Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2019 році.
У Красному вшанували світлу пам’ять Василя Кука
11-01-2020

Сьогодні керівництво районної адміністрації, райради, Красненської селищної ради, громадськість зібравшись біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 107-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого, віддали йому шану та вшанували світлу пам’ять.

   Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селищі Красне від представників влади та громадськості, ветеранських організацій були покладені квіти до могили Василя Кука.
   Після молитви учасники взяли участь в годині пам’яті «Життя, як виклик», що підготували працівники Красненської селищної бібліотеки та ветерани національно-визвольних змагань. Для присутніх в приміщенні бібліотеки був продемонстрований фільм-спогад про життя Василя Кука, який по завершенню був обговорений.
   На захід завітали голова Буської РДА Олег Коваль, голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, настоятель храму св.Володимира отець Юрій Толочний, керівниця відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, екс-керівник райдержадміністрації Петро Мороз, і колишній заступник Олег Ільків, селищний голова Красного Микола Чучман, львівські історики Ярослав Сватко та Микола Посівнич, ветерани РО Братства ОУН-УПА та інші.
   Усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі.
   Нагадаємо, Василь Кук народився в селищі Красне. Став головнокомандувачем УПА з 1950 року, після загибелі Романа Шухевича. 1954-го його затримали кагебісти. Без вироку суду Кук провів у в’язницях 6 років. Останнім часом проживав у Києві.

У Буську відзначили 111-ту річницю з Дня народження Степана Бандери
02-01-2020

    В сесійному залі Буської районної ради зібралася молодь, представники громадськості, депутати з метою відзначити 111-ту річницю з Дня народження відомого провідника українських націоналістів, лідера національно-визвольної боротьби за Незалежність України Степана Андрійовича Бандери. Розпочали захід спільним виконанням Гімну України.

    З історичною довідкою виступив голова Буської районної ради, історик за освітою Богдан Глова, який насамперед наголосив на впливу постаті батька Степана Бандери отця Андрія, який, підтримуючи формування Західноукраїнської Народної Республіки, організовував українську владу, голосував за Злуку ЗУНР та УНР будучи учасником делегації Української Національної Ради від Калушського повіту. Так формувався світогляд Степана Бандери, зокрема молодий Степан бачив прорахунки ЗУНР та УНР і відповідно переконувався, що за Незалежність України потрібно боротись твердіше та радикальніше.
    Богдан Глова пригадав про навчання у Стрийській гімназії, перебування Степана Бандери у скаутській організації Пласт, про те, як майбутній провідник українського національно-визвольного руху хотів у 1927 році поступити в господарську академію в Чехословаччині, але польська влада не дала паспорта і тому це бажання стало нездійсненним. Тоді в цьому ж році Бандера вступив в Українську військову організацію, яка стала основою для формування Організації українських націоналістів. Згадано і навчання на агрономічному відділі Високої Політехнічної Школи м. Львів. Перед дипломними іспитами Степана Бандеру заарештовують і ув’язнюють. Вже тоді він представляв ОУН в яку вступив у 1929р. Пригадав історик і сумнозвісний Варшавський процес, під час якого 13 січня 1936 року Степана Бандеру звинуватили у вбивстві міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького і засудили до смертної кари, яку пізніше замінили довічним ув’язненням. Саме на цьому процесі Степан Бандера став відомим, здобув авторитет серед побратимів, бо вів себе відкрито та відважно, назвав себе громадянином України, розкрив програмні засади ОУН, офіційно визнавши себе її представником і надав детальну інформацію про голодомор у Східній Україні, про що написали газети. Бо до того СРСР ретельно приховував цю інформацію Коли Степан Бандера сидів у тюрмі, спецслужби радянської Росії 23 травня 1938 року в Роттердамі убили провідника ОУН Євгена Коновальця і ОУН очолив Андрій Мельник. Та коли розпочалась друга світова війна, з тюрми, де сидів Бандера, втекла адміністрація і всі в’язні вийшли на волю. Повернувшись у лави ОУН Степан Бандера разом з іншими побратимами, які також повернулись з тюрем, вимагав рішучих дій. Закінчилось це тим, що у 1940 році створена окрема радикальна гілка ОУН, яку Бандера офіційно очолив в травні 1941р., куди увійшли здебільшого молоді радикальні націоналісти.
    Присутнім було наголошено, що одним з рішучих і радикальних їхніх кроків стало проголошення 30 червня 1941 року у самім лігві німецької окупації Української незалежної держави. Гітлер не міг з цим змиритись, тож вимагав від Бандери відмовитись від Акту відновлення Української Держави, проте Бандера розумів, що якщо зараз відмовиться від Незалежності, то дасть привід ворогам маніпулювати цим в майбутньому, тому був непохитним. Фашисти закатували до смерті двох його рідних братів, – Олексу та Володимира. Степана Бандеру відправили спочатку у Берлінську тюрму, а потім в німецький концтабір Заксенхаузен. У 1944 Бандеру звільнили і пробували переконати його піти на співпрацю з метою організовувати опір радянській владі. Але на співпрацю з Гітлером Бандера не пішов. Почав організовувати діяльність ОУН в еміграції. Жив в Мюнхені під прізвищем Штефан Попель. Та радянські спецслужби вели справжнє полювання на відомого українського провідника і 15 жовтня 1959 року завербований Богдан Сташинський убиває Степана Бандеру спеціально розробленим для цього пістолетом з ціанідом. В пістолеті була навіть спеціальна сітка, яка ловила скло від роздавленої ампули, щоб осколків скла не було на шкірі і усе можна було подати як серцевий напад, а вбивця перед пострілом приймав спеціальну таблетку-антидот І то перший раз нападник не наважився убити і викинув пістолет. Проте йому дали інший і вбивство таки сталось. Та вбивця зрозумів, що тепер полюють на нього самого і здався та про все розказав. У 1961 Німецький Верховний Суд замовником вбивства визнає радянський уряд у Москві. Тому ми повинні берегти пам’ять та шанувати таку постать Великого українця, як Степан Бандера.
    Привітав присутніх з Днем народження відомого українського провідника і голова Буської районної адміністрації Олег Коваль.
   ; Також, під час заходу виступив відомий в районі Народний вокальний ансамбль «Січові стрільці» Задвір’янського Народного дому (керівник Роман Ладига), а також присутні переглянули документальний фільм про Степана Бандеру. Ведучою заходу була Ірина Калиновська.
    Завершили захід виконанням Гімну ОУН «Зродились ми великої години».

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буського району
24-12-2019

    Це вже стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок міста Буська проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню миру мешканцям району та усім гостям міста.
    Сьогодні, 24 грудня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Олега Коваля, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха. Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
    Голова РДА Олег Коваль привітав усіх присутніх з новорічними та різдвяними святами, подякував пластунам за Вифлеємський вогонь. В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам.
    Після передачі Вогню усім бущанам, Народний ансамбль пісні та музики «Зорецвіт» подарував низку відомих Різдвяних колядок.

Буська районна лікарня отримала сучасний ренген-апарат
20-12-2019

    Комунальний некомерційний заклад «Буська центральна районна лікарня» отримав сучасний рентгенологічне обладнання корейського виробництва ЕcoView 9 Plus.

    Для встановлення обладнання у лікарні було підготовлено приміщення рентген-лабораторії, максимально адаптовані умови згідно технічних характеристик апарата, який рекомендувався постачальником. Отримання нового рентгенологічного апарата було дуже важливим для населення всього району.
    Вартість обладнання склав 2 млн 792 тис грн. Кошти на його придбання вдалось зібрати із 11 сільських рад району та благодійних організацій. Зокрема, Буська міська рада виділила 200 тисяч гривень, Красненська селищна рада – 150 тисяч, Ожидівська, Милятиська по 70 тисяч, Андріївська, Соколянська по 50 тисяч, Кутівська, Утішківська, Боложинівська, Балучинська по 40 тисяч та Куткірська, Задвір’янська сільські ради по 30 тисяч гривень. З районного бюджету було виділено майже один мільйонів гривень та ще один мільйон було отримано від Національної служби здоров’я України.     Відтепер наявність рентгенологічного апарату в районній лікарні надасть можливість своєчасного виявленню великої кількості захворювань, а також локалізації різноманітних травм, що сприятиме своєчасному та ефективному лікуванню пацієнтів.

В Олеську знову запрацює завод мінеральних вод!
19-12-2019

Таку інформацію повідомив представник ПрАТ “Олеський завод мінеральних вод” Соляник Роман, під час чергового засідання сесії Буської районної ради. Для подальшого розгортання робіт навколо запуску заводу необхідно було погодити санітарні зони навколо підприємства, що власне і зробили районні обранці. Депутатський корпус одноголосно підтримав рішення погодити відповідні санітарні зони. Як пообіцяв Роман Соляник, перші партії Олеської мінеральної води заплановано отримати вже у 4-му кварталі 2020 року.

Новаки-Пластуни Буського району передали районним обранцям Вифлеємський Вогонь Миру
19-12-2019

Врочиста церемонія передачі Благодатного Вогню відбулася сьогодні 19 грудня, перед відкриттям чергового засідання сесії Буської райради. А колядники районного відділу культури подарували депутатам щиру коляду!

У день Святого Миколая Буський район отримав бюджет-2020
19-12-2019

У четвер, 19 грудня, на 37 сесії Буської районної ради депутати затвердили районний бюджет Буського району на 2020 рік. За це проголосували 24 депутатів із 34. Хоча здавалось би явка депутатів на такі важливі питання мала б бути більшою, зокрема депутатів фракції ВО “Свобода”, від якої взагалі не було жодного депутата. Висновки робіть самі. Попри те, усі заплановані рішення були прийняті.

Без жодних гарячих дискусій сесія пройшла конструктивно. Депутати одноголосно прийняли бюджет на наступний рік. Отже, доходи районного бюджету складатимуться у сумі 262 834 900,00 грн., в тому числі доходи загального фонду бюджету 259 833 900,00 грн., доходи спеціального фонду бюджету 3 001 000,00 грн. Видатки районного бюджету складатимуть у сумі 266 834 900,00 грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету 259 333 900,00. грн., видатки спеціального фонду бюджету 7 501 000,00 . грн. Профіцит загального фонду районного бюджету у сумі 500 000,00 грн. Дефіцит спеціального фонду районного бюджету у сумі 4 500 000,00 грн, джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду. Оборотний залишок бюджетних коштів районного бюджету у сумі 2 000 000,00 грн., що становить 0,76 відсотка видатків загального фонду районного бюджету. А резервний фонд районного бюджету у сумі 2 000 000,00 гривень, що становить 0,76 відсотка видатків загального фонду районного бюджету. Варто зауважити, що під час затвердження районного бюджету на 2020 рік та внесення змін у бюджет на 2019 рік було передбачено кошти на: – виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” відповідно до вимог статті 91 Бюджетного кодексу України; – проведення доплат на догляд інвалідів І групи та грошової компенсації оплати телефонних послуг інвалідам І групи, що встановлені розпорядженням обласної державної адміністрації від 2 листопада 1995 року № 878 “Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів”; – надання пільг з оплати житлово-комунальних учасникам бойових дій ОУН-УПА та інвалідам УПА, вдовам політв’язнів (рішення сесії районної ради від 05 січня 2011 року); одиноким інвалідам I групи, інвалідам по зору І і ІІ групи, сім’ям, у яких проживає 2 і більше інвалідів (рішення сесії районної ради від 05 січня 2011 року).

Буський район придбав сучасний рентген апарат для потреб населення
19-12-2019

Про це 19 грудня, під час чергового засідання сесії Буської районної ради повідомив керівник КНП “Буська ЦРЛ” Володимир Замроз. Вартість апарату 2млн 800 тис.грн. з яких: 982 тис.грн виділили з районного бюджету, 810 тис.грн надали місцеві ради, 1 млн – Буська ЦРЛ.

