу зустріч з начальником Буського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області майором внутрішньої служби Андрієм Бурим, де обговорювалося питання реалізації районної програми «Профілактики рецедивної злочинності та правопорушень у Буському районі на 2018-2020 роки». По завершенні зустрічі, Андрій Бурий вручив подяку голові Буської районної ради Богдану Глові за плідне співробітництво, взаєморозуміння, всебічну підтримку в реалізації завдань Державної установи «Центр пробації» та з нагоди 5-ої річниці прийняття Закону України «Про пробацію», за підписом директора установи Олега Янчука.

Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону
17-09-2020

для продажу об’єкта малої приватизації комунальної власності Ожидівської сільської ради - громадського будинку з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 221,4м2, розташованої за адресою: вул. Головна,91 с. Ожидів, Буського району, Львівської області.

1.Інформація про об’єкт приватизації:
КОД, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації в електронній торговій системі UA-AR-P-2020-09-11-000002-3 Адреса об’єкта: вул.Головна,91 с. Ожидів, Буського району, Львівської області.
Найменування об’єкта: громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 221,4м2. Опис об’єкта: Обєкт нежитлової нерухомості
Громадський будинок. з господарськими допоміжними будівлями і спорудами – будівля колишньої шкільної майстерні
Територія навколо невпорядкована, але є можливість облаштувати.
Будівля знаходиться в центрі села Ожидів , по вулиці Головна
Загалом будівля не використовувалась приблизно 12 років і потребує капітального ремонту.
Балансоутримувач: Ожидівська сільська рада
Адреса балансоутримувача: Львівська область, Буський район, с. Ожидів
вул.. Головна,1
Код за ЄДРПОУ балансоутримувача: 04372939
Електронна адреса: ojudiv.rada@ukr.net
2. Інформація про електронний аукціон та інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта: Спосіб проведення аукціону: аукціон без умов.
Дата та час проведення аукціону без умов: 15 жовтня 2020року година, о котрій починається аукціон, встановлюється ЕТС для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 09−00 до 18−00 години дня.
Аукціон проводиться відповідно до ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна» та Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня № 432. До участі в аукціоні не допускаються особи, на яких поширюються обмеження, визначені частиною другою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Кінцевий строк подання заяви на участь в аукціоні з умовами, аукціоні із зниженням стартової ціни (подання цінових аукціонних пропозицій) встановлюється ЕТС для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19−30 до 20−30 години дня, що передує дню проведення електронного аукціону.
Кінцевий строк подання заяви на участь в аукціоні за методом покрокового зниження ціни та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється ЕТС для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 16−15 до 16−45 години дня проведення електронного аукціону.
Інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта:
Стартова ціна об’єкта для продажу на аукціоні без умов: 25989 (двадцять п'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят дев'ять) грн.00коп. без ПДВ
Розмір гарантійного внеску: 2598,90грн. без ПДВ
Стартова ціна об’єкта (без ПДВ) для продажу на аукціоні із зниженням стартової ціни: 12994 (дванадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто чотири) грн.50коп.
Розмір гарантійного внеску: 1299,40грн.
Стартова ціна об’єкта (без ПДВ) для продажу на аукціоні за методом покрокового зниження ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 12994 (дванадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто чотири) грн.50коп.
Розмір гарантійного внеску: 1299,40грн.
Розмір реєстраційного внеску: 944,60 грн з ПДВ.
Період між аукціоном без умов та аукціоном із зниженням стартової ціни та аукціоном за методом покрокового зниження ціни та подальшого подання цінових пропозицій:
30 календарних днів від дати аукціону (опублікування інформаційного повідомлення про приватизацію об’єкта).
Крок аукціону на аукціоні без умов: 259,89 грн. ( 1% від стартової ціни аукціону)
Крок аукціону на аукціоні із зниженням стартової ціни та аукціоні за методом покрокового зниження ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 129,95 (1 % від стартової ціни аукціону)
Загальна кількість кроків, на які знижується стартова ціна об’єкта на аукціоні за методом покрокового зниження ціни та подальшого подання цінових пропозицій, становить 2 кроки.
3. Час та місце ознайомлення з об’єктом: ознайомитися з об’єктом можна за місцем його розташування у робочі дні, попередньо узгодивши з представником (балансоутримувач) годину огляду об’єкта за телефоном: (03264) 46-516)
з 9.00 до 17.00 у робочі дні.
Адреса балансоутримувача: Львівська область, Буський район, с. Ожидів вул.. Головна,1
Електронна адреса: ojudiv.rada@ukr.net
4. Організатор аукціону: Ожидівська сільська рада Буського району Львівської області
Адреса: Львівська обл., Буський р-н, с. Ожидів
Контактний тел. (03264) 46-516) з 900 до 1700 у робочі дні.
Сільський голова О. Шах
5. Засоби платежу:
Для участі в аукціоні з продажу об’єкта малої приватизації гарантійний та реєстраційний внески сплачуються на рахунок оператора електронного майданчика, через який подається заява на участь у приватизації.
Посилання на перелік авторизованих майданчиків та їх рахунки, відкриті для оплати потенційними покупцями гарантійних та реєстраційних внесків: https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
Покупці, які мають право брати участь у приватизації згідно із Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», вправі використовувати для придбання об’єктів приватизації кошти відповідно до валютного законодавства України.
Покупці - нерезиденти України набувають у власність майно, що приватизується, у процесі приватизації з оплатою його ціни у національній валюті або у вільно конвертованій валюті.
Переможець електронного аукціону:
підписує протокол про результати електронного аукціону та надає його оператору електронного майданчика, через якого ним подано цінову пропозицію, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою;
укладає договір купівлі-продажу об’єкта приватизації з органом приватизації протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.
Покупець, який підписав договір купівлі-продажу, сплачує на п/р рахунок UA118999980314181905000013064, одержувач: Держказначейська служба України м. Київ, МФО 899998, Код ЄДРПОУ одержувача коштів 36763541 ціну продажу об’єкта приватизації не пізніше ніж протягом 30 днів з дня підписання договору купівлі-продажу.
У разі несплати коштів за об’єкт приватизації згідно з договором купівлі-продажу протягом 30 днів з дня укладення договору та його нотаріального посвідчення покупець сплачує на користь органу приватизації неустойку у розмірі 5 відсотків ціни продажу об’єкта. У разі несплати коштів згідно з договором купівлі-продажу протягом наступних 30 днів договір підлягає розірванню відповідно до статті 29 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Переможець електронного аукціону, який відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору купівлі-продажу, позбавляється права на участь у подальших аукціонах з продажу того самого об’єкта.
Оператор електронного майданчика перераховує на казначейський рахунок UA118999980314181905000013064, одержувач:
Держказначейська служба України м. Київ, МФО 899998, Код ЄДРПОУ одержувача коштів 36763541 суми реєстраційних внесків, сплачені учасниками аукціону протягом п’яти календарних днів з дня затвердження протоколу електронного аукціону.
Оператор електронного майданчика перераховує на казначейський рахунок UA118999980314181905000013064, одержувач: Держказначейська служба України м. Київ, МФО 899998, Код ЄДРПОУ одержувача коштів 36763541 суми сплачені учасниками аукціону гарантійних внесків протягом п’яти робочих днів з дня опублікування договору купівлі продажу об’єкта приватизації в електронній торговій системі в рахунок оплати ціни продажу об’єкта приватизації переможцем.
6. Перелік документів:
Фізичними та юридичними особами, які бажають взяти участь в електронному аукціоні, до заяви на участь у приватизації об’єкта малої приватизації подаються такі документи:
1) для потенційних покупців - фізичних осіб - громадян України - копія паспорта громадянина України;
2) для іноземних громадян - копія документа, що посвідчує особу;
3) для потенційних покупців - юридичних осіб:
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів;
- документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, - для юридичних осіб - нерезидентів;
- інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності;
- остання річна або квартальна фінансова звітність;
4) документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску, а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску в розмірі 10 відсотків стартової ціни з рахунка потенційного покупця, відкритого в українському або іноземному банку (крім банків держав, внесених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом), на рахунок оператора електронного майданчика, через який подається заява на участь у приватизації.
5) письмова згода довільної форми потенційного покупця щодо взяття на себе зобов’язань, визначених умовами продажу.
Технічні реквізити інформаційного повідомлення:
Рішення Ожидівської сільської ради «Про затвердження умов продажу та інформаційного повідомлення про проведення електронного аукціону об’єкта малої приватизації від 15.09.2020р. № 618.
Єдине посилання на веб-сторінку адміністратора, на якій наводяться посилання на веб-сторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір: https://prozorro.sale/
Сільський голова Шах О.Ю.