Святий Миколай з помічниками завітав у дитячий будинок «Добре серце»
19-12-2019

Сьогодні, 19 грудня, в день Святого Миколая делегація посадовців Буського району, вже традиційно, завітала до діток Новомилятинського дитячого будинку «Добре серце».

Голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, заступник голови РДА Тетяна Сай, керівник служби у справах дітей Буської РДА Наталія Бучко, а також працівники Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області на чолі з начальником відділення Богданом Петелицьким прийшли привітати вихованців закладу та вручити солодкі подарунки. Діти радо зустрічали довгожданого Миколая і його помічників колоритним концертом-виставою. Дошкільнята щиро розповідали про свої добрі вчинки, гарну поведінку, читали вірші, співали пісеньки про Миколая. Це чарівне дійство не вдалося зіпсувати хитрим та підступним Чортикам, які завітали на дитяче свято з різками. Святий Миколай заохотив дітей до подальшого доброго життя, бажанням допомагати та творити добро, які до нас приходять. Як розповів директор дитячого будинку Володимир Пристач, ще напередодні дня Святого Миколая до 34 вихованців «Доброго серця» завітали з щедрими дарунками благодійники і меценати, як давні знайомі так і зовсім нові, але зустріч місцевих посадовців тут цінують найбільше. Вітаючи зі світлим святом, голова Буської районної ради Богдан Глова передав солодкі подарунки та побажав діткам міцного здоров’я, бути слухняними та старанно вчитися, аби новорічні та різдвяні свята минули для них у хорошій атмосфері. До чисельних слів вітань приєднався перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, який передав мед від фермерського господарства “Апогей” та пасічників Бущини. Вихованці дитячого будинку «Добре серце» щиро дякували всім помічникам Миколая за доброту та щедрість.

У Буську традиційно відкрили благодійну Резиденцію Святого Миколая
16-12-2019

В рамках акції «Допоможи Святому Миколаю! Подаруй дитині свято!» на декілька днів місцеве дитяче кафе «Starkids» у Буську, перевтілився у справжню зимову країну мрій з різньокольоровими іграшками, казковими персонажами, новорічними декораціями. Тут можна із захопленням розглядати Резиденцію, фотографуються з Святим Миколаєм та брати участь у різних акціях.

Вже четвертий рік поспіль у Буську відкриває свої двері Резиденція Святого Миколая. Організатори щоразу урізноманітнюють програму і намагаються додати щось нове та цікаве. Відчути новорічну атмосферу та поспілкуватись зі Святим Миколаєм завітали його помічники міський голова Буська Ростислав Сліпець, голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай. На зустріч із Чудотворцем першими завітали школярі Буської школи №2. Малеча охоче розказувала вірші, співала, за що отримували солодкі гостинці. За словами одного із організаторів акції Назара Михайлюка, акція «Допоможи Святому Миколаю! Подаруй дитині свято!» приурочена допомогти батькам деяких дітей, які не мають можливості навіть задовольнити базові потреби своїх дітей, придбати для них подарунки. Цьогорічна акція також має за мету зібрати кошти для 4-річної дівчинки з села Андріївка (Мармузовичі), яка потребує фінансової допомоги для лікування. «Напередодні дня Святого Миколая, ми їздимо по району із Миколаєм та розвозимо солодкі подарунки потребуючим діткам, - розповідає Назар Михайлюк. – На цьогорічну допомогу проведенню акції відкликались чимало надбужанських підприємців, а також голова Буської міської ради Ростислав Сліпець, голова Буської районної ради Богдан Глова, представники райдержадміністрації. У нашій відкритій Резиденції Святого Миколая може завітати кожна дитина і розказати віршик, за що отримати від Миколая солодкі презенти. Працює тут й арт-face, де дітки можуть абсолютно безкоштовно приходити із батьками, щоб розмальовувати різні малюнки та свої обличчя». Голова Буської районної ради за підтримки Богдана Козака передав на проведення акції 20 пакунків солодощів. Також, напередодні свята Миколая солодкі гостинці отримають вихованці дитячого будинку «Добре серце», що у селі Новий Милятин. Варто відзначити, що організаторами цьогорічної акції виступили громадський активіст Назар Михайлюк та Микола Сенькевич. До речі, останній і виступає у ролі Святого Миколая. Отож, Святий Миколай чекає на нас у своїй Резиденції, що у дитячому кафе «STARKIDS», за адресою м.Буськ, вулиця Шкільна, 2. Акція триватиме 16,17,18 та 19 грудня з 11.00 до 19.00 години.

У Буську відкрили оновлене приміщення сервісного центру Пенсійного фонду України
12-12-2019

Цього року це вже дев”яте приміщення ПФУ на Львівщині, яке вдалося оновити та впровадити роботу в режимі роботи сервісного Центру

Сьогодні, 12 грудня 2019 року, відкрили оновлений сервісний центр Пенсійного фонду в Буському районі. В урочистостях взяли участь заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, голова Буської районної ради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків та Тетяна Сай, начальник Буського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Олег Цимбор. Після церемонії врочистого перерізання символічної стрічки відбувся чин освячення оновлених приміщень та ікони Божої Матері, яку колективу вручила Руслана Іванкова. Освячення здійснив настоятель храму св.Миколая о.Михайло Смачило. А вже опісля вітальних слів керівників району усі присутні мали можливість оглянути сервісний центр обслуговування громадян і реконструйоване приміщення. Олег Цимбор зазначив, що нове обладнання даного сервісного центру значно покращить роботу та дасть змогу якісніше надавати послуги надбужанцям. У сервісному центрі створені комфортні умови для належного прийому та обслуговування громадян – наявні робоча зона та зона очікування. Зала очікування відокремлена та обладнана місцями для сидіння, столом для оформлення документів. Інформаційні стенди з питань пенсійного забезпечення, довідкова інформація, інформація про діяльність Фонду розташовані у зручному для перегляду місці, у загальному доступі наявні роздаткові інформаційні матеріали. Запроваджений дрес-код створює належний зовнішній вигляд працівників, що здійснюють обслуговування. Прийом громадян в оновленому відділі обслуговування громадян незабаром працюватиме за принципом «єдиного вікна» в умовах максимальної прозорості та відкритості.

У День Збройних сил України в Буському Центрі військово-патріотичного навчання молоді відбулися заняття для Ожидівських школярів
06-12-2019

Сьогодні, 6 грудня, у Центрі військово-патріотичного навчання молоді відбулися чергові заняття з старшокласниками Ожидівської школи. У спеціально облаштованому класі ветерани АТО Олександр Мошонкін, Ігор Генза, Іван Міллер та Іськів Юрій продемонстрували школярам військову атрибутику. Такі навчання провели по групах: медична підготовка, демонстрація стрілецької зброї, види мінування та як вберегтися від замаскованих вибухових предметів. Заняття відвідали голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків та заступник голови РДА Тетяна Сай, які привітали учасників з Днем Збройних Сил України. Молодь із захопленням слухала ветеранів АТО та розглядала військові предмети. Від сьогодні, заняття для районних школярів саме у такому форматі проводитимуть наші ветерани двічі на тиждень.

Сьогодні в Буську вшанували військовослужбовців Збройних Сил України, учасників війни на сході та волонтерів
05-12-2019

У четвер, 5 грудня, в актовій залі Буської дитячої музичної школи відбувся районний захід з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів. В переповненому залі представники органів влади району та міста, учасники війни на сході, діючі та демобілізовані військовослужбовці, волонтери, громадськість міста та району, учнівська молодь. Захід розпочався спільною молитвою за українських захисників за участю настоятеля місцевого храму Св.Миколая отця Михайла Смачила та усіх присутніх у залі. Хвилиною мовчання бущани вшанували пам’ять усіх борців за волю Української держави. Квіти до підніжжя пам’ятника Незалежності та до меморіалу Героїв Небесної Сотні поклали учасники ООС (АТО) та волонтери. З промовами до учасників акції звернулися: учасник АТО і Майдану, заступник голови районної ради Роман Фурда, перший заступник голови РДА Олег Ільків, волонтери Юрій Савчин та Михайло Цюрко. У своїх виступах промовці відзначили роль українського війська та волонтерського руху у захисті незалежності України, подякували усім, хто в непрості для нашої країни часи всіляко допомагав українським захисникам відстоювати суверенітет і територіальну цілісність держави. Надалі голова районної ради Богдан Глова та перший заступник голови РДА Олег Ільків вручили подяки від органів районної влади волонтерам, а військовослужбовці – нагороди своїм побратимам. Виступи та нагородження перепліталися мистецькими номерами святкової програми, яку вела методист РНД Любов Огороднік.

Спортовці Бущини завершують легкоатлетичний рік на мажорній ноті
05-12-2019

Сьогодні, 5 грудня, керівники району голова Буської райради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків та Тетяна Сай вручили Дипломи від Львівського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту кращим тренерам Буської дитячої юнацької школи Галині Ільчишин-Букеді, Юліану та Володимиру Єретикам. Окрім цього, старший тренер Володимир Єретик отримав кубок кращого юнацького тренера за підготовку чемпіонів та призерів чемпіонатів України з легкої атлетики в 2019 році. Зазначимо, що щорічно по закінченні календарного року Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерство освіти та науки України проводить підсумки виступів юнаків та дівчат Львівщини на чемпіонатах України з легкої атлетики та турнірах міжнародного та Всеукраїнського рангу. Юнаки та дівчата Буської дитячо-юнацької спортивної школи завоювали 15 медалей чемпіонатів України в особистому заліку та 3 медалі в командному заліку серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл України. Соломія Діжак тричі ставала чемпіонкою України із спортивної ходьби, Ульяна Рачинська – чемпіонкою України з кросу на 2 км, Павло Семенюк, Вікторія Діжак та знову Соломія Діжак ставали неодноразово срібними та бронзовими призерами з бігу на 800 м, 3000 м та 2000 метрів з перешкодами.

У Буську відбувся традиційний щорічний фестиваль «Повір у себе»
01-12-2019

З нагоди відзначення Всесвітнього дня людей з інвалідністю, який є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з обмеженими фізичними можливостями, у актовій залі Буської дитячої музичної школи у неділю, 1 грудня, відбувся традиційний щорічний мистецький фестиваль «Повір у себе», організатором якого стала Асоціація інвалідів Бущини на чолі з своїм багаторічним керівником Софією Климус

Свято розпочалося виконанням гімну України та гімну Буської районної асоціації інвалідів. Хвилиною мовчання учасники акції вшанували пам'ять усіх загиблих у війні з російським агресором захисників України. З вітальними словами до присутніх членів Асоціації та спортивного клубу «Вікторія», батьків, бущан звернулися: голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків та начальник управління соціального захисту населення РДА Андрій Лащук. Керівники запевнили, що й надалі допомагатимуть та всіляко підтримуватимуть організацію, подякували за титанічну працю багаторічному голові Асоціації Софії Якимівні Климус, вручили подяки найактивнішим членам Асоціації. Зі сцени учасники свята дарували свої пісні, декламували вірші, розповідали гуморески, танцювали, за що отримували щирі оплески глядачів та подарунки від спонсорів. Зі своїми мистецькими дарунками на сцені ДМШ виступили Вікторія та Софія Обірик, Богданна Федишин, Тетяна Турчиняк, танцювальний колектив «Нові зірки» (керівник Мар’яна Цюпка), музичний керівник Асоціації Андрій Коник, Юля Коваль, ансамбль "Бусленята" (керівник Андрій Коник), Мирося Гнідь, Ірина Приступа, Сніжана Коцаба, Дмитро Омелянський, Оксана Роман, Марта Дячок, Роман Гутий, Віталій Прикуда та інші. На завершення заходу заступник голови РДА Тетяна Сай та начальник відділу Пенсійного фонду України у Львівської області Олег Цимбор подякували учасникам за гарний концерт та побажали їм подальших успіхів. Підбиваючи підсумки фестивалю, голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Климус подякувала керівникам органів влади: Буській районній раді та райдержадміністрації, Буській міській раді, Львівській обласній асоціації інвалідів, благодійникам, усім тим, хто в міру своїх можливостей повсякчас допомагає організації та неповносправним. Слова подяки лунали для Марії Коротич, Ользі Керкало, меценатам – сім'ї Юрія та Роксолани Крупняки, Миколі Яворському, Михайлу Кадиляку, Антону Рудищину, Роману Пришляку, Василю Кошіль, Богдану Пасічнику та іншим.Завершився захід спільним виконанням пісні «Многая літа». Ведучами свята були Любов Огороднік та Христина Наводілова. Нагадаємо, у 2017 році Буська районна асоціація інвалідів відзначила 25-ту річницю свого заснування. У Асоціації налічується більше 400 членів. Різноманітні секції, гуртки, навчання, поїздки на змагання – це те, на що спрямовує свою роботу асоціація. Щоденна праця над собою, підтримка один одного дають гарні плоди та віру у краще майбутнє.

У Буську вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні
23-11-2019

Вже традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років

Цьогоріч, у суботу, 23 листопада, у районному центрі Буську жалобна колона учасників заходу на чолі з місцевими священослужителями, керівниками органів влади району та міста пройшли вулицею Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, де відбулось скорботне віче. Учасники заходу зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним режимом краян, встановили корзину квітів. Далі колона попрямувала до пам'ятника Скорботи, де за участю керівників органів влади, священнослужителя, представників громадських організацій, пласту Красне НСОУ, української народної самооборони (УНСО), РО «Правий сектор», працівників установ та організацій, міщан відбувся віче-реквієм. З промовами до присутніх учасників віча звернулися голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, міський голова Буська Ростислав Сліпець та депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський. Зокрема Богдан Глова наголосив, що голодомор в Україні на початку ХХ ст. був не один. А саме це голод 1921-23 у якому жертвами стали жителі південних областей, які через посуху не змогли виконати норму з заготівлі зерна, голод 1932-1933 та 1946-47 років. Проте найстрашніший є саме штучно створений радянською владою голодомор 1932-33 років. Саме цей голодомор у 2003 році український парламент визнав геноцидом проти українського народу. А у 2010 році суд визнав винними у штучному голодоморі проти українців Йосифа Сталіна, Лазаря Кагановича, В’ячеслава Молотова, а в Україні секретаря ЦК КПБУ Станіслава Косіора. Голова райради зауважив, що у травні 1932 з України вже вивезли продовольчі запаси, у червні весь посівний матеріал, а 7 серпня 1932 прийнята сумнозвісна постанова «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів» відома як «Закон про п’ять колосків». Людям по суті заборонили володіти їжею. За менше ніж місяць до 14 вересня відбулося 250 розстрілів. Тому, як зазначив Богдан Глова, ті сторінки історії потрібно пам’ятати, щоб такого більше ніколи не повторилося. Ведучі заходу подружжя Віктор і Надія Хом'якевичі розповіли про жахливі роки, які спіткали весь народ. З великим болем глядачі слухали розповідь. Пластуни тримали у руках плакати, на яких описані спогади відомих людей того часу про найжахливіший період в історії нашого народу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам’ятника Скорботи, а місцевий священик Петро Салабай відслужив панахиду за всіма жертвами голодоморів і політичних репресій. В кінці заходу всі долучились до всеукраїнської акції «Запали свічку».

Бущани помолилися та поклали квіти до меморіалу Героям Небесної Сотні
21-11-2019

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи десятки бущан, серед яких чимало школярів, прийшли до меморіалу Героям Небесної Сотні в Буську, аби помолитися, покласти квіти та запалити свічки в пам’ять про тих українців, які віддали своє життя за європейський вибір, демократію, за гідне майбутнє для себе і своїх дітей

Квіти від учасників заходу поклали до меморіалу перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, голова Буської районної ради Богдан Глова та Буський міський голова Ростислав Сліпець. Панахиду за загиблими майданівцями відслужив отець Іван Салабай. Згодом, перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА та райради Тетяна Сай і Роман Фурда, активна учасниця Євромайдану Марія Матвіїв відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти. Зазначимо, що вже шостий рік поспіль 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, який ознаменував початок двох найбільших революцій періоду незалежності – Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року

У сесійній залі райради відбувся районний захід до Дня Гідності та Свободи 2019
21-11-2019

21 листопада, в Україні відзначили День Гідності та Свободи на честь початку цього дня Помаранчевої революції та Революції Гідності. У сесійній залі райради зібралися керівники органів влади, учасники Майдану та війни на сході, учнівська молодь, аби згадати доленосні та водночас трагічні події, які відбувалися 6 років тому під час Революції Гідності. Після виконання Державного Гімну України з промовами до учасників заходу звернулися: учасник Майдану та АТО, заступник голови районної ради Роман Фурда, перший заступник голови РДА Олег Ільків, активна учасниця Майдану, медсестра Марія Матвіїв, мати Ольги Бурої – однієї з Небесної Сотні – Надія Матвіїв. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані в 2013-2014 роках, а також всіх всіх українських захисників, що полягли під час війни з російськими окупантами, захищаючи нашу країну на сході. Продовжила захід тематична літературно-музична композиція, яку підготували учні опорного загальноосвітнього навчального закладу “Буська загальноосвітя школа І-ІІІ ст.№1”. На закінчення усі присутні у залі виконали церковний гімном України “Боже, великий, єдиний…”. Вели свято методисти РНД Любов Огороднік та Ірина Калиновська. Нагадаємо, що день Гідності та Свободи встановлений згідно з Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, аби донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Керівники району відвідали у Ріпнові могилу Ольги Бурої – однієї з Небесної Сотні
21-11-2019

21 листопада, у День Гідності та Свободи, перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА та райради Тетяна Сай і Роман Фурда, активна учасниця Євромайдану Марія Матвіїв відвідали в с.Ріпнів могилу Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої, помолилися та поклали квіти. Молода, тендітна наша землячка Ольга Бура могла радіти життю, будувати плани на майбутнє та їх реалізовувати… Та не судилося… Доля розпорядилася інакше – разом з іншими українськими патріотами вона віддала найцінніше – своє життя життя за незалежність та свободу України. Довідково. Ольга Бура народилася в селі Ріпнів Буського району Львівської області. Проживала в селі Журатин. Починаючи з 24 листопада 2013 року, брала активну участь в акціях протесту в Києві. Коли у листопаді на головній площі столиці почали встановлювати перші палатки, Оля з чоловіком записалися у Сотню самооборони. Про те, що вони не тільки гаряче підтримують протестні акції, але й беруть у них участь, не сказала нікому. Бажання бути корисною і готовність багато працювати зробили її незамінною на Майдані. В найстрашніші дні спротиву Оля – єдина жінка в сотні – під свист куль носила бруківку на барикади. Тоді завдяки телебаченню Олина сім’я і довідалась, що Оля з чоловіком на Майдані. Вона провела на Майдані всі три місяці – допомагала “Морській сотні” Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. Ймовірно, через випадкове поранення руки бруківкою було занесено інфекцію, до медиків Ольга вчасно не звернулася. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого жінка померла в київській лікарні 10 березня 2014 року. Їй не було ще й 28 років. Та доля розпорядилася так, що молода дівчина відійшла у вічні світи, поклавши своє життя задля свободи України. Вона стала 104-ю жертвою героїчного спротиву українців. Поховали дівчину 13 березня у селі Ріпнів, де та народилася. НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ: За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ользі Бурій було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). 5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). 8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Сесія Буської районної ради: емоційно, але результативно
19-11-2019

У вівторок 19 листопада відбулась сесія Буської районної ради участь у якій взяли 24 депутати, проте до останнього питання залишилось лише 19. Та не зважаючи на те, усі рішення були прийняті, окрім одного, яке депутати перенесли на наступну сесію. А тепер детальніше

Розпочалась сесія уже з традиційної розминки у якій голова районної ради Богдан Глова вкотре наголосив про участь усіх бажаючих в обласному конкурсі мікропроектів місцевих ініціатив. Було зазначено, що заявки на цей конкурс подаються до 29 листопада 18 год. Гранична сума мікропроекту 500 тис. грн. Обласна рада співфінансує до 200 тис. Мінімум від громади 10%, проте, аби перемогти потрібно від громади та спонсорів не менше 20%. Помічним у тій ситуації є акт про нефінансовий внесок. Тобто заявник може заактувати певні роботи, оцінити їх і вони ідуть також як співфінансування від громади – наголосив Богдан Глова. Повністю весь мікропроект подається в електронному вигляді на сайті обласної ради. Тобто їхати в обласну раду не потрібно. Депутат Валентина Дудак вкотре підняла питання створення Олеського ОТГ і запропонувала включити дане питання в порядок денний сесії, що в результаті і було зроблено. В першому питанні про роботу закладів культури розповіла керівник відділу культури Людмила Ціхоцька. Було наголошено про закупівлю апаратури, сценічного одягу, музичних інструментів. Згадано і про реалізацію чисельних проектів капітального ремонту та реконструкції закладів культури району. Правда голова райради зазначив, що Кабміном без жодних причин зупинено фінансування деяких об’єктів по програмі державного соцеконому, зокрема в галузі культури більше півмільйона грн.. на капітальний ремонт Буської музичної школи, на що пропонується відповідно відреагувати. В другому питанні депутати підтримали ініціативу по створенні Олеської ОТГ, але лише з тими населеними пунктами, громади яких прийняли рішення про входження до цієї ОТГ як це передбачено чинним законодавством України. Тобто за рішеннями зборів громади та місцевих рад. Було наголошено, що районна рада не наділена законом повноваженнями погоджувати ані перспективний план, ані добровільне утворення ОТГ. Її рішення має лише рекомендаційний характер. Тобто, рішення зборів громад з рішеннями місцевих рад базового рівня напряму подається до Львівської ОДА, яка проводитиме експертизу цих рішень і передаватиме у профільне міністерство. При внесенні змін до показників районного бюджету Буського району на 2019 рік депутати виділили 150 тис. грн.. на інсулін для діабетиків. Богдан Глова зазначив, що держава провалила свою програму по фінансуванні інсуліну. Обласна рада наразі не допомогла, тому з районного бюджету шляхом зменшення видатків на інші статті вишукано частину коштів. Потрібно буде ще 250 тис. Звісно, якщо держава зовсім не дасть ні копійки на свою програму, потрібно буде знову відшуковувати кошти з районного бюджету. Було зазначено, що перевиконання бюджету за 9 місяців було розподілено минулої сесії, а наступні кошти з перевиконання розподіляються в кінці року. І перше питання яке гостро стоїть, це купівля рентгенівського обладнання. До слова, з перевиконання за дев’ять місяців (по минулій сесії) галузі медицини виділено більше мільйона грн.. (біля 800 тис. на зарплату, 100 тис. теплопостачання, 200 тис. пільгові медикаменти, 40 тис. послуги internet, 100 тис. співфінансування капітального ремонту покрівлі амбулаторії с. Новий Милятин). По галузі освіти 263 тис. на ремонт спортивного залу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Із залишків освітньої субвенції 55 тис. на придбання холодильників, більше 260 тис. на заробітну плату з нарахуваннями, 100 тис. на закупівлю вікон Новомилятинської ЗОШ І-ІІІ ст., а також кошти на закупівлю щебеню, матеріалів для встановлення котлів, переоснащення систем внутрішнього електропостачання та інше для закладів освіти. Окрім цього, з зазначеного перевиконання за 9 місяців 50 тис. виділено на дитячий будинок сімейного типу по службі дітей, 168 тис. на матеріальні допомоги онкохворих осіб та тих, що потребують дороговартісного лікування, 261 100 на ремонт тиру ДЮСШ, 90 тис. на Народний дім с. Новосілки, 100 тис. освітлення села Соколя, 50 тис. на програму надзвичайних ситуацій, а також додаткові кошти на заробітну плату галузі культури разом з цільовою програмою цієї галузі, 35 тис. на закупівлю літератури у бібліотеки, зокрема книжки «Клекіт Бузька», капремонт ДНЗ села Ожидів та чимало інших. По внесенні змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Буського району на 2017-2020 роки Геннадій Булавенко зазначив, що пропонується на капітальний ремонт очисних споруд м. Буська з обласного бюджету 3 786 558 грн., та з місцевого 946 650. По Красному пропонується відновлення санітарного стану річки Гологірка. На зазначені потреби згідно кошторису 580 тис. з обласного бюджету та 150 тис. з місцевого. Депутати підтримали зазначені зміни, проте звернули увагу на потребу відновлення санітарного стану річки Західний Буг. Розглянули внесення змін до Соціальної програми «Національна стратегія профілактики соціального сирітства у 2018-2020 роках у Буському районі» де йдеться про підтримку дитячого будинку сімейного типу у місті Буськ. У Програмі використання коштів, що надходять до районного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва щодо проведення інвентаризації земель з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти на 2019-2020 роки мова ішла про інвентаризацію земель під навчальними закладами району. Пропонується проінвентаризувати земельні ділянки тридцяти закладів, проте депутати висловили пропозицію щодо опрацювання зазначеного питання по інших навчальних закладах, зокрема по дитячому будинку «Добре серце». Богдан Глова звернувся до керівництва Буської РДА з проханням дати доручення своїм структурним підрозділам напрацювати зміни до прийнятої програми з врахуванням пропозицій депутатів, які прозвучали і винести дане питання на чергову сесію. В питанні реформування галузі охорони здоров’я Буського району затвердили нову редакцію Статуту комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» де уже немає посади головного лікаря, а директор КНП «Буська ЦРЛ», затвердили Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня», затвердили структуру комунального некомерційного підприємства Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня» з 01.02.2020 року, згідно якої створене довгоочікуване приймальне відділення, делегували до складу Госпітальної ради Львівського госпітального округу Замроза Володимира Степановича. Затвердили проект землеустрою щодо зміни меж села Балучин Балучинської сільської ради Буського району, збільшивши межі села Балучин на 61,7460 га. Дискусія відбулась щодо питання про встановлення меж зон санітарної охорони Олеського родовища мінеральних лікувально-столових вод. Депутат Богдан Гринишин запропонував відкласти зазначене питання, оскільки третя зона санітарної охорони поширюється практично на все селище Олесько. Прийнято рішення перенести розгляд цього питання на іншу сесію, запросивши на сесію проектувальників та керівництво заводу, а також запропоновано Олеській селищній раді висловити свою позицію з даного питання. При розгляді питань щодо надання оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад Буського району депутати прийняли рішення з наступним формулюванням: «Відділу освіти Буської РДА (Г. Олійник) та відділу культури та туризму Буської РДА (Л. Ціхоцька) у термін до 31.12.2019 переглянути усі чинні договори оренди, укладені з громадськими організаціями, які займаються з молоддю та орендують нерухоме майно спільної власності територіальних громад Буського району, в частині покладення на орендарів обов’язку забезпечення дітям-сиротам та дітям учасників АТО/ООС можливості тренувань (занять, тощо) на пільгових умовах (без сплати внесків)».