Відбулася 42 позачергова сесія Буської районної ради
10-09-2020

Сьогодні, 10 вересня, відбулась 42-га позачергова сесія Буської районної ради, участь у якій взяли 28 депутатів. Провів сесію голова районної ради Богдан Глова.
На початку сесії головуючий повідомив про причини термінового проведення сесії, а саме : про відмову держави та обласної влади фінансувати закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет. Богдан Глова наголосив, що раніше на ці цілі кошти виділяла держава, частково - область. Потім мова йшла про співфінансування з районного бюджету, а вже зараз закупівлю інсуліну переклали повністю на районний бюджет.

Серед питань, на яких акцентував увагу присутніх голова районної ради: невизначеність з повноваженнями, які матиме районна рада новоутвореного району, та які податки будуть надходити до районного бюджету, а які до ОТГ.
«Відповідно до кінця неможливо окреслити усі повноваження об’єднаних територіальних громад. І це - за місяць до виборів! Кандидати досі не знають, з якими повноваженнями вони балотуються до ради новоутвореного району», - зазначив Богдан Глова. ☑️Під час розгляду питань порядку денного депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік.
Зокрема: виділили 200 тис. грн на закупівлю інсуліну, 50 тис. грн на ПЛР та ІФА тести, 47050 грн на ремонт димоходів Буського Територіального центру соціального обслуговування (надання послуг), 45200 грн на придбання спортінвентаря Буській ДЮСШ, 60 тис. грн галузі освіти на закупівлю засобів медичного захисту, 38 тис. грн освітянам на розхідні матеріали до котлів в навчальних закладах, 60 та 30 тис. грн на виплату заборгованості з проведення робіт по влаштуванню вуличного освітлення сіл Тур’є та Купче, ін.
☑️ Також депутати перенаправили 77 тис. грн на купівлю телемедичного обладнання для Буської ЦРЛ, підтвердили державну субвенцію 2378200 грн на підвищення зарплат вчителям, 1469125 грн - на приймальне відділення Буської ЦРЛ, а також субвенцію органу місцевого самоврядування в сумі 115 тис. грн на облаштування свердловини та встановлення вхідних дверей в Красненській школі №1, 6 тис. грн - на засоби медичного захисту ДНЗ «Малюк».
☑️ Окрім цього, районні обранці прийняли рішення про виділення 112 тис. грн співфінансування для придбання житла дитині-сироті. Ще 168 тис. грн надійде з обласного бюджету.
Враховуючи це рішення, було внесено зміни до районної Програми забезпечення житлом дітей -сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Буському районі Львівської області на 2019-2020 р.
☑️ Також виявилась ще одна проблема. Раніше усі вважали, що усе комунальне майно після місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня цього року, буде передано до новоутворених ОТГ. Проте, на сьогодні постало питання, що правонаступником майна районної комунальної власності може стати новоутворена після виборів Золочівська районна рада. Для того, аби усе це майно перейшло згодом в Буську та Красненську об’єднані територіальні громади, депутати передали його місцевим радам району, прийнявши рішення «Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад Буського району».
☑️ У рішенні «Про внесення змін до Комплексної Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2019-2020 роки» депутати підтримали районних рятувальників щодо будівництва гаража для нової пожежної машини, скоректувавши програму таким чином, що дозволило розблокувати попередньо виділені 300 тис. грн.
☑️Насамкінець сесії районні депутати звернулися до керівництва держави, а також до НСЗУ та Міністра охорони здоров’я України щодо затримки медзакладу виплат коштів для лікування хворих на COVID-19. Необхідні документи до Національної Служби Здоров’я України Буська ЦРЛ подала вже давно, проте гроші й досі з державного бюджету не перераховують. А це - мільйонні суми.
Загалом сесія була емоційною, але плідною.

Представники влади та громадськість у Красному вшанували пам'ять Василя Кука
09-09-2020

Сьогодні, 9 вересня, виповнюється 13 років з дня смерті останнього Головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Василя Степановича Кука.
☑️Вшановуючи нашого відомого земляка, якого за заповітом поховали у рідному селищі Красне, вклонитися його світлій пам'яті, помолитися та покласти квіти до могили прибули керівники влади: заступник голови районної ради Роман Фурда, заступник голови райдержадміністрації Тарас Дума, Красненський селищний голова Микола Чучман, а також представники місцевої громади.

Панахиду за усіма героями національно-визвольної боротьби, загиблими на Майдані та на сході українськими захисниками провели настоятелі місцевих храмів отець Юрій Толочний та отець Степан Жукровський.
"Його життєвий шлях завжди буде для сучасних поколінь прикладом самовідданої боротьби за волю і державність України, символом перемоги над двома тоталітарними режимами минулого століття. Вірний син України, Василь Кук назавжди залишиться в нашій пам’яті непогасним образом вірності народу та безкорисливого служіння нашій державі", - зазначив учасник Майдану та війни на сході, а сьогодні заступник голови райради Роман Фурда.
☑️Нагадаємо, що Василь Кук (псевдо – Леміш, Юрко, Медвідь, полковник Коваль) народився 11 січня 1913 року в Красному. Із 1929 року – член Української Військової Організації. Із 1933 року, навчаючись на юридичному факультеті Люблінського університету, стає зв’язковим Крайової екзекутиви. З 1933 по 1936 рік відбуває перший арешт, а потім ув’язнення. З травня 1937 року перейшов на нелегальне становище.
30 червня 1941 року Василь Кук брав участь у проголошенні Акта про відродження Української держави у Львові, очолив спеціальну похідну групу, яка мала завдання здійснити таку ж акцію в Києві. Заарештований нацистами під Києвом. Утік, продовжив підпільну роботу, очоливши у Дніпропетровську Провід ОУН.
Кук вперше запровадив в практику ОУН випуск листівок російською мовою. Архівні документи свідчать про те, що Василеві Куку вдалося залучити до підпілля етнічно неукраїнських представників російськомовного населення. Василь Кук обстоював реформування ідеології ОУН від «донцовської» правої до ліволіберальної. У виданій у 1950 році за керівництва Кука підпільній брошурі «Хто такі бандерівці та що вони хочуть» прослідковувалися навіть соціал-демократичні ідеї.
Із 1944 року Василь Кук повертається в Галичину, стає одним із найближчих соратників Романа Шухевича, згодом його заступником. Після смерті останнього в березні 1950 р. перебирає на себе обов’язки керівника УПА.
Захоплений у полон 1954 р. Василь Кук шість років перебував в ув’язненні, звідки був звільнений у часи хрущовської «відлиги». З 1960 року працював у Центральному державному історичному архіві в Києві, в Інституті історії АН УРСР. Після написання праці «Марксизм-ленінізм про українське національне питання» був звільнений з роботи із забороною працювати в школах та наукових установах.