Буська районна рада прийняла звернення до Прем’єр-міністра України щодо неприпустимості блокування субвенції місцевим бюджетам
19-11-2019

На черговій сесії Буської районної ради депутати одноголосно підтримали Звернення до Премєр-міністра України щодо неприпустимості блокування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Подаємо текст Звернення: Ми, депутати Буської районної ради, глибоко стурбовані окремим дорученням Уряду від 11.09.2019 року (пункт. 6.2 витягу з протоколу засідання №4 від 11.09.2019) призупинити здійснення видатків державного бюджету за прогорамою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Урядом запропоновано Мінфіну разом з обласними державними адміністраціями, з метою забезпечення ефективного використання коштів державного бюджету, підготувати пропозиції щодо внесення змін до розподілу цієї субвенції, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р. Прте, саме цим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р. фінансуються важливі соціальні обєкти Буського району, а саме 213,258 грн. на капітальний ремонт інфекційного відділення Буської центральної районної лікарні в с. Ріпнів Буського району Львівської області, а також 536,742 грн. на капітальний ремонт дитячої музичної школи на вул. Шкільній, 25 у м. Буськ Львівської області. Дані об’єкти потребують лише збільшення фінансування, а не блокування попередньо виділених на них коштів. Ця субвенція є важливим джерелом фінансування будівництва (реконструкції, капітального ремонту) об’єктів інфраструктури комунальної власності, розв’язання проблем адміністративно-територіальних одиниць. Дане розпорядження Кабінету Міністрів України запустило типовий ланцюг дій з боку замовників будівництва щодо визначення виконавців проектів, розпочались роботи з їх реалізації, відповідно блокувати кошти на зазначеному етапі є не тільки не логічним, а повністю абсурдним, що підриває довіру місцевих громад до держави. Враховуючи вищевикладене, просимо терміново розблокувати уже виділені кошти згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». Сподіваємось на підтримку та розуміння.

Буська районна рада виділила кошти на придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет
19-11-2019

19 листопада, на черговій сесії Буської районної ради депутати проголосували за виділення з районного бюджету 150 тисяч гривень на придбання інсуліну. На сьогодні існує заборгованість перед аптекою, що здійснювала відпуск ліків для хворих на цукровий діабет у сумі 400 тисяч гривень. 150 тисяч гривень боргу погасять із районного бюджету, хоча ці кошти мали б надходити із держбюджету. Зараз усі жителі району, хворі на цукровий діабет, можуть отримати інсулін безкоштовно.

Аграрії Бущини відзначили професійне свято
15-11-2019

В п’ятницю, 15 листопада, в сесійній залі райради відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства.

Перший заступник голови РДА Олег Ільків і голова районної ради Богдан Глова у своїх виступах подякували аграріям за розвиток сільського господарства у районі, створення робочих місць, наповнення бюджету, виробництво високоякісної продукції, яка щодень потрапляє на столи бущан. Керівники вручили кращим працівникам сільськогосподарської галузі району грамоти Буської райдержадміністрації та Буської районної ради “за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва Буського району, вагомі трудові досягнення та з нагоди Дня працівників сільського господарства нагороджено: – ГАЯ Василя Федоровича – тракториста ТзОВ «Барком»; – КАЗМІРЧУКА Михайла Володимировича – керівника ФГ «Віра»; – КІШАЙ Миколу Маркіяновича – тракториста-машиніста Буського підрозділу ПП «Західний Буг» с.Андріївка; – КУЗЬМУ Богдана Володимировича – тракториста-машиніста Буського підрозділу ПП «Західний Буг» с.Андріївка; – ЛАБУНСЬКОГО Василя Олексійовича – тракториста ТзОВ «Барком»; – МЕХА Павла Михайловича – керівника ФГ «Надія»; – ПАПРОЦЬКОГО Дмитра Романовича – керівника ПП «Агро-Прогрес»; – СМИКА Віталія Володимировича – старшого агронома Буського підрозділу ПП «Західний Буг». – ТИЖАЙ Марію Олегівну – керівника фермерського господарства «Олком». Надалі для усіх присутніх у залі відбулася святкова концертна програма за участю вокалістів: Вікторії Підгірної, Назарія Кузьми, Вікторії Лисак, Тетяни Турчиняк, а також баяністів Тараса Козака та Миколи Шевченка. Вела урочистість методист РНД Ірина Калиновська.

За інсулін замість Держави заплатить район, поки що…
13-11-2019

Про важливу тему щодо проблеми з пільговим забезпеченням громадян з цукровим діабетом препаратами інсуліну ми вже писали у своїй статті “У регіонах відзначаються проблеми з інсуліном. У Буському районі за безкоштовними рецептами таки відпускають інсулін для пацієнтів”. Яка ж ситуація з фінансування цієї Державної програми сьогодні? Відповідь на це запитання Буському Радіо надав голова Буської районної ради Богдан Глова. Про це та не тільки слухайте сьогодні у програмі “Гість студії”, традиційно о 19:30 на хвилі БуськогоРадіо 87.FM.

Дві чи три громади на Бущині, - про що йшлось на обговоренні моделі адміністративного-територіального устрою
09-11-2019

У суботу, 9 листопада 2019 року, в приміщенні сесійної зали Буської районної ради за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Буського району.