Керівники влади міста та району поклали соняхи до меморіалу Героїв Небесної Сотні
29-08-2020

Сьогодні, 29 серпня, в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.
В рамках проведення Всеукраїнської акції «Сонях пам’яті» заступник голови районної ради Роман Фурда, заступник голови райдержадміністрації Тарас Дума та Буський міський голова Ростислав Сліпець поклали соняшники до меморіалу Героїв Небесної Сотні у Буську, вклонилися світлій пам'яті людей, які втратили найцінніше - своє життя, захищаючи право українців жити у вільній демократичній європейській країні.

Зазначимо, що вшанування пам’яті захисників України 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день 2014 року в ході російсько-української війни загинула найбільша кількість українських воїнів.
Ті трагічні події розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли.
Сонях пам'яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це - символ життя України.

23 серпня минуло 96 років від дня народження української художниці-графіка, ілюстраторки понад 60 творів українських авторів Софії Петрівни Караффи-Корбут
25-08-2020

Вшановуючи пам'ять нашої відомої землячки, яка значну частину свого життя провела на Бузеччині в селі Куткір, сьогодні, 25 серпня, заступник голови районної ради Роман Фурда разом з завідувачкою сектору культури, молоді та спорту РДА Людмилою Ціхоцькою відвідали Куткірський музей художниці, де оглянули оригінальні малюнки та репродукції ілюстрацій, книжки та авторську кераміку.

Екскурсію музеєм провів сільський голова Роман Желізко.
Опісля посадовці побували на місцевому кладовищі, де помолилися, запалили лампадки та поклали квіти до могили мисткині. ☑️Нагадаємо, що Софія Петрівна Караффа-Корбут працювала в галузі станкової та книжкової графіки (переважно в техніці ліногравюри), декоративного мистецтва. У доробку художниці-ілюстраторки вибрані твори Остапа Вишні, Павла Грабовського, Леоніда Глібова, поема «Прометей» Андрія Малишка, історична повість Михайла Старицького «Останні орли», «Лісова пісня», «Літо краснеє минуло», «Досвітні огні», «Ясні самоцвіти» Лесі Українки, «Малий Мирон», «Лис Микита», «Борислав сміється» Івана Франка...
Шевченків «Кобзар», що вийшов друком 1967 р. (ввійшло понад 30 ілюстрацій художниці), здобув перемогу на міжнародній книжковій виставці в Канаді у 1968.
Померла Софія Караффа-Корбут 29 листопада 1996 року у віці 72 років, похована за заповітом на цвинтарі села Куткір.
У 2000 році на могилі встановили пам'ятник роботи скульптора Івана Микитюка. На чорному мармурі зображено Мавку, що тягне руки до неба. З протилежної сторони викарбувано слова художниці: «Я цінності ті марні давно перецінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам'ять по тобі, що теж живе недовго…».
25 серпня 2019 року до 95-річчя з дня народження у с.Куткір відкрили музей художниці.

Під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності заступник голови райради Роман Фурда вручив відзнаки почесним громадянам Буського району Володимиру Жолновичу та Володимиру Кицу
22-08-2020

21 серпня заступник голови районної ради Роман Фурда, під час урочистостей з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності, які відбулися на майдані Незалежності Буська, вручив посвідчення та нагрудні знаки «Почесний громадянин Буського району»:

- Жолновичу Володимиру Петровичу, жителю смт Олесько, активному громадському діячу, організатору Пластового руху в Буському районі, депутату Львівської обласної ради I-го демократичного скликання, засновнику Буської гімназії ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка;
- Кицу Володимиру Любомировичу, жителю м. Буськ, першому майстру спорту з легкої атлетики Буської ДЮСШ, члену збірної команди України з легкої атлетики, багаторазовому переможцю чемпіонатів України з легкої атлетики на дистанціях 800 м, 1500 м, 3000 м та 5000 м, срібному призеру чемпіонату СНД та країн Балтії на дистанції 800 та 1500 м, неодноразовому учаснику чемпіонатів Європи з легкої атлетики.
Нагороду для Володимира Жолновича, який не зміг прибути на вручення, було передано Романом Фурдою його доньці Наталії, а Володимир Киц отримав нагрудний знак і посвідчення особисто.
☑️Зазначимо, що рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Буського району» Володимиру Жолновичу та Володимиру Кицу прийняла Буська районна рада нещодавно під час 41 чергової сесії.

В Буську відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності
21-08-2020

У п’ятницю, 21 серпня, біля пам’ятника Покрови Пресвятої Богородиці у Буську відбулися урочистості з нагоди відзначення 29-ї річниці Незалежності України.
З святом краян привітали: заступник голови районної ради Роман Фурда, голова райдержадміністрації Олег Коваль, Буський міський голова Ростислав Сліпець.

Молебень за Україну та наш народ провів настоятель місцевого храму Св.Ап. Петра і Павла отець-декан Петро Салабай.
Учасники акції хвилиною мовчання вшанували усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність України.
Квіти від учасників урочистості керівники органів влади району та міста поклали до пам’ятника Покрови, який був споруджений в Буську на честь нашої незалежності. З музичним дарунком - піснею про Україну виступив дует у складі Вікторії Підгірної та Стефанії Панкевич.
Вела захід методист РНД Любов Огороднік.

Райрада прийняла Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та НКРЕКП щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію
10-08-2020

Відповідне рішення прийнято 6 серпня під час чергової 41-ї сесії Буської районної ради.Текст прийнятого звернення: «Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що 11 липня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні переглянула тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго», а саме - з 1 серпня 2020 року збільшила тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн / МВт-год до 240,23 грн / МВт -год (без ПДВ).

Підставою підняття плати за послуги стала оприлюднена Урядом 29 травня 2020 року Програма стимулювання економіки, у якій перегляд тарифів для населення обгрунтовується метою забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи. В свою чергу НЕК «Укренерго» збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління пояснює дефіцитом коштів, що виник за окремими складовими витрат структури тарифів (лист до НКРЕКП про необхідність перегляду тарифів від 17.06.2020 р. № 01/21629).
На сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зазначено, що НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії і це може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері.
Враховуючи те, що ціна електроенергії на сьогодні в Україні є чи не найвищою в Європі, рішення про підняття тарифів не сприяє конкуренції українських підприємств з іноземними. Окрім цього, підняття ціни електроенергії для населення є надзвичайно обтяжливим для людей, які виснажені фінансово під час карантину, інші – втратили роботу та засоби для прожиття.
Зважаючи на це, ми, депутати Буської районної ради, пропонуємо віднайти інші шляхи розв’язання даної проблеми, аніж просто збільшувати тарифи на електроенергію, зокрема - не зменшувати частку дешевої електроенергії, яка виробляється на АЕС».