В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної та обласної рад, громадськість, районні засоби масової інформації району. «Мета не йти поспіхом до виборів, а завершити процедуру децентралізації» Перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський розпочав обговорення з методики формування громад. Зокрема, серед формуючих чинників він виокремив територіальну доступність: відстань, яку людина має долати до свого адмінцентру, площу територіальної громади, людський потенціал, доступність служб екстреного реагування, економічну спроможність. Як зазначив Василь Лозинський, конфігурація, запропонована Міністерством розвитку громад і територій, має право на існування, але оскільки в нашій державі відбуваються конструктивні зміни, тому необхідно внести деякі правки і провести обговорення напрацьованого проекту по районах Львівської області. - Зараз проводимо обговорення, мета яких не йти поспіхом до виборів, а завершити процедуру децентралізації. До кінця листопада йтиме в області обговорення для внесення змін, прийняття пропозицій, а далі у грудні розглядатиме все це Мінрегіон. У січні-лютому ними відбуватимуться внесення змін, щодо доцільності спроможності громад. Ймовірно, що на кінець весни, якщо встигнемо, будуть призначені вибори, але якщо не встигнемо – тоді восени, чергові, - розповів Василь Лозинський. Далі т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда ознайомив присутніх з проектом нового адміністративно-територіального устрою Львівщини, зокрема розповів, що у Буському районі розглядаються наразі створення двох спроможних громад – Буської та Красненської. Радник з питань децентралізації Львівського центру місцевого самоврядування Тарас Баранецький розповів про умови участі в програмі міжмуніципального співробітництва, що пропонується для тих, хто вже об'єднався та тих, хто ще планує. Зокрема, експерт розповів про Закон «Про співробітництво територіальних громад», який був прийнятий ще до Закону «Про об'єднання територіальних громад». Його механізми дають кільком ОТГ змогу втілювати спільні проекти, разом подаватися на конкурси та отримувати нові ресурси у свою громаду. Підписуючи договори міжмуніципального співробітництва, громади отримують доступ до нових ресурсів. Разом можна подаватися на програми та конкурси, створювати спільні комунальні підприємства (наприклад, зі збору сміття), ремонтувати дороги між населеними пунктами тощо. За словами Тараса Баранецького, зразком створення спільного комунального підприємства є, наприклад, комунальне підприємство зі збору сміття, яке діє на базі договору про співпрацю між трьома громадами і обслуговує усі три ОТГ. Також це може бути утримання спільного майна, реалізація проекту, навіть утворення спільного органу управління — скажімо, одного відділу освіти на дві громади, якщо це доцільно. - В Україні працює 500 таких договорів. Львівська область не дуже була активна в цьому процесі. Лише у минулому році розпочалась активізація, - повідомив експерт. Селище Олесько і село Ожидів повинні між собою домовитись Першим, хто взяв слово, був голова Олеської селищної ради Анатолій Триндюк. Він розповів, що громада вкрай обурена тим, що ще у минулому році розглядалось питання створення Олеської ОТГ, як спроможної, а цьогоріч її без пояснень викреслили. І запевняє, що їх силоміць намагаються приєднати до Заболотців, або до Буська. За словами представниці ініціативної групи села Ожидів Ольги Козак, більшість людей села висловились увійти до Олеська, натомість сільська голова це проігнорувала. Як зауважив заступник голови Львівської ОДА Юрій Гудима, що попри всякі образи, двом громадам треба знайти спільні домовленості і натякнув, що ймовірно, все через те, що Ожидів прагне стати центром громади. Три сільські ради, які згідно проекту Перспективного плану 2015 року мали увійти до проєктованої Олеської ОТГ – Переволочнянська, Тур'янська, Соколівська, чітко висловили свою позицію увійти до Буської об'єднаної територіальної громади. Також, отримали запевнення керівництва адміністрації та обласної ради, що позиція Соколівки і Тур'я по категоричному неприйняттю приєднання до Заболотцівської громади буде врахована при формуванні кінцевого варіанту поділу територій області. Представникам ініціативної групи, яка виступає за створення Олеської ОТГ, була дана рекомендація, спробувати розпочати процедуру об'єднання і податися на отримання висновку про відповідність рішень їх рад Конституції та Законам України. Однак, поки лише Олесько і Кути виявили бажання увійти в дану громаду, бо позиція Ожидівської сільської ради, закріплена рішенням сесії сільської ради про приєднання до Буської ОТГ. У своєму слові, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, наголосив, що від моменту впровадження реформи децентралізації минає 5 років. За цей час, неодноразово представники райдержадміністрації приїжджали у села й просили громади активізуватись, не бути пасивними, приймати рішення і рухатись вперед, але все це було проігноровано. Голова Буської райради Богдан Глова нагадав, що районна рада виключена із Закону, що не дає їм право погоджувати перспективний план та не надає згоду на добровільне утворення. - Нас виключили зі всіх Законів. Всі рішення сільських рад по об'єднанню йдуть напряму до обласної ради, оминаючи райраду та адміністрацію. Наші рішення можуть мати рекомендаційний характер, але до уваги не беруться. Я за весь час роботи – не нагинав жодної сільської ради, не телефонував до жодного сільського голови, яке рішення йому приймати. Коли на сесії райради поставили питання, чи ми будемо підтримувати створення Олеської ОТГ, я чітко проголосував «за». Я підтримую створення Олеської ОТГ в межах тих сіл, які прийняли рішення (!) про входження в Олеську ОТГ. Але, голосував з тим підходом, що мають бути рішення громад! Як ми можемо заламати одну громаду, на догоджання другій. Ну, як можна взяти жінку заміж, якщо вона не сказала: «Так!». Депутат Львівської облради, керівник районної організації ВО «Батьківщина» Степан Рак сподівався побачити набагато більше людей в залі щодо обговорення моделі адміністративного територіального устрою в частині Буського району. - Наша громадськість пасивна, це є сумно. Натомість приємно, що влада чує людей. Дякую Вам, що приїхали до нас. Позиція моя й нашої фракції у Львівській обласній раді, що має бути добровільне об'єднання громад, які між собою повинні дійти спільного обговорення. Якщо збережеться за обласною радою повноваження погоджувати перспективні плани, то ми будемо дотримуватись саме тої позиції, де буде спільне обговорення. Міський голова Буська Ростислав Сліпець відзначив, що одна з ідей, які лежать в основі реформи децентралізації влади – сильніші громади стають не лише центром, а й точкою росту для суміжних населених пунктів. Разом вони створюють більш комфортний та упорядкований простір для життя кожного жителя об'єднаної громади. Тому ситуація, що склалась з Олеськом та Ожидовим, вкрай потребує спільного рішення безпосередньо людей цих громад. Саме від їхній дій залежатиме, чи буде Олеська ОТГ, чи залишиться все без змін, як зараз пропонують. До речі, дехто з присутніх зауважив, що на обговоренні не було представника Красненської селищної ради. Загалом захід тривав більше трьох годин та завершився на позитивній ноті. Нагадаємо також, що має місце поділ території Львівщини на шість районів: Львівського, Дрогобицького, Самбірського, Червоноградського, Золочівського і Стрийського.

До 101-ї річниці ЗУНР у селищі Красне відбувся захід біля пам’ятника летунам Української Галицької Армії
01-11-2019

1 листопада, у день 101-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у селищі Красне відбувся захід біля урочисто відкритого минулоріч пам’ятника авіації Української Галицької Армії. Участь у акції взяли представники районної та місцевої влади, настоятелі місцевих храмів, громадськість селища, пластуни Станиці Красне НСОУ. Слова-вітання до громади мали: Красненський селищний голова Микола Чучман, голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків. Панахиду за загиблими пілотами Української Галицької Армії провели священнослужителі о.Володимир Целень та о.Юрій Толочний. Квіти до підніжжя пам’ятника “Героям Українського неба” поклали пластуни, представники влади та ветеранських патріотичних організацій, а хор місцевого народного дому виконав гімн летунів. Довідково. Авіація УГА в Красному постала у грудні 1918 р. з авіаційного відділу, що його на авіаційній базі в Красному організував сотник Петро Франко; при допомозі висококваліфікованих пілотів колишньої російської армії було організовано авіаційний полк, що складався з 3 авіаційних сотень, авіашколи, технічної сотні і сотні обслуги; станом на квітень 1919 р. у полку нараховувалось 35 старшин, 300 вояків та понад 20 бойових літаків французького, німецького, угорського, австрійського та російського виробництва. До квітня 1919 р. українська авіація мала перевагу над польською, проте згодом її отримала саме польська авіація (150 літаків проти 40 українських) і добровільна американська ескадра. І хоча на той час літаки були мало розвиненими, дерев’яними, часто розбивались, вибухали, проте сам факт їхнього існування в УГА підтверджує, що Українська Галицька Армія — дійсно сильна, організована. До виникнення летунства Галицької Армії дуже причинився 3-й Одеський авіадивізіон, який прибув до Галичини під проводом свого командира — полковника Джамбулата Канукова. З ним прибули добрі й досвідчені бойові летуни: полковник Борис Губер — відомий авіаконструктор, сотник Василь Булатів, поручник Аркадій Шеремецінський, хорунжий Хазбулат Кануков (брат полковника). Одночасно на Галицькій землі були власні спроби організувати летунство. Постали два летунські відділи, з яких один зорганізував син Івана Франка, поручник Петро Франко, другий у Тернополі — поручник Василь Томенко. Разом з прибулими наддніпрянцями ці відділи створили Галицький летунський відділ. Його головний аеродром був в Красному. На цьому аеродромі залишилися з часів Першої світової війни великі майстерні, що колись належали австрійській авіації. Керував роботою майстерень поручник Степан Слєзак — колишній конструктор австрійських гідропланів. Він зорганізував до праці фахівців-механіків, що їх спроваджував навіть з Відня і розгорнув широку роботу над направою і комплектуванням літаків. Майстерні ці привели до бойової готовості чимало літаків. У грудні 1918 – січні 1919 рр. Летунський відділ Галицької армії постійно розвивався. 5 лютого 1919 року сталася трагічна подія: під час викладу полковника Б. Губера в школі для старшин про бомби і їх кидання на ворожі цілі, бомба, що її хотів розібрати Б. Губер, розірвалася йому в руках. Згинули на місці: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець. Від ран померли в лікарні: поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул. З поранених вилікувався тільки сотник І. Фостаковський. Всі старшини української авіації, що загинули, були поховані на приватному кладовищі графині Русоцької в Красному. На їх могилах поставили хрести з авіаційних пропелерів. У лютому 1919 року до Красного прибула ціла низка летунів з колишньої російської та австрійської армій: сотники Федір Алелюхін, Іван Шестаків, Нікандер Залозний, поручники Рудольф Земик, Іван Огар, пілоти-австрійці Франс Рудольфер, Бернгрубер, Найгавзер та інші. Це дало змогу перетворити Летунський відділ на полк, що сталося на початку квітня 1919 року. З цього часу летунський полк Галицької армії складався з 3 бойових сотень та летунської бази у Красному. У другій половині травня через відступ УГА бойова діяльність авіаційних сотень знизилась. 21 травня 2-га авіаційна сотня під обстрілом польської авіації змушена була залишити Красне. Відступаючи, спалили аеродромне містечко з невідремонтованими літаками та цінними матеріалами. Під час перельоту до Озерної біля Тернополя в авіакатастрофі загинув командир полку Джамбулат Кануков. Галицькі летуни ще впродовж року були учасниками бойових дій.

Керівники органів влади, представники Братства ОУН-УПА поклали квіти до місця поховання загиблих у Красному летунів УГА
01-11-2019

1 листопада з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР, голова райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Тетяна Сай, Красненський селищний голова Микола Чучман, представники РО Братства ветеранів ОУН-УПА поклали квіти до братської могили героїв національно-визвольної боротьби у центрі Красного. Саме тут знайшли свій останній спочинок летуни УГА, які трагічно загинули 5 лютого 1919 року. В цей день сто років тому сталася трагічна подія: під час викладу полковника Б. Губера в школі для старшин про бомби і їх кидання на ворожі цілі, бомба, що її хотів розібрати Б. Губер, розірвалася в його руках. Згинули на місці: полковник Борис Губер, поручник Орест Гумецький, хорунжі Хазбулат Кануков, Михайло Нестор, Осип Швець. Від ран померли в лікарні: поручники Олекса Басан, Василь Томенко, Іван Лупул.

У Буську відзначили 101 річницю проголошення ЗУНР
01-11-2019

1 листопада, біля пам'ятника президентові Західноукраїнської Народної Республіки Євгенові Петрушевичу в Буську, відбулося віче з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР

Участь у заході взяли представники районної та місцевої влади, громадськість міста та району, пластуни, ЗМІ. Квіти від учасників урочистості до підніжжя пам'ятника Президентові ЗУНР поклали перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець. Звертаючись до учасників заходу, керівники акцентували увагу на історичній значимості подій, які відбулися в ніч на 1 листопада 1918 року та стали яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України. Надалі хор працівників культури виконав низку патріотичних пісень, а учні НВК "Буська ЗОШ І ст. - гімназія-інтернат ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка" виступили з літературно-музичною композицією, присвяченою Листопадовому чину. Завершилося віче спільним виконанням усіма присутніми церковного гімну України "Боже, великий, єдиний...". Вели захід методисти РНД Ірина Калиновська та Любов Огороднік.

Держава провалила взяті на себе зобов’язання
29-10-2019

Держава провалила взяті на себе зобов’язання і залишила райони без інсуліну. Сьогодні на сесії Львівської обласної ради було оголошено про проблему, з якою звернувся до депутатів обласної ради голова Буської районної ради Богдана Глова щодо фінансування закупівель інсуліну для діабетиків (звернення Б. Глови озвучив на сесії депутат Степан Рак).

Справа в тому, що на всеукраїнському рівні державна програма по інсуліну була провалена, кошти від Національної служби здоров’я України, яка відповідає за дане питання, для вирішення цієї проблеми в райони не надійшли. Перший заступник голови ОДА Василь Лозинський із трибуни обласної ради повідомив, що уже мав розмову на цю тему з Богданом Гловою. Така ситуація по всіх районах. В свою чергу голова райради Богдан Глова в інтерв’ю журналісту Буського Медіа-порталу повідомив, що заборгованість аптекам за надання інсуліну уже перевищує 300 000 грн., а гарантована державна субвенція на це лікарство не приходить. Богдан Глова наголосив, що ще 8 жовтня підняв дане питання на нараді Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» в присутності обласних керівників і керівники області обіцяли розв’язати дану проблему шляхом організації перенаправлення коштів, які раніше були виділені на народження дітей для вирішення цього питання. Сьогодні на сесії обласної ради на медичні заклади області з обласного бюджету було виділено 25 млн. грн., проте голова обласної ради Олександр Ганущин повідомив, що ці кошти підуть на погашення заборгованості по зарплаті медиків (і це переважно в ОТГ), хоча в приватних розмовах говорилось, що частина з цієї суми піде на пільгові медикаменти, в тому числі на інсулін. Хоча на заробітну плату медиків кошти повинен виділяти також державний бюджет шляхом надання відповідної цільової державної субвенції. Щоправда перший заступник голови ОДА і не відмовив у допомозі вирішення цього питання. Голова райради Богдан Глова наголосив, що з районного бюджету вже було виділено додатково біля 800 000 грн. на заробітну плату медиків, аби не допустити заборгованості по зарплаті. Якщо ані держава, ані область не допоможе в питанні фінансування закупівель інсуліну, прийдеться забирати кошти з інших статей для вирішення зазначеної проблеми. Але тоді державній владі потрібно визнати про провал взятих на себе зобов’язань перед людьми.