Заступник голови районної ради Роман Фурда взяв участь у семінарі для керівників початкових шкіл
10-08-2020

10 серпня на базі НВК «Буська ЗОШ І ст.- гімназія – інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка» відбувся інформаційно-методичний семінар завідувачів ЗОШ І ст. Буського району «Організація освітнього процесу в умовах адаптивного карантину». У роботі взяли участь заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, провідний спеціаліст сектору освіти Олена Ільницька, методисти районного інформаційного методичного центру Людмила Гарбіч та Наталія Гілевич.

Учасники семінару обговорили такі питання:
 підготовчі заходи щодо відновлення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 н. р. ( рекомендації головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020р. № 42 та МОН України від 05.08.2020 р. №1/9- 420);
 придбання засобів навчання та навчального обладнання для НУШ;
 виконання нормативних документів щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (ХАССП);
 створення єдиної освітньої електронної платформи у ЗЗСО;
 забезпечення шкіл підручниками для 3 класів;
 безпечні умови у школі у період епідемічної небезпеки.
Педагоги визначили цілі та пріоритетні завдання у період підготовки ЗЗСО до початку навчальних занять.
/інф.Людмили Гарбіч, методиста РІМЦ/.

Депутати райради прийняли звернення щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв
09-08-2020

6 липня Буська районна рада своїм рішенням прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення.
Текст звернення:

6 липня Буська районна рада своїм рішенням прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення. Текст звернення: «Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані тим, що у Верховній Раді України народними депутатами від фракції «Слуга народу» та групи «Довіра» (Сольський М.Т., Арахамія Д.Г., ін.) зареєстрований законопроект № 3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства», який передбачає новий податок на земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення – близько 1500 грн за 1 га. У пояснювальній записці до проекту депутати аргументують необхідність його прийняття виведенням з тіні ринку оренди землі та наповненням бюджетів.
У випадку, якщо Верховна Рада підтримає цей законопроєкт, податок стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб: власника, постійного користувача, користувача на інших умовах, орендаря. На даний час одноосібники платять лише земельний податок. Проєкт вже пройшов розгляд в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики 17 червня 2020 року. Ініціатори наголошують, що проблема пов’язана з використанням землі – це приховування виробниками реально отриманих доходів від реалізації власної сільськогосподарської продукції та уникнення їх оподаткування. На думку депутатів, значна кількість громадян - власників земельних ділянок чи паїв не декларують доходи, отримані від використання своєї землі, а податкові агенти не утримують податки з таких виплачуваних доходів.
Проте, на своєму засіданні 9 липня 2020 року профільний комітет зазначив, що є альтернативні законопроекти щодо цього питання і відповідно прийнято рішення доопрацювати положення законопроектів №№3131 і 3131-1 та внести на розгляд Верховної Ради України.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, вважаємо, що в ситуації, коли бізнес виснажений та послаблений під час пандемії та карантинних заходів, і більшість населення України за останні місяці суттєво збідніло, збільшення будь-якого податкового тиску не призведе до наповнення бюджетів та зростання економіки, а навпаки, буде нанесено удар по українському виробнику. Тому, в даній ситуації, закликаємо депутатів Верховної Ради України утриматись від прийняття будь-яких рішень, що призведуть до збільшення податкового навантаження в різних галузях України».

З директором Буської ДЮСШ Богданом Пасічником укладено новий контракт на 5 років
08-08-2020

Районна рада продовжила ще на п'ять років контракт з директором Буської ДЮСШ Богданом Пасічником.
Відповідне рішення було прийняте депутатами сьогодні, 6 серпня, під час 41-ї сесії Буської районної ради.

Депутати райради прийняли звернення про недопущення зменшення чисельності Українського війська
08-08-2020

Районна рада 6 серпня, під час чергової 41-ї сесії прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Міністра оборони України щодо недопущення зменшення чисельності Збройних Сил України. Текст звернення:

"Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, екскомандувач Десантно-штурмових військ, генерал-лейтенант Михайло Забродський, спираючись на інформацію Міністра оборони України, 11 червня 2020 року повідомив про заплановане скорочення чисельності Сухопутних військ понад десять тисяч чоловік, Повітряних Сил, Морської піхоти та ДШВ - по декілька тисяч чоловік. Загалом близько сорока тисяч посад. Зокрема, мова йде про скорочення декількох ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів в ДШВ і Морській піхоті.
Полковник запасу, колишній співробітник Генерального штабу Олег Жданов (інтерв’ю в №30 газети «Експрес» від 30.07.2020) зазначає, що «оптимізація» в ЗСУ передбачає також скорочення гармат у батареях. Для прикладу, з шести гармат дві опиняться на зберіганні і лише для чотирьох буде збережено гарматний розрахунок з числа військовослужбовців. На випадок війни особовий склад для використання гармат, що перебуватимуть на зберігання, доукомплектовуватимуть за рахунок військовозобов’язаних запасу. Як стверджує полковник, так буде і в танкових підрозділах – частина техніки на зберіганні, екіпажі для них набиратимуть із резервістів. В свою чергу військовий експерт Михайло Жирохов зазначає, що не менш, як 70% втрат бойовики та російські окупаційні війська зазнають саме від артилерії – мінометів і гармат дозволених калібрів, скорочення у батальйонах торкається не кількості рот, а бойових посад у них, водночас не зменшуючи кількості генералів та полковників. Наприклад, обслуга 120-міліметрового міномета замість п’яти осіб зменшується до трьох, тому експерти вважають такі реформи дуже небезпечними. Олег Жданов певен, що артилерії треба додавати посади, зокрема: операторів безпілотних літальних апаратів і операторів радіолокаційних станцій. Варто зауважити, що про скорочення йдеться й у нещодавно оприлюдненій у ЗМІ Візії Повітряних Сил 2035. В документі йдеться про плани скорочення трьох бригад тактичної авіації, двох бригад транспортної авіації та близько шести зенітних ракетних бригад та полків.
Враховуючи те, що Україна на сьогодні фактично перебуває в стані війни, саме планування скорочення ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів в ДШВ і Морській піхоті не може не хвилювати українських громадян.
Окрім цього, згідно з президентським Указом №135/2020 від 10 квітня 2020 року в умовах проведення оргзаходів (зокрема т. зв. оптимізації) в умовах особливого періоду (триває з березня 2014 року по даний час) військове командування має право переводити військових в інші частини, в тому числі на нижчі посади без їх згоди, що може спрощувати проведення скорочення ЗСУ.
«Така схема розробки змін до організаційних структур і пропозицій щодо скорочення чисельності, з одного боку дозволяє реалізувати «вольові» рішення чергових реформаторів, а з іншого боку повністю знімає з них будь-яку відповідальність за наслідки чергових «покращень», оскільки будь-яке документальне підтвердження зазначених намірів залишається лише за підписами командирів і начальників нижчої ланки», – пише Михайло Забродський.
Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, висловлюємо застереження від необґрунтованої «оптимізації» Збройних Сил України, оскільки скорочення підрозділів, які забезпечують боєздатність армії, на нашу думку, шкодить не лише обороноздатності країни, а і несе пряму загрозу суверенітету нашої держави".

Районна рада призначила стипендію учневі Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Маркіянові Кирику
07-08-2020

За активну участь у громадському житті, позашкільних заходах, популяризацію в молодіжному середовищі українського театрального мистецтва та української патріотичної пісні Буська районна рада під час чергової 41-ї сесії, яка відбулася 6 серпня, прийняла рішення призначити у 2020 році щорічну разову іменну стипендію Буської районної ради на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень КИРИКУ Маркіяну Юрійовичу, учневі Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вихованцю Буського БДЮТ.

Почесними громадянами Буського району стали Володимир Жолнович та Володимир Киц
06-08-2020

Буська районна рада під час чергової 41-ї сесії, яка відбулася 6 серпня, прийняла рішення присвоїти звання "Почесний громадянин Буського району" із врученням відзнаки районної ради - нагрудного знаку «Почесний громадянин Буського району»:

- Жолновичу Володимиру Петровичу, жителю смт Олесько, активному громадському діячу, організатору Пластового руху в Буському районі, депутату Львівської обласної ради I-го демократичного скликання, засновнику Буської гімназії імені Є.Петрушевича (згідно подання Громадської ради при Буській райдержадміністрації));
- Кицу Володимиру Любомировичу, жителю м. Буськ, першому майстру спорту з легкої атлетики Буської ДЮСШ, члену збірної команди України з легкої атлетики, багаторазовому переможцю чемпіонатів України з легкої атлетики на дистанціях 800 м, 1500 м, 3000 м та 5000 м, срібному призеру чемпіонату СНД та країн Балтії на дистанції 800 та 1500 м, неодноразовому учаснику чемпіонатів Європи з легкої атлетики (згідно подання ГО «Федерація легкої атлетики Буського району та сектору культури, молоді та спорту Буської райдержадміністрації)).

Бущани вшанували отця Маркіяна Шашкевича на Білій горі біля с.Підлисся
02-08-2020

У неділю, 2 серпня, на Білій горі, яку в народі називаються Лисою, відбулися урочистості із вшанування пам’яті отця Маркіяна Шашкевича.
Участь у Архієрейській службі Божій, а після її завершення у панахиді на могилі учасників національно-визвольних змагань взяв заступник голови Буської районної ради Роман Фурда та, як завжди, чисельна делегація бущан, які прибули на Золочівщину автобусами та власним автотранспортом.

Від Буського району корзину квітів до могили українських борців встановили Роман Фурда,перший заступник голови РДА Богдан Гринишин та представник Асоціації об'єднаних територіальних громад Львівщини, наш земляк Іван Грубель.
Зважаючи на карантинні заходи, цьогоріч на горі організатори не проводили літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна», під час якого своїми виступами гостей радували творчі колективи Львівщини.
☑️ Нагадаємо, що щорічні заходи на горі біля с.Підлисся відбуваються біля величного металевого хреста, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Шашкевича. Люди, які беруть участь у заходах, відзначають, що відвідування цього місця дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. І це - правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.

У Буському РНД відбулася духовно-патріотична година пам'яті Митрополита Андрея Шептицького
29-07-2020

Сильним є той народ та країна, яка знає і пам’ятає свою історію. І лише пам’ятаючи і вшановуючи пам’ять своїх героїв, видатних людей різних часів, ми станемо сильною, незалежною, європейською державою. Серед таких є постать відомого українського релігійного діяча, єпископа УГКЦ, митрополита Андрея Шептицького.

29 липня з нагоди відзначення 155-річниці з дня його народження у Буському РНД відбулася духовно-патріотична година за участю заступника голови районної ради Романа Фурди, заступників голови РДА Богдана Гринишина і Тараса Думи, бібліотекарів, працівників галузі культури.
Учасники зустрічі почули розгорнуту розповідь про життєвий шлях митрополита від заступника директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галини Гораль, переглянули тематичний документальний фільм Львівської кіностудії та відео-спогад Романа Бучка, почули виступи краєзнавця - бібліотекаря філії с.Ракобовти Марії Смолінської, заступника голови райради Романа Фурди та завідувача сектору культури, молоді та спорту РДА Людмили Ціхоцької.
Звертаючись до присутніх у залі, заступник голови райради Роман Фурда відзначив жертовність та меценатство, любов до ближнього та України Митрополита Андрея Шептицького.
«Це була жертовна людина, яка розбудовувала Греко-Католицьку церкву, щедро спонсорувала українські культурно-просвітницькі товариства, надавала стипендії молодим митцям, сприяла розвитку економіки та створенню кооперативів, заснувала у Львові Національний музей. Народ за мудрі настанови та великі труди називав Андрея Шептицького Українським Мойсеєм, Духовним будівничим, Провідником української нації», - зазначив Роман Фурда.
Також посадовець процитував Великого Митрополита, який вірив у майбутнє Української держави. Ці слова і зараз залишаються актуальними для усіх нас: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну! Вона звільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою... Мир. добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все те буде, як я кажу, тільки треба молитися, щоби Господь Бог і Мати Божа опікувалися все нашим народом, який стільки витерпів».
Роман Фурда подякував від імені голови райради Богдана Глови та голови РДА Олега Коваля, усього керівництва районної влади працівникам сфери культури за захоплюючий історичний екскурс в українську минувшину, який нагадав нам про значущу для України постать Митрополита Андрея, згадав про його ровесника - отця Володимира Кальбу, 155-й день народження якого бущани відзначили вчора, 28 липня, у с.Соколівка.
Провела захід директор централізованої бібліотечної системи Іванна Якимишин.

28 липня виповнилося 155 років з дня народження церковного діяча, священника УГКЦ, пароха с. Соколівка Володимира Кальби
28-07-2020

Вшановуючи постать цього відомого українця, заступник голови районної ради Роман Фурда разом з головою РДА Олегом Ковалем, іншими районними посадовцями, Соколівським сільським головою Мирославою Леськів, директором місцевого загальноосвітнього навчального закладу Михайлом Ксьондзиком побували на сільському кладовищі Соколівки, де похований отець, помолилися та поклали квіти до його могили.