Буська райрада призначила нового керівника КНП “Буська ЦРЛ”
24-10-2019

Буська районна рада під час чергової сесії, яка відбулася сьогодні, 24 жовтня, прийняла рішення про призначення за результатами проведеного конкурсу нового керівника КНП “Буська ЦРЛ”. Ним став Замроз Володимир Степанович. За його призначення проголосувало 19 районних депутатів, при необхідних 18. Вже з 25 жовтня Володимир Замроз присупить до роботи в якості керівника КНП. Контракт з ним підпишуть на 3 роки, як це передбачено законодавством та статутом підприємства.

Жительці Красного Наталії Рибак вручили посвідчення та нагрудний знак “Мати-героїня”
24-10-2019

Сьогодні, 24 жовтня, перед початком сесії Буської районної ради жительці селища Красне Наталії Зіновіївні Рибак було вручено державну нагороду – нагрудний знак “Мати-героїня”, посвідчення до нього та квіти. Привітали багатодітну матір з почесною нагородою перший заступник голови РДА Олег Ільків та голова районної ради Богдан Глова. Зазначимо, що Наталія Рибак народила та виховала п’ятеро дітей: четверо хлопців та одну дівчину. Найстаршому синові Іванові уже виповнилося 27 років, найменшому Святославу лише 9 років. Почесне звання “Мати-героїня” присвоєно жінці Указом президента України 06 травня 2019 року №190/2019 “за материнську відданість, народження та зразкове виховання дітей, забезпечення, умов для всебічного їх розвитку”.

Буська районна рада підтримала заяву облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні
24-10-2019

Сьогодні, 24 жовтня на сесії Буської районної ради депутати підтримали заяву депутатів Львівської облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні.

Подаємо текст заяви: ЗАЯВА Львівської обласної ради щодо недопущення капітуляції України в російсько-українській війні Ми, депутати Львівської обласної ради. заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів та початком капітуляції України в російсько-українській війні. Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі. Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади. Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону. У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні. Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України. У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України. Ми, депутати Львівської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізації так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. Закликаємо органи місцевого самоврядування Львівської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Львівської обласної ради та звертаємося до профільних асоціацій органів місцевого самоврядування України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що місцеві ради інших регіонів України будуть солідарні з нами в позиції, викладеній у цій заяві. Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною. Пропонуємо керівництву держави і провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій. Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу. Ні капітуляції України! Слава Україні! Прийнято на ХХІ позачерговій сесії Львівської обласної ради VII скликання 02 жовтня 2019 року

Про наболіле мешканців Бущини
23-10-2019

Перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк протягом трьох годин прийняв біля двох десятків людей та зокрема 7 голів сільських рад з представниками їх громад. Які наболілі питання довелось розглянути, - далі розповімо детальніше.

Отже, в середу 23 жовтня, як і було анонсовано, прийом громадян в кабінеті голови Буської районної ради провів новопризначений перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Миколайович Гагалюк за участю голови районної ради Богдана Глови. Протягом трьох годин на прийомі побували біля двох десятків людей. Зокрема по важливих питаннях громад були присутніми на прийомі у першого заступника голови облради семеро голів місцевих рад Буського району в супроводі активних представників їхніх громад. Зокрема найбільш емоційним виявилось обговорення питань децентралізації. Соколівська сільська головиха Мирослава Леськів та Тур’янський голова Євген Красіцький наголосили на проблемі підпільної пропозиції Львівської ОДА приєднати території їх сільських рад до Заболотцівської ОТГ. Натомість вони повідомили, що їх громади бажають бути в Буській ОТГ і надали Богдану Гагалюку протоколи зборів громадян своїх місцевих рад та рішення сесій. В свою чергу головиха Ожидівської сільської ради Олександра Шах також заявила про входження територій Ожидівської сільської ради до Буської ОТГ та надала протокол зборів громадян Ожидівської сільської ради та рішення сільської ради, а також повідомила, що Ожидівська сільська рада відхилила пропозицію ініціативної групи про входження до Олеської ОТГ. В свою чергу Олеський сільський голова Анатолій Триндюк, який прийшов на прийом з представниками Олеської громади та Ожидівської ініціативної групи заявили, що вони підтримують утворення Олеської ОТГ. Представники Ожидівської ініціативної групи надали Богдану Гагалюку свій протокол, щодо входження села Ожидів до Олеської ОТГ. Богдан Гагалюк зазначив, що для створення ОТГ добровільно час був, але очевидно в силу розбіжностей на цій території воно створено не було. Тепер на державному рівні іде примусова децентралізація. Щодо Заболотцівської ОТГ, була висловлена думка, що її також мабуть розформують. Тоді території Соколівської і Тур’янської сільських рад можуть відійти до Буської ОТГ. Піднімались і питання ремонту доріг, на чому наголошували голови Новосілківської та Задвір’янської сільських рад Володимир Яворський і Павло Юрдига. Голова райради запропонував усі пропозиції по ремонту доріг, а також питання встановлення світлофорів на аварійних перехрестях траси Київ-Чоп внести в рішення Буської районної ради 24 жовтня 2019 року і надіслати до Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Служби автомобільних доріг у Львівській області та Агентства автомобільних доріг України. Також представники Задвір’янської місцевої ради підняли питання відкриття в селі Задвір’я дитячого садочка. Зазначили, що планують на 60 дітей. Було порекомендовано подавати проект на ДФРР. Представники Андріївської сільської ради вкотре підняли проблему перейменування їхнього села з Андріївка на Мармузовичі та довели до відома про рішення сільської ради перейменувати село Мармузовичі на Андріївку на честь Андрія Первозванного. Громадська організація «Меч» підняла питання вивозу Львівського сміття на Верблянське сміттєзвалище. Було зазначено, що Львівське сміття вивозиться згідно угоди між Буською міською радою та Львівською ОДА, але в свою чергу скарг на це від Гумниської та Боложинівської сільських рад не надходить. Відкрите питання сміттєсортувальних ліній та сміттєпереробних заводів. Підняте питання і щодо відновлення фауни мисливськими товариствами. Керівник Буської ДЮСШ Богдан Пасічник підняв питання стадіону спортивної школи, який планує капітально ремонтувати після запуску басейну і планує задіяти даний спорткомплекс для спортивних змагань обласного рівня. Тут також обговорювалась можливість подачі об’єкта на конкурс ДФРР та обласний конкурс мікропроектів місцевих ініціатив. Багато людей на проведення складних операцій та довготривале лікування просили матеріальної допомоги, зокрема були на прийомі представники районної Асоціації інвалідів. Нікому не відмовили. Було підняте питання потреби у державній та обласній програмах щодо централізованої закупівлі дефібриляторів та кардіостимуляторів. Богдан Гагалюк погодився, що питання про запровадження таких програм потрібно піднімати як невідкладне. Богдан Глова загострив питання закупівлі сучасного цифрового рентгенівського обладнання, оскільки плівкові апарати давно себе вижили. Ціна такого апарату від 5 до 7 мільйонів гривень. Богдан Гагалюк також пообіцяв сприяти в цьому питанні. Окрім вищезазначеного піднімалось ще багато важливих питань, зокрема і палацу Бадені, де Буській міській раді радили розробити проектно-кошторисну документацію для реставрації палацу і подаватись на конкурс ДФРР. Відомий в районі волонтер Олександр Сарамсаков подарував Богдану Гагалюку власноруч написану картину і побажав успішної роботи та вирішення проблем.

В Буську відбулося віче до Дня захисника України та 77-ї річниці створення УПА
14-10-2019

14 жовтня, у величне храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначаємо День захисника України, 77-у річницю створення Української Повстанської Армії та День Українського козацтва.

З метою належного відзначення свят у Буську відбулося загальнорайонне віче за участю керівництва району та міста, учасників війни на сході, представників Братства ветеранів ОУН-УПА, Спілки політичних в’язнів та репресованих, Товариствf пошуку жертв війни “Пам’ять”, чоти ім.К.Трильовського зі Скваряви, громадськості міста та району. З словами-вітаннями до українських захисників звернулися керівники влади: перший заступник голови РДА Олег Ільків, Буський міський голова Ростислав Сліпець, заступник голови районної ради – учасник ООС (АТО) Роман Фурда. Вони разом з представниками ветеранських організацій учасників АТО поклали квіти до памятника Незалежності та вручили за участю Буського війського комісара Ігоря Томачука державні та громадські відзнаки воїнам.

«Нас одружили – без нас!», – мешканці Соколівської сільради висловились проти об'єднання в Заболотцівську ОТГ
13-10-2019

У неділю, 13 жовтня 2019 року, близько 100 мешканців Соколівської сільради, вкотре зібрались в актовому залі місцевої школи, щоб розглянути надання згоди на приєднання до територіальної громади Заболотцівської чи Буської ОТГ.

На недільну зустріч завітали заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима, голова Буської районної ради Богдан Глова, міський голова Буська Ростислав Сліпець, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, депутат Львівської обласної ради Степан Рак, голова Тур'янської сільської ради Євген Красіцький, голова Ожидівської сільської ради Олександра Шах, радник з питань децентралізації Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький. Як відомо, за розподілом у Львівській ОДА розглядається варіант поділу Буського району на дві громади – Красненську та Буську. Звичайно, що Красненська селищна об’єднана територіальна громада зберігається в тому самому складі, тобто об'єднає 15 населених пунктів, але до неї ще приєднуються території Бортківської сільської ради (села Бортків, Мала Вільшанка та Скнилів), які не проти приєднання. Таким чином ОТГ розширюється на одну сільську раду. Щодо Буської територіальної громади, яка раніше об'єднувала 42 населених пунктів, додають Ожидів, Олесько і Кути. А інші надбужанські села Соколівку та Тур'я приєднують до Заболотцівської ОТГ. Відповідно, у двох останніх згаданих селах були проведені громадські обговорення, на яких громада висловилась проти входження до Заболотцівської ОТГ і прийняли рішення про приєднання до Буська. Однак громаду не чують чиновники у вищих кабінетах і два населених пунктів залишаються на папері в Заболотцівській ОТГ. Тому громада змушена була вкотре зібратись, щоб заявити про свою тверду позицію. Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів присутнім, що на початку вересня Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» скинула табличку об'єднання ОТГ, де Буський район поділений на дві ОТГ – Красненську та Буську. Але коли пан Глова побачив, що відсутні населенні пункти Соколівка та Тур'я то подумав, що це може бути технічна помилка. Після декількох телефонних дзвінків з'ясувалось, що помилки не має. Справді, Соколівську і Тур’янську сільські ради віднесено було до Заболотцівської ОТГ. Постало питання, чи було по цьому громадське обговорення? Ні районну раду, ні райдержадміністрацію, ні мешканців – не питали. Очевидно, що пішла вказівка зверху. 19 вересня 2019 року сесії Соколівської та Тур’янської сільських рад закріпили рішення сходів сіл, що відбулись 8 вересня, щодо приєднання до Буської ОТГ. Дані копії протоколи сесій та зборів були направлені до голови Львівської облради Олександра Ганущина та голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського. Наступного дня голова Буської райради Богдан Глова на черговому обговоренні зборів членів Асоціації місцевих рад висловив думку громади і передав також відповідний пакет документів з надією, що громаду почують. Але йшли дні і все безрезультатно. Лише за ініціативою голів місцевих рад 7 жовтня знову відбулось засідання Асоціації, де вкотре було порушено питання про відмову громад об'єднатись із Заболотцівською ОТГ. На цьому заході директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин сказала, що ніби існує протокол сходу сіл минулого року, де мешканці проголосували за входження до Заболотцівської ОТГ. Однак, як з’ясувалось – це була цілковита брехня. Голова Буської райради зателефонував до сільської головихи Соколівської сільської ради Мирослави Леськів, щоб з’ясувати, чи існують такі протоколу. З’ясувалось, що їх не існує. Невідомо, звідки взяла директор ЛЦРМС ці протоколу, які не існують взагалі. На прохання показати їх – вона відмовилась. До речі, радник з питань децентралізації Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький, який був присутній сьогодні на сході сіл, не зміг пояснити дії своєї начальниці, мовляв, треба її запитувати. Громада розкритикувала роботу організації, а самому представнику так і не дали змогу відповісти на чимало запитань. Представники Офісу реформ Асоціації міст приїжджали до міського голови Буська Ростислава Сліпця. Намагались, як то кажуть, торгуватись, аби очільник відмовився від цих сіл для входження в Буську ОТГ. Ростислав Сліпець свою заявив тверду позицію, що цих сіл не покине. На даний момент відомо, що документи про приєднання вищезазначених сіл до Заболотцівської ОТГ, без громадського обговорення, вже знаходяться в Міністерстві розвитку громад територій України. Але громада віри не втрачає і готова йти до кінця. На сході села мешканці вкотре проголосували і зафіксували документально про намір об’єднатись до Буської ОТГ. Підтримку їм висловив заступник голови Львівської облради Юрій Гудима (уродженець села Ожидів), який заявив, що не відстоює Олеську ОТГ, а намагається допомогти всім розібратись як краще поступити. На наступному тижні Верховною радою України має бути затверджений закон, яким забирають всі повноваження обласної ради приймати і голосувати за перспективні плани. Підтримку громаді пообіцяв депутат Львівської облради, член ВО «Батьківщина» Степан Рак. Каже, що, якщо в разі все ж таки облрада буде голосувати за перспективні плати, то їхні члени партії готові голосувати лише за рішення громади. Сьогодні також громада Тур'янської сільської ради підтримала намір приєднатись до Буської ОТГ. Мешканці населених пунктів все ж сподіваються, що вдасться чиновникам їх почути, а, якщо у разі їх не почують, вони готові вдатись до радикальних дій. Днями має ще відбутись зустріч з головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським. Про результати будемо надалі інформувати.

У Буському терцентрі відбулися заходи з нагоди відзначення Дня людей похилоговіку
11-10-2019

Сьогодні, 11 жовтня, до літніх людей, які проживають в будинку Буського територіального центру, прийшли сказати добрі слова, побажати довгих років життя і міцного здоров’я голова районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, , начальник управління соціального захисту РДА Андрій Лащук, керівник управління Пенсійного фонду в Буському районі Олег Цимбор. Милозвучні музичні дарунки для людей поважного віку подарував гурт “КвоВадіс”. На імпровізованій сцені звучали пісні патріотичної та релігійної тематики. З словами привітань та побажань здоров”я до усіх присутніх звернувся голова Бускьої райради Богдан Глова. Подякував за виступ і привітав літніх людей перший заступник голови РДА Олег Ільків. Також посадовці висловили вдячність за увагу та турботу до літніх людей працівникам територіального Центру, який очолює Андрій Дворянин. А перед урочистостями у капличці, що на території терцентру, відбувся до Дня людей похилого віку молебень, який провів настоятель місцевого храму Святого Юрія, отець Андрій Баглай.

Керівники РДА і райради привітали правників району з професійним святом – Днем юриста
08-10-2019

Щороку, 8 жовтня, згідно з Указом Президента №1022/97, в Україні відзначають День юриста — професійне свято всіх, хто пов’язаний із захистом прав і свобод громадян. З нагоди цієї важливої для українського суспільства дати сьогодні у сесійній залі Буської райради в урочистій обстановці перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків і голова районної ради Богдан Глова привітали правників району з професійним святом, подякували за сумлінну працю та професіоналізм під час реалізації державної правової політики, за вклад кожного юриста Бущини у захист конституційних прав та свобод громадян. Також слова-вітання мали заступник голови РДА, юрист за освітою Тетяна Сай та директор Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іван Скочко. Свято доповнили виступи з пісенними дарунками набужанських вокалісток Стефанії Панкевич та Вікторії Підгірної. Вела захід методист РНД Ірина Калиновська.

БУСЬК СВЯТКОВО ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ МІСТА
07-10-2019

Цьогоріч стародавній Буськ відзначив з дня першої документальної згадки у літописі «Повість минулих літ» 922 річчя.

Цікава та насичена програма складалася зі спортивних змагів, які відбувалися впродовж дня, атракціонів, святкової концертної програми, конкурсу малюнків, привітань від керівництва району та міста та відомих зіркових гостей. У святкуванні взяли участь міський голова Буська Ростислав Сліпець, його заступник Володимир Зеленюх, секретар Людмила Рудіон, голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, заступниця Тетяна Сай, народний депутат України Михайло Бондар, депутати районної та міської ради тощо. На сцені виступили зіркові гості, це – відома співачка, переможниця проекту «Голос країни» Оксана Муха, рок-гурт «Мері» та інші. Ведучою свята була незмінна методист Буського РНД Любов Огородник. В рамках святкування Дня міста відбулось нагородження учасників конкурсу малюнків про рідний Буськ. З роботами учасниками можна було ознайомитись на виставці, а ще й сфотографуватись у фотозоні «Я люблю Буськ 922», де поруч був розташований великий лелека – символ міста. Фотозону підготувала відома мисткиня Лілія Андреєва. Захід відбувся за фінансової підтримки Буської міської ради, сприяння райдержадміністрації і районної ради, інформаційних спонсорів: районного часопису «Воля народу», Буського радіо і Буського медіа-порталу. Попри холод бущани та гості міста не розходились, а щохвилини активно приймали участь у різних атракціях. За порядком на святі стежили хлопці із громадської організації «Українська народна самооборона-об’єднання СК «Характер». Варто відзначити, що літочислення історії міста прийнято рахувати з дня першої документальної згадки про нього в 1097 році Нестором Літописцем у літописі «Повість минулих літ». Хоча, як свідчать щорічні розкопки археологічних експедицій під керівництвом науковця Петра Довганя, перші поселення на території сучасного Буська були ще в 4-6 століттях. Тому можна з впевненістю говорити, що Буськ – одне з найдавніших міст Київської Русі та є ровесником нашої столиці міста Київ і на кілька століть старшим від столиці Галичини міста Львова. Саме в Буську почала працювати перша папірня – найдавніша з-поміж 146 відомих в Україні мануфактур із виробництва паперу, побудована у 1539–1541. На її папері було надруковано Острозьку біблію (1581 р.) та «Апостол» Івана Федоровича (Федорова) 1574 р.). У 1411 році Буськ в числі перших міст Галичини отримав Магдебурзьке право.

Три чи дві ОТГ буде в Буському районі?
09-09-2019

Буський район єдиний у Львівській області, перспективний план якого ще у 2015 році був затверджений Кабінетом Міністрів України. Згідно нього у районі нібито має бути створено три ОТГ – Буську, Красненську та Олеськівську. Попри це жодного ініціювання за чотири роки зі створення ОТГ на Бущині досі не було. Днями стало відомо, що Львівська обласна держадміністрація почала напрацьовувати новий план об'єднання формування ОТГ і розглядає питання про відсутність Олеської ОТГ через її фінансову неспроможність. У селищі Олесько не згідні і мають намір все ж таки стати центром громади....

   Як розповів «Буському медіа порталу» голова Буської районної ради Богдан Глова, на даний момент, за іншим розподілом у Львівській ОДА розглядається варіант поділу району на дві громади – Красненську та Буську. Звичайно, що Красненська селищна об’єднана територіальна громада зберігається в тому самому складі, тобто об'єднає 15 населених пунктів, але до неї ще добавляються території Бортківської сільської ради (села Бортків, Мала Вільшанка та Скнилів), які не проти приєднання. Таким чином ОТГ розширюється на одну сільську раду.
Щодо Буської територіальної громади, яка раніше об'єднувала 42 населених пунктів, додають Ожидів, Олесько і Кути. А інші надбужанські села Соколівку та Тур'я приєднують до Заболотівської ОТГ. Відповідно, у двох останніх згаданих селах були проведені громадські обговорення, на яких громада висловилась проти входження до Заболотівської ОТГ і прийняли рішення про приєднання до Буська. Єдиний населений пункт, який не хоче до лелечого міста, це – селище Олесько, яке вважає, що може стати центром громади для інших. Для відповідного обговорення позицій громад та напрацювання спільного рішення на цю тему в кабінеті голови Буської райради зібрались голови сільських рад, представники ОДА та РДА, громадськості та журналісти. Голова Буської районної ради Богдан Глова у вступному слові зазначив, що позиція районної ради підтримувати думку громад і без неї, чи більшості громад, не має нічого вирішуватись. І важливо пам'ятати, що потрібно виходити з бажання людей та економічної спроможності, інакше громада не виживе. Далі подаємо думки представників громад, присутніх на засіданні. Анатолій ТРИНДЮК, голова Олеської селищної ради: - Відтоді, як у 2015 році розпочалась реформа децентралізації, ми заговорили про перспективу Олеської ОТГ. Згодом у 2017 та 2018 роках ми знову піднімали питання об'єднання і розглядали доцільність створення Олеської ОТГ. Спочатку села Кути і Тур'я висловлювались про приєднання до нас, але вже вчора на громадських слуханнях вони вирішили приєднатись до Буська. Ми, в селищі Олесько, висловились одностайно, що проти приєднання до Буська, бо вважаємо, що можемо стати центром своєї громади. Іван ГРУБЕЛЬ, громадський активіст: - Чому Олесько, яке хоче бути центром громади, не ініціювало створення ОТГ ще у 2015 році, чи у 2016, 2017 або у 2018 роках? Тоді б зараз не виникла ця дискусія. Всі чудово розуміють, що Олеська ОТГ не виживе без Ожидова, яке вже заявило, що приєднується до Буська. Чи Олеська ОТГ сподівається на порятунок завдяки існуванню історичного замку? Ні! Олеський замок не віддадуть громаді, все залишиться без змін. Забудьте про Олеську ОТГ! Сільський голова села Кути Ігор Карпій, висловився, що якщо немає існування Олеської ОТГ, то громада об'єднюється до Буська. Люди у селі не проти відійти до Буська, але ще не обговорювалось питання приєднання до Олеської ОТГ. Натомість громадський активіст Ігор Грубель додав, що поки всі будуть бавитись в Олеську ОТГ, яку прорахували, як вже неспроможну, чи з Ожидовим, чи з Кутами, чи без них, то у нас – заберуть дві сільські ради і віддадуть Заболотцям. Олександра ШАХ, голова Ожидівської сільської ради: - Ми процедуру об'єднання першими почали. Нами було розіслані чимало листів до сусідніх територіальних громад, проведено безліч консультацій та обговорень. Ми сподівались, що станемо центром громади, але пройшов час і побачили, що наші сільські ради з якими ми межуємо, висловили бажання приєднатись до Буська. Вчорашнє громадське обговорення мене здивувало. Мешканці нашого села сприйняли це спокійно, задавали питання, слухали і дійшли спільного рішення, чим одноголосно вирішили приєднатись до Буська. Євген КРАСІЦЬКИЙ, голова Тур’янської сільської ради: - У нашій сільській раді декілька років тому люди попередньо погодились приєднатись до Олеська, бо тоді приїхали певні спеціалісти, які охарактеризувати таку радісну картинку, що ми всі робили квадратні очі. Нас запевнили, що ми будемо багаті. Тоді люди й проголосували за Олеську ОТГ. Зараз чимало пройшло змін і люди розуміють, що фінансово краще бути до Буська. Тому й рішення відповідне було прийняте на користь міста Буськ. Присутній на обговоренні міський голова Буська Ростислав Сліпець розповів, що вчора мав можливість бути присутнім на громадських обговореннях сіл, де окреслив перспективи Буської ОТГ, яка має дуже вигідне розташування на міжнародній трасі Київ-Чоп та фінансову спроможність. «Я за ті території буду боротись. Села Соколівку і Ожидів не віддам. Я їм вже наводив аргументи, чому для них з Буськом буде ліпше. Щодо Олеська, то вони вправі самі приймати рішення», - висловився Ростислав Сліпець. Мирослава ЛЕСЬКІВ, голова Соколівської сільської ради: - Ми чекали, що буде примусова децентралізація, а нам дали вибір. Тому ми зібрали схід села, де поспілкувались із людьми. Було від людей стільки слів вдячності, що приїхали голови сільських рад і не гнобили, не нагинали, а просто роз'яснили, що люди мають вибір. Люди ставили різні запитання, були присутні районні депутати, освітяни. Все зафіксовано у нашому протоколі. У 2018 році коли ставилось питання про Олеську ОТГ село Соколівка проголосувала проти, бо люди розуміють, що субвенція не буде вічно виділятись на утримання громади. Я поділяю думку громади, тому рішення було на користь Буська. Присутні фахівці з Львівської ОДА зазначили, що 85% Олеська ОТГ, навіть з селом Ожидів, матиме «проїдання»: виплати заробітної плати вчителям, медикам, а що тоді залишиться? Не погодився з цим керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, який вважає, що потрібно не розглядати дві громади, а залишити все без змін, як по плану 2015 року, де Олеська ОТГ є спроможною. Присутні сільські голови це заперечили і додали, що громади вправі самі вирішувати з ким їм бути. Заступник голови Буської РДА Тетяна Сай вважає, що кожна громада має бути самодостатньою, потрібно прораховувати чи зможе вона вижити сама, без субвенції і дотацій. На завершення обговорення голова Буської районної ради Богдан Глова запропонував, щоб почуті думки громади були надані документальним підтвердженням (протоколами сходів села), щоб їх можна було направити до керівництва Львівської ОДА та Львівської обласної ради. Варто відзначити, що питання поділу району на громади також будуть висунуті у вересні на сесію Львівської обласної ради. Подейкують, що реформу децентралізації планують завершити до жовтня. Нагадаємо, що у лютому 2019 році стала відома попередня модель нового адміністративного устрою Львівської області. Її пропонували поділити на 7 районів – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Новояворівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський. Тодішні керівники президента Порошенка пропонували приєднати Буський район до Золочівського.