Надалі керівники побували у сільському народному домі та в школі, якій у 2010 році було присвоєно імя о.Володимира Кальби і встановлено цього ж року перед її входом бронзове погруддя отця.
Директор школи, краєзнавець Михайло Ксьондзик в приміщенні шкільного музею розповів про історію села та знаних особистостей, які не лише залишили по собі пам’ять серед сільчан, але й були активними громадсько-політичними діячами Галичини, патріотами, розвивали українську мову, культуру, бачили Україну вільною державою.
Серед цих людей особливе місце посідає постать отця Володимира Кальби.
✔️Нагадаємо, що Володимир Кальба народився у с. Острів, біля Тернополя, 28 липня 1865 року у сім'ї священика УГКЦ Теодора Кальби. Мати Олена походила із роду Любович. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. Згодом продовжив навчання у гімназії в Бережанах. Відтак поступив до Львівського університету, та по двох роках студій на правничому факультеті перевівся до духовної семінарії. Закінчив її 1889 року. Перед висвяченням одружився із Мальвіною, дочкою о. І. Левицького. Першу парафію мав на Бережанщині, потім у с. Сасів Золочівського повіту і на експозитурі у Гниличках на Збаражчині.
Наприкінці 1898 року отримав призначення на парафію Вознесіння Господнього у Соколівці (яка тоді була містечком із населенням близько 3-ох тис.). У цей період значна частина населення Бродівського та Золочівського повітів була під впливом москофільства. То ж о. Володимир, як відданий українець, активно включився у громадсько-політичну діяльність.
Дуже велику увагу отець Кальба приділяв вихованню молоді в релігійному та національному дусі. За його почином почало існувати товариство “Сокіл”, було організовано хор, почали діяти аматорський та інші гуртки. При будинках “Просвіти” організовували бібліотеки, ставили вистави, проводили різні вечори. Народ підносив голову, почав вірити у своє краще майбутнє, у свого духовного наставника. Зростала грамотність селян, бо, крім школи, сам отець Кальба часто проводив заняття зі старшими людьми, навчаючи їх грамоти.
Багато добрих справ здійснив отець Кальба. Тому громадськість Соколівки та всієї Бущини шанує пам’ять про цього духовного провідника.
Володимир Кальба помер 4 листопада 1912 р., проживши лише 47 літ.

У с.Ріпнів вшанували пам'ять Ольги Бурої - однієї з Небесної Сотні, Героя України
22-07-2020

Сьогодні, 22 липня, могло б виповнитися 34 роки Ользі Бурій - одній із Небесної Сотні, Герою України.
Вшановуючи світлу пам'ять нашої землячки з Ріпнова, голова районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда спільно з головою райдержадміністрації Олегом Ковалем, його заступником Тарасом Думою та завідувачкою сектору культури, молоді та спорту РДА Людмилою Ціхоцькою побували на сільському кладовищі с.Ріпнів, де помолилися та поклали квіти до могили учасниці Майдану.

Разом з керівниками могилу Ольги Бурої відвідала її старша сестра Марія.
✔️Нагадаємо, що О.Бура, починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що вона з чоловіком у Києві. Дівчина провела на Майдані всі три місяці - допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою, було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року у віці 27 років.
Доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців.
Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася.
✔️За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).
8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Ольги було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).
При підготовці інф. повідомлення використано матеріали з сайту https://uk.wikipedia.org/

Заступник голови районної ради Роман Фурда взяв участь в урочистостях з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України
17-07-2020

16 липня в Буському РНД відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 30-річного ювілею з часу прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України.

Розповіла про передумови та історичний шлях до прийняття доленосного документа, який передував незалежності нашої держави, директор Буської РЦБС Іванна Якимишин.
Надалі учасники заходу мали нагоду переглянути фільм з циклу передач "Історична правда" журналіста Вахтанга Кіпіані "Майже незалежність: Декларація про державний суверенітет".
Привітали присутніх з святом заступник голови районної ради Роман Фурда та заступник голови райдержадміністрації Тарас Дума. Керівники наголосили на значимості прийняття Декларації для здобуття незалежності України, про необхідність захищати державність, територіальну цілісність, нашу національну ідентичність, мову від збройної та політичної агресії Росії.
На завершення з низкою патріотичних пісень виступив дівочий вокальний колектив "Надбужанки".
Вела захід - методист РНД Любов Огороднік.

За кошти районного бюджету для Буського центру військово-патріотичного виховання закуплено макет автомата АКМ і 15 комплектів військового спорядження
17-07-2020

У час військової та інформаційної агресії Росії національно-патріотичне виховання дітей та молоді є чи не найважливішим напрямком діяльності держави та суспільства.
Добре це розуміють керівники органів влади Бущини та учасники ООС (АТО), які у 2018 році спільно створили при Буському ДБЮТ Центр військово-патріотичного виховання.

На сьогодні ним опікуються учасники війни на сході, які входять до громадської організації «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України»: Ігор Генза, Олександр Мошонкін, Іван Міллер, Юрій Іськів. Ветерани АТО проводять двічі в тиждень під час навчань заняття з учнівською молоддю з військової справи, організовують зустрічі з волонтерами, армійцями у військових частинах, з курсантами у спеціалізованих навчальних закладах, дають можливість молоді ознайомитися з зразками озброєння українського війська.
Дбаючи про майбутнє нашої держави, Буська районна рада прийняла на поточний, 2020 рік, Програму фінансової підтримки та розвитку Центру.
І ось сьогодні, 17 липня, ветерани війни на сході презентували у його приміщенні наближену до бойової модель автомата АКМ УОС 7.62, яку використовуватимуть у начальних цілях під час проведення занять, та 15 комплектів військового спорядження (куртка, штани, футболка, кросівки, рукавички, кепка, окуляри, рюкзак), на придбання яких було витрачено в межах реалізації районної програми 68 тис. гривень.
Як зазначив заступник голови районної ради Роман Фурда, фінансова підтримка Буського Центру військово-патріотичного виховання молоді передбачена цьогоріч в межах бюджетних призначень загальною сумою 150 тис. грн. Це дасть можливість розвивати навчальну базу, проводити більшу кількість тематичних заходів і екскурсій, допоможе молоді нашого району опанувати на базовому рівні військові вміння та навички, аби бути у майбутньому готовими до захисту нашої держави, її територіальної цілісності.
Участь у презентації, окрім Романа Фурди, взяли заступники голови РДА Богдан Гринишин та Тарас Дума, редактори місцевих ЗМІ, начальник фінансового управління РДА Михайло Постолюк, завідувач сектору культури, молоді та спорту РДА Людмила Ціхоцька, головний спеціаліст сектору освіти РДА Олена Ільницька.

Привітання голови районної ради Богдана Глови з 30-річчям прийняття Декларації про державний суверенітет України
16-07-2020

Дорогі краяни! Щиро вітаю Вас з ювілейною датою – 30-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України.
Цей документ започаткував сучасний етап українського державотворення, став переломною віхою в історії нашого народу. Його прийняття стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Декларація стала тією цінністю, яка об’єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року.
Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.
Декларацією про державний суверенітет були визначені основні політичні, економічні, соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, верховенство права.
Принципи, проголошені у цьому документі, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави.
У день свята бажаю усім мешканцям Бущини Божого благословення, здоров’я, щастя, впевненості і доброї надії на майбутнє, миру і злагоди у ваших родинах.
З найкращими побажаннями
голова Буської районної ради Богдан ГЛОВА

Бущани попрощалися з загиблим на Донбасі Героєм України Тарасом Мавіївим
14-07-2020

Сьогодні, 14 липня, труну з тілом 31-річного молодшого лейтенанта 24-ї бригади Тараса Матвіїва, якому посмертно президентом було присвоєно звання Герой України з орденом «Золотої Зірки», зустріли бущани на об’їзній Буська по автомагістралі Київ-Чоп.

Попрощатися з захисником України, який загинув від осколкових поранень під час розриву міни у районі селища Троїцьке Попаснянського району Луганської області, прийшли більше сотні бущан з квітами, державними та національним прапорами. Серед них: учасники війни на сході, волонтери, керівники районної ради та райдержадміністрації Богдан Глова та Олег Коваль, їх заступники, представники патріотичних громадських організацій, міщани.
Разом з священнослужителем Богданом Юрківим присутні помолилися та вшанували хвилиною мовчання загиблого Героя. Зазначимо, що Тарас Матвіїв на фронті з початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ.
10 липня проросійські бойовики влаштували провокацію і відкрили вогонь по нашій позиції. Тарас побіг прикривати побратимів, яким у цей момент діставалося найбільше, з ДШК. Вороги вирішили застосувати у відповідь артилерію. У хід пішли не лише міномети, а й САУ.
Під час артобстрілу загорівся бліндаж, у який потрапила одна з мін. Тарас кинувся витягати звідти побратимів. Витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. В цей час ще одна міна впала на позицію і осколками його смертельно поранила. За словами побратимів, впала вона у двох метрах від офіцера. Тарас отримав декілька важких осколкових поранень, у тому числі в голову. З позиції його вивозили ще живим, без свідомості, однак до лікарні довезти не встигли.
31-річний Тарас Матвіїв був молодшим лейтенантом, командиром взводу 24-ї окремої механізованої бригади ім. Короля Данила. Народився 18 лютого 1989 року на Волині. Проживав у місті Жидачів на Львівщині. У 2011-му закінчив факультет журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, був блогером у низці видань, зокрема, у «Дивись.Інфо», LB.ua, «Львівська мануфактура новин», брав активну участь у Революції Гідності, був співкоординатором «Пошукової ініціативи» (займалися пошуком зниклих під час Революції Гідності людей), засновником ГО «Народний легіон». У 2015 році відправився добровольцем на фронт у складі Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках і ДАП. До грудня 2019 року був депутатом Жидачівської райради. У 2018 р. вступив на курси лідерства Національної академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, після закінчення його направили у 24-ту ОМБр.
Вдома у Тараса залишилися батьки. Він був їхнім єдиним сином. Поховають Героя завтра, 15 липня, у Жидачеві.

Власні спостереження та позиція голови районної ради Богдана Глови щодо актуального на сьогодні питання проведення децентралізації
10-07-2020

✔️В продовження статті, яка була опублікована в минулому номері районного часопису «Воля народу» про реформу децентралізації, зокрема щодо укрупнення районів, розповім про те, свідком чого я був особисто і як все відбувалось. Якщо ще 2-3 роки тому таки обговорювалось питання утворення ОТГ (хоча і з цього приводу нас не завжди чули), то конкретно жодних пропозицій з укрупнення районів не обговорювалось ні на обласному, ні на всеукраїнському рівнях.

Коли 21 червня 2018 року голови районних рад брали участь у міжобласному форумі місцевого самоврядування в Трускавці і на панельній дискусії з децентралізації, спікерами на якій виступали заступник міністра В’ячеслав Негода та експерт профільного міністерства Юрій Ганущак, на запитання про утворення районів відповідали, що це буде другий етап реформи, а наразі потрібно закінчити перший по ОТГ. Тобто у 2018 році напрацювань з укрупнення районів ніхто не озвучував, лише у січні 2019 року розпорядженням Кабміну було затверджено «План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки».
Відповідно до цього документу, в областях тільки утворювались міжвідомчі регіональні робочі групи, які мали підготувати пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів (визначити кількість об’єднаних громад та майбутніх районів) та подати їх на розгляд Кабміну до 1 червня 2019 року. Але до президентських виборів ніхто офіційно не оприлюднював жодних проєктів поділу районів, і аж 22 травня 2019 року до районної ради надійшов лист за підписом т.в.о. директора Департаменту економічної політики Львівської ОДА М. С. Бухтіярової (вх.№446) про те, що 24 травня в конференц-залі Львівського коледжу за адресою вул. І. Пулюя, 36 у м. Львів буде проведено публічний захід «Другий етап реформи адміністративно-територіального устрою формування нових районів» за участю експерта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрія Ганущака. Я особисто з керівником апарату Буської РДА Євгеном Кичурчаком поїхали на цей захід. Прибув туди і в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Тоді стали відомі такі пропозиції:
- Мінрегіон запропонував поділити Львівщину на 5 районів: Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський та Золочівський.
- М. Бухтіярова від ЛОДА озвучила, що вони напрацювали 6 районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський.
Експерт Юрій Ганущак, який є «архітектором» децентралізації, запропонував також 6 районів, але в іншій конфігурації: Червоноградський, Бродівський, Самбірський, Дрогобицький, Стрийський та Львівський.
Вже пізніше стало відомо, що робоча група в складі близько 20 осіб збиралася лише раз, і то в закритому режимі. Я особисто на цьому обговоренні підняв питання центру укрупненого району в місті Буськ, спираючись на вигідне місце розташування, наявність важливої траси Київ-Чоп, наближеність великої залізничної розв’язки. Проте, експерти одразу запитали про кількість населення районного центру. Якщо менше 20 тисяч, ніхто не хотів навіть слухати, а дізнавшись що в Буську менше дев’яти тисяч, то уже нікого не цікавило жодне місце розташування. Юрій Ганущак навіть не хотів далі продовжувати про це розмову.
Не бачили центру укрупненого району в місті Буськ і інші експерти, які входили до робочих груп: Віталій Корецький, Галина Гречин і навіть науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України Петро Жук, який критикував проєкт Мінрегіону. Коли я чую, що нібито були окремі експерти, що бажали підтримати Буськ як центр об’єднаного району, то хотів би почути прізвище хоча б одного, які брали участь у цих робочих групах. Буськ в свій час підтримували лише як центр госпітального округу, і то потім зробили єдиний госпітальний округ в межах області. Єдине, що на даний час Буська ЦРЛ стала опорним медзакладом (не плутати з опорними по COVID).
Проте це ще не все. У 2019 році обговорювали, що в центрі укрупненого району буде розташована лише префектура, яка матиме тільки контролюючі функції і не вирішуватиме жодних господарських питань, оскільки уся господарка повинна відійти до ОТГ, а районні ради ліквідовуються. Але так виглядає, що думка влади на всеукраїнському рівні міняється чи не щомісяця, якщо не тижня. Уже говорять про адміністрації з якимось функціями, районні ради в об’єднаних районах. Якщо раніше казали, що правонаступником всього майна районної комунальної власності буде ОТГ, то тепер розповідають про правонаступництво районної ради. Тобто, виходить, щоб здати у лікарні в оренду кабінет для зубного лікаря, чи в школі приміщення під буфет, потрібно звертатись до Золочева і, очевидно, орендна плата від оренди цього майна вже не піде в бюджет ОТГ. Але, якщо в Золочів віддадуть ще якісь функції - освіти, медицини, культури, то виникає питання, які податки підуть в районний бюджет новоутвореного району, якщо попередньо озвучувалось, що всі 60% основного податку з фізичних осіб (ПДФО), що надходив до району, має надійти до ОТГ. То з чим тепер залишаться ОТГ? Скільки і чого буде поступати в районний бюджет новоутвореного району, а що в ОТГ?
Так виглядає, що поки у наших реформаторів каша в голові, то майбутні ОТГ залишаться з бубликом і купою проблем. За менш, ніж 4 місяці до виборів, не скориговані досі профільні закони. Законодавство з децентралізації і навіть проєкти змін до нього не узгоджені з Бюджетним та Податковим кодексами. Вже не кажучи про те, що не прийняті підзаконні акти. Думаю, що тут буде дві розв’язки. Або все це будуть приймати нашвидкуруч в «турборежимі», або перенесуть вибори. Цікаво, чи є якийсь третій варіант?
Буська районна рада в цій ситуації прийняла на сесії звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з закликом зняти з розгляду проект Закону України №2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України». До слова, згідно цих проектів законів Буськ стає селищем, а Олесько - селом. Проте, сподіваємось на краще.
Богдан ГЛОВА,
Голова Буської районної ради
/зі статтею Б.Глови також можна ознайомитися у четверговому номері часопису «Воля народу», що вийшов друком 9 липня/