Олеська ОТГ – залишити не можна скасувати. У Буському районі залишать дві громади – Буську і Красненську?
09-09-2019

9 вересня у кабінеті голови Буської районної ради відбулося важливе обговорення переспектив майбутніх об’єднаних громад Буського району. Голови шести громад: Олеської, Ожидівської, Соколівської, Тур’янської, Кутівської та Буської міської, ініціювали таку зустріч. Очільники зазначених громад до обговорення підготувалися грунтовно, а саме: у кожній громаді напередодні відбулися обговорення і вони документально підтвердженні протоколами. Документи відображають те, з ким саме та чи інша громада бажає об’єднуватися… Перспективи: Дві громади – Буська(близько 30 тис.населення) та Красненська(17.5 тис.населення включно із селами Бортків, Мала Вільшанка та Скнилів), натомість Соколівку та Тур’я можуть приєднати до вже створеної Заболотівської ОТГ…

У Красному вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука
09-09-2019

Сьогодні, 9 вересня, виповнюється 12 років з дня смерті відомого краснянича, людини-легенди, останнього головнокомандувача УПА Василя Степановича Кука. Щороку вдячні нащадки приходять до його могили, що в центрі Красного, аби вклонитися світлій пам’яті генерал-хорунжого, який все своє свідоме життя віддав служінню народові та боротьбі за самостійну Українську державу. На місці поховання Василя Кука та біля братської могили постанців напередодні, 8 вересня, відбулася спільна молитва керівників органів влади, пластунів, учасників патріотичного велопробігу, релігійних громад Красного на чолі з настоятелями місцевих храмів – отцями Володимиром Целенем та Юрієм Толочним, племінників Василя Кука – Ігоря та Ольги. Перед громадою з промовами виступили: голова районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, голова Спілки політичних в’язнів і репресованих Сергій Бондаренко, краєзнавець Ярослав Стецишин. Надалі керівництво району (голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків і Тетяна Сай) поклали квіти до братської могили постанців і могили генерала, запалили лампадки, а хор Красненського народного дому виконав дві національно-патріотичні пісні. Завершилася акція спільним виконанням Державного Гімну України та світлиною на пам’ять.

У Буську вшанували пам'ять жертв депортацій
08-09-2019

Сьогодні, 8 вересня, в Україні вшановується пам’ятна дата - 75-ті роковини початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.

У Буську біля пам'ятника Скорботи, який встановили в пам’ять жертв репресій і переселених українців із західноукраїнських земель Закерзоння, зібралися представники органів влади району та міста, громадськість, аби помолитися разом з отцем-деканом Петром Салабаєм, запалити свічки пам'яті, згадати ці жахливі часи, які випали на долю українського народу. З промовами до учасників віча звернулися: голова райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, секретар Буської міської ради Людмила Рудіон, спогадами поділися - очевидець подій, бущанин Іван Бак та нащадок вивезених примусово лемків Роман Левко-Притискач. В пам'ять про депортованих, Іван Бак виконав свою власну пісню «Лемківський край». Ведучою віче була Оксана Піджарко. Нагадаємо, що депортація українців із територій Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини, на яких вони споконвіку проживали, сталася внаслідок укладеної між УРСР і Польським комітетом національного визволення угоди: вона передбачала, що українці, які мешкали в межах повоєнної Польщі, повернуться до України, а поляки – до своєї країни. При цьому люди залишали на покинутих місцях практично усе своє надбане добро – житло, майно, землю, худобу. Акція нібито мала бути добровільною, але більше ніж 400 тисяч осіб виселяли підрозділи польської армії. Загалом під час проведення акції було переселено 122 тис. 454 українські родини (482 тис. 109 осіб).

Учасники ООС (АТО) та керівники району поклали квіти до могили захисника України Петра Бойка
29-08-2019

29 серпня, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України учасники ООС (АТО) та керівники РДА і райради побували на міському кладовищі Буська, де помолилися, запалили свічки та поклали квіти до могили українського захисника, бущанина Петра Бойка, який загинув під час бойових дій у м.Краматорськ.

Напередодні Дня Знань відбулася традиційна нарада освітян Буського району
29-08-2019

29 серпня, у актовій залі НВК Буська ЗОШ І ст.-гімназія ім.Є. Петрушевича відбулася традиційна нарада очільників освітніх закладів Надбужжя. З початком нового навчального року усіх присутніх освітян привітали керівники району: голова Буської райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, заступник голови РДА Тетяна Сай та керівник районного відділу освіти Галина Олійник. Також посадовці вручили почесні грамоти директору Соколівської школи ім.Володимира Кальби Михайлу Ксьондзику та директору Буської гімназії ім.Євгена Петрушевича Ользі Антонишин, за вагомі внески у розвиток освіти Надбужжя. Мистецький дарунок для районних педагогів підготували працівники Буського будинку дитячої та юнацької творчості.

У Буську відзначили День пам'яті захисників України
29-08-2019

Сьогодні, 29 серпня, в Україні відзначали День пам'яті захисників нашої держави. Відтак, у сесійній залі райради зібралися керівники органів влади району, учасники ООС (АТО), школярі, громадськість Бущини, аби вшанувати українських героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

З промовами до учасників поминального заходу звернулися: учасник Майдану та війни на сході, заступник голови райради Роман Фурда і перший заступник голови РДА Олег Ільків. Хвилиною мовчання та щирою молитвою спільно з настоятелем Буського храму св.Миколая о.Михайлом Смачилом присутні вшанували пам'ять тих, хто не повернувся з поля бою, віддавши своє життя за майбутнє нашої країни.

передрук

У Буську вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні
23-02-0019

Вже традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років

Цьогоріч, у суботу, 23 листопада, у районному центрі Буську жалобна колона учасників заходу на чолі з місцевими священослужителями, керівниками органів влади району та міста пройшли вулицею Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, де відбулось скорботне віче. Учасники заходу зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним режимом краян, встановили корзину квітів. Далі колона попрямувала до пам'ятника Скорботи, де за участю керівників органів влади, священнослужителя, представників громадських організацій, пласту Красне НСОУ, української народної самооборони (УНСО), РО «Правий сектор», працівників установ та організацій, міщан відбувся віче-реквієм. З промовами до присутніх учасників віча звернулися голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, міський голова Буська Ростислав Сліпець та депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський. Зокрема Богдан Глова наголосив, що голодомор в Україні на початку ХХ ст. був не один. А саме це голод 1921-23 у якому жертвами стали жителі південних областей, які через посуху не змогли виконати норму з заготівлі зерна, голод 1932-1933 та 1946-47 років. Проте найстрашніший є саме штучно створений радянською владою голодомор 1932-33 років. Саме цей голодомор у 2003 році український парламент визнав геноцидом проти українського народу. А у 2010 році суд визнав винними у штучному голодоморі проти українців Йосифа Сталіна, Лазаря Кагановича, В’ячеслава Молотова, а в Україні секретаря ЦК КПБУ Станіслава Косіора. Голова райради зауважив, що у травні 1932 з України вже вивезли продовольчі запаси, у червні весь посівний матеріал, а 7 серпня 1932 прийнята сумнозвісна постанова «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів» відома як «Закон про п’ять колосків». Людям по суті заборонили володіти їжею. За менше ніж місяць до 14 вересня відбулося 250 розстрілів. Тому, як зазначив Богдан Глова, ті сторінки історії потрібно пам’ятати, щоб такого більше ніколи не повторилося. Ведучі заходу подружжя Віктор і Надія Хом'якевичі розповіли про жахливі роки, які спіткали весь народ. З великим болем глядачі слухали розповідь. Пластуни тримали у руках плакати, на яких описані спогади відомих людей того часу про найжахливіший період в історії нашого народу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам’ятника Скорботи, а місцевий священик Петро Салабай відслужив панахиду за всіма жертвами голодоморів і політичних репресій. В кінці заходу всі долучились до всеукраїнської акції «Запали свічку».

У Ріпнівському НД стартував районний фестиваль «Зродились ми великої години»
30-11--0001

У відремонтованому НД с. Ріпнів 15 вересня стартував мистецький фест патріотичної пісні “Зродились ми великої години”, присвячений 90-річчю створення Організації Українських націоналістів (ОУН). Численні глядачі, що прийшли недільної днини до сільського народного дому, мали нагоду почути пісні у майстерному виконанні вокальних колективів і окремих виконавців з Кізлова, Ріпнова, Журатина, Старого та Нового Милятина, Соколі, Яблунівки. Учасників кущового фесту привітали перший заступник голови РДА Олег Ільків і голова Новомилятинської сільської ради Світлана Гриневич. Зазначимо, що кущові огляди мистецько-патріотичного фестивалю “Зродились ми великої години”, окрім Ріпнова, у вересні-листопаді відбудуться у Верблянах, Куткорі, Богданівці та Чанижі, а підсумковий – у районному НД м.Буськ.

Параметри новин
По даті:
Для новини

Новини 2019-го року

Новини 2018-го року

Новини 2017-го року

Новини 2016-го року
 
(C) 2010-2012
Буська районна рада
Головна || Про район || Архів новин || Галерея || Контакти || Посилання