Голова районної ради Богдан Глова закликає відновити пасажирські перевезення пільговиків
09-07-2020

Голова Буської районної ради Богдан Глова звернувся листом до голови Львівської ОДА Максима Козицького щодо необхідності відновлення перевезень осіб пільгових категорій пасажирським автотранспортом. Найбільш напружена ситуація, як зазначає у листі Богдан Глова, з пільговим перевезенням учасників бойових дій.

Подаємо повний текст листа:
✔️Доводимо до Вашого відома, що на даний час гостро стоїть питання перевезення в маршрутному автотранспорті осіб, які належать до пільгових категорій по пільгових тарифах, як це регламентує чинне законодавство України.
Особливо напружена ситуація з пільговими перевезеннями учасників бойових дій. Буська районна рада прийняла рішення про компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд окремим категоріям громадян автомобільним транспортом в сумі 1000000 грн. з розрахунку 35 грн. в місяць на особу, що стосується території району.
Після проведення Буською РДА нарад з перевізниками, окремі перевізники погодились перевозити осіб пільгових категорій, зокрема УБД. Це Самбірське АТП- 14608 (Красне-Буськ-Грабова-Волиця, Красне-Буськ, Красне – Андріївка, Красне-Острівчик), ТзОВ «Золочів автотранс» (Золочів-Олесько), ПАТ «Золочівське АТП-14611» (Золочів-Красне-Бортків).
Проте, ті перевізники, які виконують внутрішньообласні рейси зі Львова в населені пункти району і відповідно підписували угоди з Львівською обласною державною адміністрацією, в питанні щодо перевезення осіб пільгових категорій, зокрема учасників бойових дій, згоди не дають. Це ТзОВ «Успіх БМ» (Львів-Соколя, Львів-Ракобовти, Львів-Гумниська, Львів-Сторонибаби, Львів-Нивиці), ВАТ «Львівське АТП -14631» (Львів-Броди, Львів-Тур’я, Львів-Соколя, Львів-Підкамінь, Львів-Кременець), Бродівське АТП-14610 (Львів-Броди, Львів-Топорів, Львів-Безброди). ТзОВ «Міра і К» (Львів-Переволочно, Львів-Кудрявці), ВАТ «Львівське АТП 14630» (Львів-Бортків, Львів-Золочів, Львів-Глиняни, Львів-Соколівка), ПП Ребітва (Львів-Задвір’я).
Депутати Буської районної ради вважають, що переможцями тендерів повинні ставати ті перевізники, які погоджуються на перевезення осіб пільгових категорій, як це передбачено чинним законодавством України.
Зауважимо, що раніше Верховна Рада України виділяла кошти як субвенцію на компенсацію за проїзд пільгових категорій з державного бюджету і проблеми проїзду пільгових категорій взагалі не виникало. На даний час з державного бюджету на 2020 рік не виділено жодної гривні на вирішення зазначеного питання, не дивлячись на те, що перелік осіб пільгових категорій, які мають право пільгового проїзду, прийняла саме Верховна Рада України.
Враховуючи вищевикладене, просимо надати інформацію з даного питання.
З повагою,
голова ради Богдан Глова

Керівники райради та РДА відвідали будинки сімейного типу в Буську
08-07-2020

З рамках відзначення Дня сім'ї сьогодні, 9 липня, голова районної ради Богдан Глова та голова райдержадміністрації Олег Коваль відвідали в м.Буськ два дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), які створені на базі подружніх пар Олега та Оксани Сорок (вул.Шкільна), а також Петра та Жанни Горошків (вул.Східна).

Керівники ознайомилися з умовами проживання батьків-вихователів та їх прийомних дітей, проблемними питаннями, поспілкувалися з дітьми та передали родинам солодкі подарунки.

У селищі Красне встановили та освятили меморіальну плиту до 130-річчя сотника УГА Петра Франка
27-06-2020

27 червня у Красному до 130 річниці з дня народження сотника Української Галицької Армії Петра Франка на одній з будівель селища, яка була у складі комплексу споруд летунської бази, було урочисто відкрито та освячено меморіальну плиту.

Участь у заході взяли священнослужителі місцевих церков: о.Степан Жукровський, о.Юрій Толочний, о.Володимир Целень, а також голова районної ради Богдан Глова, голова райдержадміністрації Олег Коваль, Красненський селищний голова Микола Чучман, родичі Петра Франка, науковці, представники ветеранських патріотичних організацій району.
✔️Довідково. Авіація УГА в Красному постала у грудні 1918 р. з авіаційного відділу, що його на авіаційній базі в Красному організував сотник Петро Франко – син Івана Яковича Франка.
При допомозі висококваліфікованих пілотів колишньої російської та австрійської армій було організовано авіаційний полк, що складався з 3 авіаційних сотень, авіашколи, технічної сотні і сотні обслуги. Станом на квітень 1919 р. у полку нараховувалось 35 старшин, 300 вояків та понад 20 бойових літаків французького, німецького, угорського, австрійського та російського виробництва.

Голова районної ради Богдан Глова, голова РДА Олег Коваль та Красненський селищний голова Микола Чучман поклали квіти до пам'ятника летунам УГА у Красному
27-06-2020

27 червня у селищі Красне біля пам’ятника летунам Української Галицької Армії, який було відкрито 1 листопада 2018 року до 100-річчя ЗУНР, відбулася спільна молитва за участю місцевих священиків і громадськості, покладання квітів керівниками районної влади Богданом Гловою та Олегом Ковалем, Красненським селищним головою Миколою Чучманом.

✔️Зазначимо, що в неділю, 28 червня, виповнюється 130 років з дня народження військового льотчика УГА Петра Франка, який був організатором летунства Української Галицької Армії у Красному в період 1918-1919 років.

Керівники органів влади та громадськість вшанували пам'ять трагічно загиблих у 1919 році летунів УГА
27-06-2020

У суботу, 27 червня, біля братської могили повстанців, що в центрі селища Красне, відбулася панахида, яку провели настоятелі місцевих храмів о.Степан Жукровський, о. Володимир Целень та о.Юрій Толочний.

Учасники акції запалили лампадки та поклали квіти до могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука, символічної могили Героям Небесної Сотні, місця поховання борців за волю України, серед яких є і трагічно загиблі під час навчального розбору бомби 5 лютого 1919 року летуни Української Галицької Армії. На одній з плит викарбувано їх імена: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець, поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул.